Jak otestovat reflex kolene

Pokud jste někdy měli fyzickou prohlídku v ordinaci, pravděpodobně vám poklepali na koleno malým gumovým kladivem a vyrazili nohu. Tento jednoduchý test je určen ke kontrole reflexů ve vaší noze nebo rychlosti přenosu signálů mezi vašimi nervy, míchou a svaly. Pokud vás zajímá testování vlastního reflexu kolenního trhnutí (nebo patelárního), můžete to snadno provést pouze rukou nebo gumovou reflexní paličkou! Pokud máte nějaké obavy ohledně svých reflexů, zavolejte svého lékaře. Mohou provést důkladnější testování, aby zkontrolovali případné problémy.Metoda 1 ze 2: Testování vlastního reflexu kolena

 1. 1 Posaďte se na kraj postele nebo stolu s nohama visícími. Najděte dostatečně vysoký povrch, abyste mohli nechat nohy volně viset, když na něm sedíte. Když sedíte, držte kolena ohnutá v úhlu 90 °.
  • Vaše nohy se budou muset houpat, abyste viděli reflex v práci.
  • Může vám také pomoci mírně zvednout koleno položením jedné ruky pod něj.
 2. 2 Klepněte na místo přímo pod kolenem bokem ruky. Pociťte koleno a najděte malou mezeru mezi spodní částí kolenního kloubu a horní částí holenní kosti. Jemně poklepejte na toto místo bokem ruky nebo to nechte udělat přítelem.
  • Pokud máte lékařské reflexní kladivo, je to ještě lepší! Tato kladiva jsou speciálně navržena tak, aby přesně zasáhla šlachu, aniž by způsobovala bolest. Nepoužívejte žádný jiný typ kladiva, jinak byste si mohli ublížit.
  • Alternativně si vezměte ruku a držte prsty pevně u sebe. Položte zápěstí na koleno a švihněte prsty dolů, abyste dosáhli mezery.
 3. 3 Dávejte pozor, aby se vaše dolní část nohy mírně nakopla. Když poklepete kolenem rukou nebo reflexním kladivem, svaly ve stehně se krátce napnou. Dávejte pozor, aby vaše noha trochu vyrazila, a pak si odpočiňte.
  • Když narazíte na šlachu, můžete v noze cítit mírné „lechtání“.
  • Pokud použijete správné lékařské reflexní kladivo, můžete získat silnější reakci.
  • Pokud vaše noha vůbec nereaguje nebo reaguje velmi pomalu, může to být známka poškození nervů ve vaší noze nebo spodní části páteře. Pokud k tomu dojde, nepropadejte panice - je možné, že jste test neudělali správně. Pokud máte obavy, zavolejte svého lékaře.

  Uvědomte si: Při normálním reflexu trhnutí kolena by se vaše noha měla přestat houpat téměř okamžitě poté, co se reflex odrazí. Pokud se vaše koleno stále houpá, může to být také známkou neurologického problému.

  reklama

Metoda 2 ze 2: Získání neurologické zkoušky

 1. 1 Pokud máte obavy z neurologického problému, navštivte svého lékaře. Reflexní testování je standardní součástí většiny obecných fyzických zkoušek. Váš lékař však může také doporučit reflexní testování, pokud má podezření, že máte neurologický problém, jako je onemocnění nebo zranění, které ovlivňuje váš nervový systém. Zeptejte se svého lékaře, pokud potřebujete reflexní test.
  • Mohou také doporučit patelární reflexní test, pokud mají podezření na poškození nervů v dolní části zad.
 2. 2 Promluvte si se svým lékařem o vaší zdravotní historii. Informujte svého lékaře, pokud jste měli nějaká zranění nebo nemoci, které by mohly ovlivnit vaše reflexy, nebo pokud jste měli nějaké příznaky, které vás znepokojují. To jim pomůže určit zdroj problému. Mezi běžné příznaky neurologického onemocnění nebo poškození nervů patří:
  • Náhlé nebo trvalé bolesti hlavy
  • Necitlivost, brnění nebo slabost v jakékoli části těla
  • Změny vidění
  • Třes, nedobrovolné pohyby nebo ztráta koordinace
  • Bolest zad, která vyzařuje do jiných částí vašeho těla, jako jsou vaše nohy
  • Obtížné myšlení, vzpomínání nebo soustředění
 3. 3 Nechte je otestovat všechny vaše hluboké šlachy. Kromě testování reflexu trhnutí kolena váš lékař nebo neurolog otestuje reflexy v jiných částech vašeho těla. Stejně jako u kolenního trhavého reflexu budou tyto reflexy testovat jemným poklepáním na šlachy gumovým kladivem. Mezi další běžné testy reflexu hlubokých šlach patří:
  • Reflexy bicepsu a tricepsu. U těchto testů lékař poklepá na šlachy poblíž vašeho lokte, aby se svaly v horní části paže stáhly.
  • Brachioradialis reflex. Lékař poklepá na šlachu nad vaším zápěstím, aby se vaše předloktí ohlo.
  • Kotníkový reflex. Tento test zahrnuje poklepání vaší Achillovy šlachy (šlachy, která spojuje vaši patu s vašimi lýtkovými svaly) kladivem, aby vaše noha trhla.

  Mějte na paměti: Pokud se opravdu soustředíte na to, co lékař dělá, může to někdy snížit účinnost reflexních testů. Chcete -li tento problém vykompenzovat, mohou vás požádat, abyste zamkli prsty k sobě a současně roztáhli ruce od sebe. Tato akce posílí reflexní pohyby a zároveň vás rozptýlí od testů. 4. 4 Souhlas s dalšími testy k určení zdroje problému. Pokud má váš lékař podezření na neurologický problém, může vás odkázat na odborníka, nazývaného neurolog, k dalšímu testování. Neurolog se vás zeptá na vaši zdravotní historii a provede řadu testů. Mohou:
  • Otestujte si svoji schopnost cítit měkký hadřík, lehké píchnutí jehlou nebo předměty různých teplot.
  • Pokládejte otázky, abyste si ověřili své základní jazykové a matematické dovednosti, nebo vyzkoušejte svou schopnost zapamatovat si základní informace.
  • Zkontrolujte své vitální funkce, jako je váš puls, rychlost dýchání, tělesná teplota a krevní tlak.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Je možné, že cvičením můžete zlepšit své reflexy. Můžete například vyvinout rychlejší reflexy v nohou a chodidlech cvičením běhu nebo kopání. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, zeptejte se svého lékaře, jaký druh cvičení je pro vás bezpečný.
 • Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby otestoval vaše reflexy, pokud máte potíže s jejich vlastním spuštěním.
 • Spojte prsty k sobě a zkuste je roztáhnout, aby vás to odvedlo od testu. Tímto způsobem získáte přesnější výsledky.

reklama

Populární Problémy

Ochranné pomůcky, jako jsou rukavice, pokrývky hlavy a chrániče holení, jsou nezbytné pro každého, kdo dělá MMA. I po jediném tréninku však bude vaše výstroj nasáklá potem a bakteriemi. Nejen, že to začne vonět dříve ...

Dlouho očekávaný návrat Rogera Federera k profesionálnímu tenisu nebyl zdaleka ideální.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos dnešního zápasu Real Madrid vs Sevilla online, pokud nemáte kabel a žijete ve Spojených státech.Jak léčit puchýře. Puchýře se mohou objevit v důsledku opakující se činnosti nebo tření, jako je běh při nošení špatně padnoucích bot. Můžete také dostat puchýř od spáleniny od slunce nebo jiného druhu popáleniny. Chcete -li uzdravit puchýř, chraňte puchýře v oblasti ...

ATP Challengers: Somdev, Amritraj vypadli v prvním kole