Ať žije starý král Roland Garros: Pocta Bjornu Borgovi

Švédsko Bjorn Borg, 1980 Wimbledon

Co se děje, zbláznil ses?

Takovou otázku na nás lhostejně vrhají téměř každý den. Devětkrát z deseti ani mluvčí, ani příjemce neberou význam prohlášení vážně. John McEnroe byl naopak naprosto vážný, když před šesti lety zavolal Bjorna Borga. Američan, který strávil celý svůj život šílenou náladou, pokračoval v telefonátu s pevným odhodláním a záměrem. Nakonec Bjornovi Borgovi zůstalo ticho po skončení rozhovoru a jeho pět wimbledonských trofejí zpět ve svém domě. Borg, který je plánoval vydražit, spatřil důvod až poté, co ho tenisové královské rodiny, jako byli Andre Agassi a Jimmy Connors, prosily, aby je neprodával.

Proč by dvě generace nejlepších hráčů tenisu někdy povstaly, aby chránily stříbro sportovce? Odpověď spočívá ve snaze porozumět tomu, co způsobuje pocit ochrany někoho. Bjorn Borg byl rocková hvězda. Byl pro Andre Agassiho tím, čím byl Black Sabbath pro Iron Maiden. Byl to jediný muž, kterého všichni zbožňovali a kterého nebylo možné nenávidět. Vzhled, hra, postava - Borg je sportoval jako figurína v obchodě Gucci. Více než cokoli jiného měl obrovský vliv na to, jak se hra nakonec změní. Tenis mu dlužil obojí, což tomuto sportu poskytlo další milion fanoušků a také vliv na styl, který zůstane až do dnešního dne.

Borga k tenisu přivedl jeho otec. Hra ho fascinovala poté, co jeho otec vyhrál zlatou tenisovou raketu na turnaji ve stolním tenise. Když mu bylo pouhých čtrnáct, vstoupil na profesionální okruh a v příštích několika letech si vysloužil místo ve švédském týmu David Cup. Borgův styl hry byl na svou dobu v mnoha ohledech extrémně neortodoxní. Jeho postava byla objemná a měl nesmírně silné jádro. To mu nejen poskytlo extrémní sportovní zdatnost na kurtu, ale také mu umožnilo zasáhnout míč extrémním množstvím špičkových rotací. Spolu s Jimmym Connorsem se podílel na rozvoji základního obranného stylu hry, který později zdokonalili například Andre Agassi a naposledy Rafael Nadal a Novak Djokovic. Pověsti o Borgově nízkém srdečním tepu, o kterém se předpokládalo, že dosáhne 40 na vrcholu hry, nebyly nikdy potvrzeny, ale přezdívka, ze které tyto pověsti daly vzniknout - „Iceberg“ - jeho hře vyhovovala. Borg, skutečný gentleman obklopený zlými chlapci, byl v obou případech neúplatný, nejlepší i nejhorší. V mnoha ohledech kombinoval mentální přísnost Federera s fyzickou brutalitou Nadala. Jeho obouruční bekhend byl perfektní fólií pro jednoruční bekhendy jeho věku.

Populární Problémy

Michael Berrer má pocit, že Novak Djokovič a spol. Neustále zlepšují svoji hru, díky čemuž vynikají. Berrer řekl, že mladí hráči se soustředí pouze na horké střely, zatímco Djokovic & Co. hrají většinou procentuální hru.

Josh Warrington se v sobotu zúčastní Kid Galahad v očekávaném zúčtování. Zde je návod, jak sledovat boj online v USA.

Jak zalepit prsa, aby vypadaly větší. Malý až nulový dekolt může být frustrující, zvláště pokud jste neustále obklopena ženami s větším poprsím. Je však snadné, aby vaše prsa vypadala větší pomocí pásky ....

Dnes večer je neoficiální finále The Walking Dead, dokud se finále nebude moci vysílat někdy v budoucnosti. Zde je návod, jak to sledovat online.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste si dnes večer mohli koupit UFC 265: Lewis vs Gane PPV.

Grigor Dimitrov a Milos Raonic se nedokázali vyrovnat Novakovi Djokovicovi v Cincinnati, kde se Srb setkal s neobvyklou výzvou.