Jak prát boty Toms

Boty Toms jsou pohodlné a zábavné na nošení, takže se pravděpodobně hodně zašpiní. Můžete je vyprat ručně pomocí jednoduchého čisticího roztoku, nebo je můžete dát do pračky. Nechte je uschnout na vzduchu - sušička může látku zničit. Pokud potřebujete osvěžit kožené podrážky, promíchejte si vlastní deodorizační prášek.

Metoda 1 ze 3: Ruční čištění vašich tomů

 1. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 1

  1 K čištění Tomů použijte měkký a suchý kartáč. Na své Tomy je důležité použít kartáč s měkkými štětinami - jako kartáč na nehty. Jinak byste mohli látku zničit. Začněte od paty a pohybujte se směrem k patě, odstraňte z boty veškerou špínu a prach, který můžete.
 2. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 2

  2 Nalijte studenou vodu do misky. Nepotřebujete mnoho vody, pokud nečistíte několik párů bot. Začněte s 1 c (240 ml) a v případě potřeby přidejte další.
 3. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 3

  3 Přidejte do vody několik kapek jemného pracího prostředku. Můžete použít jemný prací prostředek nebo mýdlo na nádobí. Nastříkejte pár stříkání pracího prostředku do studené vody. Měli byste použít tolik, abyste vytvořili několik bublin, když je roztok smíchán.
 4. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 4

  4 Pomocí štětce naneste roztok na své Tomy. Vyčistěte kartáč, který jste použili na oprášení svých Tomů. Jakmile je čistý, ponořte jej do čisticího roztoku. Vložte ruku do boty a držte ji zpod látky. Látku jemně vydrhněte, dokud nebude čistá.
  • Pokud máte Toms s flitry, ujistěte se, že kartáčujete ve stejném směru, jakým kladou flitry. V opačném případě můžete několik vytáhnout.


 5. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 5

  5 Nechte své Tomy vyschnout na vzduchu. Pokud své Tomy vložíte do sušičky, látka se zmenší a nemusí se hodit, takže je lepší nechat je uschnout na vzduchu. Jak dlouho budou schnout, závisí na tom, kolik čištění jste museli udělat. Po několika hodinách by měly být zcela suché.
 6. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 6

  6 Rozetřete čisté odolné skvrny. Pokud vaše Tomy uschnou a jsou stále potřísněné, budete muset proces čištění zopakovat. Místo čištění celé obuvi tentokrát vyčistěte pouze zarputilá místa. Pokud to stále nefunguje, můžete své Tomy hodit do pračky. reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění vašich Tomů v pračce

 1. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 7

  1 Nastavte pračku na jemný cyklus se studenou vodou. Měli byste zvolit nejšetrnější cyklus, který má vaše pračka. Může být označeno štítkem jako „jemné prádlo“ nebo „spodní prádlo“. Nastavte pračku na nejchladnější nastavení vody, jaké má.
 2. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 8

  2 Použijte 1/4 běžné dávky jemného pracího prostředku. Přidejte mýdlo do pračky. Nalijte jej na spodní část stroje. Tímto způsobem bude celé mýdlo pokryto vodou a snadno vytvoří bubliny. Na běžné množství prádla použijte zhruba čtvrtinu množství tekutého mýdla, které byste použili. Prací prostředek by měl být jemný, ale nesmí obsahovat bělidlo.
 3. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 9

  3 Nechte pračku naplnit do 3/4. Zapněte pračku a sledujte, jak se hladina vody plní. Jakmile se naplní zhruba ze ¾, vložte boty. O zbytek se postará pračka!
 4. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 10

  4 Nechte své Tomy vyschnout na vzduchu. Pokud vložíte své Tomy do sušičky, látka se může zmenšit a roztrhnout. Místo toho boty vyndejte z pračky a nechte přes noc uschnout na vzduchu.
 5. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 11

  5 Skvrny čisté skvrny. Pokud vyjmete své Tomy z pračky a jsou stále špinavé, očistěte je na místě. Smíchejte studenou vodu a 2 střiky jemného mýdla. Ponořte do směsi kartáč s měkkými štětinami a skvrnu vydrhněte. Poté vložte své Tomy zpět do pračky. reklama

Metoda 3 ze 3: Deodorizace kožených podrážek vašich Tomů

 1. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 12

  1 Namíchejte si vlastní deodorizační prášek. Přidejte 1 c (240 ml) kukuřičného škrobu, 0,5 c (120 ml) jedlé sody a 0,5 c (120 ml) kypřícího prášku do uzavíratelného plastového sáčku. Sáček uzavřete a protřepejte, aby se 3 prášky dobře promíchaly. Směs bude působit jako deodorant.
 2. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 13

  2 Pokud chcete přidat vůni, přidejte esenciální oleje. Levandulové a šalvějové oleje mají antibakteriální vlastnosti, takže budou dobrým doplňkem vašeho deodorizačního prášku. Můžete přidat svůj oblíbený esenciální olej jen tak, aby provoněl deodorizační prášek. Přidejte 5 kapek do svého smíšeného deodorizačního prášku, nádobu znovu uzavřete a dobře promíchejte.
  • Nevylévejte do svých Tomů rovnou jedlou sodu. Samo o sobě může uschnout kůži.
 3. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 14

  3 Nasypte prášek do svých Tomů a nechte 8 hodin odležet. Posypte v každé botě tolik, aby pokryla podrážku. Poté nechte prášek přes noc odležet. Pokud jsou vaši Tomové opravdu páchnoucí, můžete nechat prášek odležet celý den.
 4. Obrázek s názvem Wash Toms Shoes Krok 15

  4 Ráno odstraňte prášek. Poté, co necháte prášek sedět v botě, jemně vykartáčujte podrážky kartáčem s měkkými štětinami. To by mělo zvednout cokoli přilepeného k podrážce. Zlikvidujte prášek. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Říká se, že je třeba pračku naplnit 3/4 vody, ale co když mám pračku s předním plněním? To je vlastně jedno. Mám celou kolekci na botách Toms. Dávám přednost ručnímu mytí a poté je hodím do stroje na rychlý cyklus. Ujistěte se, že je nastavení odstřeďování vysoké, aby se uvolnila přebytečná voda skrývající se v podrážkách.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Jak naučit psa držet předmět. Není žádným tajemstvím, že psi rádi žvýkají věci (obvykle věci, které by neměli - sbohem oblíbené boty). Je však zcela možné naučit vašeho psa držet předměty v tlamě ...Jak dát dívce prostor. Možná jste v závazném vztahu nebo jste právě začali chodit se ženou, která se vám opravdu líbí. Ve vaší mysli se věci mohou vyvíjet dobře, takže když se zeptá na prostor, můžete se cítit trochu zmateni. Nebo...

V bitvě bývalých světových jedniček se Victoria Azarenková v sobotu ve čtvrtích Italian Open utká s Garbine Muguruzaovou. Azarenková a Muguruzaová jsou dvojnásobnými grandslamovými šampionkami.Alabama a Tennessee se v sobotu setkají v SEC showdownu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.Jak trénovat pro fotbal. Tvrdý trénink nestačí, pokud chcete, aby se vaše dovednosti zlepšovaly na hřišti - musíte také správně trénovat. Zatímco základní kondiční a zvedací režimy jsou důležité v podstatě pro každého hráče, velká část ...