Jak používat popruhy k mrtvému ​​tahu

Mrtvý tah je cvičení na posilování těla, při kterém zvedáte činku z podlahy do poloviny stehna. Náramky jsou kus látky, jehož jedna strana se omotává kolem zápěstí a druhá strana omotává činku, kterou zvedáte. Poutka na zápěstí vám mohou pomoci při mrtvém tahu těžkých vah tím, že posílí váš úchop a sundají část váhy z rukou. Použitím popruhů pomaleji vyčerpáte svou sílu úchopu a budete si moci udržet dobré držení těla pro sadu s vyšším počtem opakování.

Část 1 ze 3: Nasazení popruhů na zápěstí

 1. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 1

  1 Vytvořte smyčku provlečením 1 konce poutka druhým. Řemínek na zápěstí bude dlouhý asi 61 cm. Jeden z konců bude mít otvor 5 palců (2 palce), zatímco druhý ne. Uchopte konec dírou a prostrčte konec bez smyčky. Protáhněte malou smyčku asi 25 cm popruhu.
  • Tím se náramek změní na velkou smyčku o průměru asi 13 cm.


 2. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 2

  2 Protáhněte ruku smyčkou. Zavřete ruku a protáhněte ji smyčkou, kterou jste vytvořili v poutku. Zasuňte popruh kolem spodní části ruky. Visící popruh by měl viset dolů přes vaši dlaň a viset kolem vašich prstů. Pokud je kříž na hřbetu ruky, otočte popruh o 180 stupňů.
  • Můžete začít jakoukoli rukou, které dáváte přednost. Pokud je to jednodušší, začněte svou nedominantní rukou, abyste mohli dominantní rukou nasadit řemínek.
 3. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 3

  3 Utáhněte smyčku kolem spodní části ruky. Zatáhněte za zavěšený konec poutka, dokud se smyčka neobejde kolem vaší ruky. Popruh by měl být dostatečně těsný, aby zůstal na svém místě, ale ne tak těsný, aby omezoval váš oběh. Nasaďte popruh relativně nízko na ruce, mezi základnou palce a kostí zápěstí.
  • Neutahujte popruh kolem zápěstí. Pokud je popruh příliš vysoký, může vám při zvedání poranit zápěstí.
 4. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 4

  4 Druhý řemínek přiložte na druhou ruku. Opakujte stejné kroky, abyste druhý řemínek na zápěstí přiložili k druhé ruce. Vytvořte popruh do velké smyčky a protáhněte ruku. Visící volný konec popruhu držte visící dolů před (ne za) rukou. Utáhněte popruh prsty.
  • Stejně jako u prvního popruhu neutahujte popruh kolem zápěstí. Držte ji nízko na spodní části ruky.
  reklama

Část 2 ze 3: Upevnění popruhů kolem lišty

 1. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 5

  1 Položte pravou ruku na činku. Chcete -li popruh uvázat kolem činky, začněte s činkou položenou na zemi. Položte pravou ruku na tyč tak, aby popruh visel dolů. Mezi lištou a pravým zápěstím by měl být prostor jen asi 5 palců (2 palce).
  • Pokud plánujete mrtvý tah, váhy, které použijete, by již měly být na koncích činky.
 2. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 6

  2 Zavěšený konec popruhu obtočte 2–3krát kolem lišty. Držte pravou ruku několik palců od lišty a zavěste závěsný popruh zpod lišty. K tomu použijte obě ruce, a to buď zvednutím popruhu nahoru a kolem lišty levou rukou, nebo pomocí pravého palce a prstu omotejte popruh kolem tyče. Smyčky by se měly navzájem přibližně překrývat 1/4 palce (0,64 cm).
  • Když omotáváte popruh kolem tyče, držte pevně smyčky tak, aby se popruh pevně omotal kolem tyče. Nesmí viset žádný volný materiál.
 3. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 7

  3 Otáčením úchopu na čince utáhněte smyčky. Pokaždé, když přidáte další smyčku, otočte úchop činkou tak, aby se vaše klouby pohybovaly zpět k vašemu tělu. Toto zúžení utáhne popruh kolem činky.
  • Pokud to pomůže, představte si činku jako sevření motocyklu. Když utáhnete řemeny, použijte stejný pohyb, jako byste roztočili motor motocyklu.
 4. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 8

  4 Připevněte řemínek na zápěstí levé ruky k čince. Protože vaše pravá ruka již bude připoutána k čince, nebudete ji moci použít k utažení druhého popruhu. Pomocí palce a prstů levé ruky 2-3krát zatlačte závěsný popruh pod a nahoru kolem činky. Jakmile jste popruh smyli, pevně uchopte tyč a otočte rukojeť zpět k tělu. Tím se utáhne popruh kolem lišty.
  • Chcete -li popruhy po dokončení zvedání odstranit, jednoduše je pusťte rukama a popruhy by se měly samy odmotat z tyče.
  reklama

Část 3 ze 3: Provádění mrtvého tahu

 1. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu, krok 9

  1 Přesuňte nohy tak, aby byly od sebe na šířku ramen. Z této polohy vždy spusťte mrtvý tah. Tento postoj vám umožní při zvedání plně zapojit svaly na nohou a hýždě.
  • U většiny lidí by vaše nohy měly být od sebe zhruba 3 stopy (0,91 m).
 2. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 10

  2 Utáhněte svislou rukojeť kolem popruhů. Pokud jsou vaše popruhy již připevněny k tyči, držte tyč tak pevně, jak můžete. Mrtvý tah těžkých vah vyžaduje značné množství síly úchopu, ačkoli zápěstní popruhy ponesou část váhy za vás.
  • Uchopení, které používáte s popruhy, se nazývá přesah. Kulturisté, kteří raději nepoužívají popruhy, někdy místo toho používají opačný úchop, kdy jedna ruka svírá přesah a druhá úchop.
 3. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 11

  3 Zatlačte nohama a hýbejte boky dopředu, abyste zvedli tyč. Tlačení boků dopředu zapojí vaše hýždě a usnadní zvedání tyče. Vaše paže dělají v mrtvém tahu relativně málo, kromě toho, že sevřete tyč. Pokračujte v tlačení nohou, dokud nebudete stát vzpřímeně a činka nebude na úrovni vašeho stehna.
  • Může také pomoci udržet oči soustředěné před sebou pomocí výtahu. Při zvedání se nedívejte dolů na tyč nebo na ruce.
 4. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 12

  4 Držte váhu na místě po dobu 2-3 sekund. Zatlačte hrudník dopředu, aby vaše páteř byla rovná a aby nedošlo k poranění zádových svalů. Rovněž stáhněte ramena, jakmile je činka v polovině stehen, takže vaše ramena a horní část hrudníku podepírají část váhy. Rychle začnete cítit pálení v hýždích a svalech nohou.
  • Když podpíráte činku, mějte hlavu vzhůru a oči soustředěné před sebou.
 5. Obrázek s názvem Použijte popruhy k mrtvému ​​tahu Krok 13

  5 Uvolněte se a snižte váhu na zem. Posuňte ramena dopředu, pokrčte kolena a nechte gravitaci přitáhnout činku k zemi. Při snižování hmotnosti držte záda rovně.
  • Snížení hmotnosti je důležitou součástí cvičení mrtvého tahu. Nikdy neskládejte závaží ze stoje.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někteří odborníci na kulturistiku nedoporučují používat řemínky k mrtvému ​​tahu. I když je pravda, že popruhy zpomalují rychlost, s jakou budujete sílu úchopu, budování síly úchopu není jednou z hlavních výhod mrtvého tahu. Při mrtvém tahu proto neváhejte použít řemínky na zápěstí.
 • Mrtvý tah s popruhy může také pomoci zabránit vážnému zranění. Mrtvý tah může roztrhnout vazy v rukou a předloktích a používání popruhů při práci s těžkými váhami snižuje pravděpodobnost zranění.

reklama

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat Cormier vs Miocic, Pettis vs Diaz a UFC 241 PPV na televizi, telefonu, Roku, Fire TV, Xbox One nebo jiném streamovacím zařízení.

Prkna Spiderman jsou skvělým doplňkem vašeho tréninku. Toto cvičení vyžaduje, abyste aktivovali malé svalové skupiny, které vám pomohou udržet rovnováhu na předloktí. Je považován za cvičení celého těla, zpevnění břišních svalů, posílení ...

Cvičení jógy s přáteli vám může proces zpříjemnit. Pravděpodobněji se toho budete držet a strávíte nějaký čas s někým, koho máte rádi. Pokud jste v józe nováčkem, můžete se do kurzu přidat s přítelem, abyste mohli začít. Pokud jste udělali ...

Roger Federer bude doufat v hladký start své kampaně, když začne proti Stevu Johnsonovi, ve snaze získat třetí titul AO za čtyři roky.

Dědeček Novaka Djokoviče Zdenko Zagar vzpomínal na to, jak světová jednička vždy měla šance proti němu. Srbovi rodiče Dijana a Srdjan stále neúnavně pracovali a riskovali, aby mohli financovat tenisovou kariéru svého syna.

Dan Evans se ve čtvrtek ve druhém kole Erste Bank Open utká s Rakušanem Jurijem Rodionovem. Půjde o první setkání obou hráčů na turnaji ATP Tour.