Rafael Nadal byl zvolen největším španělským sportovcem všech dob

Rafael Nadal letos slaví vítězství na Mexican Open

Rafael Nadal letos slaví vítězství na Mexican Open

Ohromující úspěchy Rafaela Nadala na tenisovém kurtu mu vynesly zvláštní místo v historických knihách tohoto sportu. Ale jeho úspěch je tak dalekosáhlý, že mu také dal uznání mimo svět tenisu.

Rafael Nadal je ve Španělsku široce považován za národní poklad a je uctíván miliony i těch, kdo nejsou tenisté. A nyní, v anketě pořádané španělskými deníky Marca, Nadal porazil 15 dalších hráčů ze své země, aby získali titul „španělská koza“.

Při losování 16 hráčů se devatenáctinásobný grandslamový šampion a trojnásobný španělský olympijský medailista basketbalista Pau Gasol probojovali do finále. Devětatřicetiletý Gasol, který byl součástí španělského týmu vítězů mistrovství světa FIBA ​​2006, však v závěrečném hlasování pro tenisové eso nebyl žádný zápas.

Gasolovi se v konečném kole podařilo získat pouze 18% hlasů, což Nadalovi umožnilo získat nejvyšší ocenění s obrovským náskokem.

Rafael Nadal porazil také hráče jako Andres Iniesta a Fernando Alonso

Rafael Nadal porazil řadu španělských fotbalových legend

Rafael Nadal porazil řadu španělských fotbalových legend

Marca zahájila hlasování 11. května a požádala jeho následovníky, aby si vybrali, kdo je podle nich nejlepším španělským sportovcem v historii. A s houfem španělských hvězd v poli to nebylo v žádném případě snadné rozhodnutí.

Na seznamu osobností byli fotbalisté Iker Casillas, Andres Iniesta a Xavi Hernandez, vítězové mistrovství světa FIFA 2010, a bývalý mistr světa F1 Fernando Alonso. Na seznam se dostal i bývalý hráč světové jedničky Seve Ballesteros, dvojnásobný šampion Tour de France Alberto Contador a tenisový velikán Manolo Santana.

V prvním kole stál Rafael Nadal proti bývalému vítězi mistrovství světa v rally Carlosovi Sainzovi, kterého outscoroval s náskokem 94% až 6%. Gasol to měl v počátečním kole také snadné, když proti Raulovi Gonzalezovi získal 83% hlasů.

Ballesteros, Xavi, Raul a Santana byla některá z hvězdných jmen, která měla být vyřazena v prvním kole, zatímco Nadal, Contador, Alonso, Gasol, Iniesta a Casillas postoupili do osmičky. V důchodu silniční závodní cyklista Miguel Indurain a místo ve druhém kole si našel i vícenásobný vítěz mistrovství světa MotoGP Marc Marquez.

Rafael Nadal pokračoval ve své bezohledné nadvládě a zajistil si 94% z obrovských 90 449 hlasů proti Contadoru, aby hladce vplul do semifinále. Gasol a Iniesta byli mezitím zavřeni v těžce vybojované bitvě; basketbalovému esu se právě podařilo obejít fotbalovou hvězdu s náskokem 57–43.

V semifinále se Nadal utkal s Indurainem, zatímco Gasol stál proti Marquezovi. Podobně jako demoluje soupeře na Roland Garros, dvanáctinásobný vítěz French Open rozdrtil svého protivníka poměrem 83-17. Gasol na jeho straně porazil Marqueza s náskokem 62-38.

Pau Gasol (vlevo) a Rafael Nadal jsou roky nejlepšími přáteli

Pau Gasol (vlevo) a Rafael Nadal jsou roky nejlepšími přáteli

Ve finále se tak stalo, že Nadal a Gasol - kteří jsou již roky blízkými přáteli - křížili meče mezi sebou.

Ti dva se nedávno spojili, aby získali finanční prostředky pro španělský Červený kříž a pomohli své zemi zachránit se před vypuknutím koronaviru. Přátelství se ale v bitvě o španělskou kozu (největší všech dob) uchytilo a nakonec císařský Nadal s cenou utekl

Anketa opět potvrzuje Nadalovu obrovskou popularitu ve své zemi. Jeho neuvěřitelné záznamy, neochvějná oddanost tomuto sportu a hlavně pokora z něj udělaly jedinečný vzor pro nespočet fanoušků.

Třiatřicetiletá ikona, kterou velmi obdivují i ​​šampioni z jiných sportů, si pro sebe ve španělské sportovní historii vybudoval zvláštní místo. A nyní má dobře známý průzkum, který to podporuje.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat zpravodajství z Draft Combine 2020 NFL naživo online, pokud nemáte kabel nebo nemáte síť NFL.

Váš průvodce streamováním filmu The Proud Family Movie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Jak zacházet se zlomenou nohou vašeho křečka. Křečci jsou malá rychlá stvoření. Bohužel jejich kroutí může způsobit jejich vypadnutí. Pokud spadnou z výšky, je pro kost příliš snadné uchopit, nejčastěji zadní nohu. Rozbitý ...

Špinavé posuvné skleněné lišty dveří mohou vaše dveře zalepit a ztěžovat jejich otevírání a zavírání. Čištění jednou týdně může pomoci snížit množství usazených nečistot a špíny a usnadní údržbu dveří. Můžete vyčistit ...

Jak si vyrobit mísu na snídani Chia. Chia semínka jsou skvělým doplňkem každého jídla. Jsou plné prospěšných antioxidantů, vápníku, vlákniny, bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Http://www.webmd.com/diet/features/truth-about-chia#1 What ...

UCLA přebírá Long Beach State v otvíráku sezony vysokoškolského basketbalu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.