Jak hodit ruční granát

Ruční, ručně ozbrojené a ručně házené ruční granáty kombinují moderní palebnou sílu a časově ověřenou spolehlivost a vytvářejí výkonnou kombinaci. Protože i neletální granáty mohou být velmi nebezpečné, pokud jsou zneužity, je to tak velmi Důležité je vědět, jak s nimi bezpečně zacházet a hodit je, než se o to pokusíte. Mějte na paměti, že žádný písemný průvodce, jakkoli informativní, nemůže nahradit rady zkušeného odborníka na zbraně, takže nikdy použijte ruční granát, dokud nebudete mít výcvik ve vojenském nebo policejním prostředí.Metoda 1 ze 4: Vhazování ze stoje

 1. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 1

  1 Najděte svůj cíl, než si připravíte granát. Na rozdíl od střelných zbraní neexistuje způsob, jak 'namířit' granát na vaše nepřátele tak, aby se selektivně zabýval jejich poškozením - granáty bez rozdílu zasáhnou cokoli, přítele nebo nepřítele, to je v jejich dosahu výbuchu. Z tohoto důvodu je velmi důležité vědět, kde je váš nepřítel, než vytáhnete kolík. Nechytejte ani svůj granát, dokud nezjistíte nepřátelskou pozici, kterou hodláte zasáhnout - vy ne chcete být chyceni živým granátem a nemáte ho kam hodit.
  • Pamatujte však, že v bojových situacích se můžete vystavit nepřátelské palbě, pokud strávíte příliš mnoho času vykukováním ze svého úkrytu a pokusem lokalizovat svého nepřítele. To vyžaduje, abyste jemně vyrovnali svoji potřebu lokalizovat cíl s potřebou chránit se. Mnoho zdrojů nedoporučuje utrácet více než pouhou sekundu nebo dvě hledáním svého nepřítele.
 2. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 2

  2 Popadněte svůj granát do vrhací ruky. Když najdete cíl a jste připraveni hodit, chyťte granát do ruky, kterou obvykle používáte k házení. Uchopte granát do dlaně tažným kroužkem směřujícím nahoru. Palcem zatlačte na bezpečnostní páku - velkou, čtvercovou, kovovou páku, která probíhá shora dolů po straně granátu.
  • Nepouštějte tlak na páku, dokud nebudete připraveni hodit. Páka drží na místě malou, ale velmi důležitou část granátu nazývanou útočník - pokud uvolníte stisk páky poté, co zatáhnete za kolík (tomu se říká „dojení“ granátu), je možné, aby se útočník otáčel a odpalte pojistku, když máte granát stále v ruce. Protože to může být snadno smrtelné, je důležité si zvyknout na neustálý tlak na páku před házením.
 3. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 3

  3 Netahající rukou zatáhněte za kolík. Uchopte prstenec na straně pákového mechanismu provlečením prstu a vyjměte jej tahem a kroucením. Bezpečnostní spona držící páku na místě by měla spadnout z granátu. Všimněte si toho, že na rozdíl od zobrazování granátů ve filmech a v televizi jejich pojistky nemusí nutně svítit, když vytáhnete špendlík. Spíše se to stane, když uvolníte páčku a útočník je schopen zapálit pojistku, takže držte tlak na páku, dokud nevyhodíte.
 4. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 4

  4 Vyhoďte pohybem převis. Ruční granáty lze házet přirozeně - stejně jako byste mohli hodit baseball. Chcete-li hodit, položte nohy zhruba na šířku ramen, mírně pokrčte kolena, natáhněte paži dozadu a při silném kroku vpřed vrhněte granát přes hlavu. Vaše paže by měla procházet vedle ucha a v bocích byste se měli mírně kroutit. Nechte granát vyklouznout z vašich prstů, jak opouští vaši ruku.
  • Pro dosažení největší vzdálenosti a přesnosti při házení proveďte pohyb při házení. To znamená, že poté, co granát opustí vaši ruku, nechte paži pokračovat ve své přirozené cestě dolů a dále se mírně kroutit v bocích.
 5. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 5

  5 Schovat! Využijte čas, který je k dispozici, než granát exploduje, abyste se ochránili. Přikrčte se, klekněte si nebo si lehněte za jakýkoli dostupný kryt, abyste se ochránili před šrapnely. Mějte na paměti, že v typech situací, ve kterých pravděpodobně použijete ruční granát, budete pravděpodobně chtít dávat pozor nejen na výbuch granátu, ale také na možnost nepřátelské palby, takže neplýtvejte čas vůbec krytí.
  • Pokud není k dispozici kryt, opřete se o zem a orientujte se k nadcházející výbuch. Tím se minimalizuje váš profil a potenciálně smrtelným šrapnelům se představí menší část vašeho těla.
  • Jakmile je granát ve vzduchu, je (doslova a do písmene) z vašich rukou. Bez tlaku vaší ruky na držení bezpečnostní páky na místě, její pružina ji vytlačí nahoru a pryč od granátu, což útočníkovi umožní zapálit pojistku. U mnoha granátů v tomto okamžiku budete mít asi čtyři až pět sekund, než granát vybuchne. To se však může lišit v závislosti na typu granátu, který používáte, nebo zřídka na tom, zda je vadná vaše pojistka.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Vhazování z polohy vkleče

 1. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 6

  1 Postavte se bokem k cíli. V bojových situacích často nebudete mít ten luxus, že budete moci házet granáty ze stoje. Pokud vás například nepřátelská palba sevře za krytem, ​​nebudete chtít odhalit horní část těla tím, že se postavíte a hodíte. Naštěstí je také možné házet granáty z pozic, které minimalizují vaši expozici nepříteli.
  • Chcete -li hodit granát z kleku, začněte tím, že zaujmete správný postoj. Pokrčte kolena, abyste se spustili blízko k zemi, pak otočte tělo o devadesát stupňů od směru, který hodláte hodit, aby vaše vrhající rameno směřovalo pryč od svého cíle. Je těžké získat stejný druh vrhací síly v poloze na kolenou, jaký byste získali ve stoje, takže otočení na stranu je chytrá volba, protože vám umožňuje házet přes tělo a maximalizovat svoji sílu.
 2. Obrázek s názvem Hod ručním granátem Krok 7

  2 Odhoďte neházející nohu a vrhněte vrhající nohu za sebe. Pokrčte neházející nohu a zatlačte ji do země před sebe tak, aby koleno směřovalo k vašemu cíli. Současně natáhněte vrhací nohu zpět za sebe, aby se strana boty dotkla země. Pro maximální stabilitu držte vrhací nohu rovně a uzamčenou.
  • Mějte na paměti, že klečící postoj, který používáte k házení granátů není stejný jako typický klečící postoj, který můžete použít v běžných nebojových situacích (jako když potřebujete něco zvednout z podlahy). Tento upravený postoj poskytuje přidanou stabilitu a oporu při hodu, kterého se nedostanete pouhým snížením jednoho kolena na podlahu přímo pod vás a ohnutím druhého před vámi.
 3. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 8

  3 Natáhněte neházející ruku směrem k cíli. Natáhněte granát na hruď zatažením za kolík a přidržením páčky. Když natáhnete vrhající paži dozadu, natáhněte druhou paži směrem k cíli s nataženými prsty a palcem na straně ruky. Držte neházející paži v mírně vyvýšeném úhlu (asi 45nebo). Pokud správně polohujete paži, měli byste vypadat, jako byste se ohýbali jako kulturista.
  • Jak již bylo zmíněno výše, klečící postoj nemá takovou vrhací sílu jako postoj vestoje. Prodloužení paže, která nevrhá tímto způsobem, vám umožní získat další páku při sledování, čímž se mírně zvýší vaše vrhací síla.
 4. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 9

  4 Vyhoďte pohybem shora a projděte skrz. Vystřelte granát přes hlavu, vezměte si paži kolem ucha a při házení se kroutte v bocích. Chcete -li přidat větší sílu, odrazte se vrhající nohou, která by měla být stále pevně zasazena proti zemi za vámi.
  • Nezapomeňte se schovat! Dostaňte se co nejníže za nejsilnější dostupný kryt. Jako vždy, pokud není k dispozici kryt, přitiskněte se k zemi a čelte směru výbuchu.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vhazování z polohy na břiše

 1. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 10

  1 Při vyjímání špendlíku si lehněte na záda. Postoj se sklonem k ručnímu granátu obvykle nabízí nejmenší sílu, vzdálenost a přesnost, takže když jsou možné jiné postoje pro vrhání, jsou obvykle vhodnější. V situacích, kdy jste připnuti za velmi nízkým krytem, ​​možná nebudete chtít riskovat vystavení nepřátelské palbě tím, že si při hodu uděláte čas, abyste se zvedli do kleče. V těchto případech může být vrhání z náchylnosti jediným způsobem, jak zasáhnout nepřítele, aniž byste se vystavili smrtelnému nebezpečí.
  • Nejprve si lehněte na záda za kryt. Měli byste ležet rovnoběžně s akcí a házet paží směrem od cíle. To vám umožní snadno uchopit a vyzbrojit granát na hrudi a také vám poskytne nejlepší možný pohled na podmínky kolem vás, abyste mohli reagovat podle potřeby.
 2. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 11

  2 Vraťte házející nohu zpět a připravte granát k házení. Ohněte vrhací nohu v 90neboúhel a udržujte jej v kontaktu s druhým kolenem. Opřete bok boty o zem. Stejně jako v postoji na kolenou vám to při hodu poskytne větší stabilitu a sílu.
  • Současně vyzbrojte granát zatažením za kolík a sešlápnutím páčky. Natáhněte si vrhací paži vedle ucha a připravte se na hod.
 3. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 12

  3 Hodte granát po těle valivým pohybem. Chcete -li hodit granát, odrazte se vrhací nohou a vrhněte se směrem k cíli, když granát vystřelíte přes tělo. Proveďte tento pohyb. V případě potřeby se můžete dokonce převrátit až na doraz. Při házení však držte hlavu a tělo nízko - hlavní výhodou náchylného postoje je, že minimalizuje vaši expozici nepřátelské palbě, takže se držte nízko, abyste si tuto výhodu udrželi.
  • Pokud můžete, můžete také použít neházející ruku a chytit jakýkoli předmět před sebou, abyste získali další páku.
 4. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 13

  4 Schovat. Vzhledem k tomu, že již ležíte v poloze na břiše, nebudete se muset po uvolnění granátu „dostat dolů“. Měli byste se však ujistit, že jste za jakýmkoli dostupným krytem. Jak již bylo uvedeno výše, pokud není k dispozici žádný kryt, budete se chtít orientovat ve směru výbuchu, abyste minimalizovali oblast profilu, kterou vystavíte šrapnelu.
  • Je třeba zmínit, že i když máte správnou formu, budete mít velmi těžké dosáhnout stejné vzdálenosti na házení od polohy na břiše, jakou byste mohli mít od kleku a (zejména) od postavení. Protože granát vám bude pravděpodobně bližší, když vybuchne, je to tak ještě důležitější abyste se chránili po hodu.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Házení živých granátů bezpečně

 1. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 14

  1 Vyberte si správný granát pro svou práci. Ruční granáty mají obrovskou škálu forem. Některé jsou určeny k způsobení obětí nepříteli, jiné pouze k jejich omráčení nebo podmanění neletálním způsobem a další k způsobení škod na nelidských cílech. Je nesmírně důležité si uvědomit typ granátu, který hodíte (a jak se používá), než jej hodíte - pokud použijete špatný granát, výsledky mohou být katastrofální. Níže uvádíme několik nejběžnějších typů granátů:
  • Fragmentační granáty: Po detonaci produkuje mnoho malých kousků šrapnelu. Obvykle je považován za smrtelný pro nepancéřové cíle na krátkou vzdálenost s rychle klesající účinností na delší vzdálenosti. Shrapnel může proniknout do měkkých překážek, jako je dřevo, sádra a cín, ale obvykle to není škvárací bloky, pytle s pískem a brnění.
  • Otřesové granáty: Vytvoří výbuch extrémní otřesovou silou. Tento otřesný efekt je zesílen v uzavřených prostředích, což je užitečné v městských oblastech a bunkrech, opevněných prostorách atd. Lze použít i pro improvizované demolice.
  • Zápalné granáty: Produkuje extrémně vysoké teploty plamenů. Může v určitých situacích zapálit hořlavé struktury, zničit vybavení a zbraně a dokonce proniknout obrněnými vozidly.
  • Kouřové granáty: Produkuje buď bílý nebo barevný kouř. Obvykle se používá k utajení pohybu pěchoty nebo lehkých vozidel nebo ke zviditelnění pozic přátelským silám.
  • Omračující granáty: Někdy se jim říká „flashbangs“, tyto produkují ohlušující ránu a jasný záblesk, na okamžik dezorientující cíle v místnosti.
  • Granáty na potlačení nepokojů: Obvykle jsou nabité slzným plynem, gumovými granulemi nebo jinými neškodnými odstrašujícími prostředky, tyto granáty jsou určeny k rozptýlení a potlačení davů, aniž by způsobily smrtelná zranění.
 2. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 15

  2 Poznejte smrtící dosah svého granátu. Granáty mohou snadno způsobit ztráty přátelského ohně, pokud vybuchnou příliš blízko vás nebo přátelských sil, takže je nesmírně důležité vědět, jaké vzdálenosti jsou považovány za „bezpečné“ a které nikoli. I když jste mimo dosah smrtícího granátu, budete se chtít ukrýt, než vybuchne. Ačkoli je to vzácné, je možné, aby granát zaslal šrapnel, úlomky nebo otřesné výboje mimo určený smrtelný dosah, takže se zbytečně nevystavujte těmto nebezpečím.
  • U fragmentačních granátů se obecně uvažuje o vzdálenostech 15–20 metrů (50–65 stop), které způsobují ztráty na životech. Zatímco šrapnel může potenciálně létat až na 60 metrů (asi 200 stop), rychlost šrapnelu se vzdáleností rychle klesá, takže ztráty v těchto rozsazích jsou vzácné.
  • Otřesové granáty mají na otevřeném terénu mnohem menší dosah - obvykle jen pár metrů. V uzavřených oblastech je však jejich smrtící síla značně zesílená. V těchto situacích je nejlepší, než se úplně odhodíte z bunkru, výběhu atd., Než hodíte granát dovnitř.
  • Ostatní granáty mají mnohem omezenější dosah poškození. Zápalný granát je obvykle smrtelný, pouze pokud přijdete do kontaktu s jeho plameny, ocitnete se uvězněni v hořící budově nebo se zadusíte jeho kouřem v uzavřeném prostoru. Kouřové granáty mohou způsobit popáleniny v extrémně krátkých vzdálenostech, ale obvykle nejsou považovány za smrtelné. Granáty na omračování a potlačování nepokojů jsou výslovně navrženy jako neletální, i když vzácné nehody mohou mít za následek úmrtí.
 3. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 16

  3 Při „vaření“ granátu buďte velmi opatrní. Protože granáty mají časovanou pojistku, je teoreticky možné, aby nepřátelský cíl vzal granát a hodil ho zpět na vás. Aby se tomu vyhnuli, někteří vojáci používají techniku ​​nazývanou „uvaření“ svého granátu - záměrně ho drží krátkou dobu před házením, aby se zkrátil nebo eliminoval čas, který musí nepřítel odhodit. Chcete -li uvařit granát, zatáhněte za špendlík, uvolněte páčku, počítejte do „jeden tisíc“ nebo „dva tisíc“ a poté hoďte. Většina bojových granátů má čtyř nebo pětisekundovou pojistku, takže nevařte granát déle než jednu nebo dvě sekundy pokud nejste pozitivní, jeho pojistka je delší.
  • Všimněte si toho, že tato technika se také někdy používá ke zvýšení účinnosti granátu proti bunkrům nebo jiným opevněným místům - v těchto případech může být vhodnější, když granát exploduje ve vzduchu nad cílem, než aby explodoval na zemi.
  • Všimněte si také, že mnoho bývalých granátů Sovětského svazu má o něco kratší pojistku než americké granáty - často asi tři až čtyři sekundy.
 4. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 174 Vyhněte se házení granátů do schodů nebo kopců. Při házení granátu, smrtícího i nesmrtícího, je důležité si to pamatovat může válet . Pokud tedy přistane na svahu, může se odkutálit od vašeho cíle nebo, co je horší, vrátit se zpět k vám. Z tohoto důvodu je obecně špatný nápad procházet granáty na šikmé povrchy, zejména do svahů, ve kterých jste na dně.
  • jestli ty Absolutně musíte hodit granát do kopce, zkuste si ho předem uvařit a dát mu vysoký oblouk tak, aby explodoval ve vzduchu nad vaším cílem, jinak bude mít jen málo času vrátit se k vám.
 5. Obrázek s názvem Hoď ruční granát Krok 18

  5 Poznejte účinnost svého krytí. Ukrytí před výbuchem granátu může doslova znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, zvláště pokud jste v jeho smrtelném dosahu. Postavit fyzické bariéry mezi sebe a detonační granát je téměř vždy dobrý nápad (kromě kouřových granátů, ze zřejmých důvodů). Pokud jde o granáty, ne všechny formy krytí jsou si rovny. Pro vaši osobní bezpečnost je důležité porozumět rozdílu mezi „dobrým“ a „špatným“ krytím, než hodíte svůj první granát.
  • Šrapnel z fragmentačních granátů může proniknout dřevem, sádrou, sklem, nábytkem a tenkými vrstvami kovu, zejména na krátké vzdálenosti. Na druhou stranu tlustší, těžší materiály, jako jsou pytle s pískem, škváry, kámen a silný kov, obvykle mohou blokovat šrapnel - čím silnější, tím lepší.
  • Všimněte si, že rázová vlna z otřesového granátu může cestovat na dlouhé vzdálenosti uzavřenými prostory (dokonce i za rohy). V bunkrech, těsných chodbách a dalších uzavřených prostorách tedy kryt nemusí poskytovat ochranu před otřesovými granáty.
  • Zatímco zápalné granáty mají krátký účinný dosah, mohou hořet při teplotách nad 2200neboC (téměř 4 000neboF). To je dost horké na to, aby se roztavilo v oceli, takže vzdálenost, ne krytí, jsou zásadní pro ochranu před těmito granáty.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč bych nemohl prostě přijít a podat jim to? Granát by mohl explodovat a zranit vás nebo vás zabít.
 • Otázka Může vás ruční granát zabít? Kosmická loď Ano, ruční granát vás může zabít. Ruční granát je zbraň. Je to jedna z nejčastěji používaných zbraní ve válce.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přizpůsobte se své situaci. Využijte terén ve svůj prospěch.
 • Pamatujte, že čím blíže je vaše pozice ke stojaté, tím dál můžete házet granát. Pomocí ostatních paží a nohou maximalizujte svůj dosah.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud váš granát používá výbušnou náplň jakéhokoli typu nebo zlomení jakéhokoli odolného materiálu, může způsobit vážné zranění.
 • Ruční granáty fragmentace M67 jsou extrémně nebezpečné! Jsou navrženy tak, aby zabíjely na pět metrů a vytvářely oběti na patnácti metrech. Nepoužívejte je kromě boje a výcviku k boji.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Gastelum vs Adesanya a UFC 236 PPV online.Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování finále Mr. Robot online, a to i bez kabelu.Tommy Paul zamkne rohy s místním oblíbencem Gillesem Simonem v prvním kole Paris Masters. Paul a Simon se na ATP Tour nikdy předtím nepotkali.

Váš průvodce streamováním Brother Bear 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.Rafael Nadal vítězstvím nad Novakem Djokovičem ve finále French Open 2014 dokázal, že je nemožné, aby ho někdo porazil na Roland Garros.Jak léčit zvracení doma. Zvracení je velmi častý jev, který v určitém okamžiku postihne téměř každého. Může to způsobit mnoho věcí, od žaludečních chyb a otravy jídlem po přejídání, silné pachy nebo těhotenství. Zatímco je ...