Nike přerušuje styky s Marií Šarapovovou, ostatní sponzoři jej následují

Nike Maria Sharapova

Maria Sharapova byla se značkou spojena více než deset let

Jeden z prvních důsledků Marie Šarapovové otevřený vstup do mít neprošel testem na drogy na Australian Open 2016 byl viděn dříve ráno, když sportovní značka Nike se rozhodl přerušit styky s 28letým Rusem.

Čtěte také: Maria Šarapovová neuspěla v testu na drogy: vše, co potřebujete vědět

V prohlášení, které firma zveřejnila v pondělí, Nike uvedlo, že byli zarmouceni, ale překvapeni odhalením pětinásobného grandslamového šampiona, a dodali, že budou situaci nadále sledovat.

Jsme zarmouceni a překvapeni zprávami o Marii Šarapovové. Rozhodli jsme se pozastavit náš vztah s Marií, dokud vyšetřování pokračuje. Situaci budeme i nadále sledovat, řekl Nike.

Wimbledonská šampionka z roku 2004 přiznala, že udělala obrovskou chybu a také ji plně převzala.

Udělal jsem obrovskou chybu. Zklamal jsem své fanoušky a nechal jsem tento sport na holičkách. Přebírám za to plnou odpovědnost.

„Vím, že s tím se potýkám s následky a nechci takto ukončit kariéru. Opravdu doufám, že dostanu další šanci hrát tuto hru, řekla.

Sharapova byla se značkou spojena více než deset let a v roce 2010 podepsala nejvýnosnější ženskou sportovní smlouvu na dobu 8 let v hodnotě 70 milionů dolarů. Dohoda také zahrnovala, že Rus předal firmě nějaké náčrty a na oplátku obdržel procento z tržeb.

Uvedla také, že za poslední desetiletí nebylo meldonium na seznamu zakázaných látek Světové antidopingové agentury (WADA) a že jej konzumovala nelegálně.

'Je pro vás velmi důležité pochopit, že tento lék nebyl 10 let na seznamu zakázaných WADA a já jsem tento lék legálně užíval.' Ale prvního ledna se pravidla změnila a meldonium se stalo zakázanou látkou, řekl Rus.

WADA se k tomuto problému odmítla vyjádřit, dokud Mezinárodní tenisová federace (ITF) k této záležitosti nevyjádří poslední výzvu.

Šarapovová také přišla o další významné sponzory. Výrobce hodinek Tag Heuer, který měl prodloužit smlouvu s ruským esem, řekl, že s ní smlouvu neprodlouží. Byli v jednání se Šarapovovou, aby ... prodloužili spolupráci, ale vzhledem k současné situaci se rozhodli ne.

Populární Problémy

Jak proměnit kalhoty v sukni. Pokud vlastníte staré kalhoty, které již nenosíte, buďte připraveni vstoupit do světa přepracované sukně! Vše, co budete potřebovat, je nůžky na látky, jehla a nit, nějaká látka a pár hodin strávených ...

Jak zacházet s hlubokým škrábancem. Škrábance je rána, která obvykle neprochází celou kůží, na rozdíl od řezné rány, která obecně prochází skrz kůži do svalu níže. Bez ohledu na to mohou být hluboké škrábance bolestivé a krvavé. Jestli ty...

Usman vs Masvidal tituluje naskládanou kartu UFC 251 se třemi souboji o titul. Zde je návod, jak koupit PPV.

Federer nyní bude hrát Mischu Zvereva ve čtvrtfinále, jeho 13. Australian Open QF za 14 let.

Gasquet smete Kyrgiose stranou, aby dosáhl French Open posledních 16

Jak zhubnout pouhým cvičením. Hubnutí nemusí být složité: pokud spálíte více kalorií, než spotřebujete, zhubnete! Abyste však byli úspěšní, nemusíte držet přísnou dietu ani počítat každou kalorii ...