Jak se zahřát na hru

Zahřívání je životně důležité před jakýmkoli výkonem, ať už je to ve sportu nebo na jevišti. Jednání závisí na těch nejmenších pohybech ve vašem těle, tváři a hlasu. Zahřívání na hru nemusí být osamělé ani nudné. Můžete jej použít ke zlepšení vztahů se svými kolegy herci nebo k procvičení své představivosti. Správné zahřátí vám může pomoci podat skvělý výkon!

Metoda 1 ze 3: Protahování těla

 1. Obrázek s názvem Zahřívání pro hru Krok 1

  1 Zatřesením těla uvolněte. Třesení končetinami a částmi těla je skvělý způsob, jak uvolnit tělo a zpevnit ho, než vyjdete na pódium. Začněte potřásáním hlavy a pomalu se pohybujte po těle, potřásejte rameny, pažemi, rukama, koleny, nohama a chodidly. Každou část těla nejprve protřepejte po jedné a poté protřepejte ve dvojicích. Protřepejte každou část těla po dobu 10 sekund.
  • Sáhněte po stropu rukama a zatřeste s nimi, když jste úplně natažení. Poté se pokuste dosáhnout na podlahu, dotknout se prstů na nohou a znovu si potřást rukama, až budete úplně natažení.
  • Pusťte si některé ze svých oblíbených písniček a pár minut tancujte! Vaše krev se rozproudí a vaše tělo se uvolní.


 2. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 2

  2 Nakreslete abecedu pomocí různých částí těla, abyste zvýšili své fyzické povědomí. Začněte ukazováčkem a nakreslete abecedu. Pak se posuňte nahoru a zkuste to udělat ramenem. Posuňte tělo dolů a proveďte to kolenem a chodidlem. Dokončete nakreslením abecedy nejprve nosem a poté temenem hlavy.
  • Nakreslete celou abecedu od a-z s každou částí těla.
  • Pomocí každé strany těla nakreslete abecedu. Například použijte ukazováček pravé ruky a ukazováček levé ruky.
  • Toto cvičení vás naučí rozvíjet povědomí o každé části těla, což je důležité při hraní na jevišti.
 3. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 3

  3 Předstírejte, že chodíte v různých typech počasí, abyste zapojili svou představivost. Představte si různé povětrnostní podmínky nebo prostředí a představte si, jaké by to bylo chodit v tom počasí. Například za větrného dne můžete udělat pomalou namáhavou procházku. Chůze po chodnících v New Yorku může znamenat, že budete chodit rychle, ale budete se muset neustále proplétat kolem ostatních chodců.
  • Toto cvičení vám pomůže rozvíjet a posilovat vaši představivost a fyzické jednání před tím, než vyjdete na pódium.
 4. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 4

  4 Roztáhněte čtyřkolky, abyste se připravili na pohyb. Zavřete oči a postavte se do pohodlné polohy. Zvedněte pravou nohu a pravou rukou se chyťte za kotník. Držte pózu na několik sekund, než se pokusíte dotknout nosu levým prstem. Až budete hotovi, přepněte a proveďte stejné cvičení na druhé straně.
  • Toto je další cvičení, které zvýší vaše povědomí o částech vašeho těla.
 5. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 5

  5 Proveďte cvičení růstu gest se skupinou. Vytvořte kruh s ostatními herci ve hře a vyberte někoho, kdo udělá malé gesto, jako je poškrábání hlavy. Poté gesto všichni v kruhu zopakují. Další osoba zveličuje gesto první osoby a všichni napodobují osobu druhou a podobně.
  • Pokud si osoba 1 poškrábe hlavu, měla by to udělat pomalu a jemně prsty. Osoba 2 by se měla škrábat rychleji a použít nějaký pohyb zápěstí. Osoba 3 by si mohla rukou a zápěstím důkladně protřít vlasy. Osoba 4 mohla použít celou paži, aby si co nejrychleji poškrábala hlavu.
  • Gesto by mělo růst postupně mezi každým člověkem. Čím menší je nadsázka, tím větší pozornost musí skupina věnovat tomu, aby ji napodobila.
  • Je špatné přehánět, pokud osoba 1 začíná malým kašlem a osoba 2 dělá tak hlasitý kašel, jak jen může. Lepší způsob, jak to udělat, je osoba 1, která dělá malý kašel, který je sotva slyšet, osoba 2 jde trochu hlasitěji, osoba 3 otevírá ústa, aby zakašlela a znovu zesílila, osoba 4 se zhluboka nadechne, než vydá ještě hlasitěji kašel a tak dále.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Zahřívání pomocí improvizačních her

 1. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 6

  1 Hrajte 2 pravdy a 1 lež, abyste zvýšili své přesvědčovací schopnosti. Shromážděte všechny ostatní herce kolem. K hraní této hry musí každý o sobě říci 3 „fakta“, 2 pravdy a 1 lež. Je to skvělá herecká rozcvička, protože vás nutí pokusit se přesvědčit lidi, aby uvěřili něčemu, co není pravda. Skupina vám může pokládat otázky ke každé skutečnosti a vy musíte použít své nejlepší herecké schopnosti, abyste je oklamali.
  • Nebuďte zjevní se lží. Pokud máte na sobě červený svetr, neříkejte všem, že máte na sobě modrý svetr. Vaše lež by měla být něčím, co lidé z pohledu na vás nepoznají, jako kdybyste všem řekli, že můžete mluvit plynule 3 jazyky.
 2. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 7

  2 Pro skupinové cvičení vyprávějte příběh po jednom slově. Vyberte osobu, která začne příběh pomocí slova. Osoba vedle nich pak přidá další slovo a tak dále, dokud příběh není dokončen. Tato hra je skvělá při vytváření chemie mezi skupinou herců a při přemýšlení na nohou, než vyjdete na jeviště.
  • Osoba 1 například říká „The“, osoba 2 říká „kočka“, osoba 3 říká „skočila“, osoba 4 říká „přes“, osoba 5 říká „the“ a osoba 6 říká „plot“.
 3. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 8

  3 Zahrajte si anti-akční hru pro zábavnou aktivitu. Se všemi ostatními herci začněte provedením akce a prohlášením, že provádíte jinou akci. Předstírejte například, že hrajete tenis, a řekněte, že se díváte na televizi. Další osoba ve skupině pak musí předstírat sledování televize a tvrdit, že dělá něco jiného, ​​jako je běh v závodě.
  • Pokud někdo váhá, pozastaví se nebo řekne, že dělá akci, kterou dělá, je vyřazen ze hry.
  • Toto cvičení také zlepší chemii mezi skupinou a donutí vás přemýšlet rychle a na nohou, než vyjdete na pódium.
 4. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 9

  4 Začněte hrou tlesknutím, abyste zlepšili své soustředění. Uspořádejte všechny do kruhu a začněte tleskáním rukou napravo. Osoba napravo od vás teď musí tleskat rukama napravo. Toto opakujte, dokud tleskání neprojde zpět kolem kruhu. Když se k vám dostane znovu, můžete nyní tleskat napravo nebo nalevo. Bez ohledu na to, na kterou stranu tleskáte, tleská tímto směrem.
  • Pokud tleskáte doleva, osoba po vaší levici se musí rozhodnout, kterým směrem tleskání předá. Pokud tleskají správně, vrátí se vám to; pokud tleskají doleva, přesune se to doleva.
  • Pokud člověk váhá, zastaví se nebo tleská mimo rozjezd, musí kruh opustit.
  • Tato hra je skvělá při tréninku reakcí před odchodem na pódium.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Cvičení vašeho hlasu

 1. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 10

  1 Lehněte si a vyrovnejte své tělo. Lehněte si na zem s pokrčenými koleny a knihou pod hlavou. Zarovnání těla je zásadní pro to, abyste ze svého hlasu vytěžili maximum. Tato poloha na zádech také zlepší vaše držení těla, díky čemuž budete na jevišti působit sebevědoměji.
 2. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 11

  2 Proveďte několik dechových cvičení, abyste uvolnili napětí. Napětí ve vašem dechu může snížit sílu vašeho hlasu na jevišti. Nadechněte se a s uvolněnými rameny vydechněte. Pokuste se soustředit dechy na břicho a břicho. To uvolní váš dech a odstraní napětí z vaší hlasové schránky.
  • Položte si ruku na břicho, aby vám připomněla, abyste se na ni soustředili při nádechu a výdechu.
 3. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 12

  3 Pomocí podpatků dlaní odstraňte napětí z obličeje a čelisti. Položte paty dlaní pod lícní kosti a zatáhněte směrem dolů k čelisti. Masírujte obličejové svaly, když dlaněmi taháte dolů.
  • Při tomto cvičení uvolněte ústa a nechte je otevřít. Toto cvičení opakujte 3 nebo 4krát.
 4. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 13

  4 Proveďte několik trylek na rty, abyste uvolnili napětí. Trilky na rty také pomáhají vytvořit spojení mezi vaším dýcháním a mluvením. Zatlačte rty k sobě a vyfoukněte ven, aby se uvolnil konstantní proud vzduchu. Zkuste to udělat pomocí zvuků „h“ a „b“.
  • Při foukání udržujte zvuk co nejstabilnější.
 5. Obrázek s názvem Warm up for a Play Krok 14

  5 Procvičte si pohyb mezi vysokými a nízkými výškami, abyste natáhli hlasové záhyby. Natažení hlasivek vám umožní větší hloubku ovládání hlasu na jevišti. Začněte s nízkým tónem, vydávejte zvuk „já“ a pomalu se přibližujte k vysokému. Poté použijte zvuk „e“ a začněte v horní části stupnice a posuňte se směrem k nízkému tónu.
  • Po celou dobu cvičení zůstaňte u zvuku „já/e“.
  • Opakujte cvičení a snažte se zvýšit rozsah s každým opakováním. Netlačte kolem toho, co je vám příjemné.
 6. Obrázek s názvem Zahřívání pro hru Krok 15

  6 Řekněte nějaké jazykolamy, abyste zahřáli ústa. Jazykové twistery jsou nejen zábavné, ale také vám pomohou uvolnit svaly úst a obličeje. Také vám pomohou zařadit mozek a přimět vás, abyste svá slova správně vyslovovali. Některé skvělé twistery jazyka jsou:
  • `` Viděl jsem Susie sedět v obchodě s obuví. Když sedí, ona svítí, a kde ona září, ona sedí. '
  • `` Viděla šerifovy boty na pohovce. Ale byla si tak jistá, že viděla šerifovy boty na pohovce? '
  • “Peter Piper vybral kousek nakládané papriky. Peter Piper vybral pecku nakládané papriky. Pokud Peter Piper vybral pecku nakládané papriky, kde je pecka nakládané papriky, kterou vybral Peter Piper? '
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu rozehřát před hraním? Lesly Kahn, MFA
  Jednající učitel a trenér Lesly Kahn je učitel herectví a kouč se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Je zakladatelkou a majitelkou společnosti Lesly Kahn & Company, Actor Training, která se zaměřuje na přípravu herců na zaměstnání ve filmu, televizi a divadle. S více než 30 lety zkušeností paní Kahnová koučovala stovky herců, kteří se stali známými. Vedla také program BFA v herectví na Marymount Manhattan College a pracovala v televizi i v New Yorku a regionálním divadle. Lesly je držitelem BFA z New York University a MFA z Yale School of Drama. Lesly Kahn, MFA Úřadující učitel a trenér Odborná odpověď Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je pustit si hudbu, kterou máte rádi, a tančit a zpívat písničku a mít se skvěle.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • S důvěrou držte hlavu vysoko. Pokud budete mluvit k podlaze, možná nebudete vůbec mluvit, protože vás nikdo neuslyší.

reklama

Populární Problémy

Jak vložit IV. Nitrožilní (nebo zkráceně IV) linie je jedním z nejběžnějších a nejdůležitějších nástrojů moderní medicíny. IV umožňují lékařům podávat tekutiny, krevní produkty a léky přímo do pacientova ...

Novak Djokovic by od léta 2020 očekával hodně, ale rozhodně ne palačinka, která by vypadala přesně jako on! Nathan Shields, umělec z Washingtonu, vytvořil 19 neuvěřitelných palačinek inspirovaných účastníky US Open 2020.

Nákup bytového komplexu je dlouhý, někdy komplikovaný proces. Je pro vás důležité najít bytový komplex, o kterém si myslíte, že má potenciál vydělávat peníze. V případě potřeby vyhledejte nemovitosti a ...

Jak zmírnit napětí v ramenou. Když máte v rameni uzel, můžete mu dávat za vinu, že strávíte den shrbený nad počítačem v kanceláři. Ale stres z dokončení všech vašich faktur do termínu může být stejně ...

Může Thiem omráčit sedminásobného šampiona, aby vyhrál svého panenského majora, nebo bude Djokovič křižovat k 8. titulu v Melbourne?