Jak vyčistit konverzaci

Boty Converse mají tendenci zachytávat nečistoty a oděrky, ale také se snadno čistí. Ručně vedené bodové dodávky vás zbaví většiny povrchových nečistot a skvrn. Pokud je třeba boty důkladně vyčistit, můžete je vyprat v pračce. Na ty nejhorší škrábance a skvrny existuje několik triků, které můžete zkusit rozzářit během chvilky.

Metoda 1 ze 3: Bodové čištění

 1. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 1

  1 Vytvořte čisticí roztok. Vzhledem k tomu, že boty Converse jsou vyrobeny z plátna, prací prostředek funguje dobře k odstranění nečistot a většiny lehkých skvrn. V míse smíchejte 1/4 šálku pracího prostředku a 2 šálky teplé vody. Pokud jsou vaše boty pokryté bahnem, možná budete potřebovat druhou dávku roztoku pro druhou botu. Místo pracího prostředku můžete použít některý z těchto čisticích prostředků:
  • Saponát na nádobí
  • Šampon
  • Mytí těla
  • Čistič oken


 2. 2 Naplňte misku čistou, teplou vodou. Toto bude vaše „oplachovací“ miska, kterou použijete k opláchnutí žínky po nanesení čisticího roztoku.
 3. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 3

  3 Namočte žínku do mýdlového roztoku a začněte si čistit boty. Sekci po sekci pomocí hadříku setřete nečistoty a skvrny. Mýdlo zapracujte na plátno tak, aby přesytilo celou cestu. Pravidelně opláchněte hadřík v čisté vodě, poté jej ponořte do čisticího roztoku a pokračujte.
  • V případě potřeby sundejte tkaničky a vydrhněte je také žínkou.
  • Tuto metodu můžete použít také k čištění vnitřku obuvi.
 4. 4 Vydrhněte gumu a podrážky. Většina nečistot se snadno odstraní, když je setřete žínkou namočenou v mýdlovém roztoku. Na drsnějších místech použijte starý zubní kartáček k odstranění zabroušených nečistot a drti.
  • Vydrhněte podrážku svých bot a gumové části připevněné kolem plátna.
  • Zaměřte se zejména na prst na noze, který má tendenci sbírat spoustu odřenin.
  • Rychlé čištění vlhkými ubrousky také udělá své, pokud nejsou gumové části vašich bot příliš odřené.
 5. 5 Boty otřete čistým vlhkým hadříkem. Použijte jej k odstranění veškerých nečistot nebo zbytků mýdla, které jsou na botách po jejich vydrhnutí. Dobře se podívejte na své boty, abyste zjistili, zda jste spokojeni s tím, jak čisté jste je pomocí této metody dokázali získat. Pokud zůstanou skvrny a hlubší oděrky, vyzkoušejte jinou metodu, jak své boty hlouběji vyčistit.
 6. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 6

  6 Nechte boty uschnout na vzduchu. Můžete je nacpat novinami nebo jinou tuhou hmotou, která jim pomůže udržet tvar. Umístěte je na teplé místo s dobrou cirkulací vzduchu, aby co nejrychleji uschly. Nechte tkaničky zaschnout samostatně, protože úplnému vyschnutí může chvíli trvat. Poté můžete boty sundat a hned si je obléknout.
  • Chcete -li sušení urychlit, zkuste si boty dát venku na slunce. Postupujte opatrně, pokud jsou vaše boty tmavé barvy, protože slunce je může vybělit o několik odstínů světlejší.
  • Můžete také použít vysoušeč vlasů v teplém prostředí, který jim pomůže dokončit sušení.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Používání pračky

 1. 1 Sundejte tkaničky a vložky. Tato metoda je skvělá pro čištění celé vaší boty, zevnitř i zvenčí. Vaše boty budou čistší, pokud odstraníte tkaničky a vložky, takže je lze čistit samostatně.
 2. 2 Boty předem ošetřete odstraňovačem skvrn. Pokud mají vaše boty hluboké skvrny od trávy, jídla nebo oleje, vyjdou čistší, pokud je předem ošetříte odstraňovačem skvrn. Použijte stejný odstraňovač skvrn, jaký byste použili na oblečení. Před umytím obuvi ji naneste na skvrnu a nechte působit doporučenou dobu.
  • Pokud jsou vaše boty syté, syté barvy, možná budete chtít vyzkoušet odstraňovač skvrn na diskrétní části obuvi (jako uvnitř jazyka), než ji nanesete na vnější stranu. Pokud se zdá, že zesvětluje barvu, nepoužívejte ji.
  • Před praním obuvi byste také měli setřít přebytečnou špínu a jiné nečistoty. To může ucpat vaši pračku.
 3. 3 Vložte boty, tkaničky a vložky do omyvatelného sáčku. Můžete použít tašku na jemné prádlo nebo povlak na polštář uvázaný nahoře. To ochrání vaše boty a zabrání tomu, aby se vaše pračka během pracího cyklu praštila.
 4. 4 Omyjte boty jemným cyklem. K uvolnění špíny a skvrn z obuvi použijte teplou vodu. Studená voda je také v pořádku, pokud se obáváte, že vaše boty budou mít jasnou barvu. Nenechte se zlákat k použití horké vody, bez ohledu na to, jak jsou vaše boty špinavé; teplo uvolní lepidlo, které drží boty pohromadě, a způsobí, že se rozpadnou mnohem rychleji, než by se jinak rozpadly.
  • Použijte stejné množství pracího prostředku, jaké byste použili na malé množství prádla.
  • Neumývejte si boty jinými oděvy; vaše boty by mohly tkaninu poškodit, zvláště pokud je choulostivá.
 5. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 11

  5 Nechte boty uschnout na vzduchu. Nikdy nesušte boty v sušičce, a to ani při nízké teplotě. Jakékoli množství tepla způsobí jejich rozpadnutí poškozením lepidla ve vašich botách. Místo toho je nacpejte novinami nebo jiným tuhým materiálem a nechte je uschnout na teplém místě s dobrou cirkulací vzduchu. Vyměňte vložky a tkaničky, když jsou zcela suché. reklama

Metoda 3 ze 3: Triky na odstranění skvrn a pout

 1. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 12

  1 K odstranění skvrn použijte kouzelnou gumu. Kouzelná guma je produkt, který účinně odstraňuje trávu, jídlo, olej a další druhy skvrn. Můžete jej také použít k odstranění otřepů z gumové části obuvi. Vyzkoušejte kouzelnou gumu, pokud ji pravidelné čištění skvrn prostě nezastaví.
 2. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 13

  2 Použijte jedlou sodu a peroxid vodíku. Tato směs je silným přírodním čisticím prostředkem. Je zvláště účinný pro bílé boty. Pokud jsou vaše boty jiné barvy, vyzkoušejte je na spodní straně jazyka, než je použijete na ostatní boty, protože by mohly vaše boty barevně zesvětlit. Zde je návod, jak pomocí jedlé sody a peroxidu vodíku vyčistit boty:
  • Vytvořte pastu z 1 polévkové lžíce (14,8 ml) jedlé sody, 1/2 polévkové lžíce peroxidu vodíku a 1/2 lžíce (7,4 ml) teplé vody.
  • Namočte do pasty starý zubní kartáček a otřete jím problémové místo na botách.
  • Nechte pastu na botách dvacet minut zaschnout.
  • Místo opláchněte čistou vodou. V případě potřeby opakujte.
 3. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 14

  3 Použijte třecí alkohol. To funguje dobře pro inkoustové skvrny a malé oděrky. Namočte vatový tampon do třecího alkoholu a použijte k nasycení místa, které je obarvené. Pomocí vatového tamponu oblast jemně otřete. Pokud vidíte, že se skvrna otírá o vatový tampon, pokračujte, dokud úplně nezmizí.
  • Pokud se pokoušíte odstranit lak na nehty, zkuste použít odlakovač.
  • Pokud se pokoušíte odstranit barvu, zkuste použít trochu ředidla.
  • Zubní pastu můžete také použít k vydrhnutí odřenin.
 4. Obrázek s názvem Clean Your Converses Krok 15

  4 Bělte si boty. To funguje pouze pro bílé boty Converse; nezkoušejte to, pokud jsou vaše boty jiné barvy, kterou chcete zachovat! Pokud jsou vaše boty bílé, je jejich vybělení dobrým způsobem, jak odstranit ty nejodolnější skvrny. Pracujte v dobře větrané místnosti a noste staré oblečení, které vám nevadí potřísnit trochou bělidla.
  • Smíchejte jeden díl bělidla s pěti díly vody.
  • Pomocí starého zubního kartáčku skvrnu vydrhněte bělící směsí.
  • Místo opláchněte čistou vodou. Opakujte podle potřeby, dokud skvrna není odstraněna.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete prát v pračce? Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře. Marc Sigal Specialista na péči o obuv Odpověď odborníka Není to upřednostňovaná metoda, pokud se snažíte zajistit, aby vám boty vydržely co nejdéle, ale není to konec světa, pokud si je omyjete. Pokud je perete, nezapomeňte použít jemný prací cyklus a nesušte boty v pračce.
 • Otázka Jak se zbavíte Chucka Taylorse? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Nejprve sundejte tkaničky a v případě potřeby je namočte zvlášť. Chuck Taylors opláchněte pod studenou vodou, abyste odstranili všechny nečistoty a zastavili barevný běh, poté vydrhněte buď prací tekutinou, nebo pastou ze 3 dílů octa a 2 dílů jedlé sody, přičemž se nejvíce soustřeďte na jakékoli skvrny. Všechno opláchněte; pokud se vám boty zdají dostatečně čisté, zastavte se zde a osušte. Nebo je třeba boty vyprat v pračce na mírném nebo jemném praní, je -li třeba další čištění. Chuck Taylors vždy sušte na vzduchu, abyste udrželi tvar a zabránili poškození obuvi.
 • Otázka Jak vyčistím své bílé Converse? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Na čištění bílé obuvi Converse můžete použít různé metody, včetně použití jedlé sody a octa, jemného praní nebo otření kouzelnou gumou na oděrky. Úplnou sadu pokynů k čištění bílých conversek najdete v Jak vyčistit bílou konverzaci .
 • Otázka Mohu dát své conversky do pračky? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, boty Converse lze prát v pračce; toto je skvělý způsob, jak je nechat úplně vyčistit zevnitř i zvenčí. Přesné pokyny dodržujte výše popsanou metodu s názvem „Používání pračky“. Nezapomeňte obuv nejprve ošetřit a používat pouze nízký nebo jemný prací cyklus.
 • Otázka Můžete prát plátno Converse? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Určitě můžete a je to snadné. Tento článek vysvětluje, jak plátěné boty Converse čistit na místě i prát v pračce. Vždy je však dobré Converse nejprve vyprat ručně, pouze pomocí mýdla a vody a otřít čistým vlhkým hadříkem; cokoli přilepeného na podrážce lze setřít zubním kartáčkem nebo podobným způsobem. Pokud to nefunguje, můžete prát pomocí nízkého nebo jemného cyklu pračky. Plátěné boty vždy sušte na vzduchu-sušička může boty poškodit.
 • Otázka Co mám dělat, abych vyčistil bílé tkaničky od Converse? Tkaničky můžete dát do misky zředěného bělidla. Nechte je sedět 30 minut až 1 hodinu a poté je vyjměte a osušte na papírovém ručníku. Úplně je umyjte mýdlem a vodou, abyste odstranili bělidlo, a nechte je uschnout na slunci.
 • Otázka Existují kroky, které je třeba provést v krocích pro ty, kteří vlastní kožené Converse? Ano. Kupte si čistič kůže a kondicionér na kůži.
 • Otázka Jak vyčistím růžové boty Converse? K čištění obuvi použijte jemný prací prostředek a teplou vodu. Na barevné plátno nepoužívejte bělidlo.
 • Otázka Mohu prát různě barevné Converse dohromady v pračce, když dám každý pár do samostatného povlaku na polštář? Ano, ale riskujete běh barev. Ujistěte se, že boty perete na co nejchladnějším nastavení.
 • Otázka Vymyje se logo Chuck Taylor, když dám své Converse do pračky? Ne, logo se nesmyje. Mohlo by to ale časem trochu vyblednout, zvláště po vícenásobném vyprání.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Nepoužívejte kartáček na čištění zubů opakovaně.
 • Gumovou část můžete vybělit, ale tkaninu ne, protože látka zežloutne.
 • Zkuste na gumu nasadit zubní pastu, bude vypadat znovu jako nová, ale nedostanete ji na látku, nebo se bude špinit.
 • K čištění tkaničky použijte zubní kartáček.
 • Můžete také prát tkaničky, buďte opatrní, pokud to nejsou ty, které byly dodány s botami.
 • Pokud je perete v pračce, postupujte podle naší metody věrně, jinak by se mohla guma uvolnit.
 • Nepoužívejte žádný druh pracího prostředku, protože by mohl poškodit obuv.
 • Zkuste použít odlakovač.
 • *Až je budete prát, sviňte papírový kapesník po jejich vnitřku i vně. Dále nalepte tkáň po celé botě a položte ji na střechu na slunce. Tato metoda však většinou funguje s bílými hvězdami.

reklama

Varování

 • Nenechávejte Converse ponořené ve vodě po velmi dlouhou dobu, protože to může uvolnit lepidlo, které je drží pohromadě! Umyjte jednu botu a poté druhou ve sladké vodě.
 • Vyberte jednu čisticí kapalinu a určitě je nemíchejte, protože by to mohlo způsobit chemickou reakci.
reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat finále seriálu Good Witch Season 6 online zdarma pomocí kabelu.

Existuje mnoho důvodů, proč možná budete muset nasbírat nějaké červy: Možná je používáte jako rybářskou návnadu, používáte je při kompostování přírodních materiálů nebo je používáte jako krmivo pro ptáky. Ať už potřebujete sbírat červy z jakéhokoli důvodu, existuje několik ...

Oceláři 2: 0 se dnes v poutavém úvodním zápase AFC utkají s vítěznými Texany. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak nosit žlutou tašku. Hra s jasnějšími barvami může být trochu ošidná, zvláště pokud jde o plánování oblečení. Nenechte své žluté kabelky, spojky a další tašky sbírat prach kolem vašeho domova - místo toho si hrajte ...

K potlačení otoku se používají eso obvazy. Mají v sobě gumu, takže vyvíjejí tlak na oblast a zabraňují hromadění tekutiny. Pokud však v oblasti již je hodně tekutiny, bude to na ni vyvíjet velký tlak ...

Zde je návod, jak sledovat štědrovečerní mši 2019 s papežem Františkem v bazilice svatého Petra ve Vatikánu v Římě v Itálii, živé přenosy online bez kabelu.