Jak testovat napnutí hadovitého pásu

U vozidel vybavených hadovitým pásem může mít běžné opotřebení za následek napnutí pásu a ztrátu napětí. Hadicový pás může být umístěn vpředu, vzadu nebo na boku motoru, jak jej vidíte v motorovém prostoru vozidla, a slouží k napájení příslušenství vozidla, jako je klimatizace, posilovač řízení a alternátor. Jakmile vyzkoušíte napětí svého hadovitého pásu, možná budete muset utáhnout to.

re grip tenisová raketa

Metoda 1 ze 3: Pozorování známek problému s napětím

 1. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu Krok 1

  1 Na palubní desce hledejte výstražné světlo. Většina vozidel je vybavena výstražnou kontrolkou zapalování nebo napětí, což může být známkou uklouznutí hadovitého pásu. Jakmile se pás uvolní, nebude možné roztočit řemenici alternátoru, což bude mít za následek pokles elektrického proudu v motoru automobilu, což vyvolá výstražné světlo.
  • Výstražná kontrolka obvykle vypadá jako obdélník nebo horní část 9voltové baterie se znaménkem mínus vlevo a znaménkem plus vpravo.
  • Tato kontrolka může také indikovat vadný alternátor nebo baterii, která již nenabíjí.


 2. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu, krok 2

  2 Dávejte pozor na teploměr motoru. Pokud je hadí řemen příliš volný, nemusí dostatečně pohánět vodní čerpadlo vozidla (které pumpuje vodu a chladicí kapalinu skrz motor). Pokud měřič teploty motoru začne stoupat mimo svůj normální rozsah, může to být způsobeno uklouznutím hadovitého pásu.
  • Vaše první známka uvolněného hadovitého pásu může být ve skutečnosti přehřátí vozidla, pokud nedokáže roztočit řemenici vodního čerpadla.
  • Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se přehřívání vozidla, protože to může způsobit trvalé a nákladné poškození hlavy válců.
 3. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu Krok 3

  3 Poslouchejte pískání pásu. Volný hadovitý řemen často způsobí slyšitelné pískání v motorovém prostoru. Toto je často první známka uvolňujícího se hadovitého pásu a může to znamenat, že je pás buď příliš volný, nebo je příliš opotřebovaný. Pískající pás však může být také známkou toho, že jedno z příslušenství, které pohání, začíná selhávat.
  • Kvílení, které začíná, až když nastartujete auto za studena, může být silným znakem uvolněného pásu.
  • Kvílení, které se shoduje se zrychlením vozu, je pravděpodobně také způsobeno uvolněným pásem.
 4. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu krok 4

  4 Všimněte si toho, pokud vám začne selhávat klimatizace nebo posilovač řízení. Vzhledem k tomu, že klimatizace a posilovač řízení ve vašem vozidle jsou poháněny hadovitým pásem, uvolněný pás může mít za následek buď selhání, nebo nesprávné chování. Uvolněný pás může dokonce způsobit, že oba budou pracovat přerušovaně.
  • Nedostatek studeného vzduchu z klimatizace a zvýšení napětí ve volantu jsou oběma známkami selhání tohoto příslušenství.
  • Pokud začnete mít problémy s posilovačem řízení, zkontrolujte kapalinu posilovače řízení.
 5. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu, krok 5

  5 Pokud začnou selhávat řemenice, zkontrolujte napnutí řemene. Hadovitý pás je veden kolem kladek, které pohánějí příslušenství vašeho vozidla. Pokud se řemenice na jednom z příslušenství zachytí nebo se neotáčí, pravděpodobně zničí hadí řemen, ale je důležité si uvědomit, že příliš těsný řemen často vede k zadření řemenic.
  • V případě poruchy budete muset odstranit řemen a vyměnit poškozené příslušenství nebo řemenice.
  • Ujistěte se, že jste nový řemen nasadili se správným napnutím, jinak může dojít k selhání dalšího příslušenství.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Kontrola problémů s napínáním řemene

 1. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu, krok 6

  1 Vypněte vozidlo a vyjměte klíče ze zapalování. I když možná budete chtít zkontrolovat pás s běžícím motorem, abyste identifikovali zdroj pískání, budete jej muset vypnout, abyste pás důkladně zkontrolovali. Nepřibližujte se k pásu, dokud není motor bezpečně vypnutý.
  • Vyjmutí klíčů ze zapalování je bezpečnostní opatření, které vám může zabránit zranění nebo poškození vozidla. Můžete také chtít odpojit záporný pól baterie.
  • Serpentinové pásy se pohybují vysokou rychlostí a mohou zachytit jakýkoli volný oděv nebo šperky, pokud se přiblížíte za chodu motoru.
 2. Obrázek s názvem Test napětí hadího pásu, krok 7

  2 Pomocí pravítka zkontrolujte napnutí řemene. V mnoha aplikacích musí být hadí pás pouze přiměřeně těsný. Z tohoto důvodu není u většiny vozidel měřič napnutí řemenu nutný. Místo toho pomocí pravítka změřte vzdálenost mezi dvěma nejvzdálenějšími kladkami a najděte středový bod. Stiskněte tento bod mezi ukazováčkem a palcem a pohybujte jím dopředu a dozadu.
  • Pás by měl mít při vhodné těsnosti asi půl palce vůle.
  • Pokud je méně než půl palce, bude nutné pás uvolnit, pokud je větší, bude třeba jej utáhnout.
  • Ponechání pravítka na místě, kde byl pás, když na něj tlačíte, může pomoci lépe zvýraznit ohyb v pásu tím, že ukazuje, jak daleko se ohýbá od pravítka.
 3. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu, krok 8

  3 Zkontrolujte praskliny na vnitřní straně pásu. Zatímco všechny hadovité pásy jsou náchylné k praskání, jak se opotřebovávají a stárnou, volně přiléhající pás se rychleji opotřebuje na vnitřní straně pásu a často vykazuje praskliny, než se projeví na vnější nebo zadní straně pásu, jak je běžné s věkem.
  • Vnitřek pásu je strana s drážkovanými hranami.
  • Pokud je pás prasklý, bude nutné jej vyměnit.
 4. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu, krok 9

  4 Na opasku hledejte leštěné hrany. Hadovitý pás by neměl být schopen se pohybovat ze strany na stranu, když je v provozu, ale pokud je volný, může to udělat tak, že se otře o okraj řemenic a vytvoří lesklý nebo leštěný okraj pásu.
  • Pokud jsou okraje vašeho hadovitého pásu lesklé, je pás příliš volný a je třeba jej utáhnout.
  • Pokud řemen vykazuje známky opotřebení jako leštěné hrany, bude pravděpodobně nutné jej vyměnit.
  • Roztřepený okraj pásu však znamená, že je pás špatně zarovnaný.
 5. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu, krok 10

  5 Zkontrolujte, zda nejsou drážky pásu zasklené. Je -li hadovitý pás uvolněný, drážky pásu se mohou začít tát a glazovat. Zasklení je snadno rozpoznatelné, protože bude vypadat lesklejší než zbytek gumy, ze které je pás vyroben. K prosklení dochází, když řemen prochází přes kladky, aniž by na ně byl kladen dostatečný tlak, aby se ve skutečnosti otočily s řemenem.
  • Pokud se drážky pásu zasklí, budete muset pás vyměnit.
  • Zasklení může nastat ve spojení s popraskáním, jak je popsáno ve výše uvedeném kroku.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí měřidla zkontrolujte napnutí řemene

 1. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu krok 11

  1 Zkontrolujte, zda není pás poškozený. Pokud je třeba vyměnit řemen, možná nebudete chtít zkontrolovat správnou úroveň napnutí řemene, protože bude stejně nutné jej odstranit a vyměnit.
  • Možná budete chtít zkontrolovat napnutí poškozeného řemene, pokud potřebujete řídit vozidlo a nechat se opravit.
  • Nedoporučuje se provozovat vozidlo s poškozeným, uvolněným nebo silně opotřebovaným hadovitým pásem.
 2. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu, krok 12

  2 Vyhledejte specifikace svého vozidla. Abyste mohli správně používat tenzometr, potřebujete znát specifikace konkrétního výrobce pro napnutí řemene. Tyto informace lze často nalézt v uživatelské příručce vozidla nebo v certifikovaných opravných příručkách pro váš konkrétní rok, značku a model.
  • Pokud k vlastnímu vozidlu nemáte uživatelskou příručku, můžete specifikace najít na webových stránkách výrobce.
 3. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu 13. krok

  3 Přečtěte si pokyny na měřiči napětí. Můžete si vybrat z řady různých druhů měřidel napínáku. Některé jsou specifické pro vozidlo, zatímco jiné nejsou specifické ani pro vozidla vůbec, ale všechny slouží stejnému obecnému účelu: určení velikosti síly, kterou může pás odolat, než se začne pohybovat.
  • Některé tenzometry fungují tak, že tlačím na pás, zatímco jiné fungují tak, že za něj zatáhnete.
  • Váš konkrétní měřič napětí poskytne pokyny, jak jej nejlépe použít k získání nejlepšího odečtu.
 4. Obrázek s názvem Test napnutí hadího pásu, krok 14

  4 Stiskněte nebo zatáhněte měřidlo do pásu ve střední části v největší mezeře mezi kladkami. Testování napnutí řemene na místě na pásu, který je natažen mezi dvěma blízkými kladkami, vám poskytne falešně naučené čtení. Místo toho najděte část pásu, která je natažena nejdále mezi dvě kladky, a použijte tam měřidlo.
  • Pokud vám váš konkrétní rozchod nařídí, abyste postupovali jinak, tento krok ignorujte.
  • Pomalý stálý tlak (při tlačení nebo tažení) je nejlepší způsob, jak získat přesné hodnoty z měřidla.
 5. Obrázek s názvem Test napnutí hadovitého pásu, krok 15

  5 Porovnejte číslo poskytnuté vaším měřidlem se specifikacemi vozidla. Podle čísla, které jste získali z příručky majitele nebo opravy vozidla, zjistěte, zda odpovídá číslu na štítku. Pokud se čísla v rozumných mezích neshodují, bude nutné pás upravit.
  • Některá vozidla mají řemenici automatického napínání. Pokud je vaše vozidlo má a řemen je příliš volný, může být nutné vyměnit samotnou řemenici.
  • Jiná vozidla vám mohou umožnit upravit napnutí řemene povolením šroubů alternátoru a nastavením jeho polohy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Může být těžké podat dobrý výkon ve hře, pokud se necítíte motivovaní. Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do hry před jakoukoli hrou, ať už je to sportovní nebo ne. Než hra začne, nalaďte se do správného stavu tím, že nasměrujete své ...

Ať už chcete sledovat Super Bowl LV (Chiefs vs Bucs) na svém PS4 nebo PS5, existuje několik různých způsobů, jak to udělat. Zde je přehled vašich možností.

Gonzaga a Arizona se setkají v sobotu večer v Tusconu a čeká je obrovská bitva. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Packers a Vikingové se setkají na pondělním nočním fotbalu. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online bez kabelu.

Jak se rychle objednat k lékaři. Pokud jste nemocní nebo máte zdravotní stav, který rychle vyžaduje pozornost lékaře, může být pro vás obtížné domluvit si schůzku. Lékaři jsou často velmi zaneprázdněni a obvykle vidí jen ...

Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat každý fotbalový zápas LSU v roce 2019 v přímém přenosu online bez kabelu.