„Roger Federer bude moje poslední trenérská práce“ - Ivan Ljubicic

Roger Federer s trenérem Ivanem Ljubicicem

Roger Federer s trenérem Ivanem Ljubicicem

Současný trenér Rogera Federera Ivan Ljubicic mu v mnoha oblastech nesmírně pomohl. Obzvláště Ljubicicova práce na Federerově bekhendu sklidila bohaté odměny a dvacetinásobný šampion Slam se od doby, kdy dostal Chorvata na palubu, stal taktičtějším.

Jakmile však Roger Federer odejde do důchodu, zbytek turné nebude těžit z Ljubicicových trenérských poznatků. Chorvat oznámil, že jeho partnerství s Federerem bude jeho poslední trenérskou prací.

Roger Federer a já jdeme dále: Ivan Ljubicic

Roger Federer se svým trenérem Ivanem Ljubicicem po vítězství na Australian Open 2018

Roger Federer se svým trenérem Ivanem Ljubicicem po vítězství na Australian Open 2018

V rozhovoru pro Novi List Chorvat řekl, že má na mysli další projekt, kterému se bude věnovat poté, co skončí jeho působení s Rogerem Federerem.

Roger bude moje poslední trenérská práce, “řekl Ljubicic. 'Můj závazek k tomuto projektu po Rogerovi je absolutní.'

Švýcar nedávno odhalil, že očekává, že dosáhne úplné kondice do „1. prosince nebo 1. ledna“. To znamená, že je v cíli pro svůj plánovaný návrat v roce 2021, což je proces, ve kterém se očekává, že Ljubicic bude hrát velkou roli.

Chorvat dal jasně najevo, že je v dohledné době Rogerovi Federerovi 100% oddaný. Více o svém působení ve Švýcarsku upřesnil slovy:

S Rogerem jdeme dál, moje práce s ním je nezpochybnitelná a nejsou tam žádné problémy. Po jeho kariéře se můžu stoprocentně věnovat tomu, co mi dělá radost. V tuto chvíli, pokud jde o koučovací část práce, je to výhradně Roger.
Ivan Ljubicic je naprosto oddaný Rogeru Federerovi

Ivan Ljubicic je naprosto oddaný Rogeru Federerovi

To naznačuje, že Roger Federer a Ivan Ljubicic mají v úmyslu zůstat spolu, dokud to první nezavolá na den. Ten den se teď nezdá příliš daleko, protože věk dohání osminásobného wimbledonského šampiona.

Časem podstaty se teprve uvidí, jestli Ljubicic a Federer dokážou vykouzlit poslední zázrak, aby se oba mohli podepsat na výsost.

41letý Ivan Ljubicic je členem Federerova týmu od roku 2016 a navedl Švýcary na tři tituly Glam Slam. To je docela mimořádný úspěch vzhledem k tomu, že oslavovaný Švýcar byl již na sklonku své kariéry, když dorazil Ljubicic.

Podobně jako v roce 2020 byl Roger Federer v druhé polovině sezóny 2016 také kvůli zranění. V roce 2017 však pokračoval v velkolepém návratu, když vyhrál Australian Open i Wimbledon. Federer také úspěšně dokázal obhájit titul na Australian Open následující rok.

Dvacetinásobný grandslamový šampion přešel bez titulu Major na dlouhé čtyři roky a byl mnohými odepsán. Ljubicicovi se však podařilo znovu zapálit jiskru u Rogera Federera a označit jeho oživení na okruhu.

Chorvat minulý týden odhalil, jak Roger Federer nehrál jen pro Slamy, ale místo toho pro lásku ke sportu. Vysvětlil také, jak byla situace ohledně zranění Švýcarska „pod kontrolou“ a že začali plánovat příští sezónu.

Populární Problémy

„Intervence“ společnosti A & E je v sezóně 21 zpět v pondělí. Zde je návod, jak streamovat nové epizody online, pokud nemáte kabel.

Jak naplánovat tah. Bez ohledu na to, jak to krájíte, stěhování je velký problém. Zahrnuje to spoustu práce a, upřímně řečeno, může to být skutečná bolest. Existují však strategie, které můžete použít k tomu, abyste se vyhnuli potížím s pohybem a usnadnili ho ...

Jak získat tenčí stehna. Pokud sníte o štíhlých, upravených stehnech, nejste sami! I když pro hubnutí nemůžete udělat jen stehna (protože nemůžete spalovat tuky), zdravé stravování a cvičení vám mohou pomoci zhubnout ...

Vyhřívaní soupeři Michigan a Ohio State se v sobotu setkají v souboji nejlepších 10 v semifinále basketbalu Big Ten. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Není nic víc frustrujícího, než se snažit pracovat na kole, když sedí na stojanu nebo u zdi. Je těžké soustředit se na to, co děláte, když motocyklu neustále hrozí převrácení, a je těžké ...

Jak zvýšit kreativitu. Je obtížné - ne -li nemožné - měřit kreativitu a každý je kreativní svým vlastním způsobem. Existují však kroky, kterými můžete vyjádřit svoji kreativitu častěji a více ...