Původ ikonického pokrmu Wimbledonu: Jahody a smetana

Jahody a smetana Wimbledon 2016Jahody a smetana jsou s Wimbledonem spojovány od jeho vzniku v roce 1877 a o 140 let později se svačinka zasekla. Podávají se na pultech All-England Tennis Club, protože jahody a smetana jsou synonymem turnaje.Ale kde ta asociace začala?Počátky jahod ve Wimbledonu

Jahoda byla nepostradatelnou součástí Wimbledonu již od jejího vzniku.

Nejstarší ze čtyř Grand Slamů by nebyl stejný bez Jahody a smetany, což je lahůdka, o kterou se diváci bavili, protože All England Club byl ve 20. letech 20. století přesunut z areálu Worple Road do svého ikonického domova v oblasti Church Road SW19.Na otázku „Proč jahody?“ Neexistuje konkrétní odpověď. Jednoznačné řešení otázky však lze dát na okolnostech. Johnny Perkins, vedoucí PR All England Clubu, vysvětluje, že jahody byly vždy v sezóně, kdy se hrál Wimbledon, a bylo součástí kultury viktoriánské Anglie užívat si jahody a tehdy to bylo považováno za módní rituál , jak to šlo dobře s odpoledním čajem.Jak vznikly ikonické jahody a smetana?

Legenda říká, že Thomas Wolsey poprvé sloužil kombinaci jahod a smetany v roce 1509 na banketu. Jahody jsou součástí starověké Evropy od nepaměti, protože byly většinou konzumovány na pomoc při porodních bolestech a na prevenci zápachu z úst.Smetana byla součástí stravy rolníků, nikoli aristokratů, a jahody a smetana lze považovat za sloučení bohatých a chudých. Jahody byly také spojeny s římskou bohyní lásky Venuší, protože tvar srdce jahod dokonale připomíná božstvo.Kdy bylo jídlo poprvé servírováno ve Wimbledonu?

Pokrm byl divákům poprvé podáván v zahajovacím vydání Wimbledonu v roce 1877. Přibližně 200 lidí se přišlo podívat na střetnutí mezi prvním wimbledonským šampionem Spencerem Goreem a jeho protivníkem W.C. Marshall.

Gore ve finále zvítězil nad Marshallem a ovládl ho úžasnou ukázkou svých schopností, když vyhrál zápas 6-1, 6-2, 6-4. Ten den dala vzniknout ikonické tradici podávání jahod a smetany ve Wimbledonu, který je od té doby nedílnou součástí turnaje.

Kolik jahod a smetany se ve Wimbledonu spotřebuje každý rok?

Spotřeba jahod a smetany každý rok ve Wimbledonu je ohromující, protože tato čísla dosahují neuvěřitelných 28 000 kg jahod a 7 000 litrů smetany.

Jahody se podávají v koších po 10 kusech, prodávají se za přibližně 3,90 GBP, smetana a cukr jsou volitelné. Jahody, které se podávají každému, se pěstují na farmách v jižním hrabství Kent a do Londýna se vozí na nákladních autech. Jahody se sbírají v den, kdy mají být podávány, a proces začíná již ve 4 ráno!

Jaká další restaurace je k dispozici ve Wimbledonu?

Ve Wimbledonu se podávají i jiné věci než jahody a smetana. 28 000 lahví šampaňského se každoročně odzátkuje a vypije se 230 000 sklenic Pimm’s. Podává se 350 000 šálků kávy a čaje a 190 000 sendvičů si dopřávají členové publika, kteří se přijdou podívat na prvotřídní hráče. Světově proslulí hráči to vypotí na hřišti a vyhrají Wimbledonské mistrovství.

Jelikož se Wimbledon hraje v anglickém létě, podává se 60 000 porcí zmrzliny, aby divákům pomohlo zvládnout horko.

Hráčům je každoročně poskytnuto 15 000 banánů, aby si udrželi energii a hráli co nejlépe.

Ve Wimbledonu je potřeba 1 700 cateringových zaměstnanců, aby mohli uživit všechny.

Co dalšího získají fanoušci a hráči?

Fanoušci a hráči dostanou 250 000 lahví vody, 150 000 koupelových buchet, koláčků, paštik a koblih, 130 000 obědů, 100 000 půllitrů točeného piva a ležáku, 60 000 párků, 40 000 servírovaných, grilovaných jídel, 30 000 porcí ryby a hranolky , 30 000 litrů (31 700 litrů) mléka, 22 000 plátků pizzy a 2 000 kilo (26 455 liber) pošírovaného lososa a uzeného lososa.

Jaká další ikonická jídla/nápoje se stala synonymem pro Wimbledon?

Champagne je nezbytnou součástí Wimbledonu, sponzorem akce je Lanson Champagne. Šampaňské se prodává v lahvi a fanoušci si tuto zvláštní příležitost brutálně užívají při sledování zápasu a fandění svým oblíbeným hráčům.

Dalším oblíbeným nápojem mezi fanoušky je Pimm’s Cup, koktejl na bázi ginu s okurkou, zázvorovým pivem a snítkou máty.

Odpolední čaj je součástí Wimbledonu stejně jako samotná země. Odpolední čaj se skládá z horkého čaje, koláčů, jahodového džemu a sražené smetany. Novějším členem Wimbledonu, který zaujal fanoušky útokem, je Gravlax Crostini, který je zakončen krémem criche a sypáním kapary.

Klasické sendviče s okurkou a smetanovým sýrem udržují fanoušky a jejich bříško šťastné po celý den a ve Wimbledonu jsou velmi oblíbeným jídlem. Pokud prstové sendviče a jahody fanoušky neuspokojí, mohou vždy sáhnout po cornwallských paštikách plněných kuřecím masem, ořešákem a mrkví.

z čeho jsou vyrobeny raketové míče

Jahody a smetana jsou nyní jedním z nejsymbolickějších a nejtradičnějších pokrmů na světě - a díky záběrům nejlepších hráčů patří k tomu nejlepšímu, co se na kurtu „podává“!

Populární Problémy

Podíváme se na špičkové tenisty, kteří pocházejí ze sportujících rodin.

Získejte přehled o tom, jak sledovat poločasovou show Super Bowl 2019 online prostřednictvím živého přenosu, s kabelem nebo bez kabelu.

Speciální premiéra ABC „This is Farrah Fawcett“ má premiéru dnes večer v 8/7c na ABC. Zde je návod, jak můžete show sledovat živě na svém počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení.

Novak Djokovic nedávno poukázal na potřebu tenisu přilákat mladší publikum. Na podporu svého tvrzení citoval Srb studii, která ukázala, že průměrný věk tenisového fanouška je 61 let.

Snowpiercer, již kriticky uznávaný grafický román a film, debutuje v televizi v neděli. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu zdarma.