Jak zabalit kotník

Zavinutí kotníku je běžný způsob léčby podvrtnutí nebo stabilizace kotníku, který je náchylný ke zranění. Kotníky mohou být ovinuty kompresním obvazem nebo obalem vyrobeným z pásky. Zjistěte, jak se rozhodnout, jakým způsobem zabalit kotník, a používat správnou techniku ​​balení.

Metoda 1 ze 3: Vytvoření kompresního obalu

 1. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 1

  1 Začněte u koule nohy. Držte jeden konec esového obvazu proti chodidlu, přičemž ocas obvazu přesahuje vnější stranu chodidla, nikoli dovnitř. Ocas mějte srolovaný, abyste jej mohli odvíjet za pochodu, než abyste se pokoušeli zabalit těžkopádný dlouhý kus.
  • Pro extra podporu můžete před zabalením umístit gázovou podložku na obě strany kotníku.
  • Polstrování ve tvaru podkovy řezané z pěny nebo plsti se také používá pro extra stabilitu v kompresních obalech.


 2. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 2

  2 Zabalte horní část chodidla. Jednou rukou přidržte konec obvazu proti chodidlu. Přesuňte obvaz přes nohu, zvenčí dovnitř, poté pod nohu na druhý zábal. Zabalte nohu celkem třikrát, přičemž každý zábal překrývejte na polovinu.
  • Nezakrývejte kotník příliš pevně - nezapomeňte přerušit oběh nebo způsobit další bolest v oblasti. Vaše tělo musí nabobtnat, aby poslalo živiny a léčivé vlastnosti až k vašemu kotníku, aby se stabilizovalo.
  • Každá smyčka obalu by měla být seřazená rovnoměrně, spíše než jít různými směry. Začněte znovu, pokud potřebujete dělat práci úhledněji.
 3. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 3

  3 Zabalit kotník. Po třetím omotání převezte obvaz přes horní část chodidla, kolem vnitřní strany kotníku, za kotník na druhou stranu a zpět přes nárt a pod chodidlo. Obvaz by měl být tkaný přes nohu a kotník na obrázku 8, s odhalenou patou.
 4. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 4

  4 Opakujte obrázek 8. Vytvořte další dvě číslice 8, pokaždé překrývající obvaz na polovinu. Když skončíte, obvaz by měl pokrývat celou nohu a zasahovat až za kotník.
  • Menší chodidla a nohy nemusí vyžadovat tři plné figury 8 s plnohodnotným esovým obvazem. Pomocí svého úsudku rozhodněte, zda zábal vypadá stabilně po 2 obrázcích 8 s.
  • Zeptejte se osoby, jak se obvaz cítí, když dokončíte navíjení obvazu. Pokud si stěžuje, že je to příliš těsné, začněte znovu.
 5. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 5

  5 Připevněte obvaz. Trochu natáhněte poslední část obvazu a pomocí malých kovových hrotů nebo lepidla na suchý zip zajistěte konec obvazu na místě. Ujistěte se, že balicí práce neobsahuje zbytečné hrudky nebo boule; mělo by to být pohodlné a upravené.
  • Sejměte obvaz, pokud prsty na nohou zbělají nebo se cítíte znecitlivělé nebo mravenčí.
  • Obvaz lze nosit několik hodin a během fyzických aktivit nebo podle doporučení lékaře. Mělo by být odstraněno dvakrát denně, aby krev v chodidle mohla volně cirkulovat.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Použití atletické pásky

 1. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 6

  1 Omotejte chodidlo a kotník spodním obalem. Začněte u koule nohy a namotejte spodní část kolem chodidla a nahoru a kolem kotníku a zastavte několik centimetrů nad ním. Pata může zůstat odhalená.
 2. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 7

  2 Vytvořte kotvu. Omotejte atletickou pásku kolem horní části spodního obalu, několik palců nad kotníkem. Pomocí nůžek odstřihněte pásku a překryjte konec počátečním bodem, abyste se ujistili, že páska zůstane na svém místě. Tomu se říká kotva, protože tvoří základ pro zbývající obal pásky.
  • Nenavíjejte pásku příliš pevně. Mělo by to být bezpečné, ale pohodlné.
  • Možná budete chtít pro kotvu použít více než jeden kus pásky, abyste se ujistili, že zůstane na svém místě.
 3. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 8

  3 Vytvořte třmen. Zarovnejte pásku s vnější stranou kotníku. Umístěte konec pásky na třmen, poté jej namotejte pod chodidlo a nahoru na druhou stranu kotníku. Zajistěte jej na druhé straně kotvy. Opakujte s dalšími dvěma kusy pásky, které se navzájem mírně překrývají. To vytváří třmen, který pomáhá udržovat kotník při pohybu stabilní.
 4. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 9

  4 Stabilizujte chodidlo a kotník pomocí x. 'Umístěte konec pásky na kotníkovou kost a diagonálně ji natáhněte přes horní část chodidla, poté ji namotejte pod klenbu chodidla a směrem dovnitř paty. Přineste ho kolem paty a diagonálně jej přejeďte přes horní část chodidla, abyste dokončili „x“.
 5. Obrázek s názvem Zabalte kotník Krok 10

  5 Dokončete obal pásky třemi číslicemi 8 s. Umístěte konec pásky na vnější stranu kotníku. Naviňte ho přes horní část chodidla, vsuňte ho pod klenbu, přes druhou stranu chodidla a kolem kotníku. Tento tvar 8 opakujte celkem 3krát, pokaždé trochu překrývající pásku.
  • Ujistěte se, že obal pásky je pro osobu, která ji nosí, pohodlný. Pokud vás tahá za kůži nebo vlasy, možná budete muset začít znovu.
  • Pásek lze nosit celý den a během fyzické aktivity. Mělo by se to změnit, když se zašpiní. Odstraňte zábal, pokud prsty zbělají nebo je cítit necitlivý nebo mravenčí pocit.

  Odborné varování: Pokud jste si v poslední době vyvrtli kotník, vyhněte se nárazovým aktivitám, jako jsou skákací zvedáky, běh nebo cokoli s řezáním, které může způsobit zranění. Místo toho se rozhodněte pro cvičení, která mají menší dopad, jako je jízda na kole, plavání, používání eliptického trenažéru nebo posilování horní části těla.

  reklama

Metoda 3 ze 3: Připravte se na zabalení kotníku

 1. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 11

  1 Rozhodněte se, jakým způsobem to zabalíte. Obě techniky balení mají svá pro a proti a ta, kterou si vyberete, by měla být informována o vašem důvodu omotání kotníku. Při výběru vezměte v úvahu tyto faktory:
  • K výrobě kompresních zábalů se používají eso obvazy. Jsou vyrobeny z pružné tkaniny, která je pro mnohé příjemná na dotek. Jsou zajištěny kovovými sponami, nebo si můžete koupit lepicí obaly, které používají suchý zip nebo lepidlo, aby udržely obal na místě.
   • Eso obvazy jsou pohodlně opakovaně použitelné, takže jsou dobrou volbou pro lidi, kteří potřebují často balit.
   • Sportovcům může při nošení během fyzické aktivity připadat eso obvazy těžkopádné. Vytvářejí objemné polstrování kolem kotníku, což může ztěžovat běh a skok.
  • Obal vytvořený z pásky obsahuje spodní vrstvu spodního obalu, která chrání kůži před přílišným tahem za pásku, a vrstvu pásky, která je přilepená k spodnímu obalu ve vzoru, který podporuje kotník.
   • Páska není opakovaně použitelná, takže může být drahá pro lidi, kteří potřebují zabalit pokaždé, když vykonávají fyzickou aktivitu. Podšívka chrání kůži poněkud, ale obvykle dochází k malému zatažení.
   • Páska je na těle lehčí, takže mnoho sportovců upřednostňuje použití esového obvazu, když je zábal určen k podpoře kotníku při fyzické aktivitě.
  • Rozhodněte se pro měkký, poddajný obal nebo popruh. Tímto způsobem, pokud vaše tělo potřebuje nabobtnat, nebude vás zábal kotníku příliš stahovat.
 2. Obrázek s názvem Wrap an Ankle Step 12

  2 Připravte kotník na zábal. Ujistěte se, že kotník a noha jsou čisté a suché. Prodlužte nohu a opřete kotník o židli nebo lavici, aby byl postup ovíjení snazší. Pokud bude použita páska, doporučuje se oholit vlasy ze spodní části nohy a kotníku.

  Odborné varování: Zatímco některé otoky jsou nezbytné pro hojení, pokud se u vás objeví silné otoky, navštivte svého lékaře na rentgenu, abyste vyloučili zranění, jako je zlomenina vlasové linie.

  reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak bezpečně zabalíte vyvrtnutý kotník? Catherine Cheung, DPM
  Podiatristka s certifikací na palubě Dr. Catherine Cheungová je pediatrka s certifikací na palubě se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Dr. Cheung se specializuje na všechny aspekty péče o nohy a kotníky, včetně komplexní rekonstrukce. Dr. Cheung je spojen s lékaři Brown & Toland a Sutter Medical Network. Získala DPM na California College of Podiatric Medicine, dokončila svůj pobyt v zdravotnickém centru Encino Tarzana a dokončila stipendium v ​​Kaiser Permanente San Francisco Medical Center. Je certifikována Americkou radou podiatrické chirurgie. Catherine Cheung, DPM Expertní rada podiatrů s odbornou odpovědí Neutahujte příliš kotník a nepřerušujte oběh. Vaše tělo musí nabobtnat, aby poslalo léčivé vlastnosti a živiny dolů do oblasti, aby ho stabilizovalo.

Populární Problémy

Jak odstranit zápach moči z oblečení. Skvrny od moči mohou zanechat své stopy na různých oděvech ještě dlouho poté, co je vyperete. Ačkoli se vůně může zdát jako trvalý doplněk oblečení, existuje spousta přírodních a chemických ...

Zde je návod, jak sledovat nedělní hru Ravens vs Washington online, pokud nemáte kabel.

Když se snažíte rozhodnout, jak chcete na ostatní narazit, zpočátku to může vypadat, že si musíte vybrat mezi „roztomilým“ nebo „žhavým“. Být roztomilý obvykle zahrnuje sladší a mladistvější obraz, zatímco být horký je ostřejší vzhled ....

Bryan bratři Paříž, 2. listopadu (IANS) Bob a Mike Bryan zde v neděli na BNP Paribas M získali 32. titul ATP Masters 1 000 a celkově 102. místo.

Zde je návod, jak streamovat speciální online kanál Jeden svět: Společně doma. Speciál 18. dubna pořádají Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel a Stephen Colbert.

Nové Mexiko přebírá Liberty v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.