Pro většinu sportovců je úroveň bolesti 3 na stupnici 10, ale pro Rafaela Nadala je to 7: Proslulý francouzský lékař

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Rafael Nadal je bezpochyby jedním z největších hráčů všech dob, když vyhrál 12 titulů French Open a 19 Slamů celkově. Ale levák Španěl, jehož hra je založena na hrubé síle a neúnavném aportování, si na své cestě prošel svým dílem útrap.

Tenis je sport, který do značné míry závisí na tělesnosti, pokud nejste přirozeně nadaní jako Roger Federer. A zatímco Rafael Nadal sklízel bohaté odměny za svou nesmírnou fyzičnost a vytrvalost, za ta léta se také hodně zranil.

Nedávno se v podcastu objevil slavný osteopatický lékař Ben Illouz, který spolupracoval s několika fotbalisty z druhé divize francouzské fotbalové ligy, kde diskutoval o zraněních Rafaela Nadala a o tom, jak se s nimi světová dvojka vypořádala.

Rafael Nadal si hraje se záněty až do okamžiku, kdy je opravdu na konci: Ben Illouz

Rafael Nadal nedávno prozradil, že musí hrát si s anestezií během finále Wimbledonu 2008 kvůli zranění nohy, které ho trápí velkou část jeho kariéry. Ben Illouz poznamenal, že to není pro Španěla, který se naučil hrát skrz bolest, nic neobvyklého.

„Někdy se najdou lidé, u kterých to vypadá, že je to vůbec nebolí. Existují lidé ve sportu, kteří například na stupnici 10 řeknou, že mají bolesti ve 3, zatímco pro Rafaela Nadala je to v 7. Rafael Nadal je někdo, kdo hraje se záněty až do okamžiku, kdy je opravdu na konec, a jeho tělo není v pohotovosti, “řekl Illouz.

Lékař si pak posvítil na zmíněné zranění nohy, se kterým se Nadal opakovaně potýkal. Problém nastal kvůli vzácné vrozené vadě zvané Kohlerova noha a Illouz rozvedl, jak musel Španěl jít nad rámec toho, co jsou běžní lidé schopni zvládnout.

'To jsme viděli, když Rafael Nadal odstoupil ze svého prvního French Open kvůli stresové zlomenině na chodidle.' Je to stejný problém, kterému čelil na mnoha turnajích, když byl mladý. Zlomeniny stresu nedostáváme bez důvodu. Bez bolesti se pokusím trochu přinutit nohu a pokud mám příliš mnoho bolesti, přestanu. Zatímco Rafael Nadal si v roce 2003 a později hrál s bolestí v noze, “řekl Illouz.
'Lidé chtějí být útulní, protože je všude bolí, ale ve skutečnosti se při pohledu na Nadala tolik nutí.' Spouští tolik energie, která je nad hranicí normální síly a intenzity, než co dokáže obyčejný člověk, “dodal.

Rafael Nadal je muž vzdělaný v mentální odolnosti: Illouz

Rafael Nadal nikdy nejde potichu, ať už k protivníkům nebo ke zranění

Rafael Nadal nikdy nejde potichu, ať už k protivníkům nebo ke zranění

Rafaela Nadala v průběhu let trápilo poranění ramene, zápěstí, břicha, podkolenní šlachy, pravého kotníku, podkolenní šlachy - pojmenujete to. Nejvíce rozrušujícím zraněním pro Španěla však zůstává tendinitida kolena, která ho donutila odstoupit z Wimbledonu 2009.

„Každá část Rafaela Nadala je ovlivněna, a přesto hraje tak, jak hraje. Vím, jak to dělá, ale nerozumím tomu. Musí to být traumatické cítit ten odraz, šoky v jeho kolenou, kde měl chronická zranění, “řekl Illouz.

Lékař také zdůraznil, že Nadalova předzápasová rutina spočívá spíše v jízdě na kole než ve sprintech, protože ta by mohla Španělsku už otlučenému tělu způsobit více problémů. Illouz věří, že pro Nadala je udržení těla bez úrazů „prací“ na plný úvazek, která vyžaduje celý tým specialistů.

'Nadal musí denně studovat své tělo, ve skutečnosti je to práce.' Myslím, že existuje tým, který se zaměřuje na všechny obtížné koncepty, které vidíme ve fyzioterapii ve sportu. Někdy na tiskových konferencích po zápase má křeče a klesá do křesla. '


Ale přestože byl Nadal celou svou kariéru trápen problémy s kondicí, vždy bojoval proti svému tělu, aby dosáhl toho, co má .. Illouz také poukázal na to, jak se 34letý muž naučil lépe spravovat svůj rozvrh, a přitom dokázat vše jeho pochybovači špatně.

`` Vidíme, že navzdory všemu, s čím se během své kariéry setkal, pokračuje v předvádění na nejvyšší úrovni. V současné době řídí své zápasy ekonomičtěji, vybírá si účast na menším počtu turnajů, protože turnaje jsou z hlediska plánování příliš blízko sebe, “řekl Illouz.
„Rafael Nadal je muž vzdělaný v mentální odolnosti, který svou kariéru přirozeně navzdory svým problémům udělal. Mnoho lékařů mu řeklo, že se svými zraněními nebude mít tenisovou kariéru, ale dokázal, že se všichni mýlili, “dodal.

Populární Problémy

Protože se česnek používá v tolika receptech, je důležité, abyste věděli, jak ho nasekat! Naštěstí vše, co musíte udělat, je rozdrtit hřebíček, abyste ho oloupali. Dávejte pozor, abyste nůž drželi, abyste se omylem neporezali a poté neřezali ...

Nosíte pár kil tuku navíc, které byste chtěli shodit? Mnoho lidí je a chce se toho zbavit tím nejzdravějším způsobem. Běh je skvělý a zdravý způsob, jak spalovat kalorie, tuky a hubnout. [V161175_b01]. 7. ledna 2020 ....

5 důvodů, proč soupeření Novak Djokovič vs Rafael Nadal překonalo v mužském tenise soupeření Roger Federer vs Rafael Nadal.

USA a Brazílie se setkávají v ženském volejbalovém zápase o zlatou olympijskou medaili. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online naživo, pokud nemáte kabel.

Je čas na každoroční Harvard-Yale Regatta. Zde je návod, jak sledovat vydání slavného závodu pro rok 2019.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru Lakers vs Blazers online bez kabelu, ať už jste v Los Angeles, Portlandu nebo mimo trh.