Roger Federer chce hrát před fanoušky, ale přiznává, že „neví, jaká bude situace“

Roger Federer v akci ve Wimbledonu v roce 2017

Roger Federer v akci ve Wimbledonu v roce 2017

Roger Federer nedávno zopakoval svou touhu mít fanoušky na stadionu, když uskuteční svůj tolik očekávaný návrat k tenisu. Při chatování v online tenisové akci s japonskou hvězdou Keiem Nishikorim Federer uznal, že i když je v současnosti v tomto sportu spousta nejistoty, nelze důležitost podpory fanoušků ve velkých zápasech přeceňovat.

'Chci brzy hrát před všemi fanoušky, ale nevím, jaká bude situace,' řekl Federer. 'Zažívám situaci, kdy tam nejsem, ale jásot všech fanoušků je ve velkých hrách velmi nápomocný.'

Roger Federer také dal najevo svou touhu vrátit se ke sportu, který miluje. Vzhledem ke všem potenciálním problémům v kalendáři turné však švýcarská legenda ještě musí vypracovat úplný plán pro nadcházející sezónu.

'Stále nevidím plán na příští rok (kvůli novému koronaviru), ale těším se na příští rok, řekl Federer.' Letos jsem se zúčastnil pouze Australian Open a některých výstav. Měl jsem dvě operace, takže se nemůžu dočkat, až se vrátím. '
Roger Federer si nachází své fanoušky

Roger Federer považuje podporu svých fanoušků za klíčovou

Roger Federer se dotkl také situace v oblasti veřejného zdraví ve Švýcarsku, které je v současné době v dalším zablokování. Devětatřicetiletý mladík zmínil, jak dobře využil všech období blokování tím, že se oddával tenisu i aktivitám, které s tenisem nesouvisí.

Osminásobný wimbledonský šampion věří, že jeho čas strávený mimo sport byl plodný, protože mu po více než dvou desetiletích nepřetržitého tenisu poskytl tolik potřebnou přestávku.

'Švýcarsko je v současné době uzamčeno,' řekl Federer. Myslím, že pro lidi, kteří pracují a nakupují, je to těžké. Strávil jsem čas se svou rodinou rehabilitací pravého kolena, tréninkem a horolezectvím. Cestuji už asi 22 let, takže si myslím, že tato doba pro mě byla velmi smysluplná.

Bude milostný příběh Rogera Federera s Australian Open pokračovat?

Roger Federer přijel do Curychu poté, co vyhrál 2018 Australian Open

Roger Federer přijel do Curychu poté, co vyhrál 2018 Australian Open

Během šestiletého období od roku 2011 do roku 2016 Roger Federer nedosáhl ani jednoho finále na Australian Open. Ale v poslední době měl úžasný běh na prvním ročníku Slam, vyhrál jej v roce 2017 i 2018 a dosáhl semifinále v roce 2020.

Ačkoli mnozí věří, že Federerova nejlepší šance vyhrát další Slam bude na trávníku Wimbledonu, právě jeho využití na Australian Open se v posledních letech dostalo více do titulků.

Švýcarští fanoušci stále mluví o jeho vynikající sérii pěti set vítězství v edici 2017, která vyvrcholila vyhlášeným výkonem proti Rafaelu Nadalovi ve finále. Federer bude pravděpodobně potřebovat trochu štěstí při losování v roce 2021, ale pokud se mu podaří znovu vyrobit běh podobný roku 2017, měl by dobrou šanci na zvednutí své sedmé trofeje na Australian Open.

Věk teď nemusí být na Federerově straně, ale nedávná historie naznačuje, že nikdy není moudré ho v Melbourne odepsat.

Populární Problémy

Jak zvednout koleno. Ležet a zvedat koleno se může cítit skvěle, zvláště pokud je vaše koleno oteklé. Ať už chcete zvednout koleno kvůli zranění nebo jen relaxovat, může to snížit otoky a nepohodlí. Podle...

Šampion 2014 Marin Cilic se v pondělí utká s 37letým Philippem Kohlschreiberem v prvním kole US Open 2021. Zde je podrobný náhled, analýza a předpověď zápasu.

Cihly jsou ideálním materiálem pro vytváření chodníků a podpůrných struktur. Díky vysokému stupni odolnosti a širokému cenovému rozpětí je lze přizpůsobit pro použití v mnoha situacích. Ale s největší pravděpodobností se ocitnete v situacích ...

Jak se spojit s dívkou, která má přítele. Někdy to vypadá, že jsou vzaty všechny ty dobré. Nyní jste našli dívku, ke které cítíte silné spojení a přitažlivost, ale ona má přítele. Zde je pár nápadů, jak ...

Podívejte se, jak sledovat dnešní zápas Barcelona - Leganés Copa del Rey, pokud jste ve Spojených státech.