Jak zacházet s tepelnou vyrážkou

Odborníci tvrdí, že pro mírné případy horké vyrážky (také známé jako miliaria nebo „pichlavé horko“) možná nebudete muset dělat nic jiného, ​​než se snažit zůstat v pohodě - tyto vyrážky často samy zmizí, jakmile vaše kůže není ' už se nepřehřívá. V závažnějších případech studie podporují léčbu jako kalamínové mléko a topické steroidy. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, pokud se vám vyrážka z horka sama nevyřeší nebo si děláte starosti se svými příznaky.

30 za 30 nevíš bo

Metoda 1 ze 2: Léčba tepelné vyrážky

 1. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 1

  1 Znáte příznaky tepelné vyrážky. Tepelná vyrážka se obvykle objevuje pod oblečením, kde oděvy zachycují vlhkost a teplo v blízkosti pokožky. Je to svědivé a vypadá to jako náplast nebo pupínky. Mezi další příznaky patří:
  • Bolest, otok nebo teplo pokožky.
  • Červené pruhy.
  • Hnis nebo tekutina odtékající ze svědivých oblastí.
  • Oteklé lymfatické uzliny na krku, v podpaží nebo v tříslech.
  • Náhlá horečka (nad 100,4 ° F nebo 38 ° C).


 2. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 2

  2 Přesuňte postiženého do chladného a stinného prostředí. Vyjděte ze slunce a někam do chladu a sucha, pokud je to možné, kolem 70 ° F. Pokud se nemůžete dostat dovnitř, přesuňte se do stínu.
  • Většina tepelných vyrážek zmizí brzy po ochlazení.
 3. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 3

  3 Uvolněte nebo sejměte těsný, vlhký oděv. Vystavte postižené místo a nechte ho uschnout na vzduchu. Protože zablokované potní žlázy způsobují většinu tepelných vyrážek, chcete, aby pokožka mohla volně dýchat, aby se zabránilo dalšímu zablokování.
  • K osušení pokožky nepoužívejte ručník- vzduch by měl být v pořádku.
 4. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 4

  4 Pijte hodně studených tekutin. Tepelná vyrážka je příznakem přehřátí vašeho těla. Vyhněte se horkým nápojům a pijte hodně studené vody, abyste snížili tělesnou teplotu.
 5. Obrázek s názvem Treat Heat Rash Krok 5

  5 Vezměte si studené sprchy nebo koupele, abyste rychle snížili teplotu. Voda nemusí být studená, stačí, aby byla relaxační. Pomocí jemného čisticího prostředku nebo antibakteriálního mýdla lehce očistěte postižené místo a poté poklepejte nebo vysušte na vzduchu.
 6. 6 Odlupujte pokožku jedlou sodou, abyste snížili zánět. Přidejte 1 polévkovou lžíci (14 g) jedlé sody do 1 šálku (240 ml) studené vody. Míchejte, dokud se soda nerozpustí. Poté do směsi ponořte hadr, vyždímejte jej a přeložte na vyrážku po dobu 10 minut. Poté jemně vetřete hadrem vaši vyrážku, aby se pokožka jemně odlupovala. To otevře vaše póry a zároveň sníží zánět.
  • Opakujte to 4-5krát denně, aby se vaše vyrážka uzdravila.
  • Jedlá soda může pomoci zmírnit svědění a podráždění.
 7. Obrázek s názvem Treat Heat Rash Krok 6

  7 Vyvarujte se praskání puchýřů. Puchýře jsou naplněny tekutinou, která má uzdravit vaši pokožku, a mohou předčasně prasknout. Zatímco některé puchýře prasknou, zkuste nechat kůži přirozeně se uzdravit a vyhněte se tomu, abyste si ji trhali.
 8. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 7

  8 K uvolnění nepohodlí použijte volně prodejné léky. Tepelné vyrážky ošetřete aplikací 1% hydrokortizonového krému nebo kalamínového/aloe lotionu, abyste zmírnili svědění. V extrémnějších případech mohou antihistaminika jako Benadryl nebo Claritin zmírnit svědění a otoky.
 9. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky, krok 8

  9 Pokud se příznaky zhorší nebo trvají déle než 2 dny, navštivte lékaře. Zatímco většina tepelných vyrážek zmizí brzy po ochlazení, závažné tepelné vyrážky mohou vést k infekcím, které vyžadují léčbu. Zavolejte lékaře, pokud se bolest zvyšuje nebo šíří, pokud z vaší vyrážky začne vytékat žlutý nebo bílý hnis nebo vyrážka sama nezmizí. Okamžitě volejte záchrannou službu, pokud máte pocit:
  • Nevolnost a závratě
  • Bolesti hlavy
  • Zvracení
  • Mdloby
  reklama

Metoda 2 ze 2: Prevence tepelné vyrážky

 1. Obrázek s názvem Treat Heat Rash Krok 9

  1 V horkém podnebí noste volný, prodyšný oděv. Nechcete, aby se vám tkanina nepříjemně otírala o kůži nebo aby zachytávala pot v blízkosti vašeho těla. Nejlépe fungují syntetické látky a volné oblečení.
 2. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky, krok 10

  2 Vyhněte se namáhavé fyzické aktivitě v horkém a vlhkém prostředí. Tepelná vyrážka je obvykle způsobena cvičením, kdy máte vyšší tělesnou teplotu a vytváříte spoustu potu. Pokud cítíte, že se vyvíjí vyrážka, udělejte si přestávku a zchlaďte se.
 3. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky Krok 11

  3 Od horka si udělejte pravidelné 20minutové přestávky. Ochlazení, převlékání se z vlhkého, zpoceného oblečení nebo čas od času skočení do chladného bazénu může vašemu tělu pomoci účinně regulovat teplotu a předcházet tepelným vyrážkám, než k nim dojde.
 4. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky, krok 12

  4 Oblečte kojence tak, jako byste se oblékali vy, a dospělé. Většina tepelných vyrážek se vyskytuje u kojenců, když dobře mínění rodiče převléknou své dítě během horkého počasí. Děti by také měly v teple nosit volný, prodyšný oděv.
  • Jen proto, že se nohy nebo ruce dítěte cítí chladné na dotek, neznamená, že jsou studené.
 5. Obrázek s názvem Léčba tepelné vyrážky, krok 13

  5 Spěte v chladných, dobře větraných prostorách. Tepelné vyrážky se mohou objevit přes noc, když jste po delší dobu uvězněni ve vlhkých, horkých prostěradlech. Pokud se probudíte zpocení a nepohodlní, použijte ventilátory, otevřete okna nebo zapněte AC. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat s horkými vyrážkami po celém zádech? Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee. Luba Lee, FNP-BC, MS Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Začněte tím, že si umyjete záda jemným čisticím prostředkem a peelingujete sodou. Alternativně namočte na 20 minut do vlažné lázně s 1 šálkem (180 g) jedlé sody rozmíchané ve vodě. Záda dobře opláchněte studenou vodou a poté je osušte ručníkem. Noste volné bavlněné oblečení, aby vaše pokožka zůstala chladná a suchá, a ujistěte se, že vaše oblečení je čisté. Vaše vyrážka pravděpodobně zmizí do 24 hodin, pokud zůstanete čistá, odlupujete a zůstanete v pohodě. Navštivte však svého lékaře, pokud vaše vyrážka přetrvává, protože vám může doporučit užívání středně silného kortikosteroidu po dobu 1–2 týdnů.
 • Otázka Mohu jít do oceánu s úpalem? Jsem velmi náchylný na tepelné vyrážky a zjišťuji, že koupání v oceánu je docela uklidňující, zvláště pokud je voda hezká a studená.
 • Otázka Bude se moje kůže odlupovat jako spálenina od slunce? Ne, není. Tepelná vyrážka je jen část nerovností. Neloupou se jako spáleniny od slunce. Pokud ano, navštivte svého lékaře.
 • Otázka Jaký krém nebo pleťovou vodu mohu použít k rychlejšímu vymizení vyrážky? Můžete použít produkt s názvem Curash, který pomáhá při tepelných vyrážkách. Vyrážka by měla jít dolů, pokud ji aplikujete před spaním.
 • Otázka Jak se mohu vyhnout návaly horka během softbalových turnajů? Naneste trochu vazelíny tam, kde jsou vaše šaty nejtěsnější, a otřete o sebe. To by mělo pomoci. Může to znít divně, ale nakonec se to vyplatí.
 • Otázka Co je rychlá léčba tepelné vyrážky? Postupujte podle pokynů uvedených v článku výše.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se mi při hraní tenisu udělalo horko? Záleží na tom, kde se vám horká vyrážka objevuje, ale můžete tomu zabránit tím, že si na ni necháte opalovací krém nebo pleťovou vodu.
 • Otázka Mám na tváři horkou vyrážku. Co bych měl dělat? Třikrát denně naneste zvlhčující krém. Podívejte se na ten, který obsahuje aloe.
 • Otázka Mohu použít dětský pudr na tepelné vyrážky? Mohli byste, ale způsobilo by to, že oblast bude velmi suchá. Je také užitečný pro prevenci dalších tepelných vyrážek.
 • Otázka Způsobuje užívání metamfetaminu více žíravého nebo kyselého potu, což způsobuje možnou silnou tepelnou vyrážku? Způsobuje závažnější vyrážku a vede k nevolnosti a závrati.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat nedělní týden 10 Chiefs vs Titans online bez kabelu, ať už jste na trhu nebo mimo trh.

Zde je návod, jak streamovat 5. sérii „The Real Housewives of Potomac“ online, pokud nemáte kabel.

Horké počasí může příznaky roztroušené sklerózy (MS) ještě zhoršit. Mnoho lidí s MS má také citlivost na teplo a špatně reaguje na rostoucí teploty. Pokud máte MS a řešíte horko, možná si říkáte, jak můžete zůstat ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Nuggets vs Spurs Game 3 online bez kabelu.

Seznam nejkratších hráčů, kteří v historii zdobili tenis.

Jak si hrát s kočkami. Domácí kočky, zejména mladá koťata, jsou známé svou láskou ke hře. Toto chování napodobuje lov a je důležité pro pomoc koťatům naučit se pronásledovat, chytat a zabíjet kořist. Kočky také bojují, ...