Madrid Masters 2019: Roger Federer vs Gael Monfils, náhled a předpověď

Otevřená Mutua Madrid - čtvrtý den

Otevřená Mutua Madrid - čtvrtý den

Roger Federer nastoupí proti rtuťovému Gaelu Monfilsovi v šestnáctém kole na turnaji Madrid Masters.

Bude to čtrnáctý zápas mezi těmito dvěma. Z jejich dosavadních třinácti zápasů Federer vyhrál devět a Monfils čtyři. Ještě důležitější je, že se setkali sedmkrát na antuce, z nichž Francouz dokázal vyhrát pouze dva proti švýcarskému maestrovi.

Co však dá Monfilsovi srdce, je fakt, že z jejich posledních tří zápasů, všechny na antuce, dokázal vyhrát dva. Překvapivě se už téměř čtyři roky nestavěli proti sobě. Jejich poslední setkání bylo na French Open 2015, kde Federer předal Monfilse čtyřsetovou porážku.

Letos mají oba slušnou formu. Po zklamání na Australian Open se Federer vrátil a získal dva tituly. Podobně Monfils také získal titul na Rotterdam Open.

Na rozdíl od Federera byla Monfilsova kariéra docela náchylná ke zranění. Vychází z další přestávky na zranění a pomalu se uvolňuje. Jeho první zápas v Madridu byl pro něj docela povzbudivý. Byl by obzvláště potěšen jeho formou podávání. Přestože proti Andreasu Seppimu jednou ztratil podání, udržel si neuvěřitelných 92 procent podání a při druhém podání nezískal ani bod.

Jeho druhý zápas však nebyl tak přímočarý. Jeho forma sloužila proti Martonovi Fucsovicsovi. V těžkém střetnutí o tři sady ztratil své podání čtyřikrát. Bude muset zlepšit své podání, pokud má chuť své šance proti Federerovi, který ve svém prvním zápase na antuce vypadal po velmi dlouhé době v imperiální formě.

Proti Richardu Gasquetovi neztratil ani jednou své podání a třikrát Francouze zlomil při celkem snadné výhře ve dvou setech. Získal 71, respektive sedmdesát devět procent bodů za první a druhé podání.

V současné podobě se zdá nepravděpodobné, že by Monfils dokázal postavit velkou výzvu proti švýcarskému maestrovi.

Předpověď: Federer vyhraje v přímých sadách

Populární Problémy

Zde je vše, co potřebujete vědět ke sledování her Panthers online bez kabelu v roce 2019.

Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat dnešní basketbalový zápas Harvard vs Brown.

RuPaul's Drag Race se vrací pro 13. sezónu na Nový rok 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos nového speciálu „The Magic Way“ Davida Blaina online, i když nemáte kabel.

Pohled na pět nejmladších šampionů US Open v otevřené éře.