Jak skladovat zimní kabáty

Mnoho zimních kabátů lze složit a stohovat do plastového boxu, aby byly do příští zimy čisté a bezprašné. Pokud máte nedostatek úložného prostoru, některé kabáty lze uložit pomocí vakuových úložných sáčků za předpokladu, že plášť není vyroben z přírodního vlákna nebo je z něj vycpán. Těžší kabáty a kabáty z přírodních materiálů, jako je kůže, semiš, vlna nebo prachové peří, vyžadují trochu zvláštní pozornosti. Přírodní materiály potřebují dýchat, proto je nelze skladovat v plastu. Seznamte se s nejlepšími způsoby skladování zimních kabátů a maximalizujete tak jejich životnost a úložný prostor.

Metoda 1 ze 3: Příprava kabátů na skladování

 1. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 1

  1 Umyjte si kabáty. Před uložením je musíte nejprve umýt. Kabáty jsou ze dne na den vystaveny choroboplodným zárodkům, olejům, skvrnám od potravin a dalším špinavým látkám a vy byste nechtěli, aby některá z nich odbarvovala látku nebo přilákala brouky, když jsou skladovány. Pokyny k praní naleznete na visačkách kabátů.
  • Puffy kabáty, rouna a mnoho dalších typů bund a kabátů lze prát v pračce, ale vlna, kašmír, kůže a další přírodní materiály vyžadují chemické čištění a další speciální péči o skladování.
  • Pláště, které lze prát v pračce, lze také typicky sušit v sušičce. Používejte nízké nastavení a čisté tenisové míčky, abyste si udrželi formu.


 2. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 2

  2 Zkontrolujte kapsy a těsnění. Před a po praní dvakrát zkontrolujte všechny kapsy, zda neobsahují žvýkačky, papíry, peníze atd. Zapněte všechny zipy, knoflíky a patentky. Zapnutí všeho pomůže látce udržet si formu, i když je skladována.
 3. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 3

  3 Uspořádejte kabáty podle materiálu a typu. Pokud máte vy a vaše rodina spoustu kabátů z různých materiálů, měli byste kabáty uspořádat do samostatných kategorií, abyste každý materiál správně uložili. Použijte největší postel v domě nebo jiný široký povrch k výrobě různých hromádek na vlněné nebo kašmírové kabáty, nadýchané kabáty, kůži, riflovinu atd.
  • Pro nejlepší organizaci je oddělte také od člena rodiny.
  • Čím méně musíte skladovat, tím je to snazší. Nyní máte šanci upravit svůj šatník darováním zimních kabátů a oblečení, které často nenosíte.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Používání skladovacích boxů a vakuově uzavřených sáčků

 1. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 4

  1 Skládejte úhledně. Nejlepší je složit svetry, pleteniny a lehčí kabáty, ale těžké a elegantní kabáty by měly být spíše zavěšeny, než ukládány do krabic. Sklopte rukávy zpět ve švu, kde se setkávají s tělem kabátu. Přeložte kabát napůl shora dolů. Vše, co byste měli vidět, je přední horní polovina kabátu.
  • Pokud je naprosto nemožné pověsit těžký kabát, pevně jej srolovat, aby se nezmačkalo.
  • Rukávy úhledně složte a opatrně svinujte shora, přičemž dbejte na to, aby se nehýbaly žádné záhyby nebo vrásky. Pokud musíte, přeložte kabát na polovinu u zipu nebo knoflíků, než se rozválíte.
 2. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 5

  2 Označte své skladovací kontejnery. Odložte krabici nebo boxy stranou pro každého člena rodiny nebo kategorii kabátů. Políčka označte příslušným názvem. Na štítky použijte maskovací pásku, aby byly nejen snadno identifikovatelné, ale také opakovaně použitelné pro příští skladovací sezónu.
  • Měli byste si vybrat plastové krabice přes lepenku. Některé chyby rádi jedí lepenku a nejsou odolné vůči plísním ani plísním.
  • Vzduchotěsné skladování je nejlepší, pokud váš kabát není vlna, kašmír, kůže, semiš nebo jiné přírodní vlákno.
 3. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 6

  3 Stohujte kabáty podle hmotnosti. Těžší předměty uložte na dno. To je pro materiály lepší a usnadní vám to první chladný den příštího podzimu. Více než pravděpodobně budete chtít lehčí sako než kabát určený pro tundru, takže nahoře nechte věci, které použijete jako první.
  • Před uzavřením vložte do krabice cedrové bloky nebo levandulové sáčky, aby vaše kabáty voněly svěže a odpuzovaly hmyz.
 4. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 7

  4 Na nafouklé kabáty použijte vakuově uzavřený sáček. Vzhledem k tomu, že zabírají tolik místa, nafouklé bundy vyrobené z jiných než přírodních vláken jsou nejlépe skladovány ve vakuově uzavřených sáčcích. Sání veškerého vzduchu z kabátu a plastového úložného vaku vám umožní uložit několik bund do prostoru, kam by se dříve vešla jen jedna. Jakmile sáček otevřete, vzduch kabát znovu nafoukne.
  • Ujistěte se, že je váš nadýchaný kabát vycpaný polyfillem, což je polyester, a tedy umělé vlákno. Dolů vycpaný kabát by měl být uložen v oděvním sáčku, aby mohl dýchat.
  • Pokud je kabát po vytažení z tašky stále plochý, vyhoďte jej na 10 minut do sušičky na teplotu bez zahřívání čistým tenisovým míčkem, aby měl trochu chmýří.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Skladování přírodních tkanin

 1. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 8

  1 Nechte kabát vyčistit za sucha. Vlněný, semišový nebo kožený kabát byste měli před zabalením na sezónu profesionálně vyčistit. I když to může být drahé, pokud máte několik vrstev přírodních vláken, je to nezbytný krok k zachování jejich kvality a prodloužení jejich životnosti. Parfémy, jídlo a dokonce i nepostřehnutelné skvrny mohou například zabarvit kůži nebo semiš a způsobit nevratné poškození.
  • Před uskladněním použijte kožený kondicionér, aby vaše kožená bunda během odkládání nevyschla. Vždy nejprve vyzkoušejte kondicionér na nenápadném místě, například pod paží.
 2. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 9

  2 Zmrazte vlnu, kašmír nebo kůži. Věřte tomu nebo ne, zmrazení kůže přes noc je ve skutečnosti dobrý způsob, jak osvěžit kůži. Zabije bakterie a drobný hmyz a odstraní pachy. Je to také skvělé pro vlnu a kašmír ze stejných důvodů a budete mnohem méně rádi, když vám vaše látky budou jíst malé broučky, když jsou uložené.
  • K zakrytí oděvu použijte sáček přiměřené velikosti.
  • Používání plastu je zde v pořádku: je rozdíl mezi držením položky v plastu po dobu několika hodin a jeho skladováním uzavřeným v plastu po dobu měsíců.
 3. Obrázek s názvem Store Winter Coats Krok 10

  3 Pověste v pytlích na oděvy. Těžké kabáty zavěste na tlustá dřevěná ramínka, která unesou jejich váhu, a lehčí kabáty pověste na sametová ramínka. Pro ochranu před vlhkostí je přikryjte látkovými taškami. Látkové sáčky zabrání vzniku plísní a zároveň nechají přírodní materiály dýchat.
  • Žádné drátěné věšáky, Mommie nejdražší: používejte pouze dřevo. Silné plastové věšáky jsou spravedlivou náhradou, pokud nejsou k dispozici dřevěná ramínka.
  • Zkuste najít skříň, která má asi 65 až 68 stupňů, nízkou vlhkost a daleko od jakýchkoli tepelných potrubí. Pokud je kůže příliš horká, může prasknout. Teplo a vlhkost nejsou dobré ani pro ostatní přírodní vlákna.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nemám dost místa na uložení všech svých bund. Co mám dělat? Pořiďte si popelnici s víkem nebo vakuovou utěsňovací komprimaci kabátů pro snazší skladování. Nebo můžete některé z nich prodat/darovat.
 • Otázka Je lepenková krabice dobrým místem pro uložení kabátu z ovčí kůže? Ne, pokud se jedná o kabát z ovčí kůže, zkuste jej zavěsit do ochranného těsnění a poté normálně zavěsit.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Úřadující šampion US Open Dominic Thiem získal kýžený titul rakouského sportovce roku 2020. Thiem porazil hvězdného fotbalistu Davida Alabu o 736 bodů, aby získal ocenění poprvé v kariéře.

Novak Djokovič udělal další obrovský krok ve svém pochodu k nesmrtelnosti, když ve finále Wimbledonu 2021 porazil Matteo Berrettiniho 6-7 (4), 6-4, 6-4, 6-3.

Bývalá finalistka US Open Madison Keys hraje v prvním kole French Open čínskou Shuai Zhang. Shuai Zhang vede hlavou proti Madison Keys 3-2.

Prezidentská kandidátka Kamala Harrisová je v Iowě na radnici Drake University. Zde je návod, jak to sledovat online.

Jak udělat modřinu rychleji pryč. Modřiny se často objevují v nejméně vhodných chvílích a na vaší kůži vytvářejí nežádoucí kazy, které snižují váš celkový vzhled. Pokud se potřebujete rychle zbavit modřiny, ať už jde o fotografii, speciální ...

Zde je kompletní průvodce, jak sledovat každý fotbalový zápas Auburn online bez kabelu v roce 2019.