Maria Sharapova přežije zděšení ve druhém kole Australian Open

Šarapovová vstoupila do třetího kola po nervózní výhře nad Panovou

Melbourne, 21. ledna (IANS)

Světová dvojka Maria Šarapovová měla ve středu těsný útěk ve druhém kole dvouhry žen na tenisovém turnaji Australian Open proti kvalifikantce a kolegyni Rusce Alexandře Panovové. Úřadující šampion French Open nakonec vyhrál 6-1, 4-6, 7-5.

Druhé nasazené bylo pod úplnou kontrolou, když přerušila službu a vzala první set 6-1, za pouhých 26 minut, na středový kurt v Rod Laver Arena. Panova se ale v první hře druhého setu zlomila a brzy se ujala vedení 2: 0. Znovu se zlomila, než nakonec přidržela podání a vzala to 6: 4.

Šarapovová hned na začátku třetí sady ztratila podání a s narůstajícími dvojchybami a nevynucenými chybami se ocitla na konci 1: 4.

Mistr Australian Open z roku 2008 však kopal hluboko, když ve třetím zachránil dva mečboly na 4-5, aby nakonec získal těsné vítězství.