Jak být spokojený s rovnátky

Získání rovnátek je ortodontická léčba, která vyžaduje údržbu a údržbu. Abyste byli se svými rovnátky spokojení, měli byste cvičit dobrou zubní hygienu, jíst správná jídla, abyste zabránili poškození rovnátek nebo podráždění zubů, a naplánovat si pravidelné schůzky se svým ortodontistem, abyste měli jistotu, že jste na cestě k dokonalému úsměvu.

Metoda 1 ze 3: Být sebevědomější se svými rovnátky

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 1

  1 Promluvte si se svým ortodontistou o barevných pásech na rovnátka. Přizpůsobte si rovnátka pomocí barevných gumiček. Tyto gumičky jsou vyrobeny pro rovnátka a přicházejí v různých barvách. Váš ortodontista vám může poskytnout tyto gumičky, což vám umožní kreativně pracovat s rovnátky a změnit barevné kombinace nebo vytvořit barevný vzor, ​​který se stane vaším charakteristickým vzhledem.
  • Tyto barevné pásky vám mohou pomoci lépe se s rovnátky obejmout a neobejmout je, než se je snažit skrývat. Nošení barevných pásků může ukázat, že se za svá rovnátka nestydíte ani se nestydíte a jste ochotni předvést barvy na svých rovnátkách, když se smějete, zpíváte, jíte nebo se usmíváte.
  • Zkuste své rovnátka považovat za módní doplněk a pamatujte si, že poté, co je na sobě budete mít, budete se dokonale usmívat.


 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 2

  2 Počkejte alespoň týden, než se o to pokusíte polibek někdo. Když poprvé dostanete rovnátka, vaše ústa budou pravděpodobně velmi bolestivá a podrážděná. Použijte zubní vosk na rovnátka, abyste zabránili poškrábání vodičů a držáků uvnitř úst, a procvičte si správnou zubní hygienu, která pomůže vašim ústům se zotavit. Mělo by trvat nejméně jeden týden, než se vaše ústa uzdraví do té míry, že budete chtít někoho políbit nebo se dostat blízko a osobně.
  • Líbání někoho, kdo má rovnátka, může být složité, takže začněte polibkem se zavřenými ústy, abyste zjistili, zda jsou vaše ústa stále příliš citlivá na tlak z úst někoho jiného. Jakmile se budete cítit pohodlně s polibkem se zavřenými ústy, přejděte k jemným polibkům s otevřenými ústy. Pohybujte se pomalu a nevyvíjejte zbytečný tlak na ústa, protože by vás to stále mohlo bolet z vašich nových rovnátek.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 3

  3 Praxe usmívající se rovnátka v zrcadle. Zvykněte si na svůj nový vzhled procvičováním úsměvu v zrcadle a všímejte si, jak vypadáte se svými novými rovnátky. Procvičte si obličejové svaly prostým úsměvem: protáhněte koutky úst a předvádějte svá nová rovnátka. Poté můžete přejít k přirozenějšímu úsměvu a uvolnění koutků úst, abyste se usmívali stejně jako předtím, než jste měli rovnátka.
  • Další možností, kterou můžete cvičit, je usmívat se očima v zrcadle. Zúžení očí při úsměvu ukazuje, že někomu věnujete přirozený a upřímný úsměv. Výzkum ukázal, že prohlížení obrázků lidí, kteří se usmívají očima nebo dělají „Duchenneův úsměv“, vám může pomoci efektivně napodobit a kopírovat tento typ úsměvu.
 4. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 4

  4 Používejte pozitivní afirmace. Pokud bojujete s tím, jak být s novou sadou rovnátek šťastní a pozitivní, zkuste si každý den nahlas říct alespoň pět až deset pozitivních afirmací. Pozitivní afirmace se soustřeďují na frázi „jste tím, čím si myslíte“ a umožňují vám vokalizovat pozitivní myšlenky a projevovat je po celý den. Afirmace jsou účinné metody sebezdokonalování, protože zvyšují hladinu hormonů dobrého pocitu a podporují pozitivní myšlení.
  • Pokuste se vždy formulovat svá prohlášení slovy „můžu“, „budu“ nebo „jsem“. Například: „Dnes překypuji energií a přetékám radostí.“ „Jsem velmoc; Jsem nezničitelný. ' 'Mohu se usmívat a být spokojený se svými rovnátky.' 'Dnes se na někoho alespoň pětkrát usměju a předvedu rovnátka.'
 5. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 5

  5 Vyhněte se bělícím přípravkům. Ačkoli může být lákavé přeskočit kartáčování nebo používání nitě ve prospěch bělících přípravků, používání těchto produktů, když máte rovnátka, může poškodit držáky a dráty. Mohou také na vašich zubech zanechat barevné variace, které nemusí vypadat příliš atraktivně, když si konečně složíte rovnátka.
  • Počkejte, až vám rovnátka vyjmou, a použijte bělící proužky nebo jakékoli ústní vody nebo zubní pasty, které obsahují bělící prostředky. Můžete si také nechat vybělit zuby v ordinaci svého zubaře, pokud vám domácí bělení nepřinese požadované výsledky.
 6. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 6

  6 Pokud sportujete nebo jste aktivní, používejte chránič zubů. Váš ortodontista vám může poskytnout chránič úst vyrobený speciálně pro vaše ústa, aby chránil vaše rovnátka při sportu nebo intenzivní činnosti.
  • Pokud hrajete na hudební nástroj, který zahrnuje ústa, můžete mít problém přizpůsobit se hře s rovnátky. Zkuste použít zubní vosk a často si vypláchněte ústa teplou slanou vodou, aby se vaše ústa uzdravila a udržovala je zvlhčená. To by mělo usnadnit zvyknutí si hrát na nástroj s rovnátky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cvičení dobré zubní hygieny

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky Krok 7

  1 Jednou denně vypláchněte ústa teplou slanou vodou. Když si poprvé dáte rovnátka, vaše zuby se pravděpodobně budou několik dní až týden cítit bolestivě a podrážděně. Také vaše rty, tváře a jazyk mohou být podrážděné nebo bolestivé, když si zvyknou na nové kovové řady v ústech. Ulevte si od bolesti tím, že si jednou denně vypláchnete ústa slanou vodou. Tento staromódní lék je skvělý na vypláchnutí úst škodlivými bakteriemi a sníží zánět.
  • Jednu lžičku soli rozpusťte ve sklenici vlažné vody. Kloktejte a vypláchněte si ústa teplou slanou vodou několik minut ráno, než začnete den nebo před spaním. Snažte se nepolykat žádnou slanou vodu, protože to může vést k podrážděnému žaludku.
  • Můžete také přidat půl lžíce jedlé sody a promíchat ji se slanou vodou, dokud se úplně nerozpustí. Jedlá soda poskytne ochranu před kyselinami a pomůže zubům remineralizovat.
 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 8

  2 Zeptejte se svého zubního lékaře na zubní vosk. Zubní vosk si můžete koupit také v místní lékárně. Zubní vosk lze umístit na rovnátka a bude fungovat jako bariéra mezi vašimi rovnátky a rty. To může pomoci zhojené nebo podrážděné pokožce v ústech, jak si zvyknete na rovnátka.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 9

  3 Kartáčujte po každém jídle. To znamená i po malém pozdním nočním jídle nebo rychlém občerstvení z automatu. Částice jídla se mohou po jídle zachytit ve vašich rovnátkách a čím déle tyto částice zůstávají v pasti, tím vyšší je riziko vzniku zubních problémů. Je důležité, abyste cvičili pečlivou a důslednou zubní hygienu, když máte rovnátka, která zabrání vzniku skvrn, infekce a vzniku dutin.
  • Pokuste se kartáčovat alespoň dvě minuty po každém jídle, abyste zajistili, že z rovnátek odstraníte veškeré jídlo a udržíte rovnátka čistá.
 4. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 10

  4 Pořiďte si měkký zubní kartáček, který má kulaté štětiny. Zubní kartáček budete pravděpodobně muset vyměňovat častěji, protože vaše rovnátka mohou zubní kartáček opotřebovat poměrně rychle. Možná budete chtít investovat do elektrického zubního kartáčku, protože jsou velmi účinné při čištění zubů. Váš ortodontista vám může doporučit Waterpik, který vám usnadní čištění zubů.
  • Používejte zubní pastu, která obsahuje fluorid. Váš ortodontista vám může také doporučit opláchnutí fluoridem, které můžete používat jednou denně jako součást rutiny čištění zubů.
  • Před kartáčováním si vypláchněte ústa vodou, abyste uvolnili částečky jídla, které se vám zasekly do rovnátek. Můžete také použít interproximální kartáč, který je navržen tak, aby se vešel pod dráty vašich rovnátek, k odstranění plaku a částic jídla z rovnátek.
  • Kartáčujte alespoň dvě minuty, přičemž dbejte na to, abyste si vyčistili každý zub v oblasti dásní a také pod a nad závorkami. Nejprve začněte s dásní. Držte zubní kartáček pod úhlem 45 stupňů a opatrně vytvořte malé kruhy podél linie dásní. Poté očistěte držáky pohybem kartáče v úhlu dolů v horní části držáků. Dokončete kartáčování horní části držáků tak, že držíte kartáč v úhlu nahoru od horní části držáků a pohybujete štětcem v malých kruzích.
  • Můžete také zkusit použít elektrický zubní kartáček pro obecné čištění a poté použít manuální zubní kartáček s měkkými štětinami a malou hlavou (například zubní kartáček pro děti) pro podrobnější čištění.
  • Vypláchněte si ústa vodou, abyste odstranili zubní pastu. Poté si vypláchněte ústa ústní vodou, která neobsahuje žádné bělící produkty.
  • Zkontrolujte, zda jsou rovnátka a ústa dobře kartáčovaná, a potvrďte, že vypadají leskle. Tmavě vypadající kov na vašich rovnátkách znamená, že vaše rovnátka jsou stále pokryta jídlem a/nebo bakteriemi.
 5. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 11

  5 Při používání nitě použijte nitě. Dalším klíčovým prvkem dobré zubní hygieny je používání dentální nitě alespoň jednou denně. Vlákna mohou být složitá, pokud máte rovnátka, protože byste měli používat nitě mezi rovnátky a pod dráty rovnátek. Usnadněte používání nitě pomocí nitě na niti nebo ortodontické nitě. Tyto produkty si můžete koupit ve své místní drogerii nebo požádat svého ortodontistu o vzorek.
  • Používejte spíše voskovanou nit, než nevoskovanou nit, protože je snazší klouzat mezi zuby a méně pravděpodobné, že se vám zatrhne o rovnátka. Navlékač nitě funguje tak, že vám umožňuje připevnit nit k navlékači, což usnadňuje zasunutí nitě pod rovnátka a dosažení zubů.
  • Vždy používejte nití dobře podél a pod dásněmi. Zvládnutí nitě s rovnátky může vyžadovat praxi, ale buďte trpěliví a udělejte si čas. Při pohybu nitě mezi zuby použijte mírný tlak. Posouvejte nit také po přední a zadní straně zubů. Mějte na paměti, že pokud vám při použití nitě trochu krvácejí dásně, je to normální. Je to známka zánětu.
  • Pokud máte mezery mezi zuby, použijte meziprostorový kartáč k procházení mezi nimi při používání nitě.
 6. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 12

  6 Opravte doma uvolněné dráty nebo pásy. Občas se vám na rovnátkách může uvolnit drát nebo pás. Ve většině případů můžete drát opatrně zatlačit pod obloukový drát, aby vám nevystrčil pusu. Pomocí čisté gumy na tužce zatlačte na drát, aby se zasunul zpět do obloukového drátu. Na drát nebo pásek můžete také položit zubní vosk nebo mokrou bavlnu, pokud vám nadále dráždí ústa.
  • Pokud vám drát stále vadí, naplánujte si prohlídku u svého ortodontisty. Pokud si všimnete jakýchkoli zlomených nebo poškozených držáků nebo vodičů na rovnátkách, měli byste okamžitě vidět svého ortodontistu, aby je bylo možné správně upevnit.
 7. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 13

  7 Pečujte o své rty. Kvůli podrážděným ústům se vám mohou vyschnout rty, takže je potěšte pravidelným nanášením balzámu na rty po celý den. Vyhněte se olizování rtů, když jsou suché, protože to je jen více vysušuje.
  • Ujistěte se, že použijete balzám na rty před a po schůzce s ortodontistou, protože vaše rty budou pravděpodobně kapat kvůli tomu, že budete mít po dlouhou dobu otevřená ústa.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Jíst s rovnátky

 1. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 14

  1 Začněte s měkkými jídly, která se snadno žvýkají. Když poprvé získáte rovnátka, měli byste se vyhnout podráždění úst tím, že budete jíst měkčí jídla. Vytvořte první týden dietu z bramborové kaše, jablečného pyré, mléčných koktejlů, měkkých těstovin a polévky. Můžete také jíst měkké sýry, vejce, měkké ovoce jako banány a ovocné smoothie.
  • Časem byste měli být schopni sníst mnoho jídel, která vám dříve chutnala. Buďte opatrní s tvrdými nebo lepkavými potravinami, protože mohou poškodit vaše rovnátka a může být obtížné se z nich dostat, jakmile se zaseknou.
 2. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 15

  2 Vyvarujte se lepkavých, křupavých nebo tvrdých jídel. Kousání křupavých nebo tvrdých jídel může ve skutečnosti zlomit držák v ústech nebo poškodit dráty na rovnátkách. Lepkavé potraviny lze obtížně odstraňovat mezi zuby a rovnátky, a to i po mnoha kartáčování a používání nitě, což vede k možným infekcím, zubním problémům a dokonce i k odstranění skvrn, které bude po odstranění rovnátek obtížné odstranit.
  • Vyhněte se tvrdým a křupavým jídlům, jako jsou tvrdé bonbóny, led, ořechy, chipsy, trhané hovězí maso, křehké arašídy a popcorn.
  • Vyhněte se žvýkacím jídlům, jako jsou žvýkačky, bagely, granola a tvrdé rohlíky nebo kousky chleba.
  • Také byste z kukuřičného klasu měli vyjmout kukuřici a vyjmout maso z kosti.
  • Časem můžete do své stravy zavést křupavá nebo tvrdá jídla, nejlépe tvrdé ovoce nebo zeleninu, jako jsou jablka, mrkev a okurka. Nakrájejte jakékoli tvrdé ovoce nebo zeleninu na kousky velké velikosti, než je sníte, aby nedošlo k poškození rovnátek.
 3. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 16

  3 Omezte potraviny s vysokým obsahem cukru a umělých příchutí nebo barviv. Ačkoli může být lákavé udržovat dietu s jemnými pochoutkami, jako je zmrzlina, pudink, želé a horká čokoláda, vyvarujte se přílišné sladkosti. Příliš mnoho cukru může vést k rozvoji zubních problémů, jako jsou dutiny, které mohou být obtížněji léčitelné kvůli vašim rovnátkům.
  • Omezte ve stravě známé původce dutin a snažte se jíst příležitostně pouze pamlsky nebo sladkosti. Po jídle s vysokým obsahem cukru a umělých příchutí nebo barev si vždy dobře vyčistěte zuby, aby tyto výrobky nezůstaly na zubech po dlouhou dobu.
 4. Obrázek s názvem Buďte šťastní s rovnátky, krok 17

  4 Omezte zvyk žvýkání nehtů nebo žvýkání pera. Pokud máte ze zvyku žvýkat nehty nebo okusovat pero, zkuste tyto činnosti omezit. Zbytečné žvýkání předmětů vám může poškodit rovnátka a může se vám stát, že se vám do rovnátek zaseknou věci, ze kterých se jen velmi těžko dostanete.
  • Tyto návyky mohou mít také negativní dopad na celou vaši léčbu a mohou vést k bolesti, zejména v předních zubech.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mohu získat místo rovnátek, když je nechci? Tu Anh Vu, DMD
  Zkušený zubní lékař Dr. Tu Anh Vu je zubní lékař s certifikací na palubě, který provozuje svou soukromou ordinaci Tu's Dental v Brooklynu v New Yorku. Dr. Vu pomáhá dospělým a dětem všech věkových skupin překonat jejich úzkost pomocí zubní fobie. Dr. Vu provedla výzkum související s nalezením léku na rakovinu Kaposiho sarkomu a svůj výzkum představila na setkání Hinman v Memphisu. Bakalářský titul získala na Bryn Mawr College a DMD na University of Pennsylvania School of Dental Medicine. Tu Anh Vu, DMD Odborná odpověď zubního lékaře Certifikovaná rada Na trhu je spousta jasných zarovnávačů, které byste mohli získat. Jsou to stále technicky rovnátka, ale nejsou to tradiční kovové držáky, které vám jdou na zuby. Pokud nechcete tradiční rovnátka a chtěli byste prozkoumat čiré rovnátka, zeptejte se svého zubaře, až se na ně příště půjdete podívat.
 • Otázka Jak zastavím bolest dvojitých blokových rovnátek? Opravdu bojuje, pomoc ocení! Co můžu dělat? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Požádejte svého ortodontistu, aby je trochu uvolnil, pokud je bolest vysoká. Můžete také pít studené tekutiny, abyste zmírnili neustálou bolest způsobenou tlakem. Anestetické gely mohou být také použity v místních oblastech, ale nepřekračujte a nepolykejte gel. Zajistěte, aby váš ortodontista věděl vše o vaší situaci a informoval je o veškerých nepříjemnostech.
 • Otázka Jak mohu zabránit bolesti mých rovnátek? Použijte lék proti bolesti, jako je ibuprofen, při bolestech čelistí nebo bolestech hlavy a naneste zubní vosk, který vám pomůže při vystrkování nebo popíchnutí vnitřků tváří.
 • Otázka Mám hrůzu z toho, že dostanu rovnátka. Bolí to? Budu schopen polykat, když jsou aplikovány? Ve skutečnosti to nebolí, když jsou nasazeni, ale může to být trochu nepříjemné. Můžete polykat, ale není nutné, abyste to dělali, protože ortodontista pomocí slámy nasaje všechny vaše plivance.
 • Otázka Jaká jídla mám jíst s rovnátky? Když poprvé získáte rovnátka, měli byste se vyhnout podráždění úst tím, že budete jíst měkčí jídla. Vyzkoušejte bramborovou kaši, jablečnou šťávu, mléčné koktejly, měkké těstoviny a polévku. Můžete také jíst měkké sýry, vejce, měkké ovoce jako banány a ovocné smoothie.
 • Otázka Jak si mám připomenout, abych si stále oblékal gumičky? Zkuste dát na dveře svého pokoje rozvrh, který vám to připomene. Nebo si po jídle nastavte budík, aby vám to připomněl.
 • Otázka Můžete něco sníst první den rovnátek? Můžete, ale měli byste jíst měkká jídla, jako je jogurt a bramborová kaše.
 • Otázka Právě jsem dostal rovnátka a jdu do kina. Co smím jíst? Většinu věcí můžete jíst, pokud jste opatrní a poté si čistíte zuby. Vyvarujte se jádra popcornu, gumy, velmi lepivých bonbónů a kousání do tvrdých bonbónů.
 • Otázka Nikdy nebudu moci jíst popcorn, hovězí trhané maso, chipsy nebo čokoládu, když mám rovnátka? Můžete jíst křupky, ale ne hovězí trhané. Můžete jíst čokoládu, ale opatrně, a žádnou tvrdou čokoládu.
 • Otázka Mohu si po zapnutém rovnátku jít zaplavat do bazénu nebo do moře? Ano. Není důvod se vodě vyhýbat.

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat nové epizody 9. série Basketball Wives online zdarma.

Domácí králík může být zábavným přírůstkem do rodiny. Tato zvířata však budou muset mít stejnou péči jako pes nebo kočka. Králíci se obvykle dožívají 8 až 12 let, takže vyžadují od vlastníků dlouhodobý závazek. Http://www.merckv ...

Sezóna 1997-98 Chicago Bulls je zachycena ve velmi očekávaném dokumentu „Poslední tanec“. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Cowboys and Steelers zahájili ve čtvrtek předsezónu NFL 2021 hrou Síně slávy. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak streamovat dokument „Stockton on My Mind“ online, pokud nemáte kabel nebo nemáte HBO.