Rafael Nadal je KOZOU před Rogerem Federerem, o tom by ani nebyla debata, kdyby bylo více antukových turnajů: Jean-Rene Lisnard

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Jean-Rene Lisnard nedávno hodil svou váhu za Rafaela Nadala v debatě o KOZE. Lisnard v souvislosti s vítězstvím Nadala na Italian Open minulý týden tvrdil, že Španělův nárok na titul GOAT by byl silnější, kdyby na turnaji ATP bylo více akcí claycourt.

Jean-Rene Lisnard je bývalý světový hráč číslo 84, který nyní slouží jako tenisový trenér. Rezident Monaka v minulosti pracoval s několika špičkovými hráči, včetně Daniila Medveděva.

V nedávném rozhovoru s Welovetennisem Lisnard tvrdil, že i když měl zaujatost vůči Roger Federer Nemohl popřít, že vystoupení Rafaela Nadala na Italian Open posílilo jeho postavení „nejsilnějšího“ hráče ze všech.

'V Římě Nadal znovu dokázal, že byl opravdu nad (všemi ostatními),' řekl Lisnard. 'Pro mě je nejsilnější, dokonce i před Rogerem Federerem, kterého mám tak rád.'

Jean-Rene Lisnard se poté ponořil hlouběji do debaty GOAT a naznačil, že Rafael Nadal měl smůlu na nedostatek akcí v jílovém sudu v kalendáři. Monacký člověk věří, že Nadal by byl volbou pro KOZU, pokud by antukové turnaje byly stejně rozšířené jako turnaje v hardcourt.

'Hraje si na nic,' pokračoval Lisnard. „Poté bychom si tuto otázku KOŽE ani nepoložili, kdyby v průběhu roku proběhlo ještě několik turnajů na antuce. Okruh stále ultra dominuje tvrdý. Nepřipadá mi to nutně logické a netroufám si představit si Rafaův rekord, kdyby byla hlína více přítomna na mezinárodní scéně. '

Zatímco mnozí by tvrdili, že Lisnardův argument má své opodstatnění, někteří by mohli poukázat na to, že Roger Federer by také mohl mít prospěch, kdyby bylo více turnajů na trávě - na povrchu, který v průběhu let ovládal Švýcar.

Rafael Nadal a jeho ohromující čísla na antuce

Rafael Nadal s titulem Italian Open 2021

Rafael Nadal s titulem Italian Open 2021

Rafael Nadal se během své kariéry zúčastnil 106 závodů antukového ATP. Z těchto akcí vyhrál neuvěřitelných 62, zatímco v dalších sedmi skončil jako druhý.

Procento vítězství Nadala na antuce je 58,49%, což je mnohem lepší než míra druhého Bjorna Borga 41,02%.

Ještě působivější je, že Rafael Nadal vyhrál na turnaji ATP mamutího 459 z 501 zápasů v antuce. To dává Mallorcan poměr win-loss 91,61%, což je více než údaj Bjorna Borga 86,1%.

Roger Federer mezitím vyhrál pouhých 76,1% svých zápasů na antuce, zatímco výhra Novaka Djokoviče se blíží 80%.

Populární Problémy

Váš průvodce streamováním Prince & The Pauper online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Shromáždili jsme ty nejlepší webové kamery a rozebrali, co byste měli při nákupu streamovat do služeb jako Twitch a YouTube.

Jak bojovat s více odpůrci. Na rozdíl od toho, co můžete vidět ve filmech, je boj s více útočníky téměř vždy ztracený návrh a poškození, kterému čelíte, bude pravděpodobně vážnější, než kdybyste čelili pouze jednomu protivníkovi ...

Panthers se v neděli utkají s Jaguary v zápase 5. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak pěstovat větší svaly na krku. Pokud hledáte objem, vybudování větších svalů krku pomůže vaší hlavě a krku vypadat úměrně zbytku těla. Je to také snadný způsob, jak vypadat svalnatý a fit, protože svaly krku jsou ...

Mohla to být ideální fáze pro comeback, ale Kei Nishikori nedokázal ve finále Japan Open zapůsobit proti Daniilu Medvedevovi. .