Miami Open 2018: Roger Federer musí dosáhnout čtvrtfinále, aby si udržel přední místo

BNP Paribas otevřeno - 14. den

Roger Federer

Jaký je příběh?

Obhájce titulu Roger Federer musí dosáhnout alespoň čtvrtfinále Miami Open 2018, aby do konce turnaje zůstal světovou jedničkou. Pokud tak neučiní, obnoví Rafael Nadal na vrcholu necelé dva měsíce poté, co Federer vyrval Španělovi první místo.

V případě, že jste nevěděli

Federer nikdy nevyhrál Miami Open, aniž by ve stejné sezóně položil ruce na trofej Indian Wells Masters. V loňském roce dokončil „Sunshine Double“ potřetí v kariéře, aby přidal své úspěchy v letech 2005 a 2006.

Srdcem věci

Poté, co minulou neděli ve finále Indian Wells promarnili tři mečboly Juanovi Martinovi del Potrovi, klesl dvacetinásobný grandslamový šampion o 400 bodů. To přineslo jeho celkový počet bodů na 9660 se štíhlým 290-bodovým polštářem nad Rafou.

Vzhledem k tomu, že jižní lajna nemůže hrát v Miami, za čtrnáct dní klesne o 600 bodů za to, že se v roce 2017 umístil na druhém místě, což znamená, že dosáhl 8770 bodů. Postup do čtvrtfinále tedy poskytne Švýcarům 180 bodů, což mu pomůže opravit svého největšího rivala.

Co bude dál?

Federer otevírá svou kampaň v sobotu proti kvalifikaci, kterou porazil a čeká na něj třetí setkání s Fernandem Verdascem. Španěl vyhrál v Indian Wells šampiona ATP World Tour Finals Grigora Dimitrova a může velmi dobře poskytnout Švýcarům tuhý odpor.

Autorský záběr

Losování vypadá slibně na čtvrtý titul v Crandon Parku pro číslo jedna hráč. Vzhledem k tomu, že letos prohrál zatím jen jeden zápas, měl by mít motivaci pokračovat ve vítězství a pokusit se pomstít porážku Argentinci ve finále.

I když se Tandilské věži podaří dosáhnout vrcholného střetu, jeho vítězná série ho nakonec může dohnat a ještě více rozjasnit Federerovy naděje.

Populární Problémy

Jak polohovat dítě ke spánku. Možná jste slyšeli frázi 'Zpět je nejlepší', pokud jde o to, jak byste měli umístit své dítě do postýlky. Důvodem je silná korelace mezi umístěním dítěte na záda a ...

Zařízení Android by neměla být defragmentována. Defragmentace zařízení Android nepovede k žádnému zvýšení výkonu, protože paměť flash není ovlivněna fragmentací. Defragmentace jednotky flash (jako je ta, kterou používají zařízení Android) ...

V pondělí večer má premiéru 4. sezóna seriálu Fox 9-1-1. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Stefanos Tsitsipas a Borna Coric se v pátek setkají ve třetím kole US Open v New Yorku. Tsitsipas vede vzájemný zápas 1: 0 mezi oběma hráči.

Zde je návod, jak sledovat dnešní basketbalový zápas SDSU vs Boise State online bez kabelu. Stát San Diego zůstává 25 zápasů neporažený.

Mats Wilander nedávno odhodil svou váhu za rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros.