Jak si vybrat boty pro osteoartrózu

Odborníci tvrdí, že osteoartróza (OA) je nejčastější formou artritidy a nejčastěji postihuje vaše ruce, kolena, boky a páteř. OA se vyvíjí, když se ochranná chrupavka mezi vašimi klouby opotřebuje, což způsobuje bolest kloubů, ztuhlost a otoky. Výzkum naznačuje, že cvičení může zlepšit vaši artritidu, ale můžete se snažit být aktivní, protože vás bolí. Naštěstí dobré boty mohou pomoci zvládnout bolesti kloubů OA v kolenou, chodidlech a kotnících.

Část 1 ze 3: Obecné pokyny pro výběr pohodlné obuvi

 1. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 1

  1 Vyzkoušejte spoustu možností. Je dobré zahájit hledání obuvi v obchodě, který má široký výběr obuvi. Více možností znamená větší šance na nalezení pohodlné, podpůrné obuvi. Pomůže také nakupování v obchodě, kde je personál velmi dobře informován o správném nasazení obuvi.
  • Mějte na paměti, že to, že je bota prodávána jako „pohodlná obuv“, neznamená, že bude pro vás to pravé. Neexistuje žádná bota, která by fungovala pro každého s osteoartrózou, takže je nejlepší vyzkoušet mnoho různých možností.
  • Možná zjistíte, že se vám vyplatí investovat do drahých párů bot, pokud zlepšují vaši bolest, ale stejně dobře mohou fungovat i levnější varianty.


 2. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 2

  2 Věnujte pozornost chůzi. Způsob, jakým chodíte, je obrovským faktorem, který je třeba vzít v úvahu při rozhodování o tom, jaký druh obuvi bude pro vás ten pravý. Zkuste se podívat na podrážky párů bot, které už nějakou dobu nosíte. Pokud si všimnete, že jsou nerovnoměrně opotřebované, můžete mít abnormální chůzi, kterou je třeba opravit.
  • Pokud jsou vnější okraje opotřebované více, můžete mít ploché nohy, v takovém případě by vám mohly prospět boty se spoustou podpory klenby. Pokud jsou vnitřní hrany více opotřebované, pravděpodobně máte vysoké oblouky, což znamená, že se možná budete chtít vyhnout příliš strukturovanému lůžku.
  • Podiatr nebo ortoped vám může pomoci identifikovat problémy s chůzí, které by mohly přispívat k bolesti s osteoartrózou. Většina specializovaných běžeckých obchodů má někoho, kdo může provést analýzu chůze a doporučit vhodnou obuv.
 3. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 3

  3 Vyhněte se vysokým podpatkům. Ty mohou způsobit zbytečné namáhání nohou, kotníků, kolen a boků. Pro nikoho nejsou dobré klouby, ale jsou obzvláště špatnou volbou pro někoho, kdo trpí OA.
  • Vysoké podpatky jsou obecně definovány jako boty s podpatkem vyšším než dva palce. Dokonce i boty na kratších podpatcích mohou zhoršit bolest při osteoartróze, ale vyšší podpatky obvykle způsobují více problémů.
 4. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 4

  4 Vyzkoušejte je. V obchodě s obuví si udělejte čas na procházku v několika různých párech obuvi. Boty kupujte pouze tehdy, pokud se po procházce po obchodě cítíte zcela pohodlně.
 5. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 5

  5 Zkuste přidat vložky. Pokud vám vaše oblíbené boty způsobují nepohodlí, zkuste k nim přidat ortotické vložky. Ortotici mohou snížit vaši bolest poskytnutím další podpory, přerozdělením váhy a opravou chůze.
  • Váš podiatr vám může poskytnout vlastní protetiku, která vydrží přibližně pět let v průměru 400–800 $.
  • Můžete také zkusit koupit vložky zakoupené v obchodě, i když vám nemusí poskytnout stejnou úroveň úlevy, protože nebudou přizpůsobeny vašim nohám. Pokud půjdete s touto možností, vyberte ty, které jsou podpůrné. Ty, které jsou na gelovém základě (například Dr. Scholls), mohou ve skutečnosti vaše nohy bolet a přidávat další bolest.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr obuvi pro artrózu v kolenou

 1. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 6

  1 Podívejte se na boty, které tlumí nárazy. Pokuste se jít do obuvi s polstrovaným povrchem pro nohy, aby se snížil dopad na vaše klouby.
 2. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 7

  2 Vyhněte se těžkým podrážkám. Ačkoli mohou být dobrou volbou pro jednotlivce s artritidou v jiných kloubech, boty s velmi těžkou podrážkou, jako jsou dřeváky a stabilní atletická obuv, mohou ve skutečnosti zhoršit bolest v kolenou. To může být způsobeno způsobem, jakým tyto boty mění chůzi, což může zvýšit tlak na kolena.
 3. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 8

  3 Vyzkoušejte flexibilní vycházkovou obuv. Plochá vycházková obuv, která má trochu ohebnost podešve, je ideální pro lidi, kteří trpí osteoartrózou v kolenou. Na rozdíl od bot s těžkou podrážkou nezpůsobí zbytečné namáhání kolenního kloubu.
  • Ujistěte se, že podešev není tak pružná, aby se snadno vymkla z tvaru. Stále budete těžit z určité podpory klenby, která zajišťuje tlumení nárazů.
 4. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 9

  4 Zkuste méně podpůrné boty. I když to může znít neintuitivně, boty jako žabky mohou být ve skutečnosti pohodlnější pro lidi s bolestmi kolen než příliš podpůrné boty jako dřeváky, protože vytvářejí menší zátěž pro kolenní kloub.
  • Možná dokonce budete moci pohodlně chodit naboso, pokud kráčíte po bezpečném povrchu.
  reklama

Část 3 ze 3: Výběr obuvi pro artrózu na nohou a kotnících

 1. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 10

  1 Noste podpůrné boty. Pokud vás bolí kotníky, boty vám mohou poskytnout potřebnou podporu. Podívejte se na módní a turistické boty, které se rozprostírají těsně nad kotníkem a poskytují podporu, která zabrání kolébání kotníku. Pokud je váš kotník pevně podepřen, omezí to pohyb v tomto kloubu, čímž bude chůze méně bolestivá.
  • Ujistěte se, že boty nejsou tak těsné kolem kotníků, že vám brání v normální chůzi.
 2. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 11

  2 Vyhněte se obuvi s otevřeným hřbetem. Když nosíte boty s otevřenými zády, prsty na nohou musí uchopit podrážky bot, což může způsobit bolest a nepohodlí v chodidlech. Pokud máte v plánu nosit dřeváky nebo sandály, vyberte si takové, které mají plná záda nebo popruhy, aby udržely vaše paty na místě.
  • Žabky jsou obzvláště špatné, protože poskytují velmi malou stabilitu.
 3. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 12

  3 Podívejte se na široké boty. Osteoartróza může způsobit vývoj kostních ostruh a puchýřů na základně palce. Širší boty jsou často pohodlnější pro lidi, kteří mají OA v nohách, protože se o tyto křehké oblasti nedrhnou.
  • Boxerské boty jsou často mnohem pohodlnější než boty, které mají špičatou špičku.
 4. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 13

  4 Uvědomte si, kde bota váže. Mnoho lidí s osteoartrózou vyvíjí kostní ostruhy na špičkách nohou. Bolest z těchto kostních ostruh může být umocněna, pokud se vaše bota pevně sváže ve stejné oblasti. Zkuste se vyhnout botám, které mají tkaničky nebo spony v oblastech, kde máte kostní ostruhy.
  • Boty s tkaničkami a nastavitelnými pásky jsou lepší než boty s pevnými sponami, protože je lze povolit, aby zmírnily bolest. Jen se ujistěte, že jsou dostatečně pevné, aby byl váš kotník stabilní.
 5. Obrázek s názvem Vyberte boty pro osteoartrózu Krok 14

  5 Ujistěte se, že neomezují vaše nohy. Vaše boty by vám neměly svírat nohy ani je zkroutit do nepřirozeného tvaru. Ujistěte se, že máte alespoň jeden centimetr mezi nejdelší špičkou a přední částí boty. Měly by být také dostatečně prostorné, aby vám při mírném bobtnání nepřiskříply nohy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Promluvte si se svým lékařem o nejlepších botách pro vás.
 • Neexistuje dostatečný výzkum nejlepšího typu obuvi pro pacienty, kteří trpí osteoartrózou v oblasti boků.

reklama

Populární Problémy

Daniil Medvedev projížděl ve čtvrtek ve třetím kole 2021 National Bank Open kolem Jamese Duckwortha 6: 2, 6: 4.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry Thunder vs Blazers Game 2 online bez kabelu.

Gilles Simon otevřeně hovořil o relativním nedostatku popularity Novaka Djokoviče na turné v nedávném rozhovoru. Podle Francouze není světová jednička tak diplomatická jako Roger Federer nebo Rafael Nadal.

Zde je návod, jak sledovat šestou a poslední sezónu Schitt's Creek online bez kabelu. Premiéru má v úterý 7. ledna ve 21 hodin. ET/PT na POP.

Andy Murray hovořil o hráčích, kteří sledují zápasy na USO, a vzpomněl si na Rogera Federera, jak ho sledoval hrát v Londýně 2012. Skot také vysvětlil, jak mu podpora od jeho vrstevníků pomohla hrát dobrý tenis ve Flushing Meadows.

Dayton a UMass se v úterý setkají v zápase A-10. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.