Jak nosit rovnátka s důvěrou a stylem

Dostáváte nebo máte rovnátka na zubech? Není třeba se stydět. Nejen, že je to běžné, ale nošení rovnátek se stalo módní záležitostí! Moderní rovnátka mohou být docela stylová.Metoda 1 ze 3: Buďte kreativní s rovnátky

 1. 1 Použijte barevné gumičky. Rovnátka se skládají ze spousty malých gumiček. Kapely můžete získat v různých barvách, od zelené po fialovou! Někdy se jim říká gumičky.
  • Kolem jednotlivých rovnátek jsou malé gumičky. Říká se jim ligatury. Existují gumičky, které se nazývají interarchové gumičky. Jsou navrženy tak, aby zajistily správné zarovnání skusu a čelisti. Jsou připojeny k závorkám.
  • Můžete si dokonce vybrat barvy, které odpovídají vašemu oblečení, protože je třeba je denně vyměňovat a také se odstraní, když jíte. Šedé nebo stříbrné proužky jsou známé tím, že se při jídle nebo pití méně špiní. Někteří lidé se vyhýbají jasným barvám a rozhodují se pro jasné značky, aby se pokusili, aby jejich rovnátka byla méně zřejmá.
  • Ortodontisté často nabízejí gumičky v barvách sportovních týmů, školních barvách nebo sezónních barvách, jako je kolem Vánoc červená a zelená. Oblíbenou barvou je také černá. K dispozici jsou také čiré nebo zářící gumy.
 2. 2 Získejte barevné závorky. Je také možné získat skutečné držáky zubů - část rovnátek, které se doslova připevňují k vašim zubům - v různých barvách. Místo toho, abyste se pokoušeli skrýt rovnátka, udělejte z nich módní prohlášení!
  • Střídejte dvě barvy na každém zubu pro rovnátka samotné nebo jednu barvu na horních zubech a jinou barvu na dolních zubech. Hrajte si s kontrasty.
  • Zeptejte se na záře ve tmě! V současné době se rovnátka dodávají ve všech různých barvách a u některých ortodontistů můžete dokonce požádat o drobné provedení samotných držáků.
  • Pamatujte však, že závorky nemůžete změnit, jakmile je vyberete. Pokud jsou tedy vaše závorky jasně zelené, jste u toho.
 3. 3 Ozdobte si držák. Barevné mohou být nejen rovnátka. Někteří lidé také musí nosit držák, zejména v noci.
  • Držáky jsou k dispozici také ve všech druzích barev a vzorů. Úchytky mohou být ozdobeny vším možným, od květin po designy, které si děti samy vytvoří.
  • Některé držáky mohou být navrženy tak, aby obsahovaly obrázek dítěte nebo oblíbeného mazlíčka. Přizpůsobte si svůj držák tak, aby vyjadřoval vaši individualitu a byl spojen s věcmi, které máte rádi.
  • Stejně jako u rovnátek, držáky mohou mít mnoho různých barev, včetně záře ve tmě. Designové držáky však mohou být dražší. Podívejte se kolem.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výběr a péče o rovnátka

 1. 1 Vyberte méně zjevná rovnátka. Pokud chcete, aby rovnátka byla méně zřejmá, můžete se vyhnout stereotypním rovnátkům z nerezové oceli ve prospěch rovnátek, která splynou s vašimi zuby do té míry, že jsou sotva znatelné. Někdy dospělí s rovnátky dávají přednost tomu, aby byli méně zjevní.
  • Rovnátka se dodávají z keramiky nebo plastu v barvě zubu. Někdy se rovnátka zacementují do zadní části zubů, takže jsou méně patrné. Jasná rovnátka jsou dalším názvem pro keramická rovnátka. Jsou průsvitné, ale mohou se snadněji rozbít.
  • Lingvální rovnátka jsou rovnátka, která zepředu nevidíte. Tyto rovnátka jdou za zuby. Mohou však ztěžovat správný pohyb jazykem a mohou způsobit problémy s řečí. Obvykle jsou dražší než jiné druhy rovnátek. Podobně mohou být drobné kovové gumové kroužky nebo jemné dráty, které spojují držáky dohromady, kromě kovu čiré nebo barevné.
  • O tom, zda jste kandidátem na rovnátka, se poraďte se svým ortodontistou. Tyto rovnátka mají na každém zubu menší závorky, a proto jsou méně viditelné.
 2. 2 Udržujte zuby čisté. Svěží dech a čisté zuby vám mohou poskytnout krásný úsměv s rovnátky i bez nich. Budete však muset o zuby pečovat pomocí rovnátek.
  • Měl by jsivyčisti si zubypokaždé, když jíte, i když jíte svačinu. Sledujte, jak se vám jídlo chytí do zubů. Když máte rovnátka, může to být trapné. Sledujte, co jíte, a nebudete se muset tolik starat!
  • Noste malý kompakt se zrcátkem v kabelce, abyste si mohli nenápadně ověřit, zda máte v ústech jídlo. Extra kartáčování je nutné, aby se ústa zbavila částic jídla, které se mohou zachytitrovnátka. Použijte elektrický zubní kartáček nebo měkký kartáček s kulatějšími štětinami.
  • Nejprve si vypláchněte ústa vodou, abyste uvolnili veškeré jídlo, které by vám mohlo uvíznout v rovnátkách. Nejprve si kartáčujte na dásně a držte zubní kartáček pod úhlem 45 stupňů. Poté očistěte závorky rovnátek kartáčováním poblíž jejich vrcholu pod úhlem dolů a poté kartáčováním poblíž dna v úhlu nahoru. Opláchněte znovu.
 3. 3 Vyčistit si zuby dentální nití. Ano, věřte nebo ne, ale můžete a měli bystevyčistit si zuby dentální nitíi když nosíte rovnátka! Díky tomu budou vaše zuby zdravé.
  • Pokuste se alespoň jednou denně používat nitě, kromě drátků mezi rovnátka. V drogeriích si můžete koupit nitovací nit nebo ortodontickou nit, která vám usnadní používání zubních nití pomocí rovnátek.
  • Voskovaná zubní nit také usnadňuje používání zubní nitě, protože se tak snadno nezachytí o vaše rovnátka.
  • Dalším způsobem, jak dosáhnout zubů pomocí rovnátek, je interproximální nebo mezizubní kartáček. To jde mezi zuby a je to ještě lepší než používat nit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Mít sebevědomý postoj

 1. 1 Zaměřte se na dlouhodobé výhody. Ano, teď může být drsné mít rovnátka. Nebudete je však muset nosit velmi dlouho a budete mít prospěch z krásného úsměvu!
  • Buďte vděční, že si můžete dovolit nechat si narovnat zuby. Svým způsobem je to luxus, nikoli zátěž! Rovnátka pomohou napravit předkus a podkus a také křivé zuby.
  • Pamatujte, že ortodontická léčba má mnoho výhod. Ortodontista může pomocí rovnátek řídit růst vaší čelisti a jak přicházejí trvalé zuby. Ortodontista vám může pomoci změnit, zda potřebujete zuby odstranit, stejně jako rozestup zubů a šířku zubních oblouků. Budete mít menší šanci na takové problémy, jako jsou ztracené zuby nebo problémy s řečí.
  • Rovnátka obvykle zůstávají na člověku pouze jeden až tři roky, i když doba, kdy je budete muset nosit, může záviset na problému, který se snaží vyřešit.
 2. 2 Usmějte se sebevědomě. Ano, usměj se! Pokud ukážete, že jste sebevědomí a nejde o nic velkého, lidé si nebudou myslet, že je to velký problém.
  • Doby, kdy se lidé stydí za rovnátka, jsou pryč. Dokonce i hollywoodské celebrity jako Tom Cruise a Britney Spears nosí rovnátka! Některé módní modelky mají na dráze dokonce rovnátka!
  • Pokud se budete usmívat ve velkém, lidé se budou soustředit na váš krásný, přirozený úsměv, ne na kov nebo jiný materiál v něm. Úsměvy jsou nakažlivé a přitáhnou k vám lidi, kteří mají rádi váš pozitivní a šťastný přístup. Je to pozitivní cyklus. Pokud se budete chovat sebevědomě, lidé na vás budou reagovat odlišně a pak se pravděpodobně budete cítit sebevědoměji!
  • Pamatujte, že ostatní lidé se pravděpodobně nesoustředí na vaše rovnátka nebo si jich ani nevšimnou, a to ani zdaleka tak, jak si myslíte.
 3. 3 Zapojte se do aktivit. S rovnátky můžete pokračovat ve všech svých běžných aktivitách, včetně sportování. Neměňte svůj život!
  • Pokud hrajete sport, kde vám hrozí zásah do úst, možná budete muset nosit chránič úst vyrobený z plastu, který vám padne přes rovnátka.
  • Někdy dospělí potřebují rovnátka. Jedním z důvodů může být to, že se zuby začnou posouvat pryč od linie dásní. Dospělé rovnátka jsou stále běžnější a někteří dospělí se také rozhodnou je předvést různými barvami nebo designem, i když zde mohou hrát roli pracovní starosti.
  • Nebojte se někoho líbat, pokud máte rovnátka. Jděte opravdu pomalu, zvláště zpočátku. Snažte se neházet zuby dohromady a zajistěte, aby se jeho jazyk nezachytil o rovnátka!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Musím na střední škole dostat rovnátka, budu je mít pro své seniorské obrázky a všechny plesy. Můj život skončil. Ne, to není!! Pokud máte strach z toho, jak se rovnátka budou zobrazovat na obrázcích pro seniory, podívejte se na získání rovnátek nebo zubních rovnátek nebo rovnátek, které vám jdou za zuby, a pravděpodobně nebudou vůbec vidět!
 • Otázka Jsou jasné gumičky dobrý nápad? Mají svá pro a proti. Pro je, že jsou méně viditelní, pokud je to to, za čím jdete. Nevýhodou je, že častěji vykazují skvrny od jídla a pití.
 • Otázka Opravdu chci černé rovnátka. Mohu je dostat? Ozzy Tak určitě. Zeptejte se na černé pásky, až si příště půjdete napnout rovnátka, pokud máte tradiční kovové rovnátka. Damonova rovnátka nemohou mít barvy.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se získat rovnátka. Užijte si zážitek z získání krásných zubů!
 • Zapište si všechna pozitiva týkající se získání rovnátek na seznam.
 • Zeptejte se svého ortodontisty, zda má speciální zubní kartáček s kartáčem ve tvaru kříže, který je speciálně navržen pro rovnátka a obloukové dráty.
 • Pokud nosíte pásky, nezapomeňte je nosit vždy, když vám to řekne ortodontista. Pokud je nosíte více než dost, může to dokonce urychlit dobu, kdy máte rovnátka!
 • Rovnátka mohou být zábava! Ozdobte kapely a ukažte svou osobnost.

reklama

Varování

 • Vyhněte se lepkavým jídlům, jako jsou Gummy Bears nebo Sour Patch Kids, a extrémně křupavým nebo žvýkacím jídlům. Nejlepší je rozbít rohlík, než ho sníst, a místo toho, aby na něm křupal, nasát lízátko. Popcorn se může zaseknout v závorkách a je velmi těžké ho odstranit. Někteří ortodontisté doporučují po utažení žvýkačky bez cukru, zatímco jiní tvrdí, že se od dásní zcela vyhýbají. Dodržujte doporučení svého ortodontisty. Pamatujte, že zlomená závorka může prodloužit dobu nošení rovnátek.
reklama

Populární Problémy

Jak si něco zapamatovat. Vždy zapomínáte na své úkoly doma, nebo dokonce na to, jaké jsou vaše úkoly a kdy jsou splatné? Máte problém zapamatovat si jména lidí? Myslíte si, že máte špatnou paměť? Tento článek bude ...Unavené nohy jsou častou stížností většiny lidí, zejména těch, kteří musí dlouho stát (například pokladní a dopravní policisté) nebo chodit na dlouhé vzdálenosti (například restaurační servery a poštovní pracovníci). Další častou příčinou ...Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Dayton vs VCU online bez kabelu. Flyers vedou 12: 0 při hře A-10, zatímco VCU ztratil tři z posledních čtyř.