Jak si uvázat boty

Existuje mnoho způsobů, jak si boty uvázat, a některé mohou být jednodušší než jiné. Ať už se pokoušíte naučit dítě vázat si boty, nebo hledáte novou techniku, budete potřebovat jen pár trpělivých rukou a vaše oblíbené boty. Zkuste to standardní uzel nebo si zavazujte boty pomocí „ Zaječí uši , '' kruhová metoda , “Nebo„ Ianský uzel ”Techniky.

Metoda 1 ze 4: Vázání základního uzlu

 1. Obrázek s názvem Vázejte si boty Krok 1

  1 Položte boty na rovný povrch. Nechte tkaničky spadnout na obě strany boty.
  • Pokud někomu tuto techniku ​​předvádíte, nasměrujte špičku boty směrem k němu, aby viděl vaše pohyby rukou.
  • Aby to bylo pro děti jednodušší, vybarvěte spodní část jedné tkaničky hnědou, střední část krajky zeleně a horní část krajky hnědě. Tímto způsobem, když jim zadáte, aby vytvořili smyčku s krajkou, může to vypadat jako snaha vytvořit „strom“ tím, že se vždy ujistíte, že zelená část krajky je v horní části smyčky, jako listy nahoře stromu.


 2. 2 Uvažte základní uzel. Vezměte obě tkaničky a provlékněte jednu krajku druhou a poté je pevně přitáhněte. Měli by tvořit uzel uprostřed boty.
 3. 3 Vytvořte smyčku s jednou z tkaniček. Krajku byste měli držet mezi palcem a prvními dvěma prsty.
  • Pokud používáte trik „strom“, poraďte své dítě, aby vytvořilo smyčku s barevnou krajkou, aby hnědé části krajky byly na sobě (kmen stromu) a zelená část seděla v horní části smyčka (listy stromu).
 4. 4 Druhou rukou omotejte druhou krajku kolem smyčky. Měli byste ho držet přes prsty a kolem smyčky. Druhou krajku omotejte spíše k sobě, než od sebe.
  • Opět platí, že pokud používáte trik „strom“, dejte svému dítěti pokyn, aby zavinul tkaničku uzlem přes „kmen“ stromu.
 5. 5 Protáhněte tkaničku otvorem a vytvořte další smyčku. Měli byste volnou rukou protáhnout tkaničku. Nyní by měla být mezi smyčkovou tkaničkou a zavinutou tkaničkou díra. Protáhněte zabalenou tkaničku, aby prošla touto dírou.
  • Dalším způsobem, jak to vysvětlit, je nechat dítě propíchnout uzel na tkaničce otvorem a vytvořit další smyčku.
 6. 6 Držte obě smyčky a pevně je přitáhněte. Nyní byste měli mít pěkně uvázanou botu.
  • Můžete také dát svému dítěti pokyn, aby pevně a pevně stáhlo uzel a horní část kmene stromu na obě strany.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pomocí techniky „uší zajíčka“

 1. Obrázek s názvem Zavaž si boty Krok 7

  1 Položte boty na rovný povrch. Nechte tkaničky spadnout na obě strany boty.
 2. 2 Uvažte základní uzel. Vezměte obě tkaničky a provlékněte jednu krajku druhou a poté je pevně přitáhněte. Měli by tvořit uzel uprostřed boty.
 3. 3 Pomocí jedné z tkaniček vytvořte smyčku „zajíček“. Krajku byste měli držet mezi palcem a prvními dvěma prsty. Smyčka by měla být malá a „ocas“ by měl být dlouhý.
 4. 4 Druhou krajkou vytvořte smyčku „zajíček ucho“. Držte krajku mezi palcem a prvními dvěma prsty. Udělejte „ocas“ dlouhý a smyčku malou.
 5. 5 Základní uzel přivažte smyčkami „ucha zajíčka“. Umístěte jednu smyčku na druhou, poté ji zastrčte za druhou a provlékněte vytvořeným otvorem.
 6. 6 Pevně ​​zatáhněte za smyčky „zajíčka“. Nyní jsou vaše boty pěkně zavázané. reklama

Metoda 3 ze 4: Pomocí techniky „Kruh“

 1. Obrázek s názvem Zavaž si boty, krok 13

  1 Položte boty na rovný povrch. Nechte tkaničky spadnout na obě strany boty.
  • Pokud někomu tuto techniku ​​předvádíte, nasměrujte špičku boty směrem k němu, aby viděl vaše pohyby rukou.
 2. 2 Uvažte základní uzel. Vezměte obě tkaničky a provlékněte jednu krajku druhou a poté je pevně přitáhněte. Měli by tvořit uzel uprostřed boty.
 3. 3 Uvažte další uzel, ale neutahujte ho. Druhý uzel nechte volný. Všimněte si, že uzel tvoří kruhový tvar. Držte kruhový tvar rukou a položte jej naplocho na botu.
 4. 4 Navlečte jednu tkaničku do kruhu. Ujistěte se, že vychází skrz kruh a na jednu stranu. Můžete ho nechat volný, ale ujistěte se, že nevyklouzne úplně z kruhu.
 5. 5 Navlečte druhou tkaničku do kruhu. Mělo by se dostat skrz kruh a na druhou stranu boty.
  • Nyní byste měli mít dvě smyčky na obou stranách uzlu ve středu boty.
 6. 6 Pevně ​​zatáhněte za smyčky. Pomocí rukou pevně přitáhněte smyčky, aby byly bezpečné. Nyní jsou vaše boty svázané. reklama

Metoda 4 ze 4: Pomocí techniky „Magic Fingers“ nebo „Ian Knot“

 1. Obrázek s názvem Zavaž si boty, krok 19

  1 Položte boty na rovný povrch. Nechte tkaničky spadnout na obě strany boty.
  • Pokud někomu tuto techniku ​​předvádíte, nasměrujte špičku boty směrem k němu, aby viděl vaše pohyby rukou.
 2. 2 Uvažte základní uzel. Vezměte obě tkaničky a provlékněte jednu krajku druhou a poté je pevně přitáhněte. Měli by tvořit uzel uprostřed boty.
 3. 3 Uchopte jednu tkaničku. Palcem a ukazováčkem na pravé ruce uchopte jednu tkaničku. Vaše prsty by měly směřovat k vám.
  • Ujistěte se, že váš růžový prst svírá také tkaničku.
  • Při uchopení tkaničky byste měli palcem a ukazováčkem vytvářet tvar polovičního obdélníku (nebo tvaru humra).
 4. 4 Uchopte druhou tkaničku. Palcem a ukazováčkem na levé ruce uchopte druhou tkaničku. Vaše prsty by opět měly směřovat k vám.
  • Nezapomeňte na svůj malíček. Ujistěte se, že také drží tkaničku. Palcem a ukazováčkem byste měli vytvořit tvar polovičního obdélníku (nebo tvaru humra).
 5. 5 Přitáhněte prsty k sobě, abyste cítili určité napětí. Otočte prsty tak, aby směřovaly k sobě.
  • Mělo by to vypadat, že dvě poloviny obdélníku nebo dvě drápy humra směřují k sobě.
  • S tkaničkami byste měli tvořit tvar „X“.
 6. 6 Protáhněte tkaničky palcem a ukazováčkem. Sevřete tkaničky mezi prsty a pevně je přitáhněte. Při utahování tkaniček byste nyní měli mít po obou stranách boty dvě poutka a uprostřed boty pěknou, čistou kravatu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje tkaničky stále přicházejí rozvázané. Proč se to děje? Je na mém vázání něco špatného? Pokud je svazujete metodou „kruh“, existuje možnost, že smyčky vytahujete příliš daleko, což je činí vrácením zpět jednodušší a rychlejší. Také možná nebudete celou věc dostatečně přitahovat. Pokud to přetrvává, vyzkoušejte metodu „uší zajíčka“.
 • Otázka Co když stále nevím jak? Nechte někoho osobně ukázat, podívejte se na výukové video na YouTube nebo se vyhněte botám, které vyžadují zavazování.
 • Otázka Mohu si odstřihnout tkaničky, abych je nemusel zavazovat? Můžete, ale vaše boty se mohou cítit uvolněné. Můžete si také koupit boty, které nevyžadují tkaničky.
 • Otázka Jak poznám, že jsem je správně svázal? Cítíte těsnost a vidíte „uši králíka“ visící z uzlu. Smyčky a konce trčících tkaniček by měly mít přibližně stejnou délku.
 • Otázka Existují nějaké další způsoby, jak si zavázat boty? Ano, udělejte na obou tkaničkách „zajíčkové ucho“ a poté je zavažte stejným způsobem jako normální uzel.
 • Otázka Jaká je nejrychlejší metoda ze všech tří? Záleží na člověku, takže je všechny vyzkoušejte, abyste zjistili, který je podle vás nejrychlejší.
 • Otázka K poslední metodě nerozumím, co znamenají „králičí uši“. Když to zkouším, žádné nejsou. Můžete prosím upřesnit? Říká se tomu „králičí uši“, protože když na začátku vytvoříte dvě smyčky, vypadají jako uši zajíčka. Oba způsoby zavázání tkaniček však vytvoří stejný uzel, až je dokončíte.
 • Otázka Existují jiné způsoby, jak zavázat tkaničky? Ano. V zásadě začátek kruhové metody, uvázat další uzel, ale NETAHEJTE to skrz. Pak vezměte krajku, která není uvnitř uzlu, a vytvořte s ní malé ucho zajíčka, které vložíte dovnitř uzlu. Nyní zatáhnete za zajíčka a druhou krajku.
 • Otázka Co můžete dělat, když vám uši zajíčka nefungují? Můžete použít jiné metody. Zkuste udělat uzel ve svých tkaničkách a udělat dvě smyčky buď s tkaničkami, nebo s tkaničkami, a prostě spojit smyčky dohromady ... jednoduché !!
 • Otázka Co znamená vlákno? Vlákna odkazují na vaše tkaničky. Pokud máte na mysli „provlékněte tkaničky“, znamená to, že je provléknete otvorem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak je to v porovnání se zavazováním motýlka?
 • Moje máma si myslí, že nejlepší způsob vázání je původní metoda. Část po druhé krajce kolem ucha zajíčka je pro mě těžko pochopitelná. Co dělám špatně?
 • Pokud vaše boty nemají tkaničky, jak je můžete přidat?
 • Stále to nechápu, myslím, že popruhy na suchý zip jsou mnohem lepší. Souhlasíš?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud učíte sebe nebo dítě, jak to udělat, nedělejte to všechno v jeden den. Zkuste to udělat 10 minut denně po dobu jednoho týdne.
 • Pamatujte, že praxe je dokonalá, takže pokračujte v procvičování své metody vázání a brzy to zvládnete rychle a snadno.
 • Vyberte si způsob, který je pro vás nejjednodušší. Umožní vám to svázat si boty rychleji.
 • Pokud to vezmete pomalu, máte větší šanci, že to uděláte správně.
 • Mějte na paměti, že neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak si zavázat boty. Boty si můžete zavázat jakýmkoli způsobem, pokud vám to v botách vyhovuje a můžete chodit bez bolesti.
 • Když smyčky vytvoříte, pokud klouzají, stačí smyčky zatáhnout, dokud to nebude správné.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Sledujte prstencové zatmění Slunce naživo přímo zde, prostřednictvím několika živých přenosů.

Rychlý nadhazovač vám umožní udržet pálkaře na špičkách a být nadhazovačem vašeho týmu, když potřebují branku. Zdokonalení techniky bowlingu v tempu vyžaduje čas a praxi. Prostřednictvím rozvoje solidní dodávky a posílení ...

Vzhledem k tomu, že na Nintendo Switch neexistuje žádná aplikace pro Discord, budete potřebovat počítač, aby se vaše obrazovka Switch mohla streamovat a poté přehrávat obrazovku v okně (pomocí VLC nebo jiného přehrávače videa), aby ji Discord zobrazil. Tato wikiHow bude ...

Vše, co potřebujete vědět o Djokovičově zápase prvního kola na úterním Australian Open 2019.