Šéf Nike nechává dveře otevřené pro návrat Marie Šarapovové po dopingovém skandálu

Rusko

Ruska Maria Šarapovová si upravuje vlasy během zápasu ve čtvrtém kole proti Švýcarce Belindě Bencicové na tenisovém turnaji Australian Open v Melbourne Parku v Austrálii

Společnost Nike Inc, která pozastavil vazby s ruskou tenisovou hvězdou Marií Šarapovovou poté, co neuspěla v testu na drogy, se domnívá, že zneuctění sportovci se mohou vykoupit, řekl v rozhovoru šéf globální značky Trevor Edwards.

'Pokaždé, když se takové situace stanou, jste zarmouceni a zklamaní,' řekl Edwards ve středu na akci v New Yorku, kde největší světová společnost zabývající se sportovním oblečením oznámila nové produkty, jako jsou šněrovací boty. 'Současně nás inspiruje mnoho sportovců.'

Třiapadesátiletý Edwards z Británie zastává svoji funkci od roku 2013 a je považován za uchazeče, který jednoho dne uspěje ve funkci generálního ředitele Marka Parkera. Dohlíží na roční marketingový rozpočet více než 3 miliardy dolarů a pomohl uzavírat obchody se špičkovými sportovci, jako je basketbalová hvězda LeBron James.

Začátkem tohoto měsíce společnost Nike pozastavila své sponzorství Šarapovové, nejlépe placené sportovní ženě, poté, co řekla, že má neprošel testem na drogy na Australian Open kvůli látce, kterou brala kvůli zdravotním problémům.

Na konci dne jsou sportovci lidé stejně jako my ostatní: Edwards

Edwards však naznačil, že se Šarapovová může vrátit do záhybu Nike, protože společnost dovolila americkému sprinterovi Justinu Gatlinovi poté, co dvakrát sloužil dopingovému pozastavení.

Na otázku o Šarapovové odpověděl: „Na konci dne jsou sportovci lidé stejně jako my ostatní a mají stejné křehkosti, jako my ostatní. A někdy se z těchto okamžiků stanou okamžiky učení. '

Dopingové skandály kolem ruských a keňských sportovců by mohly vrhnout stín na letní olympijské hry v Rio de Janeiru. Nejvyšší představitel keňské atletické federace sponzorované společností Nike prohlásil, že se obává, že by jeho zemi mohly být hry zakázány.

Existují také obavy, že virus Zika, který je spojen s nárůstem porodu dětí s neobvykle malými hlavičkami, by mohl sportovce a návštěvníky odradit od cestování do Ria.

Hry Rio budou první pro Nike jako oficiálního partnera oblečení od Sydney 2000. Rival Adidas, který byl sponzorem tří předchozích her, řekl, že se rozhodl nepřihazovat, protože značka měla v Brazílii během fotbalového světa 2014 velkou pozornost Pohár.

Edwards řekl, že je na jednotlivcích, aby si o Zice udělali vlastní názor, ale stále je pro hry optimistický.

'Brazilci jsou vášniví pro sport,' řekl. 'Pořádají neuvěřitelnou událost.'

Společnost Edwards uvedla, že středeční představení nové verze její běžecké aplikace Nike+ by mělo být mostem mezi amatérskými běžci a hvězdami Ria a nabídnout přizpůsobené tipy na školení a doporučení k produktům a také pozvánky na místní akce.

„Spotřebitelé hledají služby: Neříkejte mi jen:„ Prostě to udělejte “, pomozte mi„ prostě to udělat, “řekl v odkazu na slogan Nike.

Populární Problémy

Victoria Azarenková pokračovala ve své dobré formě na Mexican Open, když ve druhém kole překonala Tatjanu Marii.

Unavené nohy jsou častou stížností většiny lidí, zejména těch, kteří musí dlouho stát (například pokladní a dopravní policisté) nebo chodit na dlouhé vzdálenosti (například restaurační servery a poštovní pracovníci). Další častou příčinou ...

Stát se olympionikem může být neuvěřitelný a obohacující zážitek. Pokud chcete dokázat svou atletiku na mezinárodní scéně, musíte si vybrat sport a trénovat přísně. S vytrvalostí a správným myšlením budete na ...

Kerber slaví č. 1, je na vrcholu Wozniacki a postoupil do finále US Open

Ve čtvrtek večer má premiéru nová série s hlavní postavou Poppy Montgomeryové „Reef Break“. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Jak udržovat dobré držení těla. Držení těla je způsob, jakým se držíte, když sedíte, stojíte a ležíte. Správné držení těla udržuje všechny vaše klouby a kosti v jedné rovině a snižuje napětí ve svalech a vazech. Https://www.acatoday.o ...