Jak zahřát ruce

Studené ruce a nohy jsou přirozenou součástí toho, jak si vaše tělo reguluje teplotu a udržuje vás naživu. Když vaše tělo detekuje chlad (i když vaše mysl nezaregistruje chlad), začne přesměrovat více krve do životně důležitých vnitřních orgánů, což znamená, že krev se odkloní od nepodstatných končetin, jako jsou vaše ruce a nohy, a zanechá je ledové a tuhé . Nicméně studené ruce mohou být docela nepříjemné a dělat jednoduché úkoly obtížné a při svižných teplotách hrozí studeným rukám dokonce poškození omrzlinami. Je proto důležité mít v rukávu pár triků, jak si zahřát ruce, když jsou studené, a existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout!

Část 1 ze 3: Zvýšení oběhu

 1. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce Krok 1

  1 Hýbat se Nejúčinnějším způsobem, jak si zahřát ruce, je cvičení, při kterém se krev pumpuje do svalů a pokožky a zahřívá celé tělo.
  • Trochu zrychlete, pokud vám při chůzi chladnou ruce.
  • Udělejte nějaké práce, abyste se rozhýbali.
  • Dělejte dřepy, skákací zvedáky nebo jiná aerobní cvičení.


 2. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce Krok 2

  2 Dělejte ruční cvičení. Vstávání a cvičení na místě není vždy možné, takže pokud vám zchladnou ruce a nemůžete zvýšit svůj srdeční tep pomocí aerobiku, udělejte pár cvičení rukou a nohou.
  • Kroutit prsty na rukou a nohou
  • Pohybujte rukama v kruzích
  • Sevřete a uvolněte ruce a nohy
 3. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce Krok 3

  3 Masírujte si ruce a paže. Dalším způsobem, jak znovu dostat krev do vašich rukou, je masáž. Zvláště v zimních měsících, kdy je pokožka suchá, věnujte nějaký čas vmasírování oleje nebo krému do pokožky paží, zápěstí a rukou.
  • Nezapomeňte vmasírovat mezi prsty a konečky prstů.
 4. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce Krok 4

  4 Drž se dál od cigaret a kofeinu. Přestože se jedná o dlouhodobější přístup k zahřívání rukou, kouření i kofein způsobují zúžení nebo zúžení vašich cév, a pokud do vašich rukou neproudí dostatek krve, ochladí se.
  • V chladných měsících vyzkoušejte místo kávy bílé čaje, abyste mohli začít ráno.
  reklama

Část 2 ze 3: Chránit před chladnými teplotami

 1. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce Krok 5

  1 Udržujte své tělo v teple. Protože vaše tělo reaguje na chlad odesláním teplé krve do vašich vnitřních orgánů, můžete zabránit ochlazení svých rukou a pomoci je zahřát tím, že udržíte jádro teplé a chráněné. Pokud si vaše tělo nemyslí, že jsou vaše orgány v nebezpečí, neodveze vám z rukou hřejivou krev.
  • V chladnějším počasí oblečte oblečení, noste základní vrstvu, izolační vrstvu a vnější vrstvu, která chrání před větrem a deštěm.
 2. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 6

  2 Noste volné oblečení. Těsné oblečení, ponožky a dokonce i spodní prádlo mohou ve skutečnosti zúžit vaše cévy, což znamená, že krev má těžší cirkulaci, a to vám může nechat ruce chladné. Abyste tomu zabránili, noste volné oblečení, které je pohodlné a poskytne vám svobodu pohybu.
  • Pokud máte na sobě těsné oblečení a chladnou vám ruce, převlékněte se co nejdříve do volnějších šatů.
 3. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 7

  3 Noste teplé rukavice. Dává smysl, že pokud jsou vaše ruce vystaveny chladu, pak se ochladí, takže je chraňte teplými rukavicemi volného střihu. Rukavice bývají lepší než rukavice, protože rukavice izolují každý jednotlivý prst. V mnoha, ale ne ve všech okolnostech, se vaše vlastní prsty mohou skutečně navzájem zahřát, zatímco rukavice udrží teplý vzduch kolem vaší ruky.
  • Určitě si pořiďte také rukavice, které zakrývají zápěstí, protože tady se dá ztratit hodně tepla.
  • Pokud nemáte rukavice, dejte si ruce do kapes, nebo si je zastrčte do bundy, aby se nedostaly do větru.
 4. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 8

  4 Jezte zázvor. Zázvor je termogenní potravina, což znamená, že produkuje teplo, když ho vaše tělo metabolizuje. Horký šálek zázvorového čaje vám může pomoci zahřát celé tělo, včetně rukou, a držení teplého šálku vám do rukou určitě vrátí trochu života.
 5. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 9

  5 Použijte vlastní tělesné teplo. Bez ohledu na to, jak je venku zima, existují oblasti našeho těla, které jsou téměř vždy teplé, například v podpaží a mezi stehny a pod nimi.
  • Položte holé ruce přímo na kůži v teplé oblasti těla a nechte je tam, dokud se nezahřejí.
  reklama

Část 3 ze 3: Přidání zdroje tepla

 1. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 10

  1 Přineste si s sebou instantní ohřívače nebo ohřívače. Když se chystáte cestovat venku v zimě nebo v noci nebo se vydat na výlet do chladného počasí, měli byste být připraveni s opakovaně použitelnými nebo jednorázovými horkými balíčky, které mohou poskytnout okamžité teplo k zahřátí vašich rukou a těla. Mezi dobré možnosti patří:
  • ClickHeat
  • Ohřívače rukou
  • Ohřívače rukou na dřevěné uhlí
  • UniHeat
  • Tepelný Pax
 2. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 11

  2 Dejte si teplou koupel. Teplá voda zahřeje nejen vaše ruce, ale i celé tělo, ale je to také relaxační způsob, jak se zotavit po čase stráveném v chladu.
  • Bezpečná teplota lázně by nikdy neměla překročit 43 ° C, protože by to mohlo způsobit popáleniny, závratě, nízký krevní tlak, nevolnost a zvracení.
  • Alternativně můžete spustit ruce pod teplou vodou nebo naplnit misku teplou vodou a namočit si ruce a zápěstí.
 3. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 12

  3 Vyfoukněte si ruce a promněte je. Horký vzduch z vašich plic pomůže zahřát vaše ruce. Přiložte ruce, abyste udrželi teplo co nejdéle, a poté si ruce rychle promněte, aby se teplo rozšířilo do zadní části vašich rukou.
 4. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 13

  4 Zahřejte si ruce nad ohněm nebo zdrojem tepla. Oheň, topení, horké motory automobilů a dokonce i spuštěné počítače vydávají spoustu tepla, které můžete použít k zahřátí. Jen se ujistěte, že se nedostanete příliš blízko, a nedotýkejte se zdroje tepla.
  • Pokud máte rukavice, sundejte si je a položte ruce přímo před horko. Zkuste své rukavice obrátit naruby a umístit je také blízko tepla. Díky tomu budou hezké a opečené, až je znovu nasadíte.
 5. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 14

  5 Nepijte alkohol. Alkohol může způsobit, že se vaše pokožka zahřeje, ale ve skutečnosti snižuje celkovou tělesnou teplotu. Alkohol způsobuje dilataci krevních cév ve vaší kůži, a to odvádí krev pryč od vašich životně důležitých orgánů a směrem k vašim končetinám.
 6. Obrázek s názvem Zahřejte si ruce, krok 15

  6 Vědět, kdy navštívit lékaře. Přestože je studené ruce a nohy přirozené, pokud začnete pociťovat necitlivost, změny barvy kůže, ztvrdlou nebo napjatou kůži, boláky a puchýře, vypadávání vlasů nebo ztrátu paměti, poraďte se se svým lékařem. Existuje mnoho zdravotních stavů, které způsobují studené ruce, včetně:
  • Anémie
  • Raynaudova nemoc
  • Cukrovka
  • Poškození nervu
  • Hypotyreóza
  • Nedostatek vitaminu B12
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Ahoj. Pracuji v chladírenském skladu, do kterého jsme zásobeni mrazákem, dokonce i v rukavicích, ale z nějakého důvodu mi během několika minut, co jsem v mrazáku, opravdu jen vychladly prsty. Co můžu dělat? Sarah Gehrke, RN, MS
  Registrovaná sestra Sarah Gehrke je registrovaná sestra a licencovaná masážní terapeutka v Texasu. Sarah má více než 10 let zkušeností s výukou a cvičením flebotomie a intravenózní (IV) terapie s využitím fyzické, psychologické a emoční podpory. V roce 2008 získala licenci Massage Therapist od Amarillo Massage Therapy Institute a M.S. v ošetřovatelství z University of Phoenix v roce 2013. Sarah Gehrke, RN, MS Zaregistrovaná sestra Odborná odpověď Můžete si vyzkoušet cvičení před a po vstupu do mrazáku. Než si nasadíte rukavice, zkuste si zahřát ruce.
 • Otázka Moje prsty jsou chladnější než moje dlaň. Co bych měl dělat? To je normální. Jen je zahřívejte a brzy budou mít stejnou teplotu jako vaše dlaň.
 • Otázka Můžete je prostě dát do horké nebo velmi teplé vody? Podle toho, jak studené ruce máte, je odpověď ano i ne. Velmi teplá voda může fungovat, pokud jsou vaše ruce mírně studené. Opravdu pomáhá zahřát je. Když jsou ale vaše ruce vystaveny extrémnímu chladu, jako byste byli dlouho v zimě venku, nedávejte si na ně horkou vodu. Postupujte ve vyhřívané teplotě, protože i voda o pokojové teplotě by vám mohla způsobit nepříjemný pocit pálení. Přejděte z mírně teplé vody na teplejší, dokud se necítíte dobře.
 • Otázka Jak si zahřeju ruce, když jdu maraton? Používejte rukavice odolné proti potu bez prstů určené pro běžce. Obvykle se nacházejí na Amazonu.
 • Otázka Jak mohu zabránit vředům, které mám každou zimu na prstech? Pokud vás v zimě bolí na prstech, musíte navštívit svého lékaře. Studené prsty na rukou a nohou spolu s boláky a/nebo napjatou, plačící kůží mohou naznačovat vážné problémy, jako je Raynaudův a cukrovka.
 • Otázka Jak si rozcvičím ruce, aniž bych cokoli použil? Proveďte dechové cvičení nebo si otřete ruce o koberec, který je jen trochu drsný. Fungovat může i pouhé mnutí rukou.
 • Otázka Kde seženu ohřívače rukou a ohřívače rukou? Čerpací stanice a mini-marty je obvykle mají. Pokud je nemůžete najít, objednejte si je online.
 • Otázka Je mi 89 let a ruce mám vždy bílé a velmi studené. Jak je mohu zahřát? Noste rukavice, zahřejte si ruce teplem těla (ruce pod podpaží, do stehen, vložte je přes zdroj tepla (jako topení, oheň) atd. Ve vašem věku by bylo dobré si promluvit lékaři o nedostatku živin nebo nemoci.
 • Otázka Jak udržím ruce v teple, když jsou pořád ledově studené? Pokud jsou neustále chladní, protože je zima, zkuste si je položit na teplou část těla, například na hruď nebo pod ruce. Pokud jsou celoroční chladní, měli byste navštívit lékaře, protože můžete mít problém s krevním oběhem nebo se děje něco jiného.
 • Otázka Může pár latexových rukavic udržovat ruce v teple? Spíš ne. Mohou však chránit vaše ruce před větrem, deštěm a chemikáliemi, které nereagují s latexem.

Populární Problémy

Tento týden se ve své vlasti pro Marii Šarapovovou neuskuteční žádné turnaje typu back-to-back, zatímco Angelique Kerberová opět neuspěla.

Jedním z největších fanoušků Rafaela Nadala není nikdo jiný než jeho kolegyně z turnaje Italian Open a Roland Garros Iga Swiatek.

Diagnóza diabetu je pro mnohé budíček. Diagnózu můžete získat v každém věku a je důležité vědět, co můžete udělat, abyste si pomohli žít normální život s diabetem. Řízení případu diabetu je obvykle otázkou ...

Roger Federer se stal vůbec prvním tenistou, který se dostal do žebříčku nejlépe placených sportovců časopisu Forbes. Federer letos jen vydělal 100 milionů dolarů na podpoře značek.

Soupeři USA a Mexiko se v neděli večer setkají ve finále Zlatého poháru 2021. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat přímý přenos ze zápasu zde.

Tvrdá práce je sama o sobě obtížná, ale je neuvěřitelně těžké ji zvládnout, aniž byste očekávali výsledek. Ať už milujete šití, zpívání nebo plavání, trvale vysoká očekávání vás mohou zadržet, když vám něco chybí. Zaměřením na ...