Alexander Zverev se připojuje k elitní skupině hráčů, kteří porazili Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federera nejméně třikrát

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Alexander Zverev porazil v pátečním semifinále olympijských her v Tokiu Novaka Djokoviče, čímž skončila Srbova nabídka na Kalendář Golden Slam. Toto bylo Zverevovo třetí vítězství v kariéře nad Djokovičem, který jej předtím porazil na 2017 Open a 2018 Nitto ATP Finals.

Je pozoruhodné, že Němec je teprve osmým hráčem, který zaznamenal nejméně tři vítězství v kariéře proti každému ze členů slavné „velké 3“ - Novakovi Djokovicovi, Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi.

Prvním hráčem, který dosáhl tohoto úspěchu, byl trojnásobný vítěz Major Andy Murray, který zaznamenal své třetí vítězství nad Rafaelem Nadalem v semifinále Canada Masters 2010. Murray, který také získal to nejlepší z Nadala na US Open 2008 a na Australian Open 2010, si ve vzájemných setkáních proti Novakovi Djokovičovi a Rogerovi Federerovi vedl mnohem lépe než proti Nadalovi.

Zatímco Murray na svých h2h setkáních sleduje Nadala 7-17, nashromáždil rekord 11-25 proti Djokovicovi a 11-14 proti Federerovi.

Jo -Wilfried Tsonga se připojil k exkluzivnímu klubu v roce 2011. Francouz během této sezóny dvakrát porazil Rafaela Nadala - na mistrovství klubu královny a finále ATP.

wii sportovní ovládání tenisu

Tsonga již dříve porazil Španělku v semifinále Australian Open 2008. Do roku 2011 také zaznamenal více než tři vítězství proti Djokovicovi a Federerovi.

Jo-Wilfried Tsonga a Rafael Nadal

Jo-Wilfried Tsonga a Rafael Nadal

Zatímco Tsonga drží proti Nadalovi vzájemný rekord 4: 10, proti Federerovi (6–12) a Djokovicovi (6–17) si vedl mnohem lépe.

Andy Roddick se do elitního seznamu dostal v roce 2012, kdy na Miami Masters porazil Rogera Federera teprve potřetí v kariéře. Přestože se Američan během své kariéry do značné míry potýkal s Federerem (záznam 3: 21 proti Švýcarům), proti Djokovic byl docela úspěšný. Roddick vedl Srba 5: 4 na vzájemných setkáních, zatímco sledoval Nadala 3: 7.

Mistr US Open 2009 Juan Martin del Potro následoval trojici v roce 2013, když porazil Novaka Djokoviče na cestě do druhého finále kariéry ATP Masters v Indian Wells. Argentinec má úctyhodný vzájemný souboj proti každému z Velkých 3: 4-16 proti Djokovičovi, 7-18 proti Federerovi a 6-11 proti Nadalovi.

budoucí loketní popruh

Bývalý světový hráč číslo 4 Tomáš Berdych se stal dalším hráčem, který se připojil k exkluzivnímu klubu, když ve čtvrtfinále Australian Open 2015 přerušil sérii 17 zápasů proti Rafaelu Nadalovi. Čech má proti Nadalovi celkově negativní h2h rekord 4: 20.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

Berdych má podobný rekord jak proti Federerovi, tak proti Djokovicovi; nashromáždil 6–20 rekordů proti Švýcarům a 3-25 proti Srbům.

Stan Wawrinka se později během podzimní sezóny 2015 připojil k exkluzivnímu klubu, který ho viděl porazit Rafaela Nadala ve čtvrtfinále Paris Masters. Švýcaři také porazili Nadala ve finále Australian Open 2014 a na Rome Masters 2015.

Wawrinka si však proti Djokovičovi vedl mnohem lépe (na jeho dvouhodinových setech skončil 6-19) než proti Federerovi (3-23) a Nadalovi (3-19).

postavit stůl na stolní tenis

Dominic Thiem a Alexander Zverev si proti Velké 3 užívají dobré vzájemné bilance

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Dominic Thiem a Alexander Zverev jsou dva poslední hráči, kteří se připojili k tomuto význačnému seznamu hráčů. Thiem vstoupil do klubu, když na finále ATP 2019 porazil potřetí v kariéře Rogera Federera. Rakušan vede švýcarského maestra na svých h2h setkáních s obrovským náskokem 5-2 a v soupeření s Djokovicem (5-7) a Nadalem (6-9) si vedl také docela dobře.

Alexander Zverev toho v pátek samozřejmě dosáhl sestřelením Novaka Djokoviče ve třech setech. Zverev stále vede po Srbovi s náskokem 6: 3, ale může se pyšnit rekordem h2h proti Federerovi, kterého vede 4: 3.

Zverev také porazil Nadala na začátku letošního roku v Madridu, ale příští týden v Římě prohrál se Španělem, což bylo celkově 3: 6.

Populární Problémy

Dominic Thiem nedávno na Twitteru potvrdil, že odstoupil z wimbledonského mistrovství 2021.

Chcete streamovat Johnny Tsunami právě teď? Zde je vše, co potřebujete vědět, včetně toho, kde to sledovat, obsazení, postav a zábavných faktů!

Jak udržet svého psa zábavného. Mnoho rodičů s domácími mazlíčky má také práci na plný úvazek a během pracovního dne musí nechat své psy doma samotné. Nuda je hlavní příčinou špatného chování psů. Pokud nevynakládají dostatek své energie ...

Jak přimět svého psa, aby si s vámi přestal hrát Fetch. Mnoho majitelů psů žárlí, když potkají psa, který si rád hraje aport. Všichni psi potřebují cvičení a šanci spojit se se svým majitelem. To znamená, že pes posedlý míčem není jen ...

Jak se staví Velká čtyřka a jaké jsou její šance na Wimbledonu 2017?

Zde je návod, jak sledovat jarní streamování hry Notre Dame 2019 online, pokud nemáte kabel.