Jak se přirozeně zbavit tělesného zápachu

Tělesný pach vám může způsobit pocit rozpaků nebo sebevědomí, ale nebojte se, protože to dostane každý a nejste sami. Pokud bojujete s udržováním tělesného pachu, můžete to přirozeně zvládnout pomocí několika základních změn ve vašem životním stylu. I když se můžete kdykoli pokusit zamaskovat vůni pomocí deodorantu, zůstat čistý a jíst zdravě, odstraní se na vaší pokožce bakterie, které způsobují zápach. Pokud se však potíte více než obvykle nebo se mění váš tělesný pach, možná budete muset navštívit lékaře.

Metoda 1 ze 3: Udržování osobní hygieny

 1. Obrázek s názvem Zbavte se přirozeného tělesného zápachu Krok 1

  1 Koupejte se alespoň jednou denně. Zkuste se osprchovat nebo vykoupat buď ráno nebo v noci, abyste odstranili veškerý pot nebo bakterie způsobující zápach, které jsou na vaší pokožce. Pro další ochranu před pachy použijte antibakteriální mýdlo. Vyčistěte oblasti, které normálně voní, jako jsou podpaží, chodidla a třísla, žínkou a mýdlem, abyste se zbavili zápachu.
  • Pokud během dne cvičíte nebo se zpotíte, co nejdříve se opláchněte nebo osprchujte, abyste odstranili pachy.


  Variace: Pokud se nemůžete koupat, otřete si pokožku antibakteriálními ubrousky. Můžete si je koupit v místní drogerii.

 2. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 2

  2 Důkladně osušte tělo. Bakterie mají tendenci růst v teplých a vlhkých oblastech, takže po koupání použijte ručník na osušení celého těla. Nezapomeňte se zaměřit na oblasti, kde se snadno zachytí vlhkost, jako jsou podpaží nebo slabiny. Poklepávejte si pokožku ručníkem, dokud nebudete úplně suchí.
  • Pokud můžete, opusťte koupelnu, když uschnete, protože pára se může dostat na vaši pokožku a vaše tělo bude opět mokré.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 3

  3 Zastřihněte přebytečné ochlupení, abyste zastavili růst bakterií. Bakterie mohou ve vlasech těla prospívat, pokud zvlhnou a budou zachytávat pachy v místech, jako jsou vaše podpaží a třísla. Pokud chcete jen lehké zastřihování, stříhejte vlasy pomocí malých nůžek. V opačném případě můžete použít elektrický zastřihovač nebo holicí strojek k úplnému odstranění chloupků, aby nedošlo k žádnému zápachu.
  • Při stříhání vlasů na těle buďte opatrní, abyste se omylem neorezali.
  • Při zastřihování pro příjemný zápach naneste krém na holení nebo vodu po holení.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 4

  4 Nasaďte si deodorant a antiperspirant. Pokud se vám podpaží nebo chodidla potí, vyberte si antiperspirant na bázi hliníku, který vám pomůže zablokovat póry. Naneste antiperspirant pod ruce nebo dokonce na spodní část chodidla, abyste zabránili tvorbě potu. Mnoho antiperspirantů má také deodorační vůně, které pomáhají maskovat pachy, takže si vyberte vůni, která se vám líbí.
  • Pokud se pravidelně nepotíte, můžete si také koupit deodorant bez antiperspirantu. Deodorant je kyselý a pomáhá ničit bakterie způsobující zápach na vaší pokožce.

  Spropitné : Bohužel neexistuje dostatek studií o domácích prostředcích na deodoranty nebo antiperspiranty, které by dokázaly, že jsou bezpečné nebo účinné.

 5. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 5

  5 Noste čistý, prodyšný nebo vlhkost odvádějící oděv. Vyhněte se nošení oděvů, pokud jsou špinavé nebo páchnoucí, protože mohou do vaší pokožky znovu vnést bakterie. Podívejte se na oblečení, které je vyrobeno z přírodních vláken, jako je bavlna, vlna nebo hedvábí, protože umožňují proudění vzduchu a zabraňují potu. Pokud cvičíte nebo se hodně potíte, rozhodněte se pro látky odvádějící vlhkost, jako je polyester, nylon nebo merino vlna, které absorbují pot z pokožky a pomáhají tak bojovat proti bakteriím způsobujícím zápach.
  • Některé látky odvádějící vlhkost mohou zadržovat pachy, nezapomeňte je proto vyprat co nejdříve.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 6

  6 Pokud máte zápach nohou, obujte si antibakteriální ponožky. Zkontrolujte na obalu ponožek výrazy jako „antibakteriální“ nebo „antimikrobiální“, protože pomůže zabít organismy způsobující zápach. Před nošením ponožek si důkladně osušte nohy, aby se v nich nezachytila ​​vlhkost. Používejte pouze čisté páry ponožek, aby se vám bakterie nedostaly na kůži.
  • Můžete také najít antibakteriální spodní prádlo, pokud máte kolem rozkroku tělesný pach.
  • Pokud můžete, choďte naboso nebo si obujte boty s otevřenou špičkou, abyste zlepšili proudění vzduchu kolem vašich nohou.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Změna vaší stravy a životního stylu

 1. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 7

  1 Vyřaďte ze svého jídelníčku kořeněná nebo silně zapáchající jídla. Pikantní jídla mohou způsobit pocení, což může vést k silnějšímu tělesnému pachu. Štiplavá jídla, jako je česnek nebo cibule, se navíc mohou absorbovat do vašeho systému a způsobit, že jim bude vonět pot. Dávejte pozor na to, co jíte, a pokuste se ze své stravy odstranit veškeré spouštěcí potraviny, včetně koření, jako je kmín nebo kari.
  • Zkuste místo toho ochutit základní koření jako sůl a pepř.

  Spropitné: Věnujte pozornost tomu, jak vaše tělo reaguje na potraviny poté, co jíte, abyste zjistili, jaká jídla způsobují váš tělesný zápach.

 2. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 8

  2 Pokud váš tělesný pach má rybí zápach, vyřaďte ze stravy mořské plody. Některé metabolické poruchy mohou způsobit, že pot bude páchnout rybí, když vaše tělo rozkládá mořské plody. Omezte na několik dní ryby a měkkýše, abyste zjistili, zda váš tělesný pach sám odezní. Pokud ano, pokračujte v omezování množství mořských plodů, které jíte. Pokud po odstranění mořských plodů stále objevíte rybí zápach, kontaktujte svého lékaře a zjistěte, zda existují další příčiny.
  • Obvykle si do několika hodin po konzumaci mořských plodů všimnete rybího zápachu.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 9

  3 Pijte vodu, abyste pomohli vypláchnout toxiny z vašeho systému. Snažte se mít alespoň 8 sklenic vody po celý den, z nichž každá má 8 tekutých uncí (240 ml), abyste zůstali hydratovaní. Vyhněte se slazeným nebo kofeinovaným nápojům, protože mohou způsobit dehydrataci a zachycení bakterií ve vašem systému. Pitná voda nejenže zmírní tělesný pach, ale také pomůže udržet vaši pokožku zvlhčenou a zdravou!
  • Pokud často cvičíte nebo se potíte, pijte více vody než obvykle, abyste nebyli dehydrovaní.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 10

  4 Vyvarujte se kouření nebo pití alkoholických nápojů. Kouření může zanechat zápach na vašem oblečení a těle a může vás způsobit pocení. Udělejte vše pro to, abyste s kouřením přestali, abyste zůstali svěží. Alkohol vás navíc dehydratuje a může zanechávat zápach, zkuste se proto omezit na 1–2 alkoholické nápoje denně. Ke každé si dejte sklenici vody, která pomůže více zředit vůni.
  • Kouření a alkohol mohou také způsobit zápach z úst, takže omezení množství, které máte, může také zlepšit vaše orální zdraví.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 11

  5 Zkuste meditaci nebo jógu, abyste se uvolnili a zničili. Pokud se cítíte ve stresu, je normální začít se potit, což může vést k tělesnému pachu. Zhluboka se nadechněte, abyste si ulehčili mysl, a procvičujte si ničivé techniky. Udělejte maximum pro relaxaci, abyste se mohli uklidnit a zabránit tomu, aby se vaše tělo zpotilo. Pokaždé, když se cítíte vystresovaní, zkuste meditovat samostatně nebo několik minut cvičit jednoduché jógové pózy.
  • Zkuste se zvednout a projít, pokud vás něco stresuje. I pár minut odtud vám může pomoci vyčistit si mysl.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Kdy vyhledat lékařskou péči

 1. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 12

  1 Zajistěte lékařskou péči v případě vyrážky nebo podráždění způsobeného přírodními produkty. Zatímco přírodní léčba je často bezpečná, může dráždit vaši pokožku nebo dokonce způsobit vyrážku. Komerčně vyráběné přírodní deodoranty i domácí ošetření mohou vaši pokožku zhoršit. Pokud k tomu dojde, obraťte se na svého lékaře, aby zjistil, zda potřebujete léčbu.
  • Můžete si všimnout otoku, svědění, citlivosti a zarudnutí kolem oblasti, kde jste aplikovali svou přírodní léčbu.
  • Zeptejte se svého lékaře, zda vám může doporučit ošetření přirozeným tělesným pachem, které by mohlo být vhodnější pro vaši pokožku.
 2. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 13

  2 Poraďte se se svým lékařem, pokud se najednou začnete více potit. I když se pravděpodobně nemusíte obávat, náhlé změny v tom, jak moc se potíte, mohou být známkou toho, že je něco špatně. Promluvte si se svým lékařem, abyste zjistili, co způsobuje vaše nadměrné pocení. Poté se zeptejte na možnosti léčby.
  • Pokud máte základní stav, budete ho muset léčit, abyste zmírnili nadměrné pocení.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 14

  3 Poraďte se svým lékařem, pokud se změní váš tělesný pach. Změny vašeho tělesného zápachu mohou být vyvolány zdravotním stavem. Zkuste si nedělat starosti, protože jste pravděpodobně v pořádku. Navštivte však svého lékaře a zjistěte, co způsobuje změny ve vašem zápachu, abyste to mohli napravit.
  • Váš lékař vám může být schopen nabídnout léčbu vašeho základního stavu.
 4. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 15

  4 Pokud máte nevysvětlitelné noční pocení, naplánujte si návštěvu lékaře. Přestože se pravděpodobně nemusíte obávat, noční pocení může být způsobeno určitými zdravotními problémy nebo léky. Promluvte si se svým lékařem, abyste zjistili, co způsobuje vaše noční pocení, abyste je mohli zvládnout. Váš lékař vám může nabídnout léčbu nebo by mohl doporučit změnu životního stylu.
  • Například některé léčby deprese a diabetu mohou způsobit noční pocení. Podobně může noční pocení vyvolat úzkost, autoimunitní poruchy, infekce a určitá rakovina.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 16

  5 Pokud přírodní produkty nezvládají váš tělesný pach, navštivte svého lékaře. Svůj tělesný pach můžete obvykle zvládnout pomocí péče o sebe. Někdy však nestačí změna životního stylu a aktuální produkty. Pokud je to váš případ, může vám lékař pomoci najít produkt, který vám vyhovuje.
  • Pokud přírodní produkty nefungují, lékař vám pravděpodobně doporučí vyzkoušet tradiční deodoranty. Pokud to stále nepomůže, mohou vám nabídnout deodorant na předpis.
 6. Obrázek s názvem Zbavte se tělesného zápachu přirozeně, krok 17

  6 Navštivte svého lékaře, pokud vám pocení nebo tělesný pach narušuje život. Pocení a tělesný pach zažívá každý, takže nejste sami! Můžete se však potit více než ostatní lidé nebo máte silněji zapáchající tělesný pach. Naštěstí vám lékař může pomoci, pokud máte problémy žít normální život kvůli potu a zápachu.
  • Váš lékař vám může pomoci najít produkty, které vám vyhovují.
  • Váš lékař vás navíc může odkázat na terapeuta, který vám může pomoci změnit myšlenky na váš pot a tělesný pach. To vám může pomoci cítit se lépe.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč má moje tělo velmi silný zápach i po sprchování? Možná si dostatečně neumýváte hlavní pachové oblasti, jako jsou podpaží, chodidla, konečník nebo genitálie. Můžete zkusit použít sprchový gel s příchutí čajovníku, citrónu nebo limetky-takové silné vůně mohou snížit zápach.
 • Otázka Mám velmi vážný problém se zápachem z podpaží. Co můžu dělat? Pokud zde uvedené návrhy nepomohou, zkuste tento článek: jak zastavit zápach v podpaží . Pokud problém přetrvává, poraďte se o tom se svým lékařem. Můžete použít deodorant na předpis, který můžete použít.
 • Otázka Poté, co se mi v noci potí podpaží, probouzím se s tělesným pachem, rozhodl jsem se zvolit jiný vzorec. Udělal jsem směs Witch Hazel a Tea Tree Oil a zatím je to tak dobré, ale teď potřebuji jiný přírodní deodorant. Co můžu dělat? Dobrým způsobem, jak si přečíst pach těla, je použít citronový olej nebo limetku. Citrus v ovoci pomáhá eliminovat pachy.
 • Otázka Znamená tělesný zápach, že mám cukrovku? Ne. Většina lidí má tělesný pach kvůli špatné hygieně nebo pubertě.
 • Otázka Co mohu dělat, když se sprchuji dvakrát denně, ale přesto voním? Omezte tučná jídla, jako je rychlé občerstvení a uzeniny, protože mohou změnit váš tělesný pach. Vyholte si podpaží a ve sprše se ujistěte, že drhnete tyto oblasti: nohy, podpaží a třísla. Pokud tento problém přetrvává, požádejte o pomoc lékaře. A nezapomeňte použít deodorant.
 • Otázka Proč mám tělesný pach? Bakterie reagující s potem produkovaným vašimi potními žlázami způsobují tělesný pach. Možná jste venku na horkém slunci, nebo se nemusíte sprchovat. Jezte méně tučná jídla, pijte osm až 10 sklenic vody denně a oholejte si podpaží. Osprchujte se alespoň jednou denně a nezapomeňte si vyčistit podpaží, chodidla, třísla - všechny oblasti, které pravděpodobně způsobují tělesný pach. Pokud problém přetrvává, poraďte se s lékařem.
 • Otázka Jak se zbavím zápachu z genitálií? Umyjte si genitálie jednou nebo dvakrát denně a použijte neagresivní mýdlo speciálně vyrobené pro tuto zónu. Pokud jste žena, nepoužívejte antibakteriální mýdlo, protože to narušuje rovnováhu prospěšných bakterií ve vaší pochvě a může způsobit rozvoj kvasinkových a bakteriálních infekcí. Pokud máte tendenci se hodně potit, posypte svou vnější oblast genitálií tělovým práškem vyrobeným z kukuřičného škrobu-nikoli pudrovým práškem. Mastek je spojován s rakovinou děložního čípku u žen.
 • Otázka Vždy jsem používal citron a limetku, ale moje podpaží je červené a podrážděné. Mám je nadále používat? Jak je mohu zlepšit? Ovocný rumpus Pokud vaše podpaží začíná vypadat a cítit se podrážděně, možná je načase přestat používat citron a limetku. Místo toho smíchejte citron nebo limetku s kokosovým olejem, abyste přirozeně bojovali proti tělesnému pachu. Získáte tak základ, místo obyčejného citronu nebo limetky na kůži.
 • Otázka Může mražený citron pomoci eliminovat tělesný pach? Ne, ale pomůže koupel s několika šálky citronové šťávy.
 • Otázka Dal jsem si pleťové mléko na podpaží, ale můj tělesný pach je stále špatný; jak se mohu zbavit tohoto zápachu v podpaží? Zkuste při koupání použít přírodní mýdlo, jako je Dr. Bronners, a poté, co se obléknete, použijte deodorant.

Populární Problémy

Jak přežít noc ve vězení. Někdy se díky svým vlastním rozhodnutím, chybám nebo smůle ocitneme před nešťastnými následky - jako noc ve vězení. Pro mnoho z nás, kteří nikdy nebyli zatčeni nebo trávili čas ve vězení, je to ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Knicks vs Lakers online bez kabelu, ať už jste v New Yorku, Los Angeles nebo mimo trh.

Kresba ve stylu manga je zvláštní mezera v ilustraci. Možná už víte, jak kreslit základy a tváře manga, ale co detaily pozadí? Pokud se chcete naučit kreslit rostliny manga, tento wikiHow vám ...

Jak vyrobit francouzské macarony. Ve Francii velmi oblíbená pochoutka, macarons okouzlila labužníky jiných národů svou jemnou strukturou a krásnými barvami. Macarons nelze zaměňovat se známějšími kokosovými makronkami, které ...

Jak jíst Jicamu. Dobře, koupil jsi jicama v obchodě a nevíš, co s tím dělat. Tuto oblíbenou kořenovou zeleninu lze jíst mnoha různými způsoby a je vynikající, chutná jako kříženec jablka a bramboru ....

Ve svém 16. semifinále na finále ATP musí Federer překonat překážku Tsitsipase, aby udržel svoji honbu za 7. titulem naživu! .