Shanghai Masters 2018: 5 hráčů, na které si dejte pozor

Rakuten Open - 2. den

Marin Čilič

Akce ATP byly vždy perfektní platformou pro některé hráče z vyšších řad, aby se připravili na jakoukoli velkou grandslamovou událost. Některým hráčům z nižších pozic to také dává příležitost zlepšit si pořadí a získat tolik potřebnou tréninkovou zkušenost před jakoukoli grandslamovou událostí.

Poté, co byli fanoušci svědky několika zajímavých soutěží na Tokyo Open a China Open, očekávají některé soutěže vysokého napětí v nadcházející akci Shanghai Masters, která má začít v neděli. Vzhledem k tomu, že Rafael Nadal je již mimo turnaj kvůli zranění kolena a Andy Murray se rozhodl v aktuálním ročníku nehrát žádné další akce, pozornost se opět zaměří na Rogera Federera a Novaka Djokoviče.

Federer byl vítězem turnaje v roce 2017 a bude doufat, že trofej znovu zvedne. Na druhou stranu Djokovič letos získal dva grandslamové tituly (Wimbledon a US Open) a bude doufat, že bude pokračovat ve své dobré formě. Události ATP však vždy přinesly nové vítěze a i tentokrát by mohl být vítěz překvapení.

Existují hráči, kteří by určitě mohli vytvořit šokující výsledek a rozrušit některé z nejlepších hráčů v oboru.

Podíváme se na 5 takových hráčů, kteří by se v této akci mohli ukázat jako překvapivý prvek.


#1 Dominic Thiem

2018 US Open - 9. den

Dominic Thiem

Dominic Thiem je považován za další zářící hvězdu v tenisových kruzích. Pětadvacetiletý mladík předvedl letos slušné výkony, když vyhrál květnový Lyon Open a ve stejný měsíc skončil na druhém místě na Madrid Open, ve finále podlehl Alexandru Zverevovi.

Rakušan také skončil na French Open na druhém místě za Rafaelem Nadalem. On také vyhrál Argentina Open v únoru porazil Aljaz Bedene Slovinska ve finále s 6-2, 6-4 půlicí rýhou. V září také vyhrál St Petersburg Open v Rusku, když porazil Martina Klizana ze Slovenska 6: 6, 6: 1.

Jeho ničivé forhendy v kombinaci s jeho pevnými údery na zem mohou potrápit každého soupeře. Jeho základní hra je docela přesná. Jeho rychlé pozemní údery předčily mnoho protivníků, zatímco jeho roztočení jsou během hry docela efektivní.

Thiemův klid mu pomáhá při tlakových situacích, což mu podle Rakušana pomáhá soustředit se, kdykoli hraje ošemetného soupeře. Thiem také uvedl, že udržení pozitivního temperamentu mu pomůže překonat tlakové situace. Jeho jednoruční bekhendy byly vždy jeho hlavní předností.

Populární Problémy

„Kingdom of Silence“, nový dokument Showtime o Jamalu Khashoggim, má premiéru v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online.

Chcete se oblékat jako až příliš módní plasty od Mean Girls? Tato příručka vám ukáže, jak podle jejich pravidel. Nenoste tílko dva dny po sobě! To je řečeno, mít spoustu tílka v různých barvách ....

Minimalistický styl kempování. Minimalistické kempování může znít nadbytečně, protože mnoho lidí kempuje, aby se vyhnuli našemu silně materialistickému životnímu stylu. Když však vezmete v úvahu veškeré kempingové vybavení, které se prodává u těch, kteří ...

Úsilí Novaka Djokoviče a jeho rodiny úspěšně přivést zpět turnaj ATP do Srbska si vysloužilo velkou chválu od proslulého bývalého hráče a trenéra Radmila Armenulica.

Čerstvě vybojované medaile na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 se Andrey Rublev a Karen Khachanov spojí ve čtyřhře mužů na turnaji Western a Southern Open v Cincinnati.

Zvyšte svou rychlost s lehkým párem pánských nebo dámských tenisových bot špičkových značek, které poskytují výjimečný všestranný výkon.