Leander Paes: největší indický tenista všech dobUS Open 2015 je 17. grandslam Leandera Paese

Asociace Indie s tenisovým sportem zaznamenala v posledních desetiletích obrovský vzestup kvůli velkému počtu grandslamových titulů, které získali tenisté v zemi. Zatímco bývalí hráči, konkrétně Vijay Amritraj, Ramanathan Krishnan a Ramesh Krishnan, svými výkony na grandslamech skutečně přispěli k revoluci v zemi, během své hráčské kariéry nedokázali vyhrát žádného tenisového majora.

Zájem generovaný hráči minulosti vedl v následujících letech ke vzniku řady indických talentů, ale od doby, kdy se v roce 1991 stal profesionálem, byl jen jeden hráč, jehož úspěch byl konzistentnější než ostatní - Leander. Paes. Dvaačtyřicetiletý hráč stále hraje hru se stejnou vervou v roce 2015 a zatím nejeví žádné známky zpomalení.

Paes, narozený v Kalkatě, je produktem mládeže Britannia Amritraj Tennis Academy v Chennai a poprvé ukázal záblesky svého talentu, když se v roce 1991 dostal na první místo světového žebříčku juniorů s laskavým svolením US Open a Wimbledonu. Jeho seniorská kariéra začala brzy poté, ale prvních pár let byla jen mírně úspěšná, protože se pokusil prosadit jako singl a deblista.

Nejlepší okamžik Paesovy singlové kariéry nastal, když porazil Fernanda Meligeniho a získal bronzovou medaili na olympiádě v Atlantě 1996 poté, co vstoupil do zápasu se zraněním zápěstí. Indická vláda mu za jeho sportovní přínos pro zemi v roce 1996 udělila Rádživ Gándhího Khel Ratna a v této aréně by již nepokračoval v získávání dalších velkých společností, ačkoli neúspěch znamenal začátek něčeho ještě většího na obzoru.

The Indian Express stanovit A d sám jako špičkový hráč ve čtyřhře na přelomu 21. století a ten, kdo byl notoricky dobře známý svými způsoby měnícími partnerství. Měl více než 100 různých partnerů v mužské čtyřhře a 23 hráčů ve smíšené čtyřhře Grandslam, která zahrnovala také několik legendárních hráčů ze světa tenisu. Tento strategický krok specialisty na čtyřhru mu umožnil prodloužit kariéru a být stále úspěšný na nejvyšší úrovni, což je zcela zřejmé z událostí, které následovaly v následujících letech.

Počínaje vítězstvím French Open a Wimbledonu v roce 1999 s Mahesh Bhupathi si Paes za posledních 16 let připsal 17 grandslamových turnajů v mužské čtyřhře a smíšené čtyřhře. Jeho kabinet s trofejemi obsahuje čtyři tituly Australian Open, 3 tituly French Open, 5 Wimbledonu a tolik titulů US Open, které vyhrál s osobnostmi jako Lukáš Dlouhý, Martin Damm, Radek Št? Pánek, Lisa Raymond, Martina Navratilova, Cara Černý a nejnověji Martina Hingis.

Paesovo nedávné vítězství spolu s Hingisem ve finále US Open 2015 z něj dělalo jejich třetí grandslamový titul v tomto kalendářním roce poté, co indo-švýcarské duo dříve získalo Australian Open a Wimbledon. Vítězství také vede k Paesovu grandslamovému součtu na 9 na okruhu smíšené čtyřhry, což z něj činí nejúspěšnějšího hráče smíšené čtyřhry v otevřené éře.

Rok Grandslamová událost Kategorie Partner
1999 French Open Mužské čtyřhry Mahesh Bhupathi (IND)
1999 Wimbledon Mužské čtyřhry Mahesh Bhupathi (IND)
1999 Wimbledon Smíšená čtyřhra Lisa Raymond (USA)
2001 French Open Mužské čtyřhry Mahesh Bhupathi (IND)
2003 Australian Open Smíšená čtyřhra Martina Navrátilová (USA)
2003 Wimbledon Smíšená čtyřhra Martina Navrátilová (USA)
2006 US Open Mužské čtyřhry Martin Damm (CZE)
2008 US Open Smíšená čtyřhra Cara Black (ZIM)
2009 French Open Mužské čtyřhry Lukáš Dlouhý (CZE)
2009 US Open Mužské čtyřhry Lukáš Dlouhý (CZE)
2010 Australian Open Smíšená čtyřhra Cara Black (ZIM)
2010 Wimbledon Smíšená čtyřhra Cara Black (ZIM)
2012 Australian Open Mužské čtyřhry Radek Št?pánek (CZE)
2013 US Open Mužské čtyřhry Radek Št?pánek (CZE)
2015. Australian Open Smíšená čtyřhra Martina Hingis (SUI)
2015. Wimbledon Smíšená čtyřhra Martina Hingis (SUI)
2015. US Open Smíšená čtyřhra Martina Hingis (SUI)

Ve srovnání s ostatními indickými grandslamovými vítězi je Paes snadno před svými krajany. Jeho 17 slamů je o pět více než u jeho bývalého krajana Maheshe Bhupathiho, který vyhrál 12 velkých společností. Další na řadě je Sania Mirza, která od svého profesionálního vítězství v roce 2003 získala pouze pět velkých tenisových turnajů, přičemž poslední vítězství přišlo na ženskou čtyřhru US Open společně s Martinou Hingisovou.

Na základě těchto statistik nelze diskutovat o tom, že Leander Paes je největším indickým tenistou všech dob. Jeho neuvěřitelný rekord na vrcholu ho také potvrdil jako jednoho z největších hráčů, kteří kdy hráli tenis, a dělá z něj skutečného ambasadora sportu v zemi.

Populární Problémy

Jak nosit klobouk z kbelíku. Kloboukové klobouky se mohou zdát jako výbuch minulosti, ale stále jsou oblíbeným elegantním doplňkem, který můžete přidat do svého souboru. Od příležitostných outfitů až po nostalgický vzhled můžete vyzkoušet spoustu stylových provedení ....

Gruzie v loňském roce udělala malý krok zpět, ale stále má ambice na národní titul v roce 2019. Zde je návod, jak sledovat fotbalové zápasy UGA online bez kabelu.

Bernard Tomic se ocitl ve Wimbledonu podruhé za tři roky poté, co dostal pokutu za to, že se dostatečně nesnažil.

Byl to dlouhý den, plný účtů, práce, úklidu, domácích mazlíčků, dětí, provozu a kdoví čeho ještě - ale když jste připraveni padnout do postele, váš partner vám dodá ten zvláštní vzhled. Intimita je tak důležitou součástí každého vztahu, ale ...

Steelers a Buccaneers se setkají v přípravném zápase v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.