Jak používat položky domácnosti k odstraňování pachů z obuvi

Pokud se z vašich bot vytvoří nepříjemný zápach, neznamená to, že je musíte vyhodit. Existuje mnoho předmětů pro domácnost, které můžete použít k odstranění zápachu z obuvi nebo k zničení bakterií, které jej často způsobují. Odstraněním zápachu z obuvi můžete ušetřit peníze a dokonce si zachovat svou oblíbenou obuv.Část 1 ze 6: Použití čajových sáčků

 1. 1 Strmé černé čajové sáčky v horké vodě. Černý čaj má vysokou koncentraci tříslovin, což je látka, která dobře zabíjí ve vašich botách bakterie produkující zápach. Strmé dva čajové sáčky, jeden pro každou botu, ve vroucí vodě po dobu dvou až tří minut.
  • Abyste se nespálili horkým čajovým sáčkem, můžete k vyjmutí použít nádobíčko. Lžíce, vidlička nebo kleště vám mohou bezpečně vyjmout sáčky s čajem.
  • Po vyjmutí z vroucí vody nechte čajové sáčky několik minut vychladnout. To usnadní manipulaci s prsty.
  • V případě lehkých pachů může stačit jeden čajový sáček na botu, aby se zbavil zápachu. Obzvláště silné pachy mohou vyžadovat několik sáčků čaje.
 2. 2 Do každé boty vložte jeden sáček čaje. Čajové sáčky by měly být stále vlhké, aby nebyly ponořeny. Vlhkost umožní taninům prosáknout do stélky boty, aby účinněji bojovaly proti bakteriím způsobujícím zápach. Pro velmi silné pachy možná budete chtít navrstvit další sáčky čaje po celé délce každé stélky od špičky boty po patu.
 3. 3 Nechte čajové sáčky v botách asi hodinu. Hodina by měla stačit na to, aby ošetření zmírnilo nebo odstranilo zápach v obuvi. Poté vyjměte sáčky, setřete veškerou zbývající vlhkost a nechte boty uschnout na vzduchu.
  • V případech špatného zápachu možná budete chtít nechat sáčky s čajem sedět v botách až dvě hodiny.
  • Proces sušení můžete urychlit spolu s fénem. Jednoduše namiřte fén, aby horký vzduch foukal do boty, dokud nebude bota úplně suchá.
  reklama

Část 2 ze 6: Použití esenciálních olejů

 1. 1 Odkapávat éterické oleje na stélkách vašich bot. Vyberte si esenciální olej, který bojuje proti zápachu a vyhovuje vašim preferencím. Mezi oblíbené oleje, které byste měli zvážit, patří čajovníkový, hřebíčkový a mátový olej. Několik kapek na každou stélku by mělo stačit na zamaskování zápachu.
  • Pokud máte potíže s kapáním oleje na stélku boty nebo s pronikáním oleje do špičky boty, můžete do oleje namočit vatu nebo dvě. Poté zatlačte vatový tampon do špičky boty.
 2. 2 Olej rozdělte po stélce. Chcete -li rozšířit vlastnosti oleje, který bojuje proti zápachu, po celé botě, musíte jej roztáhnout po celé stélce. K tomu můžete použít prsty nebo aplikátor, například vatový tampon. Mějte na paměti, že éterické oleje mají silnou vůni. Používání prstů může na chvíli zanechat ruce vonící po oleji.
  • Dávejte pozor, aby se olej nedostal do kontaktu s vnější stranou boty nebo s jakoukoli její viditelnou částí. Některé materiály mohou být obarveny éterickými oleji, zejména oleji, které mají tmavou barvu.
  • Abyste získali extra potenciál pro boj se zápachem, můžete smíchat několik kapek esenciálního oleje s vrchovatou lžící jedlé sody, která pohlcuje nepříjemné pachy. Tyto přísady promíchejte v malé misce a poté ji rozetřete po stélce.
 3. 3 Vycpěte si boty papírem s vůní oleje. Noviny pro tento účel fungují dobře. Papír rozdrťte na kuličky, přidejte pár kapek esenciálního oleje a papírem si nacpejte boty. Papír bude absorbovat vlhkost z vaší boty a vytvoří méně pohostinné prostředí pro bakterie způsobující zápach.
  • Papír můžete odstranit a vyhodit, když zápach zmizí. Několik hodin může stačit k osvobození obuvi od nepříjemného zápachu, ale špatné případy lze nejlépe vyřešit ponecháním papíru přes noc.
  • Po několika hodinách si možná budete chtít boty zkontrolovat. Odstraňte papír a očichejte boty, abyste zjistili, zda se zápach rozptýlil. Pokud tomu tak není, vyměňte papír a počkejte, než papír definitivně vyjme.
  reklama

Část 3 ze 6: Použití podestýlky pro kočky

 1. 1 Naplňte dvě čisté ponožky čistou podestýlkou ​​pro kočky. Abyste zabránili rozlití podestýlky pro kočky dovnitř nebo kolem bot, měli byste svázat horní část každé ponožky naplněné podestýlkoujednoduchý uzel. Můžete také dát podestýlku pro kočky přímo do obuvi, i když se podestýlka může někdy zachytit ve štěrbinách vaší boty a způsobit vám nepříjemnosti později.
  • Místo ponožek můžete také použít punčocháče. Tenký materiál z nich bude tvořit menší bariéru mezi prvky bojujícími proti zápachu z podestýlky a páchnoucími částmi vaší obuvi.
  • Chcete -li, aby vaše podestýlka pro kočku měla trochu větší ránu, můžete zvážit přidání jedlé sody. Jednoduše na každou ponožku přidejte vrchovatou lžíci, každou zavažte nahoře a ponožkami zatřepejte nebo masírujte, aby se distribuovala jedlá soda.
 2. 2 Umístěte do bot ponožky naplněné podestýlkou. Pokud si všimnete, že vaše ponožky způsobují deformaci bot nebo jinou změnu tvaru, možná budete chtít z ponožek odstranit nějaké stelivo. Ponožku naplněnou odpadky necháte v botách dlouhou dobu a příliš plná ponožka může změnit tvar vaší boty.
  • Pokud zjistíte, že jsou vaše ponožky příliš plné, držte ponožky přes popelnici a uvolněte vrcholy. Tímto způsobem bude v odpadcích obsažen zbloudilý odpad, který zabrání nepořádku.
 3. 3 Ponožky nechte v botách přes noc. Ve většině případů by měla eliminace zápachu trvat jen jednu noc, než budou vlastnosti zápachu bojující s podestýlkou ​​pro kočky. Obzvláště špatné případy však mohou trvat déle. Vůně obuvi můžete zkontrolovat krátkým sundáním ponožky a vůní obuvi. Pokud si všimnete přetrvávajícího zápachu, měli byste ponožky naplněné smetí nechat v botě déle.
  • Jakmile je z obuvi odstraněn zápach, můžete odhodit podestýlku pro kočku avyperte ponožky jako obvykle.
  • Pokud je podestýlka pro kočky stále dostatečně dobrá pro použití v podestýlce, možná budete chtít podestýlku použít znovu.
  • Poté, co odstraníte ponožky plněné odpadky, proveďte důkladnou kontrolu obuvi. Malé kousky steliva mohou někdy protlačit tkaninu ponožky a později, když si boty obujete, se stanou dráždivými.
  reklama

Část 4 ze 6: Používání listů změkčovače tkanin

 1. 1 Zastrčte listy aviváže do bot. Možná znáte změkčovací povlečení pod názvem sušicí povlečení, ale v obou případech jsou vlastnosti tohoto produktu bojující proti zápachu ideální pro odstranění zápachu obuvi. Jednoduše můžete do každé boty vložit prostěradlo, nebo jednu vklouznout pod každou stélku.
  • Použité sušicí listy lze také použít k boji proti zápachu z obuvi. Je to skvělý způsob, jak recyklovat, a zanechá vaše boty svěží jako prádlo.
 2. 2 Noste boty se sušičkou. Sušicí listy jsou relativně tenké a lehké a teplo vaší nohy pomůže uvolnit její složky bojující proti zápachu. Někdy se však sušší povlečení může nahromadit v prstech vaší boty a být nepohodlné. Pokud zjistíte, že se vám to stane, nechat sušičku v botách, když jste venku, asi není nejlepší volba.
  • Většina listů vydrží asi týden, než se ztratí potenciál boje proti zápachu.
  • Jakmile vaše sušička přestane vonět čerstvě, můžete ji vyhodit a vyměnit za novou.
 3. 3 Jakmile zápach zmizí, odstraňte listy sušičky. Pokud mají vaše boty tenké stélky nebo máte citlivé nohy, nebo pokud zjistíte, že se vám prostěradlo v botách nepohodlně choulí, možná budete chtít použít prostěradlo jen tehdy, když máte boty vypnuté.
  • Několik hodin s vloženými sušičkami obvykle stačí k odstranění zápachu.
  • Těžkým případům může prospět noc strávená s vloženými sušičkami v každé botě.
  reklama

Část 5 ze 6: Použití dezinfekčních sprejů

 1. 1 Vyberte vhodný sprej. Zápach vycházející z vašich bot je často produktem bakterií a potu. Měli byste zvolit sprej, který je antibakteriální, aby zničil bakterie vytvářející zápach, ale můžete také použít protiplísňový prášek na nohy. Plísním a jiným druhům hub se daří v tmavém, vlhkém prostředí a problém s pachem nohou může pomoci protiplísňová.
  • Mezi běžné dezinfekční spreje patří Lysol, Smelleze a sprej na nohy Dr. Scholla.
  • Většinu těchto produktů lze zakoupit ve vaší místní lékárně nebo lékárně.
 2. 2 Nastříkejte vnitřek boty. Sbírejte si boty po jednom a nastříkejte dovnitř velké množství dezinfekčního/deodorizačního spreje. Může být pro vás nejjednodušší držet botu vzhůru nohama a namířit rozprašovač směrem k prstům vašich bot. Tímto způsobem se sprej rozšíří po celé délce vaší boty.
 3. 3 Nechte boty zaschnout a podle potřeby se znovu rozstříkejte. Po postříkání dezinfekčním/deodorantem by vaše boty měly rychle uschnout na vzduchu. Pokud jste svůj dezinfekční/deodorant aplikovali večer nebo před spaním, ráno by měl být suchý.
  • Pro denní deodorizaci můžete urychlit proces sušení tím, že necháte boty na slunci.
  • Pokud se vůně vrátí později, tento postup opakujte.
  reklama

Část 6 ze 6: Mrazivý zápach z vašich bot

 1. 1 Obuv vložte do plastového sáčku. Pokud nedáte boty do sáčku před zmrazením, vaše boty mohou zmrznout do mrazničky. Důrazně doporučujeme velký uzavíratelný plastový sáček. Používání sáčku s otevřenými ústy, jako je sáček na potraviny, může někdy způsobit, že se zápach z boty přenese do mrazničky.
 2. 2 Vložte boty do mrazáku. Mnoho druhů bakterií, ale zejména bakterií způsobujících zápach nohou, je slabých až studených. Nechte boty v mrazničce po dobu 12 až 24 hodin. Mírný zápach lze rychle odstranit, ale čím déle necháte boty zmrznout, tím pravděpodobnější je, že bakterie způsobující zápach uhynou.
  • Pokud žijete v chladné části světa nebo na místě s chladnými zimami, možná budete moci nechat boty venku, abyste bakterie zabili. Možná však budete chtít zakrýt vrcholy svých bot, abyste zabránili vhánění sněhu.
 3. 3 Rozmrazte a usušte boty. Čerstvě z mrazáku možná nebudete hned vědět, jestli zápach z obuvi zmizel. Jak bota taje, mělo by být zřejmé, zda byl váš problém se zápachem vyřešen.
  • Pokud zápach zůstane, znovu zmrazte botu, čímž necháte ještě více času, aby chlad působil na bakterie. Poté by měl být zápach pryč.
  • Chcete -li urychlit proces sušení, můžete zkusit dát boty do sušičky, i když tato metoda může poškodit jemnější páry bot.
  • K rozmrazení/sušení obuvi lze použít také foukací sušičku, i když to může chvíli trvat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraníte zápach z obuvi?Marc Sigal
  Specialista na péči o obuv Marc Sigal je zakladatelem ButlerBox, služby chemického čištění a péče o obuv se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. ButlerBox umísťuje na míru navržené skříňky odolné proti vráskám v luxusních bytových domech, kancelářských budovách třídy A, nákupních centrech a na dalších pohodlných místech, takže si můžete věci vyzvednout a odevzdat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Marc má bakalářský titul z globálních a mezinárodních studií na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře.Marc SigalSpecialista na péči o obuv Odpověď odborníka Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je posypat jedlou sodou dovnitř bot a nechat je přes noc venku na dobře větraném místě nebo před ventilátorem. Jedlá soda časem absorbuje zápach. Když se probudíte, použijte vakuum k nasátí jedlé sody uvnitř bot.
 • Otázka Mohu použít tyto metody k odstranění zápachu z tašky? Je to taška z normálního materiálu. Věřím, že ano, není na škodu to zkusit. V opačném případě ho dobře vypijte nebo dva.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někdy stélky vaší boty začnou silně zapáchat, ale samotná bota může být v pořádku. Výměna staré stélky za novou by mohla vyřešit problém se zápachem obuvi.
 • V tmavém a vlhkém prostředí se daří mnoha druhům bakterií vytvářejících zápach. Pravděpodobně budete schopni zabránit tomu, aby se vaše boty vyvinuly v nepříjemnou funkčnost, a to pravidelným kropením pudru uvnitř každé boty.

reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Novak Djokovič smetl zprávy, které se čas od času objeví o jeho údajných problémech s Jelenou. Djokovič také mluvil o svých dětech a řekl, že je si bližší se svou dcerou Tarou než se synem Stefanem.

Vera Zvonareva a Leylah Fernandez se utkají v prvním kole US Open 2020 v úterý. Zápas je prvním setkáním obou hráčů na turné.

Auburnský basketbal míří v pondělí do Orlanda na zápas proti UCF. Tato hra není v televizi, ale můžete se na ni podívat takto.

Pokud se považujete za uměleckého a rádi byste vynikli, možná si říkáte, jak si nazouvat boty Converse. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete využít své umělecké schopnosti, aby vaše boty byly skutečně jedinečné. Chcete -li přizpůsobit svůj ...Jak se zbavit vrány. Vrany jsou extrémně inteligentní a vynalézaví ptáci, ačkoli někteří lidé je považují za nepříjemné. Jsou to zdatní ptáci, kteří se mohou rychle naučit novým dovednostem, jako je otevření tašky, aby se jídlo a módní nástroje dostaly z ...