Alexander Zverev se připojuje k elitní skupině hráčů, kteří porazili Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federera nejméně třikrát

Alexandr Zverev

Alexandr ZverevAlexander Zverev porazil v pátečním semifinále olympijských her v Tokiu Novaka Djokoviče, čímž skončila Srbova nabídka na Kalendář Golden Slam. Toto bylo Zverevovo třetí vítězství v kariéře nad Djokovičem, který jej předtím porazil na 2017 Open a 2018 Nitto ATP Finals.ortéza na bolest lokte

Je pozoruhodné, že Němec je teprve osmým hráčem, který zaznamenal nejméně tři vítězství v kariéře proti každému ze členů slavné „velké 3“ - Novakovi Djokovicovi, Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi.Prvním hráčem, který dosáhl tohoto úspěchu, byl trojnásobný vítěz Major Andy Murray, který zaznamenal své třetí vítězství nad Rafaelem Nadalem v semifinále Canada Masters 2010. Murray, který také získal to nejlepší z Nadala na US Open 2008 a na Australian Open 2010, si ve vzájemných setkáních proti Novakovi Djokovičovi a Rogerovi Federerovi vedl mnohem lépe než proti Nadalovi.Zatímco Murray na svých h2h setkáních sleduje Nadala 7-17, nashromáždil rekord 11-25 proti Djokovicovi a 11-14 proti Federerovi.Jo -Wilfried Tsonga se připojil k exkluzivnímu klubu v roce 2011. Francouz během této sezóny dvakrát porazil Rafaela Nadala - na mistrovství klubu královny a finále ATP.

Tsonga již dříve porazil Španělku v semifinále Australian Open 2008. Do roku 2011 také zaznamenal více než tři vítězství proti Djokovicovi a Federerovi.Jo-Wilfried Tsonga a Rafael Nadal

Jo-Wilfried Tsonga a Rafael NadalZatímco Tsonga drží proti Nadalovi vzájemný rekord 4: 10, proti Federerovi (6–12) a Djokovicovi (6–17) si vedl mnohem lépe.

Andy Roddick se do elitního seznamu dostal v roce 2012, kdy na Miami Masters porazil Rogera Federera teprve potřetí v kariéře. Přestože se Američan během své kariéry do značné míry potýkal s Federerem (záznam 3: 21 proti Švýcarům), proti Djokovic byl docela úspěšný. Roddick vedl Srba 5: 4 na vzájemných setkáních, zatímco sledoval Nadala 3: 7.

Mistr US Open 2009 Juan Martin del Potro následoval trojici v roce 2013, když porazil Novaka Djokoviče na cestě do druhého finále kariéry ATP Masters v Indian Wells. Argentinec má úctyhodný vzájemný souboj proti každému z Velkých 3: 4-16 proti Djokovičovi, 7-18 proti Federerovi a 6-11 proti Nadalovi.

Bývalý světový hráč číslo 4 Tomáš Berdych se stal dalším hráčem, který se připojil k exkluzivnímu klubu, když ve čtvrtfinále Australian Open 2015 přerušil sérii 17 zápasů proti Rafaelu Nadalovi. Čech má proti Nadalovi celkově negativní h2h rekord 4: 20.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

Berdych má podobný rekord jak proti Federerovi, tak proti Djokovicovi; nashromáždil 6–20 rekordů proti Švýcarům a 3-25 proti Srbům.

Stan Wawrinka se později během podzimní sezóny 2015 připojil k exkluzivnímu klubu, který ho viděl porazit Rafaela Nadala ve čtvrtfinále Paris Masters. Švýcaři také porazili Nadala ve finále Australian Open 2014 a na Rome Masters 2015.

Wawrinka si však proti Djokovičovi vedl mnohem lépe (na jeho dvouhodinových setech skončil 6-19) než proti Federerovi (3-23) a Nadalovi (3-19).

Dominic Thiem a Alexander Zverev si proti Velké 3 užívají dobré vzájemné bilance

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

jak vyhrajete set v tenise

Dominic Thiem a Alexander Zverev jsou dva poslední hráči, kteří se připojili k tomuto význačnému seznamu hráčů. Thiem vstoupil do klubu, když na finále ATP 2019 porazil potřetí v kariéře Rogera Federera. Rakušan vede švýcarského maestra na svých h2h setkáních s obrovským náskokem 5-2 a v soupeření s Djokovicem (5-7) a Nadalem (6-9) si vedl také docela dobře.

Alexander Zverev toho v pátek samozřejmě dosáhl sestřelením Novaka Djokoviče ve třech setech. Zverev stále vede po Srbovi s náskokem 6: 3, ale může se pyšnit rekordem h2h proti Federerovi, kterého vede 4: 3.

Zverev také porazil Nadala na začátku letošního roku v Madridu, ale příští týden v Římě prohrál se Španělem, což bylo celkově 3: 6.

Populární Problémy

Jak hrát Razz. Razz je opakem Seven Card Stud. Je vhodný pro dva až osm hráčů. Každá ruka je rozdělena do sedmi sekcí: ante, třetí ulice, čtvrtá ulice, pátá ulice, šestá ulice, sedmá ulice (alias řeka), ...

Trh s rideshare v posledních letech explodoval a možná si říkáte, co je potřeba k tomu, abyste se na něj dostali. Navzdory skutečnosti, že na trhu dominuje několik velkých jmen, stále existuje prostor pro další, za předpokladu, že přijdete s ...

Jak uspořádat fotbalový turnaj. Pořádání fotbalového turnaje může být pro vaši organizaci skvělou sbírkou peněz nebo propagační akcí, ale také zábavnou příležitostí pro místní fotbalové týmy. Pokud chcete, aby byl váš turnaj úspěšný, ...