Jak se zbavit závislosti svého přítele na hře

Herní závislost je podmnožinou počítačové závislosti. Samotná myšlenka počítačové závislosti, natož herní závislosti, je natolik nová, že se ani profesionálové dosud neuspokojili se standardními kritérii. Většina profesionálů se však pokouší nakreslit hranici mezi těžkým, ale běžným používáním a chronickým nebo obsedantním používáním počítačových her pomocí stejných diagnostických testů používaných pro jakýkoli druh závislosti, jak je definováno v DSM (Diagnostický a statistický manuál duševních poruch) ) „bibli“ používanou psychology a psychiatry k definování a diagnostikování poruch mysli. Nejnávykovějšími hrami jsou obvykle online hry na hrdiny, přičemž za nejnávykovější a časově nejnáročnější hry jsou považovány hry Everquest (některým známé jako EverCrack) a World of Warcraft. V tomto wikiHow se podíváme na závislost na hrách a začneme zkoumat, čím si můžete pomoci, pokud máte podezření, že váš přítel může být závislý, a ne jen hráč.

můžete použít tenisové boty?

Kroky

 1. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  1 Prozkoumejte své vlastní motivace. Označit někoho za závislého je vážné obvinění, takže se ujistěte, že jste vůči sobě a svému příteli féroví, než tak učiníte. Proč si děláte starosti s časem, který tráví hraním videoher? Je to proto, že zanedbává jiné věci? Nebo je to proto, že se cítíte opomíjeni?
 2. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  2 Uvědomte si, že závislosti, pokud existují, mohou postihnout kohokoli, mladého i starého, muže i ženu. Přestože mnoho mužů hraje videohry, rozhodně to není tak, jako by ženy ne.
 3. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  3 Uvědomte si, že na toto téma existují odborníci na obou stranách plotu.
  • Součástí kontroverze je, že neexistuje žádná biologická složka závislosti na videohrách, na rozdíl od většiny závislostí na látkách. Proto se nejčastěji používá paralela k nutkaví hráči .


 4. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  4 Rozhodněte se, zda si myslíte, že je závislý, nebo si jen užívá hraní. Diagnostika závislosti je mimo rozsah tohoto článku, ale existují určité zásady zdravého rozumu, které můžete dodržovat:
  • Hraní hry více než 4 až 5 hodin denně.
  • Stává se podrážděným nebo staženým bez přístupu ke hře.
  • Neustálý nárůst užívání v průběhu času vyžaduje, aby závislí stále více a více své „látky“ krmili touhou.
  • Ležící s přáteli a rodinou, aby skryli hraní
  • Usínání ve škole kvůli chybějícímu spánku kvůli hře
  • Nedodržení úkolů.
  • Zhoršení známek.
  • Vypadnutí z jiných sociálních skupin (kluby nebo sporty).
  • Dráždí, když nehrajete videohru nebo na počítači.
 5. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  5 Podívejte se na fyzické příznaky příliš velkého počtu videoher včetně:
  • Syndrom karpálního tunelu.
  • Poruchy spánku
 6. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  6 Mluv s ním. Ať už věříte, že je závislý, nebo si jen užíváte hraní, jeho používání hry vám zjevně vadí. Prvním krokem je sednout si s ním a říct mu, jak se cítíte. Pokud si opravdu nemyslíte, že je závislý, řekněte mu, jak ve vás jeho hraní působí zanedbávání, nebo jakkoli se ve vás cítí. Pokud si myslíte, že je závislý, řekněte mu, proč si to myslíte.
 7. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  7 Pokuste se dosáhnout kompromisu. Možná si můžete chvíli hrát společně a pak dělat něco, co byste raději dělali. Možná existují různé hry, které můžete vyzkoušet a které by vás bavily více než online hraní rolí.
 8. Obrázek s názvem Zbavte se svého přítele

  8 Než uděláte něco jiného, ​​vyhledejte pomoc.
  • Vyhledejte organizace online podpory, které se starají o blízké lidi, kteří příliš hrají videohry. Patří mezi ně Widows of Warcraft a další, některé odkazy jsou uvedeny níže.
  • Přečtěte si nějaké knihy na toto téma. Odkazy jsou uvedeny níže.
  • Promluvte si s přáteli svého přítele, svými rodiči a případně i jeho rodiči, abyste zjistili, zda s vámi souhlasí.
  • S pomocí dospělých navažte předběžný kontakt s poradcem. Léčba obvykle zahrnuje behaviorální terapii, antidepresiva a Zyban, lék na předpis, který kuřáci používají ke zbavení se tabákových návyků.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje přítelkyně je naštvaná z toho, že hodně hraji hry a někdy na ni nereaguji. Říká, že se chovám chladně. Chce mě opustit. Co mám dělat? Promluvte si s ní a strávte s ní více času. Videohry nemohou být celý váš život. Vytvoření týmu vyžaduje více než jednoho.
 • Otázka Co mám dělat, když se pokusím promluvit se svým přítelem o jeho závislosti na videohrách a on na mě vybuchne? Řekněte mu, že vás znepokojuje doba, kterou tráví hraním her, a že to začíná ovlivňovat váš vztah. Zkuste uvést příklady, jak se to stalo. Pokud se s vámi bude dál hádat, možná si budete chtít dát pauzu, abyste se ochladili, a zkuste si znovu popovídat.
 • Otázka Jak mám mluvit se svým přítelem o tom, jak se cítím, když mě obviní, že ho ovládám? Také neodloží ovladač, aby mohl dokonce konverzovat. Pokud s vámi ani nebude mluvit, pravděpodobně nestojí za váš čas. Je třeba vás respektovat.
 • Otázka Co mám dělat, abych svému příteli zabránil hrát tolik videoher a ignorovat mě? Tento článek poskytuje informace o tom, jak se zbavit herní závislosti svého přítele.
 • Otázka Co mám dělat, když je můj přítel závislý na hraní her a brzy očekáváme dítě? Navrhněte, abyste si oba promluvili o budoucnosti dítěte. Řekněte mu, že dítě je budoucnost pro vás oba, ne pro hraní. Navrhněte mu, aby pomohl s přípravou na dítě a dělal s ním zábavné aktivity.
 • Otázka Co mohu udělat, abych pomohl svému manželovi, který posedle hraje internetový poker, jakoukoli šanci dostane, a ublíží mi to, protože říká, že ovládám? Když vás obviní z toho, že ovládáte, vezměte v úvahu, že možná přesouvá vinu, protože se cítí zahanbený nebo vinný. Pokud vám ostatní přátelé také neřeknou, že ovládáte, je pravděpodobné, že jde o cop-out. Ať už ovládáte nebo ne, jeho závislost není správná, zvláště pokud zahrnuje velké ztráty peněz nebo ohrožuje vaši schopnost nakupovat potraviny nebo platit za bydlení. V takovém případě najděte někoho, s kým byste mohli mluvit jako pastor nebo poradce.
 • Otázka Co mám dělat, když je někdo závislý na online hrách? Pokuste se s nimi mluvit a ukažte jim, jak se cítíte, když hru hrají. Pokud jim na vás záleží, pak by nechtěli, aby vám při hraní her příliš ublížili. Ujistěte se, že vědí, že je v pořádku někdy hrát, jen ne každou sekundu dne. Můžete jim také zkusit ukázat další činnosti, jako jsou věci, které rádi děláte, jiné než hraní hry, takže tímto způsobem nebudou mít takové pokušení hrát.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Proveďte svůj průzkum, než se rozčílíte.
 • Promluvte si s přáteli a poradci (včetně rodičů), než uděláte něco drastického.
 • Nevyhrožujte, že někoho opustíte jen proto, že hraje počítačové hry, které se vám nelíbí.
 • Uvědomte si, že symptom může být také jen normální chování, to opravdu závisí na situaci.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud je problém spíše o společném čase než o hrách, zvažte, zda na svém vztahu pracovat tím, že budete k sobě a svému příteli upřímní a budete si věci vyříkat.
 • Nedělejte nic drastického, jako je rozbití jeho konzoly.
 • Diagnostiku závislosti přenechejte těm, kteří mají řádný výcvik, ale pokud vám na vašem příteli záleží, postavíte se mu, pokud si opravdu myslíte, že je problém.
 • Uvědomte si, že ho hraní her prostě může bavit, neměli byste mu brát něco, co miluje.
reklama

Populární Problémy

Výtah je téměř dokonalé prostředí pro šprýmaře. Je snadné obtěžovat lidi, když jste stísněni na tak malém, těsném prostoru. Protože jízdy výtahem obvykle trvají méně než minutu, ujistěte se, že jsou vaše žerty rychlé a ...

Kromě Venus a Sereny Williamsové existuje několik dalších sourozenců, kteří také skvěle předvedli tenis.

Jak získat vazbu. Pokus o zadržení nemusí být nejchytřejší krok, ale pokud si myslíte, že se z toho můžete poučit, pak do toho jděte. Můžete se naučit nějaké kreativní nápady, které narušují třídu a dráždí všechny kolem vás, aniž ...

Zde je návod, jak sledovat živé přenosy Blazers vs Thunder Game 3 online, i když nemáte předplatné nebo přihlášení pomocí kabelu.