7 nejlepších chorvatských tenistů všech dob

Lucic Baroni na Brisbane International 2017

Lucic Baroni na Brisbane International 2017

V posledním desetiletí a půl udělalo Chorvatsko v tenise velké skoky, přičemž mnoho nadějných hráčů vyrůstalo z jihovýchodní Evropy.

Zlomovým bodem byl podle mnohých triumf Davisova poháru v roce 2005. Chorvati vedeni úžasným duem Ivan Ljubicic a Mario Ancic završili pozoruhodné vítězství proti Slovensku mimo domov.

S mladými talenty, jako je Borna Coric, které dělají obrovské kroky tím, že vítězí proti nejlepším z nejlepších hráčů, jako je Roger Federer, lze v příštích letech očekávat dobré dny pro Chorvatsko.

Chorvatsko má v první patnáctce žebříčku ATP dva hráče-Marin Cilic a hvězda příští generace Borna Coric. Přestože nejsou tak úplně na úrovni ATP, mají 2 hráče zařazené do top 35 v Petře Martic a Donně Vekic na okruhu WTA.

Podíváme se na 8 nejlepších chorvatských tenistů všech dob:

# 7 Mirjana Lucic-Baroni

Mirjana Lucic-Baroni v polovině devadesátých let zaznamenala značný úspěch, když překonala několik rekordů „nejmladších“. Na Australian Open 1998 získala Lucic-Baroni se svou partnerkou Martinou Hingisovou titul ve čtyřhře ve věku pouhých 15 let. Zůstává vůbec nejmladší vítězkou grandslamového titulu Čtyřhry všech dob. V roce 1997 vyhrála chorvatský Bol Ladies Open - na svém debutovém turnaji WTA. Následující rok si úspěšně udržela titul, čímž se stala nejmladším hráčem, který vyhrál tituly zády k sobě na stejném místě. Ve věku pouhých 16 let postoupila do semifinále wimbledonského mistrovství v roce 1999 a porazila Monicu Selesovou.

To bylo v této době, kdy její mimosoudní boje začaly narušovat její kariéru. Podle vlastního vyprávění Lucic-Baroni udělal její násilnický otec ze života peklo. To spolu s finančními problémy ovlivnilo její hru a dalších 6 nebo 7 let nehrála pravidelně na turnaji WTA Tour, soutěžila pouze na dálku a jen málo turnajů mezi nimi.

Na US Open 2014 porazil Lucic-Baroni Garbine Muguruzaovou a Simonu Halepovou, aby se poprvé po 16 letech stalo čtvrtým kolem Grand Slamu. Krátce poté se zapsala do historie jako hráčka s nejdelším odstupem mezi tituly WTA, když ve finále kanadského Quebec Open porazila Venus Williamsovou

Ve věku 35 let Lucic-Baroni postoupil do semifinále Australian Open 2017 a porazil 3. nasazenou Agnieszku Radwanskou a špičkovou Karolínu Plíškovou. Ten rok dosáhla kariérně vysokého žebříčku světového čísla 27.

tenisová raketa pro 11 let

Populární Problémy

Jak zvýšit tření. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vám ruce zahřejí, když si je rychle třete o sebe, nebo proč si třením dvou klacků nakonec můžete rozdělat oheň? Odpověď je tření! Když se dva povrchy otřou o sebe, ...

Zde je návod, jak streamovat letní kanál Disney Channel Summer Sing Along online, i když nemáte kabel. Premiéru má v pátek 10. července ve 20 hodin. ET/PT.

Werder Bremen a Bayer Leverkusen se v pondělí setkávají, když pokračují v bundesligové hře. Zde je návod, jak sledovat zápas online v USA.

Rafael Nadal bude soupeřit s Keiem Nishikorim, když se pokusí rezervovat si místo v semifinále.

Jak vyléčit zranění kolena. Zranění kolena může být vysilující a prostě nepříjemné, takže si ho samozřejmě chcete uzdravit, jak nejlépe umíte. Když se poprvé zraníte, cvičte metodu RICE, abyste zahájili proces hojení, a jděte se podívat na ...

Jak prát hračky pro psy. Psi milují své hračky. Ať už jde o chytání nebo žvýkání falešného zvířete, hračky jsou spolehlivým způsobem, jak psa vzrušit. Může to však být zátěž, pokud neustále vyměňujete hračky pro psy. Není třeba házet ...