Jak vyčistit gumu pádla Ping Pong

Ping pong nebo stolní tenis je zábavná hra, kterou můžete hrát se svými přáteli nebo soutěžit. Bohužel mezi přírodním olejem na vašich rukou a špinavou koulí se vaše pádlo může dost zašpinit. Pokud guma na vašem pádle není čistá, rychle se opotřebuje a ztěžuje přesné zasažení pingpongového míčku. Pokud se o své pádlo dobře staráte a pravidelně ho čistíte, zajistíte, aby guma zůstala dostatečně svěží na ty efektní odstřely a sloužila.Metoda 1 ze 2: Čištění po hraní

 1. Obrázek s názvem Clean Ping Pong Paddle Rubber Step 1

  1 Vyčistěte si pádlo po každém hraní. Pingpongové pádlo při hře sbírá prach, olej a další zbytky z vašich prstů a pingpongového míčku. Po každém hraní otřete pádlo vlhkým hadříkem nebo houbičkou, aby se olej a špína nehromadily. Tím zajistíte, že si guma zachová svoji strukturu, a zabráníte opotřebení pádla.

  Spropitné: Pádlová guma se přirozeně časem začne opotřebovávat. Pokud hrajete pravidelně, měli byste každý rok vyměnit pádlo. Pokud chcete, můžete gumu vyměnit za soupravu na opravu pádel, ale je to trochu bolestivé a dostat na podložku čistou vrstvu gumy může být obtížné. 2. 2 Ponořte houbu nebo hadřík do misky s vodou pokojové teploty. Nalijte 1–2 šálky (240–470 ml) destilované nebo balenou vodu do malé misky. Pokud používáte hadřík, rozhodněte se pro čistý hadřík vyrobený z měkké látky. Pokud používáte houbu, použijte čerstvou houbu, která nebyla použita na nic jiného.
  • Pokud chcete, můžete použít běžnou vodu z vodovodu, ale minerály ve vodě z vodovodu se mohou do gumy vsáknout a postupem času změnit její pocit.
  • Studená voda může vaši gumu pádla ztvrdnout a horká voda může gumu opotřebovat, proto používejte vodu o pokojové teplotě, aby nedošlo k poškození pádla.


 3. 3 Otřete obě strany pádla od rukojeti. Uchopte pádlo plochou stranou nahoru. Umístěte špičku houby nebo hadříku na spodní část gumy. Otřete a odstraňte rukojeť. Poté houbičku nebo hadřík zvedněte a proveďte další paralelní otření. Pokračujte v tom, dokud neutřete každou část gumy a tento postup opakujte na druhé straně.
  • Setřením od sebe sadou paralelních tahů setřete veškerý prach nebo špínu z pádla. Pokud otíráte sem a tam do gumy, jako byste myli okno nebo talíř, můžete v ní zachytit zbytky.
  • K čištění gumy nemusíte extrémně silně tlačit. Stačí jemné setření.
 4. Obrázek s názvem Clean Ping Pong Paddle Rubber Step 4

  4 Přejeďte po rukojeti suchým hadříkem, abyste odstranili pot nebo olej. K čištění rukojeti obvykle nemusíte používat abrazivní čisticí prostředky ani vodu. Popadněte čistý hadřík z mikrovlákna a omotejte jej kolem rukojeti. Stiskněte hadřík a otírejte jej tam a zpět kolem rukojeti, abyste z rukou odstranili pot nebo olej.
  • Pokud je rukojeť stále špinavá, použijte místo hadříku z mikrovlákna dětskou utěrku.
 5. Obrázek s názvem Clean Ping Pong Paddle Rubber Step 5

  5 Před odložením nechte raketu zcela uschnout na vzduchu. Položte raketu na čistý povrch a nechte ji uschnout na vzduchu. Úplné vyschnutí gumy obvykle trvá 30–60 minut. Jakmile již není mokré, je vaše pádlo čisté a připravené na další kolo stolního tenisu!
  • Pryž je docela odolná, pokud jde o udržení vody venku. Nemusíte si dělat starosti s prosakováním vody do dřeva pádla.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Odstranění skvrn a udržování pádla v čistotě

 1. 1 Očistěte mastné skvrny mýdlem a vodou. Nalijte 1–2 šálky (240–470 ml) vody do malé misky a přidejte kapku mýdla o velikosti hrášku. Vodu a mýdlo promíchejte lžící. Namočte hadřík nebo houbičku do směsi a jemným krouživým pohybem vetřete své mastné skvrny. Poté otřete pádlo vlhkým hadříkem, abyste z mýdla odstranili veškeré zbytky.
  • Při manipulaci s pádlem se přírodní oleje ve vaší kůži mohou o gumu otřít. Nepoškozují gumu, ale mohou způsobit, že vaše pádlo bude hladší, než by mělo. To mění způsob, jakým se míč odráží od vašeho pádla.
  • To je zvláště důležité, pokud při hraní opíráte 2–3 prsty o zadní část gumy pádla. Tento styl uchopení má tendenci zanechávat na gumě hodně oleje.
 2. 2 K odstranění větších skvrn a lepkavých zbytků použijte zředěný alkohol. Naplňte malou misku 2 díly vody pokojové teploty a 1 dílem alkoholu. Roztok promíchejte lžící, aby se ingredience spojily. Namočte čistý hadřík do vody a otřete alkohol. Jemně otřete gumu špičkou mokrého hadříku, abyste setřeli všechny lepkavé skvrny nebo tvrdší nečistoty, které se snadno nedostanou ven. Před odložením nechte pádlo uschnout na vzduchu.
  • Udělejte to střídmě. Používání velkého množství třecího alkoholu k častému čištění pádla gumu vysuší. To může časem vést k prasknutí.
 3. Obrázek s názvem Clean Ping Pong Paddle Rubber Step 8

  3 Rozhodněte se pro speciální gumový čistič, který obnoví přilnavost gumy. Získejte jakýkoli pěnový nebo tekutý gumový čistič určený pro vozidla. Na pádlo nastříkejte čtvrtinu pěnidla tekutého nebo pěnového čističe a čistým hadříkem jej vetřete do gumy. Tento postup opakujte na druhé straně a nechte pádlo vyschnout na vzduchu. To obnoví gumu a obnoví přilnavost na pádle. To je nesmírně důležité, pokud hrajete závodně, protože silná otočka je nezbytná pro roztočení a silné podání.
  • Tack označuje přilnavost gumy. Čím je guma lepivější, tím hůře uchopí míč. Pokud je pádlo příliš hladké, nebudete moci točit míčem ani ovládat své podání.
  • Udělejte to pouze tehdy, když je třeba obnovit připnutí. Lepidlo můžete vyzkoušet na pádle položením naplocho na stůl. Držte pingpongový míček 3–4 palce (7,6–10,2 cm) nad pádlem a pusťte jej. Pokud neodskočí nebo se odrazí pouze jednou, je připoutání v pořádku. Pokud se před usazením odrazí 4-5krát, musíte gumu obnovit.
 4. 4 Pokud pádlo nepoužíváte, uchovávejte jej v ochranném pouzdře. K dispozici jsou ochranná pouzdra podšitá plyšovým hadříkem z mikrovlákna, která jsou navržena speciálně pro pingpongová pádla. Vyzvedněte si pouzdro na pádlo online nebo v obchodě se sportovním zbožím. Kdykoli pádlo nepoužíváte, uschovejte ho v ochranném pouzdře, zvláště pokud ho nosíte v batohu nebo tašce. Zabráníte tak usazování prachu na povrchu gumy.
  • Většina pádel vyšší třídy je dodávána s ochranným pouzdrem při jejich koupi.
 5. Obrázek s názvem Clean Ping Pong Paddle Rubber Step 10

  5 Pingpongový stůl pravidelně čistěte, aby od něj nezůstaly nečistoty a prach. Po každém hraní otřete stůl suchým hadříkem. Každé 2–3 měsíce vyjměte síť odšroubováním ze stolu. Smíchejte 2–3 šálky (470–710 ml) vody s 1/3 šálek (79 ml) bílého octa. Namočte měkký hadřík do vody a octa a důkladně otřete stůl. Namočte síťku do vody a octa na 15 minut, než ji vysušíte na rovném povrchu. Jakmile uschne, znovu jej nainstalujte na stůl.
  • Pokud stůl nepoužíváte, mějte jej zakrytý ochranným hadříkem.

  Spropitné: Časem se na povrchu stolu hromadí prach a špína. Když pingpongový míček narazí na stůl, sebere tyto nečistoty a přenese je na vaše pádlo. Udržování čistého stolu pomůže gumě pádla zůstat čisté.  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ping pongové pádlo se odborně nazývá „pálka“ a oficiální název ping pongu je stolní tenis.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Čištění po hraní

 • Voda
 • Miska
 • Houba nebo hadřík

Odstranění skvrn a udržování pádla v čistotě

 • Voda
 • Saponát na nádobí
 • Čistič gumy
 • Tkanina
 • Houba na mytí
 • Ochranný obal
 • Voda
 • Tkanina
 • bílý ocet
 • Miska

Populární Problémy

Rafael Nadal se omluvil svému nyní trenérovi Carlosovi Moyovi poté, co ho porazil v jejich prvním zápase v roce 2003. Tehdy šestnáctiletý Nadal právě našel na turné nohy a podle Moyi velmi respektoval své seniory.

Průvodce, jak sledovat živý přenos Oregon vs UC Irvine v 32. kole turnaje NCAA 2018-19.Jak překonat nejistotu. Všichni se v určitém okamžiku potýkáme s nejistotou; je to přirozený způsob, jak se pokusit posoudit, zda budou naše podniky úspěšné, nebo pro nás skončí špatně. V případě, že se pokoušíte rozhodnout, zda skočit ...

Video: Hlavní body Rafael Nadal vs Grigor Dimitrov, Australian Open 2014Zde je návod, jak sledovat speciál „Conan bez hranic: Ghana“ online bez kabelu.