Jak uvázat espadrilky

Espadrille je typ měkké obuvi, která je obvykle vyrobena z přírodních materiálů, jako je tkanina, lano a guma. Moderní espadrilles často obsahují tkaničky, které jdou různě dlouhé po noze. Jakmile si obujete boty, můžete si hrát se stylem a buď si tkaničky obepnout kolem kotníku, nebo je zkřížit přes lýtko.

Metoda 1 ze 3: Příprava obuvi

 1. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 1

  1 Posaďte se na okraj židle. Budete chtít dosáhnout na zadní část nohy, takže si najděte židli, na kterou se posadíte, zatímco si zavazujete boty. Posuňte se dopředu k okraji, abyste se mohli snadno ohnout a dosáhnout tkaniček.
 2. 2 Rozmotejte tkaničky. Tkaničky mohou být již zavázané nebo zamotané podle toho, jak byly ponechány v krabici. Pokud jsou tkaničky jen přišité na vrchní část espadrilky, rozepněte tkaničky až dolů k tkanině boty. Pokud má bota očka, kterými tkaničky proplétají, rozepněte všechny kravaty nebo uzly až k hornímu očku.
 3. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 3

  3 V případě potřeby očka znovu zašněrujte. Pokud mají vaše boty očka a tkaničky se zkroutily nebo byly zcela odstraněny, vytáhněte tkaničky a začněte znovu. Přeložte provázek na polovinu a jednu polovinu protáhněte spodním očkem vlevo a druhou polovinu spodním očkem vpravo. Poté šňůrky překřižte zbývajícími očky.
  • Vytvořte různé vzhledy spuštěním tkaniček pod chlopněmi a omotáním přes ně, nebo začněte tkaničkami přes klopy a omotáním pod ně.


 4. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 4

  4 Zasuňte nohy do espadrilky. Přesuňte tkaničky z cesty a vložte nohy do bot. Možná budete muset uvolnit tkaničky, pokud jdou dolů po horní části samotné boty. Jakmile je vaše noha uvnitř, utáhněte ji zespodu nahoru a pevněji přitáhněte tkaničky u každého očka. reklama

Metoda 2 ze 3: Vázání tkaniček kolem kotníku

 1. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 5

  1 V každé ruce držte jeden konec krajky. V pravé ruce seberte krajku visící z pravé strany boty. Poté v levé ruce seberte krajku visící z levé strany. Umožněte dostatek vůle, abyste je mohli překročit.
 2. 2 Překročte tkaničky před kotníkem. Překřížte jednu ruku přes druhou, aby vám tkaničky přešly přes kotník. Kříž by měl zasáhnout přímo v záhybu, kde vaše noha svírá s nohou úhel 90 stupňů. Jakmile je překročíš, tkaničky zlehka zahoď.
  • V závislosti na designu boty můžete tento krok přeskočit. Pokud tkaničky vyzařují z centrálního bodu na vaší noze, nemusíte je překračovat před tím, než je stáhnete za kotník.
 3. 3 Znovu vezměte do každé ruky jednu krajku. Sáhněte dolů a v pravé ruce seberte konec, který ukazuje doprava. V levé ruce seberte konec, který ukazuje doleva. Přitáhněte oba konce dostatečně pevně, aby se tkaničky naučily přiléhat k vaší pokožce.
 4. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 8

  4 Překročte tkaničky za kotníkem. Vyměňte tkaničky za kotníkem, přepněte tu pravou na levou a naopak. Překřížte tkaničky přímo za tím, kde jste je přešli vpředu, a znovu je pevně přitáhněte.
 5. 5 Vpředu opět překřížte tkaničky. Vytáhněte tkaničky dopředu a znovu je překřižte vepředu, přímo nad místem, kde jste je vepředu překřížili. Pokud chcete, můžete je uvázat jen o kousek výše než první kříž a vytvořit tak silnější řemínek ke kotníku.
  • Stále je přitahujte dostatečně pevně, aby se vám mezi tkaničky a kotník nevešel prst.
 6. 6 Pokračujte v přechodu, dokud nezůstane jen několik centimetrů materiálu. Pokračujte vpřed a vzad, pokaždé překračujte popruhy, buď navrch těch předchozích, nebo mírně nad nimi. Zastavte, až budete mít jen dost materiálu na uvázání mašle, která by měla mít pár palců.
  • Podle toho, jak velký luk chcete mít, můžete upravit, kolik materiálu necháte. U větších úklonů zastavte, když máte asi 15 cm. U menších luků ponechte méně než 3 palce (7,5 cm).
 7. 7 Uvazujte mašli před nebo za nohou. Ještě jednou si vezměte materiál kolem nohy a místo opětovného křížení tkaniček je spojte pevnou mašlí. Můžete to udělat vpředu nebo vzadu v závislosti na vzhledu, který se vám nejvíce líbí.
  • Pokud dáváte přednost vzhledu mašle vpředu, ale máte pouze dostatek materiálu na zavázání jedné vzadu, rozbalte tkaničky, dokud nebudete mít dost na to, abyste ji zavázali vpředu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Uvazování šněrování lýtka

 1. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 12

  1 Překročte tkaničky před kotníkem. Držte pravou krajku v pravé ruce a levou krajku v levé ruce, překřížte tkaničky před kotníkem, přesně tam, kde vaše noha svírá s nohou úhel 90 stupňů. Jakmile jsou překročeny, můžete je lehce hodit na podlahu.
 2. 2 Překročte tkaničky za kotníkem. Uchopte krajku, která nyní ukazuje doprava, pravou rukou, a krajku, která nyní směřuje doleva, levou rukou. Přitáhněte je oba zpět k patě a překřižte je přímo za místo, kde je přední kříž.
 3. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 14

  3 Vyměňte si tkaničky mezi rukama. Udržujte těsnost křížů, držte jednu krajku mezi palcem a ukazováčkem a druhou krajku vložte mezi třetí a čtvrtý prst. Pokud je budete držet tímto způsobem, umožní vám to vyměnit tkaničky mezi rukama, aniž byste je pustili a ztratili svou pozici.
 4. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 15

  4 Vytáhněte tkaničky dopředu pod úhlem 45 stupňů. Když budete oběma rukama tahat tkaničky k přední části lýtka, nakloňte je nahoru asi o 45 stupňů, než abyste je drželi ve stejné rovině jako tkaničky kolem kotníku.
 5. 5 Překročte tkaničky přes holeň. Tkaničky by se měly setkat na místě několik palců nad prvním křížem vpředu. Výsledkem bude vytvoření kosočtvercového tvaru mezi dvěma kříži. Při opětovné výměně mezi rukama udržujte tkaničky těsné.
 6. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 17

  6 Zatáhněte tkaničky zpět pod úhlem 45 stupňů. Poté, co se kříží, by tkaničky měly pokračovat nahoru ve stejném úhlu 45 stupňů jako dříve. Vytáhněte je na místo v zadní části lýtka, kde se znovu překříží.
  • Pokud chcete symetrický vzhled, vzdálenost mezi dvěma zadními kříži by měla být stejná jako vzdálenost mezi dvěma předními kříži.
 7. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 18

  7 Pokračujte v křížení, dokud nezůstane asi 20 až 25 cm. Stále překračujte tkaničky na noze, zepředu dozadu v úhlu 45 stupňů. Zastavte se, až budete mít dost materiálu na to, abyste se naposledy omotali kolem lýtka, s trochou zbytku na uvazování mašle.
  • Toto množství se bude lišit v závislosti na šířce lýtka, ale zaměřte se na 20 až 25 cm na konci každé krajky.
  • Nemusíte pokračovat, dokud vám nedojde materiál. Pokud dáváte přednost tomu, jak vypadají, že se zastavují v dolním bodě vaší nohy, je to také v pořádku.
 8. 8 Omotejte tkaničky kolem nohy ve vodorovné linii. Pokud byl váš poslední kříž vzadu, vezměte tkaničky dopředu do rovné vodorovné linie. Pokud byl poslední kříž vpředu, vezměte tkaničky dozadu podél horizontální roviny.
  • Zavázání konců kolem horní části lýtkového svalu těsně pod kolenem pomůže tkaničkám zůstat lépe vzhůru.
  • Pokud jste se rozhodli přestat se spoustou materiálu navíc, možná budete muset tento postup několikrát opakovat a křížem kráčet tkaničky nad sebou vodorovně, dokud nezůstane jen několik palců materiálu.
 9. 9 Vpředu nebo vzadu zavažte mašličku. Podle vzhledu, který se vám nejvíce líbí, můžete mašličku zavázat vpředu nebo vzadu. Přivažte jej dostatečně pevně, abyste si nemohli vsunout prst mezi nohu a jakoukoli část šněrování.
  • Zavázání uzlu před uvázáním mašle pomůže tkaničkám zůstat na svém místě.
  • Pokud nemáte dostatek materiálu na uvázání mašle tam, kam chcete, rozvažte jeden z křížů, abyste získali další materiál.
 10. Obrázek s názvem Tie Espadrilles Krok 21

  10 Procházejte se ve svých espadrilkách. Postavte se a projděte místnost a vyzkoušejte si pocit tkaniček. Měli by se cítit dostatečně pohodlně, aby nesklouzli dolů, ale ne tak pevně, aby vám přerušili oběh v nohách.
  • Pokuste se ohnout, dřepnout a ukázat a ohnout nohy, abyste cítili nežádoucí pohyb v tkaničkách.
 11. jedenáct V případě potřeby upravte šněrování. Pokud zjistíte, že vám tkaničky sklouzávají po noze, rozvažte je a zkuste to znovu, tentokrát je zatáhnete pevněji pokaždé, když je překročíte. Pokud vám však přijdou příliš těsné na pohodlí, zkuste je rozepnout a uvázat je trochu volněji. Po uvolnění materiálu budete možná muset uvázat mašličku o něco níže. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud se vám nelíbí vzhled mašle při zavazování espadrilek tkaničkami, zkuste je zakončit dvojitým uzlem.
 • Pokud jsou tkaničky na vašich espadrilkách příliš dlouhé, aby vyhovovaly vašemu vkusu, odstřihněte je o několik palců nůžkami. Dávejte pozor, abyste je nepořezali natolik, aby se vám nedostaly kolem nohy.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

kde se dívat na eric andre show

Populární Problémy

Ve svém třetím wimbledonském vystoupení dosáhl Hubert Hurkacz největší výhry v kariéře, když ve čtvrtfinále vyhodil osminásobného šampiona Rogera Federera ve dvou setech.

Bývalí top 10 hráči Roberto Bautista Agut a David Goffin vedou zaplněné hřiště na ročníku Open Sud de France 2021, který se bude hrát v Montpellier od 22. do 28. února.

Získejte kompletní rozvrh prvního dne na Australian Open 2020, kde jsou v akci Federer, Djokovic, Serena a Osaka.

UNC a Texas se scházejí kvůli basketbalu na Den díkůvzdání. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Joe Biden si v neděli sedne s Norah O'Donnellovou na předzápasový rozhovor Super Bowl. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online naživo.

Jak spát po operaci ramene. Operace na rameni jsou hlavní lékařské zákroky, které obvykle vedou k bolesti, otoku a výrazně snížené pohyblivosti, zatímco se tělo během několika měsíců uzdravuje. Http://www.drdavidgeier.co ...