Jak vyzdobit sklep

S omezenými světelnými zdroji, nízkými stropy a odkrytými trubkami lze sklepy těžko ozdobit. Naštěstí existuje spousta designových řešení, která dokážou rozjasnit i tu nejtemnější místnost. Zatímco dokončení sklepa je nejrozsáhlejší možností, je nákladné a vyžaduje licencované profesionály. Snadné a levné upgrady mohou obléknout nedokončený suterén, aniž by narušily banku. U hotových i nedokončených prostor může nízkoprofilový nábytek, zrcadla a zeleň ve vašem suterénu vyvolat pocit, že je ve skutečnosti nad zemí.

Část 1 ze 3: Plánování projektu

 1. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 1

  1 Stanovte si priority a naplánujte si rozpočet. Seznamte své přání a potřeby v pořadí podle důležitosti. Odhadněte náklady na každou položku, přidejte je, abyste našli celkové náklady, a porovnejte je s vašimi úsporami, úvěrovými liniemi nebo jinými způsoby platby za projekt. Odhadněte náklady pro několik scénářů: sečtěte své priority, které musíte mít, vytvořte plán podle svých potřeb a několik přání a odhadněte, kolik by stál váš ideální suterén.
  • Například sádrokarton může být nutností, strop se zapuštěným osvětlením může být plus a přidání koupelny může být ideální.
  • Náklady na práci a materiál se liší podle místa, ale můžete online vyhledat kalkulačky, které nabízejí hrubé odhady. Pokud chcete dokončit sklep, zkuste do svého rozpočtu zahrnout 15 až 20 procentní nepředvídané události.
  • Pokud máte omezené úspory, můžete také zjistit, zda máte nárok půjčka na opravu domu .


 2. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 2

  2 Dokončete suterén, pokud to váš rozpočet dovolí. Zjistěte, co si můžete dovolit, a podle toho naplánujte rozsah projektu. V závislosti na stavu vašeho suterénu a vašich očekáváních by jeho dokončení mohlo stát kdekoli mezi 6 000 a 20 000 USD (USD). Pokud jdete do toho, váš rozpočet by měl být asi 10 až 15 procent hodnoty vašeho domova.
  • Konkrétní výdaje závisí na projektu. Rámování a instalace sádrokartonu může stát mezi 1 500 a 3 000 dolary, v závislosti na velikosti oblasti. Přidání stropu bude stát dalších 1 250 až 1 500 dolarů.
  • Počítejte s tím, že elektrikáři zaplatíte 50 až 100 dolarů za hodinu. Velký projekt, jako je zábavní místnost, může běžet mezi 2 000 a 4 000 dolary.
  • Pokud existuje stávající potrubí, koupelna by mohla stát 500 až 1 000 $. Vybudování plné lázně od nuly však bude stát minimálně 6 000 dolarů. Usazení na poloviční lázeň vám může pomoci zkrátit rozpočet.
  • Budete také potřebovat povolení a kontroly, které mohou přidat kdekoli od 100 do 3 000 USD.
 3. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 3

  3 Pokud máte menší rozpočet, můžete snadno a levně upgradovat. U menší cenovky proveďte rychlé a levné opravy nedokončeného nebo částečně dokončeného suterénu. Kosmetické opravy zahrnují koberce nebo koberce, nábytek a doplňky a snadné upgrady osvětlení.
  • Koberce nebo koberce mohou stát kolem 100 až 200 dolarů (nebo více, v závislosti na kvalitě a oblasti pokrytí). Rychlé opravy osvětlení, jako jsou řetězová a trubková světla, by měly stát méně než 100 $. Nový nábytek a doplňky mohou stát stovky nebo tisíce dolarů, ale nákupem použitých kousků se vaše náklady sníží.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 4

  4 Proměňte svůj suterén na prostor, který vyhovuje vašim potřebám. Pokud je váš suterén a rozpočet dostatečně velký, možná budete moci vytvořit více místností. Pokud pracujete s omezeným prostorem a finančními prostředky, vytvořte jednu místnost, která vyhovuje vašemu životnímu stylu. Mělo by dostat dostatečné využití k ospravedlnění nákladů na jeho zdobení.
  • Pokud například chcete útulné místo pro setkání, vytvořte si rodinný pokoj.
  • Pokud pracujete z domova nebo potřebujete produktivnější prostor, udělejte ze svého suterénu kancelář.
  • Hernu nebo bar můžete zřídit, pokud milujete zábavné hosty nebo chcete vyzdobit prostor kolem bazénu nebo pingpongového stolu, který již vlastníte.
 5. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 5

  5 Pracovní okna, stroje a další příslušenství do vašeho návrhu. Ozdobte v suterénu oblast, která získává nejvíce přirozeného světla. Pokud dokončujete a chcete leštěný vzhled, postavte zdi, abyste skryli ohřívač teplé vody, pec a další stroje.
  • Pokud právě upgradujete částečně dokončený suterén, začleňte do svého vzhledu potrubí a potrubí. Pro zajímavost je vyleštěte nebo namalujte jasnou barvou. Pro čistší vzhled natřete trubky, krokve a stěny bílou nebo světle šedou barvou.
 6. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 6

  6 Použijte prvky z horního patra, aby byl váš design konzistentní. Konzistentní designové prvky způsobí, že se suterén bude cítit jako přirozené rozšíření obytného prostoru vašeho domova. Pokud máte rozpočet, jednoduché možnosti, jako jsou barvy laku, mohou přidat kontinuitu.
  • Pokud instalujete sádrokarton v přízemí, přidejte základní desky a lišty, které budou napodobovat nahoře. Pokud má vaše hlavní úroveň tvarování korun, zahrňte jej také do sklepa.
 7. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 7

  7 Najměte si dodavatele instalatér a elektrikář, aby dokončili váš sklep. I když kosmetické změny a snadné upgrady zvládnete sami, budete potřebovat profesionály, kteří zvládnou kompletní renovaci. Dodavatel vám může pomoci naplánovat rozložení, dohlížet na projekt a zajistit, aby byla přijata opatření, aby nedošlo k poškození struktury vašeho domu. Rovněž je nutné odborně instalovat elektroinstalaci a instalatérské práce.
  • Požádejte o doporučení rodinu, přátele nebo místního stavebního inspektora. Zde také můžete najít licencovaného dodavatele: https://remodelingdoneright.nari.org/NARI-Professionals/Find-a-Professional-Remodeler .
  • Získejte nabídky alespoň od 3 dodavatelů. Zajistěte, aby každý dodavatel měl licenci ve vašem státě, hledejte recenze online a zeptejte se, zda může poskytnout reference od spokojených zákazníků.
 8. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 8

  8 Zahrnout hydroizolace ve vašem rozpočtu. Pokud chcete, aby byl váš suterén co nejvíce vodotěsný, je zásadní, pokud ho chcete proměnit v použitelný prostor. Pokud máte problémy s únikem, zkontrolujte žlaby a prodlužte svody alespoň 3 metry od svého domova. Pokud je váš majetek na kopci, poraďte se se zahradním architektem o přehodnocení půdy kolem základů vašeho domova.
  • Mezi další zdroje vlhkosti mohou patřit praskliny v základech nebo vnějších stěnách, problémy s instalatérskými pracemi a vadné okenní studny nebo zárubně. Pokud máte trvalé problémy s vlhkostí nebo plísní, obraťte se na stavebního inspektora nebo licencovaného dodavatele.
  reklama

Část 2 ze 3: Snadné upgrady

 1. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 9

  1 Natřete odkryté krokve ve stropě bílá. Natření odhalených trámů bílou barvou způsobí, že stropy budou vypadat výše. Můžete také odvést pozornost od trubek nebo potrubí, které vedou podél stropu, a také je natřít bílou barvou.
 2. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 10

  2 Utěsněte nebo natřete betonové podlahy v suterénu. Pokud přidávání podkladu a koberců nebo dlaždic není ve vašem rozpočtu, utěsněte podlahy 2 až 3 vrstvami epoxidové barvy. Vyčistěte vše z prostoru a nejprve důkladně vyčistěte podlahy. Pomocí válečku naneste barvu na široké plochy a štětcem natřete hrany.
  • Můžete jít s tlumenou šedou nebo hnědou, nebo použít energičtější barvu, jako je modrá nebo zelená.
  • Nakupte epoxidovou barvu online nebo v obchodě s domácími potřebami. Pečlivě si přečtěte pokyny a namíchejte barvu podle pokynů. Každý nátěr potřebuje čas na vytvrzení, proto si podle pokynů zjistěte, jak dlouho budete muset nechat podlahu nerušeně.
 3. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 11

  3 Zahřejte prostor plošnými koberci nebo kobercovými dlaždicemi. I když natřete betonové podlahy, ponecháte -li je holé, bude prostor působit chladně a nevtíravě. Odhozením plošných koberců přidáte teplo a definujete mezery. Můžete také použít kobercové dlaždice, které jsou trvalejší než koberce, ale přesto se snadno instalují.
  • Pokud máte co do činění s 1 velkým prostorem, použijte koberec nebo koberec a definujte jeho část jako odlišnou místnost. Umístěte pohovku a židle kolem koberce nebo koberce, uprostřed přidejte konferenční stolek a připevněte televizi na zeď nebo na konzolu. Pomocí podobných strategií rozdělte oblast na místnosti s jinými účely.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 12

  4 Zavěste závěsy a rozdělte velký prostor. Jednotlivé místnosti byste mohli vytvořit přišroubováním systému závěsových kolejnic ke stropnímu trámu. Pro snazší a levnější variantu navlékněte obrazový drát přes suterén a zavěste z něj šetrné závěsy nebo prostěradla.
  • Systémy závěsových kolejnic pro dělící místnosti jsou k dispozici online a v obchodech s domácími potřebami. Trasa 12 stop (3,7 m) obvykle stojí kolem 100 $.
 5. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 13

  5 Vylepšete osvětlení pomocí průmyslových řetězových světel a nasazovacích stínítek. Malá okna (nebo žádná), malá svítidla a holé žárovky způsobují, že většina sklepů je ponurá. Zavěste průmyslové světelné struny nebo osvětlovací pásy podél nosných paprsků, abyste rozjasnili prostor. Zakrytí holých žárovek nasazovacími stínidly jim dodá čistší vzhled a zjemní světlo, které vyzařují. reklama

Část 3 ze 3: Přidání nábytku a příslušenství

 1. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 14

  1 Naplňte prázdné stěny levnými bílými knihovnami. Kupte si modulární knihovny nebo namalujte sortiment použitých knihoven na bílo. Uspořádejte je přes stěny svého sklepa, abyste skryli holé škváry a dodali čistý, vlastní vzhled.
  • Pokud jim chcete namalovat jinou barvu než bílou, sáhněte po světlejším odstínu. Světlé barvy pomohou rozšířit a projasnit prostor.
  • Vystavte knihy, drobnosti a ozdobné předměty na knihovnách, aby byl prostor útulnější.
 2. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 15

  2 Zavěste velká zrcadla, abyste rozšířili prostor. Velká zrcadla mohou být drahá, takže nakupujte ve spořitelnách, prodejích nemovitostí a zásilkových obchodech. Zavěste zrcadlo na strategický bod, například naproti oknu, abyste zdvojnásobili přirozené světlo svého suterénu. ODBORNÁ TIP

  Taya Wright, NAPO, RESA

  Profesionální domácí stager a organizátor Taya Wright je profesionální domácí stager a organizátor a zakladatel organizace Just Organized by Taya, akreditované domácí stylingové společnosti BBB se sídlem v Houstonu v Texasu. Taya má více než osm let zkušeností s domácí inscenací a zdobením. Je členkou Národní asociace profesionálních organizátorů (NAPO) a členkou asociace Real Estate Staging Association (RESA). V rámci RESA je současnou prezidentkou kapitoly RESA Houston. Je absolventkou programu Home Staging Diva Business. Taya Wright, NAPO, RESA
  Profesionální domácí stager a organizátor

  Náš odborník souhlasí: Pokud je ve vašem prostoru kdekoli pěkné světlo nebo přirozené světlo, umístěte zrcadlo naproti tomu. Světlo se tak od něj odrazí do místnosti, takže místnost bude jasnější a dodá prostoru rozměr a hloubku.

 3. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 16

  3 Zakryjte nevzhledné rohy a dodejte útulnost vysokým rostlinám. Přidání zeleně vyvolává v suterénu pocit, že je ve skutečnosti nad zemí. Pokud je ve vašem sklepě málo nebo žádné přirozené světlo, pořiďte si kvalitní umělý strom.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte suterén Krok 17

  4 Použijte nízkoprofilový nábytek, aby stropy vypadaly výše. Ať už oblékáte nedokončený prostor nebo zdobíte hotový suterén, výška stropu je pravděpodobně problém. Zařiďte si suterén pohovkou, židlemi, psacím stolem a dalšími kousky, které jsou co nejníže k zemi.
  • Například pohovka s opěradlem vysokým asi 33 palců (84 cm) je dobrou volbou pro nízký profil.
  • Pokud nákup nového nízkoprofilového nábytku najednou není ve vašem rozpočtu, dávejte si pozor na skóre z druhé ruky. Mějte trpělivost a postupně nakupujte levné kousky v úsporných obchodech, zásilkových obchodech, prodejích nemovitostí a Craigslistu. Můžete také zjistit, zda se přátelé a příbuzní snaží zbavit vhodného nábytku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

„Zabijácké“ střely v tenise

PSG se v sobotu setká s Rennes ve francouzském superpoháru 2019. Zde je návod, jak sledovat Trophee des Champions v USA.

Jak dostat máslo z oblečení. Ať už vaříte nebo jíte, pokud si nedáte pozor, můžete si na oblečení udělat skvrnu od másla. Máslo má bílkoviny z oleje a mléka, které za sebou zanechávají kombinované skvrny, které lze obzvláště obtížně ...

Clemson a Ohio State se v pátek večer setkají v druhém semifinále play -off vysokoškolského fotbalu. Zde je návod, jak můžete sledovat online přímý přenos hry zdarma.

Ať už jste získali sbírku sportovních, soutěžních nebo vojenských medailí, můžete mít zájem podělit se o své úspěchy se svými přáteli a známými. Koneckonců, vaše medaile pravděpodobně symbolizují mnoho hodin tvrdé práce a ...

Snažíte se přijít na to, jak sledovat ceny Akademie online? Získejte přehled o možnostech živého streamování Oscarů 2019 bez kabelu zde.