Jak vyprat baseballovou čepici

Praní baseballové čepice ji udrží čerstvou a vydrží déle. Je snadné to provést pomocí jemného čisticího prostředku a hadříku. Některé klobouky lze dokonce mýt v myčce nádobí. S několika tipy se můžete ujistit, že použijete tu nejlepší metodu, aby vaše čepice zůstala čistá a vypadala skvěle.

Metoda 1 ze 3: Rozhodování o tom, jak umýt čepici

 1. Obrázek s názvem Wash a Baseball Cap Step 1

  1 Posuďte svůj klobouk. Nejprve se budete muset důkladně podívat na svou baseballovou čepici, abyste zjistili, zda ji lze prát, a nejlepší přístup.
 2. 2 Prohlédněte si víčko, zda je dobře provedené a zda vydrží i praní.
  • Podívejte se pozorně na materiál, stehy a okraj. Pokud je váš klobouk vyroben z kvalitních materiálů, je relativně nový a má pevné prošití, měli byste jej bez problémů umýt.
  • Hledejte známky toho, že je klobouk levný nebo špatně postavený. Pokud má víčko volné prošití nebo kartonový okraj, může se rozpadnout, pokud jej vyperete. Pokud byl klobouk levný, mohlo by mít větší smysl jej vyměnit, než se ho pokoušet umýt.


 3. 3 Hledejte známky věku. Pokud je vaše čepice velmi stará, měli byste dbát zvýšené opatrnosti a prát ji pouze ručně.
 4. 4 Zkontrolujte značku. Štítek na kšiltovce může obsahovat pokyny k praní a další informace o materiálu. Dodržujte pokyny pro praní, pokud je výrobce na štítku uvedl.
  • Určete druh látky. Pokud je váš klobouk vyroben z bavlny, polyesteru nebo kepru a je dobře vyrobený, měli byste ho umýt. Pokud je čepice vyrobena z vlny, měli byste ji prát pouze ručně pomocí speciálního pracího prostředku určeného pro vlnu, jako je Woolite.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční praní

 1. 1 Zkontrolujte, zda má klobouk stálobarevnost. Pokud je váš klobouk vyroben z jemné látky nebo se jedná o starší klobouk, musíte zajistit, aby praní neodstranilo nebo nezměnilo barvu.
  • Na hadr nebo žínku použijte velmi malé množství jemného pracího prostředku a vetřete jím malou část klobouku. Vyberte si vnitřní část klobouku, která je při nošení skrytá. Jemně jej opláchněte studenou vodou. Pokud barva zůstane stejná, můžete umýt zbytek klobouku.
 2. 2 Čištění klobouku na místě. Pokud jsou na baseballové čepici skvrny nebo velmi znečištěná místa, nastříkejte je odstraňovačem skvrn nebo předúpravou prádla. Nechte odstraňovač skvrn několik minut působit a poté opláchněte místa vodou.
 3. 3 Naplňte umyvadlo studenou vodou. Při plnění dejte do dřezu trochu jemného pracího prostředku.
 4. 4 Namočte víčko do dřezu mýdlové vody a hadříkem namočeným v mýdlu a vodě otřete povrch víčka, zejména velmi znečištěná místa. Tento krok opakujte podle potřeby.
 5. 5 Opláchněte víčko studenou vodou, dokud nebude odstraněno veškeré mýdlo.
 6. 6 Nechte víčko uschnout na vzduchu. Je důležité zajistit, aby klobouk během sušení držel tvar. Klobouk můžete postavit na něco, co má tvar hlavy, jako je balón nebo plechovka od kávy, abyste si udrželi tvar. Zvláštní pozornost věnujte tvaru okraje. Během sušení se ujistěte, že je vytvarována do tvaru, který se vám nejvíce líbí. reklama

Metoda 3 ze 3: Mytí v myčce

 1. 1 Kupte si speciální formu, která udrží váš klobouk při praní v kondici. Tyto plastové formy najdete v obchodech se sportovním zbožím nebo v kloboucích. Některé plastové rámečky na klobouky lze použít buď v myčce na nádobí, nebo v pračce. Pračka bude na váš klobouk drsnější, proto si přečtěte pokyny dodané s formou, kterou si vyberete.
 2. 2 Pokud jsou skvrny nebo velmi znečištěná místa, čepici očistěte na místě. Tyto oblasti postříkejte odstraňovačem skvrn nebo předúpravou prádla. Nechte odstraňovač skvrn několik minut působit a poté opláchněte místa vodou.
 3. 3 Vložte klobouk do plastového držáku do myčky na horním roštu. Nedávejte do myčky nic jiného než jiné klobouky.
 4. 4 Do myčky vložte běžné mýdlo na nádobí.
 5. 5 Spusťte myčku na „normální“ cyklus. Pokud máte nastavení teploty, použijte studenou nebo vlažnou vodu. Dávejte pozor, abyste myčku nenastavovali na „vyhřívané-suché“ nebo podobná nastavení. Teplo vám může klobouk zničit nebo zmenšit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Moje otázka se zlomila a já nemohu najít náhradu. Kde si mohu koupit? T. Chinsen Formy na čepice Top Answerer Baseball jsou k dispozici online. Jsou také v obchodním řetězci Lids, který se specializuje na prodej čepic ve stylu baseballu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Klobouky s plastovým okrajem perte pouze v myčce, ostatní klobouky je třeba prát ručně.
 • Nepoužívejte příliš mnoho mýdla. Pokud tak učiníte, klobouk si něco z toho může ponechat. Před sušením se ujistěte, že je veškeré mýdlo z látky opláchnuto.
 • Nepoužívejte bělidla ani čisticí prostředky, které bělidlo obsahují. Ty vám odbarvují klobouk.
 • Nezkoušejte klobouk na slunci, může způsobit odbarvení klobouku.
 • Používejte pouze tekutý prací prostředek.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Neumývejte si klobouk příliš často, mohlo by to časem způsobit oslabení čepice.
 • Nikdy nedávejte klobouk do sušičky. Teplo vám může zničit klobouk.
 • Nedávejte klobouk do myčky nebo pračky na prádlo bez speciálního rámu, aby si udržel tvar.
reklama

Populární Problémy

Tento článek vás provede správnými kroky a funkcemi dokončení dřepu na Smithově stroji. Ujistěte se, že chápete, že tato aktivita může být náročná. To je, pokud máte nějaké předchozí zranění a nikdy jste neměli žádné ...

Všechny oči budou upřeny na Novaka Djokoviče na letošním US Open, vzhledem k tomu, že Srb je na prahu historie.

Naučit se kolébat míč pomocí lakrosové hole může být náročný, ale zábavný úkol. Správné kolébání je zásadní technikou, kterou budete muset zvládnout, abyste mohli hrát co nejlépe. Dvě hlavní metody kolébky, obě jednoruční ...

Rychle rostoucí Dayana Yastremska otevírá svou kampaň US Open 2020 proti australské Astře Sharmě. Přestože se proti sobě nikdy předtím nepostavili, Ukrajinec začíná jako jasný favorit.

Jak poskytnout první pomoc zlomené kosti. Zlomenina kosti neboli zlomenina je závažné a traumatické poranění, které vyžaduje lékařskou pomoc. Získat včasnou první pomoc od vyškolených zdravotníků však není vždy možné ...