Řím 2020: Simona Halep vs Garbine Muguruza náhled, head-to-head & prediction | Italian Open

Simona Halepová

Simona Halepová

Podrobnosti zápasu

Svítidlo: (1) Simona Halep vs (9) Garbine Muguruza

Datum: 20. září 2020

Turnaj: Italian Open 2020

Kolo: Semifinále

Místo: Řím, Itálie

Kategorie: WTA Premier 5

Povrch: červený jíl

Odměna : 1 771 082 EUR

Načasování zápasu: 12 hodin SELČ, 15:30 IS

Živé televizní vysílání : USA - Tennis Channel / ESPN

Simona Halep vs Garbine Muguruza náhled

Dvojnásobné grandslamové šampionky Simona Halepová a Garbine Muguruzaová se v neděli proti sobě postaví v semifinálovém souboji blockbusteru na Italian Open.

Nejlépe nasazená Halepová nemusela ve čtvrtfinále odehrát celý zápas, protože světová jednička 30 Yulia Putintseva odešla do penze se zraněním dolní části zad a vedla 6-2, 2-0. Devátá nasazená Muguruzaová naopak musela bojovat 2 hodiny 20 minut, aby zvládla výzvu dvojky US Open Victorie Azarenkové 3-6, 6-3, 6-4.

Skutečnost, že se dokázala vrátit a porazit formální Azarenkovou, by Muguruze, která sama prožívá období obnovy, dodala obrovskou důvěru. Poté, co 26letá žena bojovala ve druhé polovině roku 2019, zdá se, že získala zpět svůj rytmus a rozsah-což předvedla k dokonalosti během svého lednového běhu na finále Australian Open.

Ale světová dvojka Simona Halepová byla po celou sezónu obrazem konzistence. Dvojnásobný finalista turnaje Italian Open již získal několik titulů v roce 2020, přičemž ten poslední přišel na pražské antuce. Halepová navíc neprohrála před čtvrtfinále na žádné z pěti akcí, které letos odehrála.

Simona Halepová vs Garbine Muguruzaová hlava na hlavě

Garbine Muguruzaová

Garbine Muguruzaová

Půjde o sedmé setkání Simony Halepové a Garbine Muguruzaové, ve kterém Španěl povede vzájemné zápasy 4: 2. Ale i když má Muguruza v rivalitě navrch, je na místě poznamenat, že rumunský zvítězil v obou svých hliněných kurzech.

Jejich vůbec první zúčtování se stalo těsným, na hardcourts ve Wuhanu v roce 2014, kde světová jednička 17 hranila Halep 2-6, 6-2, 6-3. Následující rok Muguruza zopakovala výsledek na Fed Cupu, ale Halepová poté otočila stoly na antukových kurtech ve Stuttgartu.

Muguruza zničila Halepovou ve finále Cincinnati v roce 2017, ale Halepová jí tuto porážku oplatila na cestě za ziskem první grandslamové koruny na Roland Garros v roce 2018. Při svém posledním setkání na Australian Open začátkem tohoto roku Muguruza Halepovou znovu porazila v tom, v čem byl těžký boj.

Simona Halep vs Garbine Muguruza predikce

Simona Halepová i Garbine Muguruzaová byly v minulosti zařazeny na světovou jedničku a obě zvedly trofej French Open. Halep má však v tomto ohledu náskok díky své nadvládě nad Garbine Muguruza na červené špíně.

Halepová je jednou z nejpřirozenějších tahaček na antuce a své protivníky snadno rozdrtí proaktivní obranou a fantastickým umístěním míče. Kromě toho má také tu výhodu, že je z těch dvou čerstvější; Rumunka tento týden dokončila každý ze svých tří zápasů pod 1,5 hodiny.

Naproti tomu Muguruza odehrála nejen o jeden zápas více, ale zapojila se také do dvou vysilujících tří setterů. To by mohlo mít vliv na její výkon, pokud by zápas s Halepem urazil.

Kromě toho je tu jedna věc, kterou chce Simona Halep letos napravit - a to získat titul v Římě po dvou finálových porážkách. Tentokrát by nechtěla promarnit zlatou příležitost.

Předpověď: Simona Halepová vyhraje ve třech setech.

Populární Problémy

Jak zkrátit popruhy batohu. Batohy mají dva popruhy, které poskytují batůžkářům volnost při úpravě jejich stylu nebo úrovně pohodlí. V průběhu času mohou opotřebované popruhy proklouznout mechanismem a zvládnout odhodit váhu z jednoho ramene ...

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o tenisové raketě a strunách Rogera Federera, včetně vývoje používání rámů Wilson švýcarského mistra.

Jak provést masáž ramen. Jen málo věcí je relaxačnějších než masáž ramen na konci dlouhého dne. Poskytnutí dobrého protažení ramen je o použití správné techniky k zasažení správných míst. Skrčte ruce do tvaru „C“ a ...

V sobotu večer má premiéru „Přítelkyně odbavit“, nová reality show na VLASTNÍ. Zde je návod, jak sledovat show naživo online bez kabelu zdarma.

Rolex Monte Carlo Masters se vrací na okruh tento týden po dvouletém odstupu.

Tigres a Leon se setkají ve finále Liga MX Clausura. Zde je návod, jak sledovat první etapu v USA.