Nike Air Zoom Vapor X

Nike Air Zoom Vapor X - recenze a Playtest do hloubky

Nike Air Zoom Vapor X

Hloubková kontrola a přehrávání

Doufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Tenisová řada Nike Air Zoom Vapor patří již léta k nejoblíbenějším u mužů i žen.

Nejnovější iterace obuvi Nike, Air Zoom Vapor X, posouvá linii vpřed a nahrazuje 9.5 Tour.

Celkově zůstává jedním z nejlepší boty na trhu , ale není to pro každého. V této příručce se ponoříme do hloubky a testujeme botu, abychom vám pomohli určit, zda byste to chtěli zkusit.

PánskéŽeny
Nike Air Zoom Vapor X Nike Air Zoom Vapor X

Kontrola a přehrávání videa

Prošli jsme Nike Air Zoom Vapor X jeho kroky a podělili se o své myšlenky s úplnou recenzí a testem hraní.

5 pravidel tenisu

Pro rychlou orientaci uvádíme časová razítka pro různé sekce:

Přehled funkcí

0:14 - Funkce Start
0:29 - Weight & Fit
0:47 - podrážka
1:16 - Mezipodešev
1:53 - Horní

Přehrát a zkontrolovat

2:22 - Playtest Start
2:44 - Styl
2:56 - Šněrování
3:09 - Pohodlí
3:41 - Stabilita
4:04 - Trakce
4:15 - Trvanlivost
4:35 - Váha
4:53 - Větrání
5:02 - Shrnutí

Podrobnější poznámky z mé recenze a playtestu najdete v následujících částech této příručky.

Fotografie modelu Vapor X

Nike Air Zoom Vapor X - skládaný

Nike Air Zoom Vapor X - vnější hrana

Nike Air Zoom Vapor X - Inside Edge

Nike Air Zoom Vapor X - vpředu

Nike Air Zoom Vapor X - záda

Nike Air Zoom Vapor X - přední úhel

Nike Air Zoom Vapor X - zadní úhel

Nike Air Zoom Vapor X - Top

O Nike Air Zoom Vapor X

Není pochyb o tom, že Roger Federer a někteří špičkoví profesionálové ve hře přispěli k popularitě Nike Air Zoom Vapor X.

Nicméně, potvrzení stranou, Vapor X je vysoce výkonná tenisová obuv, která zůstává jednou z našich oblíbených.

Podešev

Nike Air Zoom Vapor X - podešev

Podrážka je spodní vrstvou podešve tenisové obuvi, která přichází do přímého kontaktu s kurtem. Složení materiálu a dezén jako takové hrají klíčovou roli v trakci a trvanlivosti.

U modelu Vapor X zjistíte, že Nike jako podešev nasadila svou extra odolnou gumu (XDR), což je běžné u mnoha jejich bot, které musí odolat oděru povrchů podobných tvrdým kurtům.

V oblastech s vysokým opotřebením se tloušťka podešve zvyšuje, zatímco oblasti s nízkým opotřebením odvádějí gumu, aby pomohla udržet váhu boty nižší.

Dezén verze s tvrdým kurtem (HC), který jsme testovali hrou, má vzorec, který je ideální pro tvrdý povrch hřiště, ale bude dobře fungovat na různých povrchech hřiště.

Zjistíte také, že běhoun obepíná okraj podrážky, aby vám poskytl extra přilnavost při náhlých změnách směru.

Mezipodešev

Mezipodešev Nike Air Zoom Vapor X -

Pro mezipodešev najdete technologii Nike Air Zoom kombinovanou s její jedinečnou pěnou Phylon EVA, která zaručuje pohodlí.

Na patě boty najdete jednotku Air Zoom, což je tenké a lehké zařízení, které poskytuje nízkoprofilové pohodlí a dodává modelu Vapor X známý nízký pocit na zemi podobný předchůdcům obuvi.

Zbytek mezipodešve využívá Phylon, který je lehký a citlivý pro větší pohodlí po celé délce boty. Na obrázku výše je to bílá část podešve s potiskem Nike Zoom.

V neposlední řadě najdete ve střední části boty pevnou stopku pro větší podporu a stabilitu, zejména při bočních, tj. Pohybech ze strany na stranu.

Horní

Nike Air Zoom Vapor X - svršek

Přímo nad mezipodešví začíná svršek Nike Air Zoom Vapor odolným a tuhým počítadlem na vnějších (bočních) i vnitřních (středních) okrajích, aby byla zajištěna lehká stabilita.

Většina svršku boty má lehkou síťovinu pro prodyšné pohodlí. Bota nabízí extra ochranu a stabilitu na špičce i na mediálním nebo vnitřním okraji.

Systém Dynamic Fit nabízí hráčům až šest bodů vylepšené kontroly při šněrování obuvi, aby dosáhl dokonalosti, která zabrání uklouznutí vaší nohy.

V patě boty najdete středně polstrovaný límec, který vám zajistí pohodlí kolem kotníku a zároveň udrží vaši nohu v bezpečí.

Stélka

Nike Air Zoom Vapor X - stélka

Nike Air Zoom Vapor X je dodáván s vyjímatelnou stélkou bez ozdůbek pro větší pohodlí mezi chodidlem a mezipodešví, kterou můžeš snadno vyměnit, pokud hledáš trochu polštáře navíc.

Variace Vapor X

K dispozici je několik různých variací Air Zoom Vapor X.

Pro tuto recenzi hodnotíme nejoblíbenější edici hardcourt, kterou Nike na botníku zkracuje na HC jako mnoho webových stránek.

Bota je dodávána také v hliněné verzi, což je stejný model obuvi, který využívá upravenou podešev a běhoun z rybí kosti, ideální pro povrch, a najdete na většině antukové tenisové boty .

Dále je Vapor X k dispozici v široké verzi, která dává hráčům, kteří potřebují místnost, trochu větší šířku, aby odpovídal pohodlí s velikostí jejich nohy. Je to stejná skvělá bota - jen o něco širší.

V neposlední řadě společnost Nike vydala Vapor X Knit, který je velmi podobný původnímu Vapor X, ale má několik výrazných rozdílů.

 • Kruhový svršek pro prodyšnou podporu místo síťoviny
 • Zjednodušený dynamický systém šněrování
 • Vylepšená ochrana prstů s ochranným materiálem trojúhelníkového tvaru
 • Vnitřní semi-bootie rukáv pro bezpečné pohodlí


Fit a hráči používají

Nike Air Zoom Vapor X - váha na stupnici

Vapor X Specifikace

Velikost Skutečný
Šířka Střední
Podpora oblouku Střední
Váha mužů 13,8 uncí při velikosti 10,5
Váha ženy 10,6 unce při velikosti 7,5
Vloupat se Není vyžadováno

Nejlepší hráči využívající Vapor X

AleŽeny
Roger FedererSimona Halepová
Daniil MedveděvMadison Keys
Grigor DimitrovVenus Williamsová
Nick KyrgiosBelinda Bencic
Felix Auger-AlissimePetra Kvitová
Taylor FritzMaria Šarapovová
Kei NishikoriEugenie Bouchardová
Jack SockBarbora Strycova
Zástupný obrázek pro Feliciano lopezDaria Kasatkina
Hyeon ChunMarkéta Vondroušová
Karen Chačanov-

Vapor X recenze a poznámky k testu přehrávání

Abych pomohl změřit výkon Vapor X, dal jsem botu krokama, kterou jsem rozbil na tři samostatné části.

jak nakreslit tenisky

Nejprve jsem začal dvoumílovým během, abych pomohl změřit pohodlí a zjistit váhu boty. Za druhé jsem prošel řadou nácviků práce nohou a tréninku agility, abych rozvinul stabilitu a trakci. Nakonec jsem strávil spoustu času úderem na kurt, abych změřil celkový výkon.

Nike Air Zoom Vapor X - Trail Run

Na základě svých zkušeností z těchto tří oblastí si dělám poznámky a hodnotím výkon, abych dospěl k celkovému hodnocení obuvi.

Styl 9,6 Šněrování 8,7 Pohodlí 8,3 Stabilita 8,9 Trakce 9,3 Trvanlivost 7,9 Hmotnost 9,4 Větrání 9,7 Průměr 8,98

Styl 9.6

Celkově si myslím, že Air Zoom Vapor X je jednou z lépe vypadajících bot, které mají tenisté k dispozici.

Nike dále uspokojuje styl, protože nabízí jeden z nejrozsáhlejších a nejatraktivnějších výběrů barevných odstínů, aby vyhovoval vkusu prakticky každého hráče.

Šněrování 8.7

Ačkoli se mi líbí šněrovací systém Dynamic Fit, který vám umožňuje dosáhnout optimálního komfortu pro přizpůsobení tvaru, občas mi přitahování tkaniček připadalo trochu otravné.

Vapor X nepoužívá ke šněrování tradiční očka a okraje materiálu, kterým tkaničky protáhnete, nejsou zaoblené ani hladké, takže se při vytahování trochu přilepí.

Kromě toho jsem zjistil, že jazyk boty se trochu svázal, když jsem si boty poprvé nazul před šněrováním. S ohledem na to bych věnoval mimořádnou péči tomu, abych to stáhl naplocho z obou stran, než botu pevně sešněruji, abych se vyhnul jakýmkoli nepříjemným tlakovým bodům.

Jakmile je bota obutá, šněrovací systém je jedním z mých oblíbených a nikdy jsem nezažil žádné problémy.

Pohodlí 8.3

Abych změřil pohodlí Nike Air Zoom Vapor X, měl jsem na paměti několik různých oblastí hodnocení.

 • Tlumení nárazu
 • Přizpůsobit
 • Tlakové body

Tlumení nárazu
Můj běh na dvě míle s Vapor X byl zasvěcený. Aby bylo jasno, nehodnotím to jako ani neporovnávám s běžeckou obuví. Místo toho mi běh na dvě míle pomáhá měřit pohodlí boty, zvláště pokud jde o šok. S tím bylo řečeno, že rozhodně nedoporučuji tenisové boty pro běhy na dlouhé vzdálenosti.

Celkově si bota vedla dobře a vyniká při úderech na paty, protože jednotka Zoom Air absorbuje většinu nárazu. Není však ani zdaleka plyšový a dává vám velmi citlivý a propojený pocit, zejména pod chodidlem, kde je mezipodešev tenčí.

Ten pocit se přenesl na kurt, což mi pomohlo dát trochu větší důvěru v můj pohyb. Pokud je pro vás pohodlí nejvyšší prioritou, pak budete těmito botami pravděpodobně zklamáni.

Form-Fit
Systém šněrování Vapor X Dynamic Fit je jednou z mých oblíbených částí obuvi, protože mi umožňuje dosáhnout ideálního střihu, takže obejme moji nohu a bezpečně ji udrží na svém místě.

Tady není žádný problém - je to vynikající a nikdy jsem nezažil žádné problémy s vyklouznutím nohy vpřed nebo se zaseknutím prstů na nohou při prudkém zastavení.

Tlakové body
Na začátku hry jsem cítil lehký tlak na vnějším okraji směrem k zadní části nohou přímo pod swoosh. Ten pocit však trval jen krátce, protože se bota stále vlámala dovnitř.

Nikdy nepředstavovalo žádné významné problémy jako puchýř, takže jsem si jistý, že říkám, že není třeba žádného zásadního vloupání, ale cítil jsem, že to stojí za zmínku.

Stabilita 8.9

Přestože Nike Air Zoom Vapor X patří mezi lehčí a výkonnější tenisové boty, v oblasti stability z velké části nezklame díky šněrovacímu systému a rámu chodidla.

Když jsem se pohyboval po vrtačkách na žebříku, boty dobře držely a nabízely úžasnou podporu pro sebevědomý a přesný pohyb. Totéž platilo, když jsem se pohyboval ze strany na stranu a zasahoval pozemní údery, přecházel vpřed k síti nebo couval, abych vystopoval lob.

Vapor X pod nohama nabízí dostatek šířky pro stabilní platformu a vynikající rovnováhu.

Pro maximální stabilitu doporučuji použít vrchní očko, které umožní tkaničkám obepnout kotník a pohodlně padnou.

Trakce 9.3

Trakce, kterou nabízejí podrážky Nike z extra odolné gumy (XDR), je vynikající. Boty jsou super přilnavé pro sebevědomý pohyb po hřišti a neměl jsem problémy s rychlými starty nebo kontrolovanými zastávkami.

Odolnost 7.9

Ačkoli podešev poskytuje vynikající trakci, její trvanlivost není silnou stránkou a jak může potvrdit většina těch, kteří používali předchozí generace, nikdy to nebylo, pokud jde o řadu Air Zoom Vapor.

Abych byl spravedlivý, věřím, že Nike oproti Vapor 9.5 provedla některá vylepšení s inteligentnějším umístěním silnějšího běhounu v oblastech vysokého opotřebení. Navzdory těmto změnám je podešev stále relativně tenká, takže životnost obuvi bývá kratší než u ostatních.

Další běžnou oblastí nošení pro hráče bývá špička boty. Air Zoom Vapor X bohužel ponechává spoustu požadavků bez výraznější ochrany výše v přední části boty, s výjimkou špičky, která zakryje jemnější síťovinu v této oblasti.

V neposlední řadě přední část svršku obuvi, včetně upíra, nenabízí velkou ochranu proti oděru.

Pokud toužíte po Vapor X, nečekejte dlouhodobou výdrž.

Hmotnost 9,4

Ačkoli existují lehčí tenisky Vapor X na trhu dosahuje ideální rovnováhy mezi hmotností a dalšími základními funkcemi, jako je stabilita a pohodlí.

Když jsem trochu zapracoval na žebříku pohybujícím se přes vrtačky na nohy, cítili se rychle, což v kombinaci s jejich nízkoprofilovým designem je ideální pro rychlé a techničtější pohyby.

Součástí toho, jak Vapor X dosahuje nižší hmotnosti, je však prolévání ochranného materiálu, který nabízejí jiné boty na trhu. Výsledkem je kompromis mezi hmotností a trvanlivostí, který je důležité si uvědomit před jejich koupí.

Větrání 9.7

Nike Air Zoom Vapor X nabízí nejlepší ventilaci ve své třídě s široce otevřenou síťovinou a malým ochranným materiálem nahoře, aby se zabránilo úniku tepla.

Ve větrném dni můžete snadno cítit, jak vítr vstupuje do boty, což pomáhá udržovat vaše nohy v suchu a pohodlí.

tenis mezi nohama

Je to však opět další kompromis, kterého se dopustíte v tom, že ve svršku boty nezískáte výraznou trvanlivost.

souhrn

Hráči, kteří hledají vysoce výkonnou tenisovou obuv, která nabízí citlivý komfort v lehkém balení, si užijí Nike Air Zoom Vapor X.

Pokud je však pohodlí a trvanlivost nejvyšší prioritou nebo bodem frustrace z předchozí boty, kterou jste vlastnili, pak Vapor X ve vás pravděpodobně zanechá nedostatek a budete se lépe hodit hledat jinde.

Profesionálové

 • Lehká váha
 • Stabilní
 • Skvělá trakce
 • Dobře větrané

Nevýhody

 • Trvanlivost

Drobná kritika

Šněrování obuvi může být menší nepříjemnost, protože bez standardních oček vždy neprocházejí hladce. Jazyk také často vyžaduje úpravu, aby ležel naplocho před šněrováním.

Naštěstí jste si užili recenzi a playtest. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte napsat komentář níže.

Populární Problémy

Pokud žijete ve Spojených státech, podívejte se na čtvrteční zápas Barcelona vs Cornella Copa del Rey.

Batmanův komorník je hlavní postavou nové série Epix „Pennyworth“. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel nebo nemáte Epix.

Jak přežít první ročník střední školy. Každý se cítí nervózní a nadšený z nástupu na střední školu. Jako student střední školy s vámi bude zacházeno jako s odpovědnější osobou. Vaše hodiny budou intenzivnější a učitelé ...

Zde je návod, jak sledovat nový dokument Duran Duran společnosti Showtime s podtitulem „Je tu něco, co byste měli vědět“ online bez kabelu.

Dotek obličeje může způsobit ucpání pórů a šíření bakterií způsobujících akné. Jedním z nejhorších návyků, které můžete mít při léčbě akné, je neustálé dotýkání se obličeje - nebo ještě hůř, vybírání! Přestaňte se dotýkat nebo sbírat své ...

Ragettli je freestylový lyžař a snowboardista ze Švýcarska, který je velkým fanouškem Rogera Federera. Federer nedávno získal zpět práva k používání loga RF a poslal Ragettlimu spoustu RF víček.