Jak nosit příliš velké boty

Každý zná ten pocit: všimnete si dokonalých bot a půjdete si je vyzkoušet, ale jsou příliš velké. Naštěstí, ať už jsou nadměrně velké v jedné konkrétní oblasti nebo jen obří, existuje spousta triků, které můžete použít k nošení velkých bot, aniž byste vypadali hloupě.

Metoda 1 ze 3: Jednodušší metody

 1. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 1

  1 Noste silnější ponožky (nebo více párů). Snad nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, aby vám volné boty lépe seděly, je „hromadit“ si nohy silnějšími vrstvami ponožek. Můžete například zkusit vyměnit těsný pár společenských ponožek nebo punčochových kalhot za polstrovanou sadu ponožek pro posádku. Můžete dokonce nosit dva nebo tři páry ponožek na sobě - ​​čím silnější je polstrování, tím pevněji bude vaše noha sedět v botě.
  • Nejlepší pro: Sportovní boty, boty.
  • Poznámky: V horkém počasí to může být nepříjemná volba, zvláště pokud máte tendenci mít zpocené nohy.


 2. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 2

  2 Ucpejte si prsty na nohou. Ve špetce můžete použít levný, vatovaný materiál (jako bavlněné koule, hedvábný papír, toaletní papír nebo dokonce tenké hadry) k vyplnění prostoru na špičkách vašich bot. To je skvělá volba, pokud cítíte, jak se vám nohy při chůzi posouvají z přední části bot dozadu - navíc je to něco, co můžete dělat téměř kdekoli.
  • Nejlepší pro: Byty, boty, podpatky s úzkou špičkou.
  • Poznámky: Není to zvláště dobrá volba pro atletické situace nebo dlouhé procházky - materiál „výplně“ může být při těžkém používání hrubý a nepohodlný.
 3. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 3

  3 Použijte stélku. Stélka je měkká podložka (obvykle vyrobená z pěnového nebo gelového materiálu), která sedí pod vaší nohou v botě a poskytuje odpružení a podporu. Stélky jsou často určeny k pomoci při problémech s držením těla a nepohodlí, ale jsou také užitečné pro zabírání místa v příliš volných botách. Vložky lze zakoupit za rozumně levné na většině míst, kde se prodávají i boty.
  • Nejlepší pro: Většina bot (včetně podpatků a obuvi s otevřenou špičkou).
  • Poznámky: Pokud můžete, vyzkoušejte si před nákupem jakoukoli vložku, abyste se ujistili, že se pohodlně nosí. Známé značky jako Dr. Scholl a Foot Petals nabízejí pohodlné vložky s dlouhou životností, ale každá kvalitní značka stélky by měla fungovat. Vyšší vložky mohou běžet 50 $ nebo více, ale poskytují špičkové pohodlí a podporu.
 4. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 4

  4 Použijte podložky pod nohy. Někdy je přidání „plných“ stélek k sadě bot nepříjemné nebo nepříjemné na nošení. Naštěstí se spolu s vložkami obvykle prodávají i další, menší tlumící zařízení. Jedním takovým zařízením, které je užitečné pro příliš velké boty, jsou částečné podložky, které sedí přímo pod koulemi vašich nohou (část těsně před začátkem prstů). Tyto diskrétní, těžko viditelné vycpávky poskytují tření a tenkou vrstvu podpory, takže jsou ideální pro paty, které jsou jen trochu příliš velké, ale to se stává nepohodlným při nošení plné stélky.
  • Nejlepší pro: Podpatky, byty
  • Poznámky: Ty často přicházejí v mnoha barvách, takže si můžete zkusit vybrat podložku v barvě, která doplní vaše boty, pokud si budete přát.
 5. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 5

  5 Použijte sadu pásků na patě. Další „částečnou“ možností polstrování podél linií stélek a polštářků jsou tenké proužky polstrování, někdy se jim také říká „patní proužky“ nebo „patní gripy“. Jak jejich název napovídá, tyto lepicí podložky se často používají k vycpávání obuvi nepohodlnými štípajícími se podpatky, ale jejich proužkový design znamená, že je můžete vložit prakticky kamkoli do boty a zabrat tak více místa-ideální pro ten zvláštní pár bot, které nic jiného nebude fungovat.
  • Nejlepší pro: Většina bot, zejména těsné páry podpatků.
  • Poznámky: Vyzkoušejte je před nošením a uvědomte si, že někteří uživatelé po použití hlásí puchýře.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Více zapojených metod

 1. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 6

  1 Zkuste boty zmenšit vodou. U některých bot možná budete chtít zvážit zmenšení bot navlhčením a následným vysušením na vzduchu. To může dosáhnout skvělých výsledků, pokud se to udělá správně, ale je důležité si uvědomit, že to s sebou nese malé riziko poškození obuvi, takže před začátkem vždy zkontrolujte štítek péče uvnitř obuvi. Pokyny najdete níže.
  • Nejprve si navlhčete boty. Pro kožené nebo semišové boty, použijte rozprašovač. Pro volnočasovou/sportovní obuv, namočte boty do vody.
  • Nechte boty uschnout na slunci. Pokud není slunečno, použijte fén na nastavení „nízké“. Dávejte pozor, abyste nedrželi fén příliš blízko boty - některé látky, například polyester, jsou náchylné k hoření a/nebo tání.
  • Když jsou vaše boty suché, vyzkoušejte je. Pokud jsou stále příliš velké, bude možná nutné tento proces několikrát opakovat. Pokud se obáváte, že se vaše boty zmenšují příliš malé, nechte je uschnout na nohou, aby se kolem nich vytvářely, když se stahují.
  • Po vysušení upravte jemné semišové nebo kožené boty. Klimatizační soupravy se obvykle prodávají v obchodech s obuví a někdy i v drogériích.
 2. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 7

  2 Pomocí gumičky stáhněte botu. Tento trik je užitečný, pokud máte nějaké zkušenosti se šitím. Sešití elastických pásků do vnitřní části obuvi stáhne materiál k sobě a zajistí těsnější střih. Vše, co k tomu potřebujete, je krátký elastický pásek pro každou botu, jehlu a nit. Pokud je to možné, použijte poměrně silnou sadu pásů.
  • Protáhněte gumičku podél vnitřní části zadní části boty. Dobrým místem je vnitřek paty, ale jakákoli volná oblast bude fungovat.
  • Přišijte pásek na místo, gumu držte pevně na cestě. Zde mohou pomoci zavírací špendlíky.
  • Uvolněte pásmo. Když pustíte, gumička zatáhne materiál boty. To by mělo dát 'menší' fit.
  • V případě potřeby můžete použít metodu this s metodou smršťování vody nebo jeden z výše uvedených triků.
 3. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 8

  3 Obraťte se na ševce nebo odborníka na opravu obuvi. Když vše ostatní selže, můžete vždy vidět profesionála. Ševci (lidé, kteří se specializují na práci s obuví) byli kdysi běžní, ale dnes jsou poněkud vzácní. Internet je však může trochu usnadnit. Například vyhledávání v Mapách Google nebo Yelpu by mělo poskytnout alespoň několik výsledků v jakémkoli větším městě.
  • Nejlepší pro: Vysoce kvalitní, drahé boty; ceněné dědictví.
  • Poznámky: Služby ševce jsou často drahé, zkuste si je tedy rezervovat na boty, které ano opravdu stojí za to. Nejhezčí šaty, které vlastníte, jsou dobrou volbou pro ševce. Vaše každodenní tenisky nejsou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Věci k zapamatování

 1. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 9

  1 Při nošení velkých bot se snažte udržet svůj postoj. Mějte na paměti, že bez ohledu na to, co děláte zevnitř vašich bot, budou mít navenek přibližně stejnou velikost. To bohužel může někdy vést k problémům s držením těla a chůzí. Když máte na sobě nadměrné boty, je důležité udržovat dobré držení těla, abyste kompenzovali své „větší“ nohy. Vidět náš článek o držení těla za dobrý výběr tipů a ukazatelů. Mezi několik obecných bodů patří:
  • Stát zpříma. Hlavu a hrudník držte vzhůru a směřujte dopředu. Mírně zatáhněte za ramena, abyste srovnali ruce.
  • Použijte chůzi od paty k patě. Začněte každým krokem tak, že položíte patu před sebe, poté se prohnete obloukem, míčky a prsty na nohou. Nakonec odstrčte!
  • Zkuste při chůzi mírně stlačit břišní svaly a hýždě. Tyto podpůrné svaly pomáhají udržet vaši páteř rovnou a dobře podepřenou.
 2. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 10

  2 Dávejte si pozor na zakopnutí o prsty na nohou. Nadměrné boty jsou obvykle o něco delší, než jaké jste zvyklí nosit. To znamená, že je mimořádně důležité, abyste při chůzi zvedli nohy ze země. Pokud necháte nohy táhnout, je snadné zachytit špičku boty o zem. To může vést k zakopnutí nebo klopýtnutí, proto si tento běžný problém uvědomte.
 3. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 11

  3 Nenoste boty, které špatně sedí při delší chůzi. Bez ohledu na to, jaká řešení pro své příliš velké boty používáte, téměř nic neposkytuje podporu vhodně padnoucí obuvi. Zkuste se vyvarovat používání příliš velkých bot na delší výlety, jako jsou celodenní výlety a túry. Ušetříte svým nohám nepohodlí puchýřů, řezů a bolavých míst způsobených velkými botami, které se při chůzi kloužou.
  • Ještě důležitější je, že také snížíte svou šanci na zranění. Zranění kotníku (jako bolestivé zkroucení a vyvrtnutí) je pravděpodobnější u příliš velkých bot. To platí zejména v atletických situacích.
 4. Obrázek s názvem Noste boty, které jsou příliš velké Krok 12

  4 Vyměňte boty, které jsou výrazně větší, než na jaký jste zvyklí. Může se to zdát samozřejmé, ale je třeba zmínit: výše uvedené triky budou pouze účinné zatím . Pokud jsou vaše boty o více než jednu nebo dvě velikosti nad normální velikostí obuvi, žádné množství polstrování nepomůže. Neriskujte bolest a zranění jen proto, abyste si oblékli nové boty. V těchto případech budete chtít přejít na lépe padnoucí boty-i starý, opotřebovaný pár je obvykle lepší volbou než pár, který je příliš velký. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bude trik na smršťování vody fungovat na plátěných botách? S největší pravděpodobností ne. Voda může změnit barvu v závislosti na typu plátna.
 • Otázka Bude vodní metoda potřebovat sady pro úpravu? Mám semišové a kožené boty. Ano. Metoda vody může odbarvit vaše semišové nebo kožené boty, takže je nutná sada na úpravu.
 • Otázka Bude trik zmenšování vody fungovat na bílém Adidas? Pokud jsou kožené, může to fungovat.
 • Otázka Co mám dělat, když mi bota připadá příliš velká, ale sedí? Nedá se nic dělat, aby se to napravilo. Můžete si zkusit pořídit různé boty, nebo si jen obout ty, které máte, pokud jsou pohodlné, a nedělat si starosti se vzhledem.
 • Otázka Bude vodní trik fungovat na mých Nike Mercurial Victory 6? Jaká je moje nejlepší možnost je zmenšit? Ne. Kopačky mají být částečně voděodolné, což znamená, že nebude fungovat kvůli syntetickému svršku v obuvi.
 • Otázka Jak mohu zmenšit svůj Timberlands? Noste určité kalhoty - jako úzké kalhoty, které se ve spodní části skládají. Nebo si spojte kalhoty a oblékněte je přes boty.
 • Otázka Bude smršťování vody fungovat na pantoflích z měkkého semiše? Možná. Stojí za to tuto metodu vyzkoušet, ale měli byste si být vědomi toho, že bez správné úpravy může semiš získat nevzhledné vodní stopy.
 • Otázka Bude trik na smršťování vody fungovat na botách Nike Air Force 1? Ne, trik smršťující vodu bude fungovat pouze na botách, které jsou vyrobeny ze semiše nebo kůže.
 • Otázka Mohu opravit své nové sandály, pokud jsou na mých nohách pytlovité? Ano. Pásek sandálu můžete změřit tam, kde cítíte, že má dobrou velikost. Poté špendlíkem označte část řemínku, který chcete upevnit, poté jej pod čepem ustřihněte a poté vezměte řemínek a přilepte jej na stranu sandálu.
 • Otázka Budou tyto metody fungovat na basketbalové obuvi? Ano. Basketbalové boty jsou typem tenisek a u tenisek to funguje.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Může vodní metoda fungovat na mých botách po kolena?
 • Bude vodní trik fungovat na botách Vans SK8 HI?
 • Bude metoda smršťování vody fungovat na mých plátěných botách Vans?
 • Bude trik na smršťování vody fungovat na Adidas Gazelles?
 • Mám nějaké Skechery, které jsou trochu velké. Potřebuji v nich něco. Co bych mohl použít?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nezapomeňte hledat velikostní popruhy na patě a kotníku. Některé boty (obvykle sandály a podpatky, ale někdy i tenisky) jsou určeny k utažení ručně pomocí sady nastavitelných pásků.
 • Vždy si před koupí vyzkoušejte nové páry bot, abyste zjistili, zda sedí. Unce prevence zde stojí za libru léku - vždy je lepší zjistit, že vám boty nesedí v obchodě, než doma!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku vzdělávacího obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

„Space Jam: A New Legacy“ má očekávanou premiéru v pátek. Zde je návod, jak můžete získat bezplatnou zkušební verzi HBO Max a sledovat film online.

Je to státní basketbalová bitva v sobotu, protože TCU přebírá Texas A&M. Tato hra není v běžné televizi, takže se na ni můžete podívat níže.

Druhé semifinále mužů na turnaji Western & Southern Open 2020 uvidí Stefana Tsitsipase, jak se utká s Milošem Raonicem. O místo ve finále se hraje o oba hráče, kteří dosud ukázali pozoruhodnou formu.

Jak Pike Press. Štika je oblíbený cvik na budování svalů. Je to skvělý způsob, jak procvičit svaly horní části těla, zejména deltoidy a tricepsy v horní části ramen a paží. Chcete -li provést štik, stiskněte „štika“ záda, takže ...

Jak hrát na flétnu s rovnátky. Naučit se hrát na flétnu s rovnátky závisí na člověku. Mnoho lidí v kapele se často obává, jak rovnátka ovlivní jejich výkonnost jak dlouhodobě, tak krátkodobě. I když to bude velmi ...