Maria Sharapova selhala v testu na drogy: co je meldonium a jak jej použila?

Pětinásobná grandslamová vítězka Maria Šarapovová přiznala pozitivní test na zakázanou látku meldoniumBývalá světová jednička Maria Šarapovová včera na tiskové konferenci oznámila, že si nedala drogu test na Australian Open. Na tiskové schůzce v Los Angeles Rus řekl: „Neprošel jsem testem a převzal za něj plnou odpovědnost.

Čtěte také: Nike přestřihla kravaty s Marií Šarapovovoutenisové termíny láska

Po vážných spekulacích, že se chystala oznámit svůj odchod do důchodu, to Šarapovová zahrála - „Vím, že mnozí z vás si mysleli, že dnes odejdu do důchodu, ale kdybych měl někdy oznámit svůj odchod do důchodu, nebylo by to v centru Los Angeles hotel s tímto docela ošklivým kobercem, “řekla.

„Za posledních 10 let jsem dostal od svého rodinného lékaře lék zvaný mildronát a před několika dny poté, co jsem obdržel dopis od Mezinárodní tenisové federace ITF, jsem zjistil, že má také jiný název meldonium, což jsem udělal. nevědět.'

Pětinásobná grandslamová vítězka Šarapovová byla od 12. března dočasně ze sportu vyloučena.Osmadvacetiletá hrála na zahajovacím grandslamu a ve čtvrtfinále 26. ledna tohoto roku sestoupila na světovou jedničku Serenu Williamsovou-což je také den, kdy řekla, že poskytla předmětný vzorek. .

Meldonium, které Šarapovová říká, že užívala po větší část desetiletí, nebyla podle předpisů WADA (Světová antidopingová agentura) zakázanou látkou, dokud změna pravidel, která vstoupila v platnost 1. ledna letošního roku.

'Je pro vás velmi důležité pochopit, že po dobu 10 let nebyl tento lék na Wadově zakázaném seznamu a já jsem tento lék legálně užíval posledních 10 let,' řekla Sharapova shromážděným novinářům.Dále řekla, že…. Obdržela 22. prosince od Wady e -mail o změnách, ke kterým došlo v zakázaném seznamu, a můžete vidět zakázané položky - a já jsem na tento odkaz neklikl.

Co bude dál pro Šarapovovou?

Světová sedmička bude ze sportu vyloučena, i když není jasné, jak dlouho bude tento zákaz vzhledem k okolnostem trvat. Podle předpisů by zákaz mohl být až 4 roky, ale pokud je pravda, co říká Šarapovová, a meldonium bylo ve skutečnosti léky na zdravotní problémy, dostane za to takzvanou TUE nebo terapeutickou výjimku.

Právník Šarapovové John Haggerty říká, že měla „abnormální hodnoty elektrokardiogramu“ a „některé indikátory diabetu“, což přimělo lékaře doporučit léky, včetně meldonia.

To podpořil její jednorázový trenér, bývalý tenisový profesionál Jeff Tarango, který řekl: „Pokud je to něco, kde by se její srdce v počasí 120 ° C prostě rozdávalo, aniž by to bralo, pak bych byl raději, kdyby to vzala.“

Prohlášení právníka a možná délka zákazu činnosti

Haggerty, který zastupuje Šarapovovou a bude tak činit v průběhu celého dopingového problému, v rozhovoru pro Sports Illustrated uvedl, že kontaktoval Mezinárodní tenisovou federaci, aby probrala to, co popsal jako seznam prádla s extrémně polehčujícími okolnostmi, které by po zohlednění měly za následek dramaticky snížit jakoukoli sankci, kterou by mohli chtít na Marii uvalit.

Standardní doba pozastavení pro úmyslné užívání léku zvyšujícího výkon je čtyři roky, zatímco v případě neúmyslného použití látky jsou to dva roky. Pokud však ITF věří, že účet Šarapovové, že její nedbalost byla minimální, může zákaz snížit dokonce na jeden rok. Šarapovová by možná mohla zákaz ještě snížit, pokud se odvolá proti jakémukoli trestu, který ITF rozdá, u sportovního arbitráže.

Ostatní hráči, kteří dostali ban

Šarapovová, pokud jí hrozí zákaz, nebude první hráčkou, která to udělá. Řada jejích předchůdců a současníků zažila zákaz sportu pro užívání drog, a to jak pro zvýšení výkonu, tak pro rekreaci.

Chorvatskému esu Marinovi Cilicovi, který vyhrál US Open v roce 2014, byl nedávno na devět měsíců zakázán profesionální tenis - zákaz, který byl později snížen na čtyři měsíce poté, co byl shledán pomocí glukózy ve formě tablet.

Srbský Viktor Troicki zažil rok předtím pozastavení činnosti na 12 měsíců poté, co odmítl přímo provést krevní test a tvrdil o fobii z jehel.

Česká eso Barbora Strycova zaznamenala zastaralý 6měsíční zákaz tenisu po pozitivním testu na zakázanou látku, což se podle ní stalo v důsledku doplňku na hubnutí, který užívala.

Nejpozoruhodnější mezi tenisovými zákazy drog jsou však bývalá světová jednička Martina Hingis a Andre Agassi, kteří byli oba pozastaveni ze sportu kvůli rekreačnímu užívání drog. Zatímco Hingis měl pozitivní test na kokain, Agassi používal krystalový pervitin.

Američanovy boje se zneužíváním drog a alkoholismem jsou dobře zdokumentovány, zejména v jeho autobiografii Otevřeno - a od té doby pro ně odešel na rehabilitaci.

Opakované zdravotní problémy

Její boj se zraněním v průběhu let byl dobře zdokumentován, ale problémy se srdcem Šarapovové údajně vyšly najevo až po sérii testů jejího lékaře, říká právník Haggerty, který rovněž uvedl, že tyto testy ukázaly abnormální hodnoty elektrokardiogramu (EKG) a indikovaly Šarapovovou může mít cukrovku.

`` Bohužel, když to 1. ledna letošního roku přidali na seznam zákazů, ona to nezjistila, řekl novinářům.

Meldonium a jeho použití při zvyšování výkonu

V souladu s tím, co řekl její právník, meldonium ve skutečnosti používají srdeční pacienti - konkrétně ti, kteří trpí opakovanými bolestmi na hrudi nebo angínou, ale poté, co našel řadu sportovců, kteří drogu užívali, ji WADA přidala na seznam zakázaných látek.

teplem smrštitelné tenisky

Antidopingová agentura, přestože ji pouze formálně přidala na seznam 1. ledna-což Šarapovová podle ní vynechala-sdělila novinky hráčům a týmům v říjnu 2015.

Mnoho současných i bývalých hráčů se vyslovilo na podporu Šarapovové, mezi nimi legendární Martiny Navrátilové. Bývalá česká rodačka č. 1 na Twitteru uvedla, že si myslí, že je to ‚poctivá chyba‘, zatímco jiná bývalá ne. 1, Jennifer Capriati, nebyla tak podpůrná.

Čtěte také: Jennifer Capriati jde na Twitteru proti Sharapově

Aktualizace: Tým Šarapovové řekl, že nebude žádat o testování jejího b-vzorku.

Čekají se další podrobnosti.

Populární Problémy

Odborníci tvrdí, že osteoartróza (OA) je nejběžnější formou artritidy a nejčastěji postihuje ruce, kolena, boky a páteř. Https://www.mayoclinic.org/disease-conditions/osteoarthritis/symptoms-causes/ syc-20351925 OA vyvíjí ...

Jak stylizovat leopardové boty. Boty s leopardím potiskem se rychle stávají nezbytností každého šatníku, a to z dobrého důvodu. Jsou trendy, elegantní, módní a krásné. Jsou také velmi univerzální a snadno se s nimi pracuje. V ...

Státní soupeři Indiana a Ball State otevírají sezony 2019 v sobotu odpoledne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Roberto Bautista Agut se v úterý utká s Tennysem Sandgrenem v jeho zápase prvního kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné.

Jak vycházet s dětmi významného druhého. Někdy se ukáže, že toho významného druhého, kterého jsme celý život hledali, je víc, než jsme očekávali: otec nebo matka. Pro zúčastněné děti může být obtížné získat ...