Statistika dne: Coco Gauff se stala nejmladší Američankou, která vyhrála US Open od Sereny Williamsové

Devatenáctiletá Gauffová je teprve třetí americkou teenagerkou, která vyhrála US Open v Open Era.Coco Gauffová završila v sobotu na US Open dva týdny snu, když se po setu probojovala zpět a porazila Arynu Sabalenkovou 2-6, 6-3, 6-2 o svůj první grandslamový titul.A díky tomu se 19letý Gauff stává nejmladším americkým hráčem, který vyhrál US Open od doby, kdy vyhrála 17letá Serena Williamsová. její první grandslamový titul na těchto kurtech v roce 1999.Gauffová je teprve třetí americkou teenagerkou, která vyhrála US Open v Open Era, a první, které se to podařilo od Sereny.

AMERICKÉ TEENAGERKY, KTERÉ NÁS VYHRAJÍ, OTEVŘETE V OPEN ERA :
~ Tracy Austin (1979, 1981)
~ Serena Williamsová (1999)
~ Coco Gauff (2023)

Celkem čtyři američtí teenageři vyhráli US Open v Open Era – Pete Sampras získal mužský titul jako 19letý v roce 1990, první ze svých 14 majorů kariéry.

 Gauff má nyní od Wimbledonu neuvěřitelných 18-1.

Gauff má nyní od Wimbledonu neuvěřitelných 18-1.

Od výjezdu z prvního kola Wimbledonu, po kterém řekla, že se vrací „zpět na rýsovací prkno“, je nyní Gauffová neuvěřitelných 18-1 a vyhrála tehdy největší titul kariéry na WTA 500 ve Washingtonu D.C. pak se zvýšila o jedno vítězstvím na turnaji WTA 1000 v Cincinnati a nyní se ještě jednou prosadila a získala svůj první grandslamový titul.

Očekává se, že se s tímto výsledkem posune z 5. na 3. místo na žebříčku WTA, čímž překoná její dosavadní nejvyšší umístění v kariéře – 4. místo, které dosáhla koncem loňského roku.

A to není vše – Gauff a její partnerka ve čtyřhře Jessica Pegula povstanou z co-No. 6 do spoluč. 1 na žebříčku WTA ve čtyřhře v pondělí. Gauffová se již loni dostala na číslo 1 ve čtyřhře, ale pro Pegulu to bude její první týden v kariéře na nejvyšším místě.

Populární Problémy

Zdá se, že jsou nějaké dívky, za kterými se kluci vždycky honí. Jaké je tedy tajemství svádění? Bohužel neexistuje žádný kouzelný lektvar, díky kterému byste byli žádanější, a neexistuje žádný režim oblečení nebo cvičení, který by zaručoval, že budete ...

Eko sportovec Dominic Thiem vyjadřuje svou lásku a starost o moře na Světový den oceánů prostřednictvím příběhu na Instagramu. Dominic Thiem je již nějakou dobu aktivním křižákem proti kontaminaci oceánů.

Mats Wilander věří, že Roland Garros bude letos kvůli povětrnostním podmínkám pro Rafaela Nadala obrovskou výzvou. Švéd také tvrdil, že Novak Djokovic bude ve výhodě kvůli specifickým přednostem jeho hry.

Věřte nebo ne, vědět, jak odsávat plyn, není jen pro drobné zločince! Tato dovednost může být užitečná v nejrůznějších situacích, ať už vám dojdou míle od civilizace, potřebujete zazimovat vozidlo nebo si prostě jen chcete doplnit ...

Dominic Thiem utratil 11,1 milionu dolarů z prize money a dohod o schválení. Roger Federer je nejlépe placeným tenistou na světě, za ním následují Novak Djokovič a Rafa Nadal.