Jak vyhrát ve Squashi

Takže máte základy toho, jak na to hrát squash dolů: pravidla, základní techniky a způsob pohybu. Nyní chcete vědět, jak na to vyhrát. Když se rozhodnete, že jste připraveni vyhrát, můžete se propracovat k hraní turnajů - kde není slitování a není třeba se omlouvat. V tomto nastavení se počítá každý bod, bez ohledu na to, jak ho získáte, a budete mít příležitost soustředit se na skutečné zdokonalování svých dovedností a vyhrávání zápasů.

Část 1 ze 3: Příprava na hraní

 1. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 1

  1 Jezte dobře! Studujte sportovní výživu, abyste se dozvěděli nejlepší jídla k jídlu a kdy, aby vaše tělo mělo nejvyšší energetickou hladinu v čase zápasu. Bez energie prostě nemůžete hrát na 100%a v blízkých hrách budete 100%potřebovat.
  • I na tom, co budete po hře jíst, bude záležet. Zaměřte se na 50 gramů (1,8 oz) sacharidů po každém sezení, abyste doplnili energii.


 2. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 2

  2 Před zápasem pijte vodu (hydratujte). Pokud budete čekat na zápas, bude už pozdě. Voda je obvykle dostatečná pro vaše potřeby hydratace. Pití sportovních nápojů si nemusíte dělat starosti, pokud vaše hry nejsou příliš intenzivní nebo vaše tréninky nejsou delší než 90 minut.
 3. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 3

  3 Zkontrolujte své vybavení. Ujistěte se, že vaše raketa a vaše struny jsou v dobrém stavu. Přineste si záložní raketu přesného modelu a stejné struny.
  • Přechod na jinou raketu uprostřed turnaje zkazí vaši hru.
  • Použijte kontrolní seznam, abyste nezapomněli na vše, co potřebujete.
  • Často se na turnajích pravidelně setkáváte s lidmi, kteří se ptají, jestli máte další boty, ponožky, košili nebo šortky, protože si zapomněli své. Nebuď tou osobou!
  • S sebou trička navíc. Squash je propocená hra a budete chtít mít k dispozici suché košile, když je budete potřebovat. Přineste si také ručník, kterým setřete pot. Používejte raketu odolnou proti potu, aby vám nevyklouzla z ruky.
 4. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 4

  4 Vyhraďte si na cestu nebo zápas extra čas. Zpoždění způsobí zbytečný stres. Dostaňte se tam za dost času na změnu, seznamte se s místem, použijte toaletu atd.
 5. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 5

  5 Najděte svého protivníka. Pokud hrajete turnaj, hned po příjezdu zjistěte, kdo budou vaši soupeři. Možná je znáte již z dřívějších her. Pokud ne, možná je můžete sledovat hrát. Zeptejte se ostatních lidí na jejich herní styly a slabiny. reklama

Část 2 ze 3: Hraní na výhru

 1. Obrázek s názvem Win at Squash Step 6

  1 Zahřát se. Před zápasem je pětiminutový časový limit. Udeřte 2–3 střely a poté přihrajte míč. Nenechávejte míč příliš dlouho - je to považováno za neslušné. Je vhodné sledovat pozorování svého protivníka, pokud jste jej nikdy nehráli. Pokaždé, když přihrajete míč, použijte jiný úder a uvidíte, jak s ním naloží. Jeho slabé a silné střely můžete posoudit ještě před začátkem zápasu.
 2. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 7

  2 Začněte pomalu. Pamatujte, že squash je o energii - hráč, kterému dojdou první, prohraje. Cílem je unavit protivníka, než vám dojde vlastní energie. Pokud se v prvním kole ocitnete v nerovnoměrném zápase: nemrhejte energií na zápas, nemůžete vyhrát. Je pravděpodobné, že v příštím kole vás čeká mnohem konkurenceschopnější hra. Pokud jste vyrovnaní s mnohem slabším protivníkem, v klidu. Nespěchej. Nenáročnou hru použijte jako prodlouženou rozcvičku.
 3. Obrázek s názvem Win at Squash Step 8

  3 Držte se své hry. V úzce sladěné hře jde o přípravu, bojový plán, taktiku a nervy. Zachovejte chladnou hlavu a nenechte soupeře, aby vám vnutil svůj herní styl. Stačí vám vyhrát o dva body.
 4. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 9

  4 Sledujte skóre. To vám pomůže šetřit energii. Pokud jste o pět bodů napřed, nemusíte běhat po dobře umístěné zastávce. Nechte to být a ušetřete energii pro další bod. Stále vedete o čtyři body. Pokud je soupeř vpředu, musíte bojovat o každý bod, abyste se vyrovnali. Nenechte ho uniknout. S pravidlem, že každý bod se počítá, je velmi těžké překonat pětibodový deficit, pokud soupeř hraje na vaší úrovni a hraje stabilní hru bez chyb.
 5. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 10

  5 Soustřeďte se na každý bod. Neexistují žádné snadné záběry! Pokud se nesoustředíte, můžete selhat na nejjednodušších úderech a každá nevynucená chyba je volným bodem pro soupeře a potenciálním bodem, který jste minuli.
  • Pokud se cítíte nervózní a roztřesení, neriskujte. Vraťte se k základům a hrajte bezpečně. Vyhněte se volným střelám, aby na vás soupeř nemohl útočit, hrajte údery a styl, který hrajete nejlépe, abyste získali sebevědomí zpět na správné cestě.
 6. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 11

  6 Udržujte míč ve hře. Nesnažte se získat bod s každým výstřelem. Buďte trpěliví a počkejte na příležitost zaútočit na uvolněný míč. Vraťte míč do rohů, držte jej v blízkosti zdí, abyste protivníka odstrčili od „T“ a dostali se na „T“ pohodlným tempem.
 7. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 12

  7 Nebuď chamtivý. Potřeba hrát vítěze, zabít míč, udělat vysoce riskantní výstřely a dostat se do špatné pozice, obvykle přichází, když jste unavení a zoufale chcete ukončit rally.
  • Sledujte stav svého protivníka. Pokud začne být chamtivý a začne hodně útočit, hraje hodně zastávek a snaží se ukončit bod dříve, je unavený - pokud to od začátku není jeho styl hraní. Pokud máte energetickou výhodu, využijte jeho únavu a ještě více ho unavte. Zrychlete hru - donutte ho běžet, ale nedávejte mu příležitost k volejbalu. Promarněte příležitosti k útoku nebo zabití míče ve prospěch prodloužení shromáždění, aby váš protivník běžel ještě více. Dojde mu vzduch a bude muset přestat běhat. Pokud mu nedáte šanci popadnout dech, měli byste zápas vyhrát.
 8. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 13

  8 Nikdy se nevzdávejte, i když soupeř vede o mnoho bodů. Mnoho her se otočí, protože hráč s velkým náskokem v domnění, že už vyhrál, se uvolní a tím na vás sníží tlak, čeká na vaše chyby, aniž by šel za vítězi, trefuje volné míče, přestává dávat pozor. Na druhé straně, soupeř, který nemá co ztratit, přejde do režimu šílenství, najednou se hra srovná na 10–10 a nervy nakopnou.
  • Pamatujte: je konec, když je konec, a nikdy předtím. Zde přichází chladná mysl. Soustřeďte se na každý švih, na každý jednotlivý výstřel, vždy udržujte dobré napětí těla a lehké nohy, i když si myslíte, že je to snadný výstřel.
  reklama

Část 3 ze 3: Zaměstnávání strategií a taktik

 1. Obrázek s názvem Win at Squash Step 14

  1 Hrajte se slabými stránkami svého protivníka a vyhýbejte se jeho přednostem. Poznejte své vlastní silné a slabé stránky a dělejte si o svém protivníkovi mentální poznámky. Jaké střely nejvíce používá? S jakými střelami má potíže? V jakých situacích dělá většinu svých chyb?
  • Pokud je například pomalý běžec, využijte této slabosti a hrajte hodně zastávek. Pokud je rychlý běžec a rád běhá, neriskujte příliš mnoho zastávek, pokud nejste v pozici. Pokud je běh jeho jedinou silnou stránkou, nechte ho běžet, nakonec jim v určitém okamžiku dojde dech.
  • Sledujte, jak váš soupeř vrací podání. Pokud váš soupeř nemůže zasáhnout salvu (úder, kde se míč neodskakuje), proveďte vysoké podání, které se váš soupeř bude snažit vrátit.
  • Hledejte jakékoli slabiny, například slabý bekhend nebo slabé volejbalové dovednosti. Pokud má slabé volejbalové schopnosti, využijte jeho slabost pomocí vysokých lalůček. Když chytí váš lob do vzduchu, nabídne vám slabý míč, pomocí kterého na něj můžete vyvíjet tlak. Na druhou stranu, pokud vidíte, že váš soupeř je v konkrétní ráně velmi dobrý, vyhněte se mu. Pokud je například velmi dobrý ve volejích, držte míč nízko.
 2. Obrázek s názvem Win at Squash Step 15

  2 Kupte si čas, když ho potřebujete. Pokud vám dojde energie rychleji než vašemu protivníkovi, máte potíže. Nyní musíte získat čas, popadnout dech a snížit srdeční frekvenci. Zpomalte tempo. Hrajte dlouhé loby do zadních rohů. Pokud váš protivník začne tvrdě a nízko zasáhnout, zrychlete a vypusťte každý míč. Ale pozor, nedovolte mu, aby to volal. Cvičte tyto údery - jsou bezpečné a velmi účinné, ale používá je jen málo hráčů. Ty také mají vliv na narušení tempa tvrdých a rychlých úderů, agresivních hráčů.
 3. Obrázek s názvem Win at Squash Step 16

  3 Vyhněte se špatným útokům. Ne každý výstřel je kandidátem na vítězný úder. Většina střel je bezpečná jízda podél zdí, klasická rallye na dlouhé tratě. Útočte pouze tehdy, když máte dobrou příležitost uspět. Špatný útok může nakonec dát soupeři kontrolu a převahu v této rally.
 4. Obrázek s názvem Win at Squash Step 17

  4 Zvládněte křížové střely. Toto je nejčastější chyba pro středně pokročilé hráče: Špatně zahraný kříž je ten, který jde přímo na raketu soupeře stojícího na T. To představuje vašemu soupeři snadnou střelu a možný bod nebo alespoň velký tlak na na tobě. Zde je několik tipů, které vám pomohou plně využít tento aspekt hry:
  • Kříž by měl buď protivníkovi projít, aby jej nemohl volit, trefovat nick na boční stěně, nebo lalokový kříž, který je dostatečně vysoký, aby se nedostal do voleje, a umírá v rohu. Který z nich si vyberete, bude záviset na situaci (pozice vašeho protivníka a vás)
  • Křížové dorazy volejů nejsou snadné, ale s praxí můžete dosáhnout přiměřeně dobré zásahové rychlosti a mohou vést ke snadným bodům, aniž byste museli hodně běhat.
  • Kříž může soupeře překvapit, když čeká dlouhý řádek.
  • Když je váš soupeř stále na tahu do „T“ a hraje kříž proti jeho směru pohybu, je to pro něj vždy bolest.
 5. Obrázek s názvem Win at Squash Step 18

  5 Přečtěte si svého protivníka - a nenechte ho číst vás. Měli byste nejen neustále sledovat míč, ale měli byste také sledovat soupeře. Možná telegrafuje své záběry. Sledujte jeho nohy. U dlouhé řady je může umístit jinak než u kříže. Sledujte jeho raketu a jeho úder. Může se houpat jinak, pokud se chystá zasáhnout pevný disk nebo měkký pád.
  • Na druhé straně mince se snažte, abyste se stali nečitelnými. Pracujte na tom, aby váš švih byl stejný pro každý jiný výstřel, který zahrajete. Oklamte svého protivníka tím, že položíte nohy na dlouhou trať, ale zahrajte křížový pád. To je snadné, bez rizika, pokud je míč blízko přední stěny a mimo boční stěnu. Pokud chytíte soupeře špatnou nohou a připravujete se na úder, který nebudete hrát, máte dobrou ránu na vítěze. Držte raketu vzhůru a počkejte co nejdéle, než se rozhoupete. Naučte se umístit míč do různých rohů se stejným druhem přípravy a švihu.
  • Pokud soupeř hodně předstírá, musíte počkat, až zahraje míč, a pak se pohnout. Pokud se přesunete brzy, může vás chytit na špatnou nohu.
  • U těžko čitelných soupeřů, kteří se hodně liší, je jediným způsobem být na T, než bude hrát míč, ignorovat jeho pozici a švih a pohybovat se až poté, co víte, kam míček míří.
 6. Obrázek s názvem Win at Squash Krok 19

  6 Změňte svou hru. Nedovolte soupeři, aby si zvykl na vaše střely. Změňte rychlost a umístění svých střel. Mixujte nízké a vysoké, dlouhé a krátké, vlevo a vpravo, chlubte se a dlouhé řádky. Používejte podvod, když máte čas, udeřte na poslední chvíli, nenechte svého protivníka přečíst vás, aby předvídal vaši střelu.
  • Maximalizujte své možnosti cvičením. Čím více možností máte, tím méně budete předvídatelní. S pouhými dvěma možnostmi je šance 50%-50%, aby váš soupeř uhodl vaši ránu a připravil se. Cvičte tedy různé údery ze stejné pozice, přesně stejným švihem. V nejlepším případě uvidíte nebo uslyšíte, jak se váš soupeř pohybuje směrem k rohu, o kterém si myslí, že budete hrát míč. Čím déle budete čekat, tím větší bude šance, že se pohne, než trefíte míč. Pokud k tomu dojde, jednoduše zahrajte míč opačným směrem. Pro vás platí stejný princip, a proto je důležité stát na 'T', než váš soupeř zasáhne míč. Pokud ovládáte 'T', máte kontrolu a můžete dosáhnout jakéhokoli míče, který se soupeř rozhodne hrát.
  • Zamíchejte svou strategii a překvapte svého protivníka. Mnohokrát, pokud hrajete dlouhé a dlouhé bitvy, většina lidí začne „podvádět“ a nevrátí se do T, zaostávají, protože budou předjímat další dlouhou řadu. V takovém případě zahrajte chloubu, pokles nebo krátký kříž do nicku. To jsou skvělé příležitosti pro vítěze.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co to znamená „Když je váš soupeř stále na tahu do„ T “a hraje křížem proti jeho směru pohybu ...“? Můžete to vysvětlit na příkladu? Pokud se například pohybuje na stranu dvojky (vpravo), pak ji trefíte přes kurt na stranu reklamy (vlevo).
 • Otázka Jak poznám, jaké jsou její slabiny? Její slabiny lze odhalit pozorováním její hry a nasbíráním jemných stop k tomu, co bude dělat dál. To funguje pro jakýkoli sport. Nakonec budete moci přečíst hru své soupeřky a předvídat její další tah/y.
 • Otázka Jak mohu vyhrát JCT? Musíte trénovat důsledně alespoň 6 měsíců - 1 rok. Kolem 20 hodin týdně. To zahrnuje kondici, sílu a prostou techniku ​​a volbu taktických střel. Nezapomeňte si dát jednou týdně přestávku. Samozřejmě ostatní mohou být lepší, ale nevzdávejte to.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zapracujte na své flexibilitě a základní síle. Stejně jako mnoho sportů má i squash tendenci rozvíjet některé svaly více než ostatní, což může vést k nerovnováze a nedostatku flexibility. Časem to může způsobit zranění Považujte jógu za jeden ze způsobů, jak si vybudovat jádro a zabránit tomu.
 • Zařaďte do své týdenní rutiny tréninky odporu. To pomůže rozvinout sílu vašich nohou, pomůže vám efektivněji se pohybovat po hřišti a poskytovat silnější záběry. Nezanedbávejte horní část těla a nezapomeňte do svého programu zahrnout kardiovaskulární trénink.
 • Cyklistika je dobrá aktivita pro budování energetické úrovně pro squash; je to jednodušší na klouby než běh.
 • Pokud se chcete účastnit turnajů, existují v zásadě dva typy: místní klubové turnaje jen pro zábavu a hodnocené turnaje. Většina lidí začíná těmi místními a poté postupuje do soutěží, které jim umožňují zařadit se do lig.
 • Sledujte hraní profesionálů; můžete získat nové dovednosti při sledování jejich zápasů.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Žádná hra ani turnaj nestojí za zranění!
 • Vězte, jak daleko se můžete tlačit.
 • Naslouchejte svému tělu. Někdy mysl říká „ano“, ale tělo říká „ne“.
 • Hlavně: nenechte se zranit! Pokud jste příliš unavení, je lepší zpomalit nebo dokonce zastavit, než riskujete zranění.
reklama

Populární Problémy

Třetí nasazená Elise Mertensová nastoupí ve čtvrtfinále Prague Open 2020 jako zástupkyně Eugenie Bouchardové. Bouchard nikdy nevyhrál set proti Mertensovi na třech předchozích setkáních.

Steelers a Browns se v neděli střetnou v 6. týdnu AFC North. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Jak vyrobit kouřovou bombu z dusičnanu draselného a cukru. Tento článek vám vysvětlí, jak vyrobit kouřovou bombu. Toto je zdaleka nejlepší recept a dokonce i začátečníci budou vařit kouřové bomby během okamžiku Změřte 60 gramů draslíku ...

Jak hrát Disc Golf. Discgolf byl vynalezen v Kalifornii v šedesátých letech minulého století jako levnější a jednodušší verze golfu. Od té doby tento sport explodoval, kurzy po celé zemi a disky ve většině velkých sportovních prodejců. Snadné vyzvednutí a ...

Čeho se Netflix tento měsíc zbavuje? Odcházejí mimo jiné všechny filmy Sharknado a Kmotr, stejně jako Zákon a pořádek: Jednotky zvláštních obětí 15–17.