Madrid jde do šmouly!

Všude se říká, že hlína, která bude použita na kurtech turnaje Masters Series v Madridu, bude mít modrou barvu. Vedení nyní netrpí bluesem, ani se netrpí bluesovým žánrem písní; očividně zkouší něco nového.Madrid zmizel?

S tímto konceptem přišel rumunský miliardář Ion Tiriac, který se nyní rozhodl otestovat povrch modré hlíny. Na modrém hřišti je kontrast mnohem lepší, řekl Tiriac CNN loni v prosinci. Jsem si jist, že diváci řeknou: „Páni, vidíme míč lépe.“ Vědecky bylo prokázáno, že míček a kontrast jsou na modré nejméně o 15 procent lepší než na červené.Strávil jsem spoustu času přemýšlením o hře, přemýšlením, jak můžete být lepší nejen pro hráče, kteří jsou na hřišti nejdůležitější, ale také pro diváky.

Jsou však důležitější diváci nebo hráči, z nichž většina vyjádřila svůj nesouhlas nad modrým povrchem? Rafael Nadal je toho názoru, že Madrid nepotřebuje žádné neobvyklé inovace, protože turnaj již patří k nejlepším na světě. Nadal se také obává, že by nepravidelný antukový povrch mohl poškodit jeho přípravy na French Open.

Historie antukové sezóny byla na červenou, nebyla na modrou, řekl na Monte Carlo Masters šestinásobný šampion French Open, všeobecně považován za největšího hráče na antuce v historii. Miluji všechna vylepšení (ale toto) je chyba. Hráči (ne) nic nevyhrají. Tenis nic nevyhrává. Vyhrává jeden člověk. Vyhrává pouze majitel turnaje.velikost tenisové rukojeti 4 3/8 vs. 4 1/2

Roger Federer, který se vrací na madridský kurt po měsíční pauze od tenisu, je připraven dát Tiriacovi výhodu pochybností. Zároveň však také poznamenal, že povrchy v Madridu musí být naprosto dokonalé, jinak by to ovlivnilo výkonnostní standardy.

Nemám tušení, jak to bude fungovat, řekl třicetiletý. Nadal byl vehementně proti a já ho podporoval. Cítí, že je přestávka s tradicí hrát na modré antuce. Co by bylo dál? Kdyby každý turnaj mohl mít svou cestu, hráli bychom příště na šedém, zeleném nebo červeném?

Mezi dámami je to však jiný příběh. Venus Williamsová a Maria Šarapovová vypadají dostatečně pohodlně na hraní, přičemž první z nich to dokonce označuje jako „módní prohlášení!“Gaston Cloup, člen personálu, který má za posledních 20 let na starosti antukové kurty na Roland Garros, řekl: Ten pocit je mimořádný. Byl jsem ohromen pocitem tohoto antukového dvora, který nemá stejnou barvu jako tradiční, ale zároveň je totožný s původním antukovým dvorcem. Všechny materiály jsou stejné, včetně vybarvení povrchu, což je ekvivalentní produkt, který používáme na všech antukových kurtech. Neexistují žádné rozdíly; hráč má stejný cit, kvalitu a míč skáče stejným způsobem jako na původních antukových kurtech.

Červená byla barvou, na kterou byla většina hráčů zvyklá, ale možná modrý povrch přinese změnu štěstí. Ten oblak prachu, který se zvedne, když hráč sklouzne po hlíně, bude modrý. A trenýrky hráče (nečtěte jako Rafael Nadal) budou místo červené špíny potaženy modrou hlínou. Modrá bude barvou tohoto hliněného kurtu; ale bude modrá také nálada toho, kdo vyhraje Masters Trophy v Madridu?

tenisky s kamínky

Populární Problémy

Takže chceš být tenista? Pokračuj. Je to zábava, ale musíte být také připraveni. Zde je několik způsobů, jak můžete být připraveni. Uvědomte si, jaká je práce. Abyste věděli, co se děje, budete muset znát nějaké informace o ...

Venus Williamsová udělala dlouho očekávaný návrat do žebříčku 10 nejlepších WTA, když ve finále Zhuhai překonala Karolínu Plíškovou.

Jak opravit zarovnání na automobilu. Správné vyrovnání kol je zásadní pro citlivé řízení a pro dosažení co nejdelší životnosti vašich pneumatik. Pokud vaše auto vykazuje nerovnoměrné nebo neobvykle rychlé opotřebení pneumatik, táhne na jednu stranu nebo vibruje ...

Jak si nechat vlasy super dlouhé. Dlouhé vlasy jsou skvělý, klasický a všestranný vzhled. Získání super dlouhých vlasů není vždy možné a závisí na délce vašeho cyklu růstu vlasů, který má 3 fáze: růst, odpočinek a vypadávání. Li...

Strýc Rafaela Nadala a bývalý trenér Toni Nadal se po více než třech letech vrátí jako trenér na ATP Tour. Trenérské povinnosti pro světovou jedničku tentokrát převezme senior Nadal.