Rio Open 2020: Plánovaná cesta Dominica Thiema do finále

Dominic Thiem

Dominic Thiem

Dominic Thiem, finalista Australian Open začátkem tohoto měsíce, se na nadcházejícím Rio Open vrací na svůj oblíbený povrch - antuku. Šestadvacetiletý Rakušan je jedničkou na 7. ročníku Rio Open a přidávají se k němu další kvalitní hráči jako Borna Coric, Dusan Lajovic, Fernando Verdasco a Guido Pella.

Thiem má zatím v Riu bilanci 10-3 vítězství a ztrát, když turnaj vyhrál v roce 2017-kde celý týden nevyhodil ani set. Poté, co Thiem prohrál v prvním kole v Riu v roce 2019, doufal v mnohem lepší výkon v letošním roce, zvláště po jeho hrdinství Down Under před několika týdny.

Rio Open 2017 Champion- Dominic Thiem

Rio Open 2017 Champion- Dominic Thiem

Thiem vyhrál poslední turnaj, který hrál na antuce, na své domácí akci Kitzbuhel v srpnu loňského roku. Jeho hra na claycourt je v dobrém provozním stavu, o tom není pochyb.

Po katastrofálním startu do roku 2020, kdy prohrál dva ze svých tří zápasů na poháru ATP pro Rakousko, šestadvacetiletý mladík velkolepě otočil situaci a ve finále v Melbourne zaostal těsně před Novakem Djokovičem. Podívejme se blíže na letošní plánovanou cestu Thiema k titulu v Riu, protože se snaží stavět na své hybnosti:

nejlepší tenisová raketa

Thiem zahájí kampaň tím, že se ujme málo známého brazilského hráče Felipe Meligeni Rodrigues Alvese, který je shodou okolností vstupem na divokou kartu. Dá se očekávat, že se Rakušan v tomto úvodním střetnutí bude mít snadno.

V 16. kole se Thiem mohl setkat s mladým a talentovaným Španělem Jaume Munarem, který byl čtvrtfinále na Rio Open 2019. Dvaadvacetiletý Španěl je specialistou na jílovitý kurt a v minulosti zaznamenal na antuce vítězství nad Alexandrem Zverevem a Frances Tiafoe. Po svých skličujících výkonech na Cordoba Open a Argentina Open začátkem tohoto měsíce by měl usilovat o oživení na prvním letošním turnaji ATP 500 na antuce.

stream lady a tramp

Thiem ale v jejich vzájemném souboji vede Munara 2: 0 a obě jeho vítězství přišly na červenou antuku Barcelony. Munar může pro Thiema představovat několik hrozeb, ale Rakušan by v ideálním případě neměl mít problémy s viděním mladého Španěla.

Ve svém prvním skutečném testu na Rio Open mohl Thiem ve čtvrtfinále narazit na šampiona Argentina Open Caspera Ruuda. Jednadvacetiletý Ruud byl v roli a na cestě k vítězství na nedávno skončené akci v Buenos Aires upustil jen jednu sadu. Pokud by se tito dva postavili proti sobě ve čtvrtfinále, jednalo by se o jejich vůbec první souboj na turné ATP-a pravděpodobně by šlo o sušenku soutěže.

V semifinále se Thiem mohl setkat s veteránem Španělem Fernandem Verdascem nebo uruguayským Pablem Cuevasem. Oba tito dva hráči dokážou Thiema zneklidnit. Cuevas je právě teď v dobré formě, když v Buenos Aires téměř porazil Diega Schwartzmana ve 3hodinovém 41minutovém thrilleru na Argentina Open. Verdasco mezitím vede v souboji s Thiemem 4: 1 a v roce 2018 porazil Rakušana v Riu.

Verdasco v minulosti porazilo Thiema na antuce

Verdasco v minulosti porazilo Thiema na antuce

Pokud se Thiemovi podaří projít přísným semifinálovým testem proti Verdascu nebo Cuevasovi, může se šestadvacetiletý mladík ve finále střetnout s Bornou Coricovou nebo druhým nasazeným Dusanem Lajovičem. Lajovicovi bylo letos zatím horko a zima, ale jeho potenciál nelze podceňovat. Jeho nejlepší výkony na turné byly navíc na antuce; loni vyhrál svůj vůbec první titul na turnaji ATP v Umagu a byl také finalistou Monte Carlo Masters (kde porazil Thiema na cestě ke střetu o titul).

Thiem je nejlepším hráčem v Riu a pokud jde o talent a dovednosti, zdá se, že je před zbytkem pole. Hráči jako Lajovic, Verdasco, Cuevas a Coric ho ale určitě dokážou napadnout a Rakušan by se musel chránit před sebeuspokojením, pokud by měl naději na zisk druhého titulu v Riu příští neděli.

Thiem by doufal, že zaznamená svůj první letošní titul v Riu a zároveň získá ještě větší jistotu a dynamiku, když se přiblížíme k prvnímu titulu roku Masters 1000 v Indian Wells-kde je šestadvacetiletý obhájce titulu .

Populární Problémy

Jak pěstovat Jicamu. Jicama nebo Pachyrhizus erosus je vinná réva, která pochází z Mexika, ačkoli většina lidí zná její kořen, který se používá při vaření. Jicama, také známá jako yam bean, najdete na stolech v mexických restauracích ...

Djokovičovo vítězství v Londýně zakončuje klasický tenisový rok

Normální, pracující srdce bije každý den kolem 100 000 úderů. Lékař by měl pomocí stetoskopu z vašeho srdce slyšet stálé „lub-Dub ... lub-Dub“. Srdeční šelest se týká abnormálních srdečních zvuků, které jsou slyšet spolu s normálním ...

Inspirativní příběh Kim Clijstersové, která se vrací k tenisu po více než 7 letech.

Druhé místo ve finále Zlatého poháru patří USA a Jamajce, které se ve středu setkají v semifinále. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.

Jak naučit kočku „vysokou pětku“. Všichni jsme slyšeli rčení „starého psa novým kouskům nenaučíš“, ale dokážete kočku, mladou nebo starou, naučit nějaké triky? Odpověď je obvykle ano, v závislosti na kočce, kterou se pokoušíte vycvičit ...