Jak pracovat na kontejnerové lodi

Kontejnerové lodě hrají zásadní roli v globálním obchodu a pomáhají společnostem přepravovat náklad po hlavních vodních cestách po celém světě. Pokračující expanze mezinárodního obchodu zvyšuje poptávku po globální kontejnerové flotile a jejích námořnících. Mnoho zaměstnání na palubě kontejnerových plavidel je fyzicky náročných a vyžaduje, aby pracovníci zůstali na moři delší dobu, ale obchodní námořníci na základní úrovni jsou dobře placeni, mají dostatek příležitostí k postupu a mají možnost cestovat do velkých měst po celém světě .

Metoda 1 ze 3: Připravte se na práci

 1. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 1

  1 Buďte fyzicky zdatní. Práce na kontejnerových lodích jsou extrémně fyzicky náročné, takže musíte být připraveni být dlouhé hodiny na nohou, zvedat a nosit těžké předměty a provádět různé další fyzické úkoly, v závislosti na druhu práce, kterou přijmete.
 2. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 2

  2 Buďte připraveni být na moři delší dobu. Kromě toho, že jste fyzicky silní, měli byste být také mentálně připraveni pracovat dlouhé hodiny, trávit většinu času ve stísněných prostorách s ostatními členy posádky a být několik týdnů nebo dokonce měsíců mimo vaši rodinu.
  • Pokud je špatné počasí, mechanický problém nebo dokonce stávka v jednom z vašich přístavů, můžete skončit na moři déle, než se očekávalo.


 3. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 3

  3 Získejte pas. Práce na kontejnerové lodi bude pravděpodobně vyžadovat cestování po celém světě. Nejlepší je mít cestovní pas v dostatečném předstihu před hledáním práce, abyste si s tím nemuseli dělat starosti.
 4. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 4

  4 Pochopte role na lodi. Většina zakázek na kontejnerové lodi spadá do tří oddělení: strojovny, paluby a kuchyně. Posádka v oddělení motoru je zodpovědná za opravy a údržbu všech mechanických a elektrických součástí lodi. Posádky na palubě jsou zodpovědné za navigaci, zabezpečení a údržbu v závislosti na jejich hodnosti. Za přípravu a podávání jídel a úklid zodpovídají posádky kuchyně.
  • Pokud máte zkušenosti jako kuchař, inženýr, mechanik, hasič, zdravotní sestra nebo lékař, možná budete moci přejít do námořního průmyslu, aniž byste museli nejprve provádět základní práce.
 5. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 5

  5 Rozhodněte se, která práce základní úrovně je pro vás to pravé. Pokud nemáte žádné zkušenosti s prací na moři nebo žádné speciální školení, budete muset začít svou kariéru na pozici vstupní úrovně. Všechny tyto pozice nabízejí možnost postoupit na vyšší úroveň, jakmile získáte odpovídající úroveň zkušeností. Mezi nejběžnější základní úlohy kontejnerových lodí patří:
  • Obyčejný námořník (OS): Toto je základní palubní práce. OS se během zadaného tréninkového období naučí základní námořnické dovednosti. Běžní námořníci namažou upínací zařízení, reznou třísku a nátěry. Jak získávají zkušenosti, nové palubní ruce dostávají další povinnosti. Nakonec může OS očekávat, že bude označen jako Able Bodied Seaman neboli AB. Povinnosti AB zahrnují vyhlídkové hodinky, manipulaci s vlečnými šňůrami a bezpečnostní obchůzky.
  • Stěrač: Nový personál strojovny začíná jako stěrače a provádí celou řadu funkcí, včetně základní údržby, čištění a inventáře. Stěrač se obvykle přesune do pozice kvalifikovaného muže z motorového oddělení nebo QMED. Jednotky QMED vykonávají řadu funkcí, včetně údržby a oprav motoru a systémů pomocného napájení.
  • Steward utility: Nové kuchyňské ruce začínají svou námořní kariéru v pomocných rolích, mezi které patří mytí nádobí, praní a úklid. Tito členové posádky se často později stanou správci, což zahrnuje pomoc s přípravou jídla a dohled nad dalším personálem kuchyně.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Získání správných pověření

 1. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 6

  1 Požádejte o identifikační pověření přepravního pracovníka (TWIC). Prvním krokem k získání přihlašovacích údajů, které budete potřebovat k práci na americké kontejnerové lodi, je požádat o TWIC, který vydává Transportation Security Administration (TSA). Musíte podat online žádost a poté navštívit kancelář TSA, kde předložit identifikační a imigrační dokumenty, nechat si otisk prstu a nechat se vyfotit.
  • Při odeslání přihlášky budete muset zaplatit poplatek 128 USD. Slevy jsou k dispozici pro jednotlivce s potvrzením o nebezpečných materiálech na jejich licenci nebo s kartou Free and Secure Trade.
  • Pokud jste byli odsouzeni za určité zločiny, včetně špionáže, zrady, terorismu a vraždy, nebude vám TWIC uděleno.
 2. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 7

  2 Získejte pověření obchodníka námořníka (MMC). Každý, kdo pracuje na americké kontejnerové lodi, musí obdržet MMC, které vydává pobřežní stráž USA. MMC je ID fotografie, které uvádí kvalifikaci, známku a potvrzení člena posádky a které bude určovat, jaký druh zaměstnání smíte zastávat na kontejnerové lodi. V závislosti na doporučeních, o která žádáte, budete muset za svůj MMC zaplatit poplatek 45–140 $. Chcete -li požádat o pověření obchodníka námořníka, musíte provést následující:
  • Předložte doklad o americkém občanství, trvalém pobytu nebo cizím občanství. Cizí občané dostávají MMC od Pobřežní stráže Spojených států pouze tehdy, pokud jsou zapsáni do americké námořní akademie obchodníka.
  • Je vám alespoň 16 let (se souhlasem rodičů pro nezletilé).
  • Absolvujte prověrku. Pokud máte záznam v rejstříku trestů, pobřežní stráž bude případ od případu posuzovat vaši způsobilost.
  • Buď v současné době drží, nebo je v procesu podávání žádostí o identifikační pověření pracovníka v oblasti dopravy (TWIC).
  • Složit fyzickou zkoušku. Požadavky se liší pro základní a kvalifikované jednotlivce, proto odešlete příslušný formulář.
  • Složit test na drogy.
  • Předložte doklad o předchozí zkušenosti na moři a úspěšném absolvování příslušných zkoušek pro požadované potvrzení a známku. To není nutné pro doporučení na základní úrovni.
 3. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 8

  3 Získejte své pověření STCW. Certifikát Standardy výcviku, certifikace a hlídání (STCW) vám umožní pracovat na plavidlech, která operují v oceánech po celém světě. Pokud máte MMC, ale ne vaše pověření STCW, budete moci pracovat pouze na vnitrozemských vodách ve Spojených státech nebo v Mexickém zálivu do vzdálenosti 12 mil od pobřeží.
  • Členové základní úrovně musí absolvovat pětidenní třídu základního bezpečnostního výcviku, která pokrývá základní hasičské techniky a dovednosti přežití. základní první pomoc a osobní bezpečnost a sociální odpovědnost. Pozice vyšší úrovně budou vyžadovat další školení.
  • Náklady na kompletní pětidenní program činí 1025 USD v New England Maritime, ale v jiných institucích se mohou náklady lišit.
 4. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 9

  4 Zvažte bakalářský titul. Pokud byste chtěli začít pracovat na vyšší pozici, zvažte účast na čtyřleté námořní akademii. Když promujete, budete držitelem bakalářského titulu a licence, abyste mohli sloužit jako třetí důstojník nebo třetí asistent inženýra. reklama

Metoda 3 ze 3: Získání zaměstnání

 1. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 10

  1 Učit se. Pro jednotlivce, kteří se chtějí rychle dostat z pozic na základní úrovni na kvalifikované pozice, jsou k dispozici učňovské programy. Je to skvělá volba, pokud jste pracovití a vedeni kariérou, ale nemáte žádné zkušenosti s prací na moři.
  • Podívejte se na příležitosti Seafarer's International Union a Workboat Academy. Možná budete moci najít i další organizace, které nabízejí učňovské programy.
 2. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 11

  2 Připojte se k odboru. Jakmile budete mít správná pověření, možná budete chtít zvážit připojení k jednomu z mnoha přepravních svazů ve Spojených státech. Váš odbor vám může pomoci s umístěním do zaměstnání a může být také skvělým způsobem síť s dalšími lidmi ve vašem oboru.
  • Abyste mohli pracovat na kontejnerové lodi, nemusíte být členem odborů. Pokud narazíte na dlouhé čekací listiny, bude možná lepší hledat práci bez odborů.
 3. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 12

  3 Podejte žádost u přepravních společností. Pokud se rozhodnete nevyučit se nebo se připojit k odborům, hledejte své první zaměstnání na kontejnerové lodi prohledáváním online pracovních nabídek a inzerátů. Přihlaste se na pozice odesláním a životopis který popisuje vaše dovednosti a zkušenosti a také Průvodní dopis to vysvětluje, proč byste se pro tuto práci dobře hodili.
  • S rychlým online vyhledáváním najdete různé pracovní desky, které se věnují námořním pozicím. Zkontrolujte také hlavní pracovní desky jako Monster a CareerBuilder.
  • Měli byste také navštívit webové stránky všech přepravních společností, na které si vzpomenete. Mohou mít na svých webových stránkách zveřejněna volná místa, která jste na pracovních deskách neviděli.
 4. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 13

  4 Zkuste se zeptat kolem. Pokud se nacházíte v rušném přístavním městě, možná budete moci najít práci jednoduše tak, že navštívíte přístavy a zeptáte se kapitánů, zda nemají nějaké volné místo. Mějte u sebe své přihlašovací údaje pro případ, že by jeden z nich řekl ano.
 5. Obrázek s názvem Práce na kontejnerové lodi Krok 14

  5 Vypracujte se nahoru. Jakmile budete mít práci na kontejnerové lodi, budete se muset rozhodnout, zda chcete postoupit ve své námořní kariéře. Pokud vás práce baví a rádi byste zvýšili odpovědnost, budete muset získat zkušenosti a splnit nezbytné požadavky k získání dalších licencí a potvrzení ke svým přihlašovacím údajům.
  • Přesné požadavky na licencování a schválení budou záviset na druhu práce, kterou chcete zastávat. Zeptejte se americké pobřežní stráže, abyste zjistili, jaká vyšetření a další požadavky budete muset splnit, abyste splnili své kariérní cíle.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké je věkové omezení pro práci na kontejnerové lodi? To závisí na vaší zemi. Většině je 18 let, ale možná budete moci podat žádost dříve se souhlasem rodičů nebo získáním zvláštního soudního příkazu udělujícího povolení.
 • Otázka Mohou zjistit, zda máte záznam o mladistvých? V dnešní době není nic tajné, vše je v databázi. I když možná neuvidí přesný zločin, ze kterého byla osoba obviněna, budou vědět o zatčení a odsouzení za zločin bylo zaznamenáno jednoduchým vyhledáním.
Nezodpovězené otázky
 • Jak lze požádat o zaměstnání posádky nákladního posádky?
 • Existuje věková hranice pro práci na kontejnerové lodi?
 • Jak dostanu výplatu při práci na kontejnerové lodi? Platí v hotovosti nebo šekem?
 • Jak mohu získat práci na moři?
 • Jaká je věková hranice pro práci na kontejnerové lodi?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Z nových palubních pracovníků, kteří absolvují učňovské programy, se často do roka stanou AB nebo QMED.
 • Pečlivě vyplňte všechny své žádosti. Neúplná žádost způsobí zpoždění při schvalování vašeho STCW nebo MMC.

reklama

Populární Problémy

Batohy jsou nezbytné pro děti, studenty a cestovatele, kteří nosí domácí úkoly a zásoby na cestách. V průběhu času může jídlo, vlhkost a každodenní opotřebení způsobit, že batoh bude špinavý a páchnoucí. Naštěstí je většina batohů vyrobena tak, aby vydržela ...

Jak vyrobit česnekovou pastu. Česnek obsahuje tolik vody, že z něj můžete udělat hustou pastu pouhým nasekáním a rozdrcením. S pouhými několika přísadami a přesným promícháním můžete česnek přeměnit na toum ...

Bulhar nechal emoce ovládnout a během hry rozbil tři rakety.

Náhled na finále ATP Open Sud de France, které se bude hrát mezi Vaškem Pospisilem a Gaelem Monfilsem.

Váš průvodce sledováním filmu The Suite Life of Zack & Cody online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.

Štír je dovednost roztleskávání, při které stojíte na jedné noze a druhou nohu táhnete dozadu a nahoru za sebe oběma rukama. I když zvládnutí této dovednosti vyžaduje hodně praxe, můžete to udělat, pokud jste oddaní ....