Jak použít pravidlo 3 4 5 k sestavení hranatých rohů

Jednou z výzev při vytváření rohů je jejich zarovnání. Zatímco váš pokoj nemusí být dokonale čtverec, nejlepší je dostat rohy co nejblíže 90 stupňům. Pokud ne, položená dlažba nebo koberec budou zřetelně „vypnuty“ z jedné strany místnosti na druhou. Metoda 3-4-5 je také užitečná pro menší tesařské projekty a zajišťuje, že všechny vaše díly do sebe zapadnou podle plánu.

Metoda 1 z 1: Pomocí pravidla 3-4-5

 1. Obrázek s názvem Použijte pravidlo 3 4 5 ke stavbě hranatých rohů Krok 1

  1 Pochopte metodu 3-4-5. Pokud má trojúhelník strany o rozměrech 3, 4 a 5 stop (nebo jakoukoli jinou jednotku), musí to být pravý trojúhelník s úhlem 90 ° mezi krátkými stranami. Pokud tento trojúhelník ve svém rohu najdete, víte, že roh je čtvercový. To je založeno na Pythagorova věta z geometrie: A.2+ B2= C.2pro pravoúhlý trojúhelník. C je nejdelší strana (přepona) a A a B jsou dvě kratší „nohy“.
  • 3-4-5 je velmi pohodlné měření, které lze zkontrolovat kvůli nízkým celým číslům. Matematika kontroluje: 32+ 42= 9 + 16 = 25 = 52.


 2. Obrázek s názvem Použijte pravidlo 3 4 5 ke stavbě hranatých rohů Krok 2

  2 Změřte tři jednotky z rohu podél jedné strany. Můžete použít stopy, metry nebo jakoukoli jinou jednotku. Nakreslete značku na konci tří jednotek.
  • Každé číslo můžete vynásobit stejnou částkou a toto stále používat. Pokud používáte metrický systém, zkuste 30-40-50 centimetrů. Pro velkou místnost použijte 6-8-10 nebo 9-12-15 stop nebo metrů.
 3. Obrázek s názvem Použijte pravidlo 3 4 5 ke stavbě hranatých rohů Krok 3

  3 Změřte čtyři jednotky na druhé straně. Pomocí stejné jednotky změřte podél druhé strany, doufejme, v úhlu 90 ° k první. Označte tento bod na čtyřech jednotkách.
 4. Obrázek s názvem Použijte pravidlo 3 4 5 ke stavbě hranatých rohů Krok 4

  4 Změřte vzdálenost mezi svými značkami. Pokud je vzdálenost 5 jednotek, váš roh je čtvercový.
  • Pokud je vzdálenost menší než 5 jednotek, váš roh je menší než 90 stupňů. Odsuňte strany od sebe.
  • Pokud je vzdálenost větší než 5 jednotek, váš roh má měření více než 90 stupňů. Přibližte strany k sobě. Při tom můžete použít rámovací čtverec jako vodítko.
  • Jakmile získáte čtvercový roh, můžete zkontrolovat další tři rohy místnosti a ujistit se, že jsou stejné.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Takže bych měl změřit 3 stopy na jedné straně, 4 stopy na druhé straně a 5 stop pro střed, abych získal čtvercový roh? Mark Spelman
  Stavební profesionál Mark Spelman je generálním dodavatelem se sídlem v Austinu v Texasu. S více než 30 lety stavebních zkušeností se Mark specializuje na konstrukci interiérů, projektové řízení a odhad projektů. Od roku 1987 je stavebním profesionálem. Mark Spelman Odpověď odborníka na stavebnictví Ano. Vaše nejdelší strana (přepona) by měla měřit 5 stop od bodu k bodu.
 • Otázka Jaké jsou rozlohy budovy 30 x 40? Mark Spelman
  Stavební profesionál Mark Spelman je generálním dodavatelem se sídlem v Austinu v Texasu. S více než 30 lety stavebních zkušeností se Mark specializuje na konstrukci interiérů, projektové řízení a odhad projektů. Od roku 1987 je stavebním profesionálem. Mark Spelman Stavební odborná odborná odpověď Náměstí o rozloze 30 stop x 40 stop budovy je 1 200 čtverečních stop.
 • Otázka Jaká je úhlopříčka budovy 40 na 60? 40 na druhou (1600) + 60 na druhou (3600) = 5200. Druhá odmocnina z 5200 (72,111025) je přepona těchto čísel.
 • Otázka Jaký je vzorec pro vyrovnání základů? Levá strana 6 ', pravá strana 8 ft', napříč zleva doprava by měla být 10 '.
 • Otázka Jaká je úhlopříčka budovy 40x40? Za předpokladu, že pracujeme s místností, která má rohy 90 stupňů, je vzorec následující: D = druhá odmocnina z A na druhou + B na druhou = C na druhou. A je délka na druhou (40x40 = 1600) B je šířka na druhou (40x40 = 1600). C je součet A (1600) plus B (1600), což se rovná 3200. Najděte druhou odmocninu 3200 a to je 56,58 '.
 • Otázka Jaká je úhlopříčka budovy 20 na 35? Druhá odmocnina z (20x20)+(35x35) nebo 400+1225 = 1625. Druhá odmocnina z roku 1625 je 40,31, což je úhlopříčka.
 • Otázka Jaká je úhlopříčka budovy 18 x 24? (18 x 18) + (24 x 24) = 900. Druhá odmocnina 900 je 30; tedy úhlopříčka je 30 stop.
 • Otázka Jaký je vzorec pro hranatou podlahu? Najděte nejvíce hranatý roh. Změřte tři jednotky délky podél jednoho okraje rohu a čtyři jednotky na druhém okraji. Otevřený prostor by měl mít délku 5 jednotek. Pokud ne, pak rozšířením nebo zúžením získáte otevřenou stranu na pět jednotek.
 • Otázka Jaká je úhlopříčka budovy 24 x 40? Vaše budova má strany, které jsou 8krát větší než 3 a 5 délky, ale nemůžete to použít k výpočtu úhlopříčky, protože strany nejsou 8krát větší než 3 a 4. Úhlopříčka vaší budovy je 46,65 (každé číslo je čtvercové, poté přidejte čtverce a poté odmocninu).
 • Otázka Kolik čtverečních stop je ve stavebním projektu 50x50? 2500 čtverečních stop. Stačí vynásobit délku a šířku dohromady, abyste získali metráž.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Pokud je oblast pod lichoběžníkovým tvarem, jak zjistím úhlopříčky?
 • Jaká jsou čísla na 36 × 48 pomocí pravidla 245?
 • Jak označím čtvercové ragbyové hřiště?
 • Jak mohu zavěsit byt se 3 ložnicemi?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Tato metoda může být přesnější než použití tesařského (rámovacího) čtverce, který může být příliš malý na získání přesných měření na větší délky.
 • Čím větší je vaše jednotka, tím přesnější budete.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Svinovací metr
 • Tužka

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Bianca Andreescuová označila svůj návrat do hardcourtového tenisu vítězstvím 6-1, 3-6, 6-3 nad Harriet Dartovou ve druhém kole National Bank Open 2021 v úterý.

Skateboarding se stal natolik mainstreamem, že moderní bruslaři nosí téměř každý styl oblečení. Jak již bylo řečeno, existuje několik různých vzhledů, které jsou obvykle spojeny s kulturou bruslaře. Bruslaři mají tendenci nosit určitý styl ...

Jak se zbavit stresových koulí na krku. Stresová koule je lékařsky známá jako myofasciální spouštěcí bod. Jedná se o specifické oblasti, kde byly svaly vystaveny trvalému stresu, který může způsobit rozvoj stresových koulí. Tyto...

Evansville hostí Bradleyho ve středu na konferenci Missouri Valley Conference. Takto můžete hru sledovat.

Browns and Jets se dnes večer sejdou na 2. týdnu pondělního nočního fotbalu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.