Alexander Zverev se připojuje k elitní skupině hráčů, kteří porazili Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federera nejméně třikrát

Alexandr Zverev

Alexandr Zverev

Alexander Zverev porazil v pátečním semifinále olympijských her v Tokiu Novaka Djokoviče, čímž skončila Srbova nabídka na Kalendář Golden Slam. Toto bylo Zverevovo třetí vítězství v kariéře nad Djokovičem, který jej předtím porazil na 2017 Open a 2018 Nitto ATP Finals.

Je pozoruhodné, že Němec je teprve osmým hráčem, který zaznamenal nejméně tři vítězství v kariéře proti každému ze členů slavné „velké 3“ - Novakovi Djokovicovi, Rafaelovi Nadalovi a Rogerovi Federerovi.

Prvním hráčem, který dosáhl tohoto úspěchu, byl trojnásobný vítěz Major Andy Murray, který zaznamenal své třetí vítězství nad Rafaelem Nadalem v semifinále Canada Masters 2010. Murray, který také získal to nejlepší z Nadala na US Open 2008 a na Australian Open 2010, si ve vzájemných setkáních proti Novakovi Djokovičovi a Rogerovi Federerovi vedl mnohem lépe než proti Nadalovi.

Zatímco Murray na svých h2h setkáních sleduje Nadala 7-17, nashromáždil rekord 11-25 proti Djokovicovi a 11-14 proti Federerovi.

Jo -Wilfried Tsonga se připojil k exkluzivnímu klubu v roce 2011. Francouz během této sezóny dvakrát porazil Rafaela Nadala - na mistrovství klubu královny a finále ATP.

wii sportovní ovládání tenisu

Tsonga již dříve porazil Španělku v semifinále Australian Open 2008. Do roku 2011 také zaznamenal více než tři vítězství proti Djokovicovi a Federerovi.

Jo-Wilfried Tsonga a Rafael Nadal

Jo-Wilfried Tsonga a Rafael Nadal

Zatímco Tsonga drží proti Nadalovi vzájemný rekord 4: 10, proti Federerovi (6–12) a Djokovicovi (6–17) si vedl mnohem lépe.

Andy Roddick se do elitního seznamu dostal v roce 2012, kdy na Miami Masters porazil Rogera Federera teprve potřetí v kariéře. Přestože se Američan během své kariéry do značné míry potýkal s Federerem (záznam 3: 21 proti Švýcarům), proti Djokovic byl docela úspěšný. Roddick vedl Srba 5: 4 na vzájemných setkáních, zatímco sledoval Nadala 3: 7.

Mistr US Open 2009 Juan Martin del Potro následoval trojici v roce 2013, když porazil Novaka Djokoviče na cestě do druhého finále kariéry ATP Masters v Indian Wells. Argentinec má úctyhodný vzájemný souboj proti každému z Velkých 3: 4-16 proti Djokovičovi, 7-18 proti Federerovi a 6-11 proti Nadalovi.

budoucí loketní popruh

Bývalý světový hráč číslo 4 Tomáš Berdych se stal dalším hráčem, který se připojil k exkluzivnímu klubu, když ve čtvrtfinále Australian Open 2015 přerušil sérii 17 zápasů proti Rafaelu Nadalovi. Čech má proti Nadalovi celkově negativní h2h rekord 4: 20.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

Berdych má podobný rekord jak proti Federerovi, tak proti Djokovicovi; nashromáždil 6–20 rekordů proti Švýcarům a 3-25 proti Srbům.

Stan Wawrinka se později během podzimní sezóny 2015 připojil k exkluzivnímu klubu, který ho viděl porazit Rafaela Nadala ve čtvrtfinále Paris Masters. Švýcaři také porazili Nadala ve finále Australian Open 2014 a na Rome Masters 2015.

Wawrinka si však proti Djokovičovi vedl mnohem lépe (na jeho dvouhodinových setech skončil 6-19) než proti Federerovi (3-23) a Nadalovi (3-19).

postavit stůl na stolní tenis

Dominic Thiem a Alexander Zverev si proti Velké 3 užívají dobré vzájemné bilance

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Dominic Thiem a Alexander Zverev jsou dva poslední hráči, kteří se připojili k tomuto význačnému seznamu hráčů. Thiem vstoupil do klubu, když na finále ATP 2019 porazil potřetí v kariéře Rogera Federera. Rakušan vede švýcarského maestra na svých h2h setkáních s obrovským náskokem 5-2 a v soupeření s Djokovicem (5-7) a Nadalem (6-9) si vedl také docela dobře.

Alexander Zverev toho v pátek samozřejmě dosáhl sestřelením Novaka Djokoviče ve třech setech. Zverev stále vede po Srbovi s náskokem 6: 3, ale může se pyšnit rekordem h2h proti Federerovi, kterého vede 4: 3.

Zverev také porazil Nadala na začátku letošního roku v Madridu, ale příští týden v Římě prohrál se Španělem, což bylo celkově 3: 6.

Populární Problémy

Chcete sledovat ESPN+ na svém počítači? Zde je kompletní průvodce sledováním na počítači PC nebo Mac.

Zde jsou všechny podrobnosti, které budete potřebovat o tom, jak dnes večer sledovat živou radnici Alexandrie Ocasio-Cortez Green New Deal online na MSNBC.

Jak si vyrobit vlastní kávové sáčky. Mnoho lidí má rádo pohodlí nových porcelových kávových sáčků Folgers. Jsou skvělé, když chcete jen jeden šálek a dají se vzít do práce nebo použít při kempování. Bohužel...

Zjistěte, proč je důležité vybrat vhodnou velikost úchopu tenisové rakety, a také dvě různé metody, které můžete použít k nalezení dokonalé velikosti úchopu.

Minnesota a Georgia Tech se snaží uzavřít sezóny vítězstvím v Quick Lane Bowl 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Hubnutí nemusí zahrnovat bláznivé módní diety nebo vyčerpávající cvičení, díky nimž se budete cítit úplně vyčerpaní. Studie ve skutečnosti ukazují, že výstřelkové diety dlouhodobě nefungují a většina lidí nakonec přibere ...