Jak ušetřit peníze na svatebním dortu

S blížícím se rozpočtem se blížíte ke svému velkému dni a doufáte, že co nejvíce snížíte náklady. Svatební dorty jsou jednou z hlavních atrakcí, ale mohou být velmi drahé. Přemýšlením mimo krabici a úpravou designu můžete ušetřit peníze a přesto mít krásný svatební dort.

Metoda 1 ze 4: Výběr pekaře

 1. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 1

  1 Nakupujte za výhodnou cenu. Neuspokojte se jen s prvním dortem nebo pekárnou, kterou uvidíte. Podívejte se na různá místa místně nebo online. Přeci jen za rohem by mohla být stejně dobrá nebo ještě lepší pekárna za levnější cenu. Pamatujte, že dražší nemusí nutně znamenat lepší.
  • Nebojte se vyzkoušet něco nového, co neznáte. Novější pekárny mají obvykle dobré nabídky, protože se snaží přilákat více zákazníků.
  • Hledejte online a vyhledejte místní nebo dostatečně blízko místa s dobrými nabídkami. Možná budete překvapeni, co všechno můžete najít.


 2. Obrázek s názvem Ušetřete peníze na svatebním dortu Krok 2

  2 Kupte si dort od amatérského pekaře. Místo do pekárny si kupte svatební dort od někoho, kdo peče dort jako koníček. Jsou stejně talentovaní a budou účtovat méně než chovatelská pekárna.
  • Můžete také použít pekaře, který se nemusí nutně specializovat na svatební dorty. Navštivte místní pekárnu a zeptejte se, zda pekař vyrábí svatební dorty.
  • Při použití amatérského pekaře nebo pekaře, který obvykle nevyrábí svatební dorty, můžete mít méně možností designu.
  • Můžete se také zeptat svého kuchaře, zda může být do vašeho balíčku zahrnut dort. Náklady mohou být nižší než při objednání dortu v samostatné pekárně.
 3. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 3

  3 Upečte si vlastní dort. Pokud jste vy, vaše rodina nebo vaši přátelé dobří v pečení, zvažte pečení dortu sami. Pokud pečete dort sami, podívejte se na recepty, které dobře zamrazí, abyste mohli dort upéct s předstihem. Pokud přítel nebo člen rodiny peče dort, požádejte ho, aby vám udělal dort se slevou nebo ještě lépe, mohl by to být jejich svatební dar pro vás.
  • Používání nezkušeného pekaře je riziko. Před svatbou byste si měli udělat zkušební provoz. Testovací dort by měl být přesně stejný jako váš skutečný svatební dort.
  • Pokud se vydáte cestou „udělej si sám“, mějte pro každý případ záložní plán.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 4: Používání méně nákladných možností návrhu

 1. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 4

  1 Vyberte si jednoduchý design. Květiny, potrubí, vysoké patra a složité vzory zvýší cenu vašeho dortu. Čím více doplňků, tím dražší bude váš dort. Zvažte dort s jednoduchým a čistým designem. Ploché vzory a malované květinové motivy jsou méně nákladné možnosti.
  • Pokud máte design, který se vám líbí, ukažte svému pekaři obrázek a zeptejte se, jaké jsou cenově výhodnější alternativy.
  • Například malé tečky a plné barevné vrstvy jsou alternativou ke složitým krajkovým vzorům.
  • Čtvercové koláče jsou levnější a nasytí více hostů.
  • Dorty s unikátním tvarem jsou také dražší. Pekař často musí odříznout vrstvy dortu, aby vytvořil tvar.
 2. Obrázek s názvem Ušetřete peníze na svatebním dortu Krok 5

  2 Ozdobte svůj dort skutečnými květinami. Cukrové květiny zabere mnoho času a práce a váš pekař vám účtuje čas a úsilí, které je potřeba k návrhu dortu. K ozdobení dortu použijte čerstvé květiny v sezóně. Jsou krásné a ušetří vám peníze.
  • Dejte svému pekaři vědět, že plánujete použít čerstvé květiny. Dužnina by měla být bez pesticidů a bezpečná pro potraviny.
  • Pokud dáváte přednost cukrovým květinám, promluvte si se svým pekařem o květinách, které nejsou tak podrobné. Například hortenzie a kala jsou méně složité než růže a pivoňky.
  • Květiny vyrobené pomocí máslového krému místo gumové pasty jsou levnější.
 3. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 6

  3 Použijte výstavní dort. Požádejte svého pekaře, aby vám připravil jedno nebo dvouúrovňový dort, který můžete krájet a péct plechový dort, který bude sloužit vašim hostům. Pokud použijete tuto metodu, můžete ušetřit asi 20% na plátek. Dortový stůl bude trochu prázdný, protože váš dort je malý, ale myslete na to jako na příležitost ozdobit svůj stůl.
  • Stůl může být ozdoben květinami, svíčkami nebo krásným ubrusem.
  • Zdobenou základní desku můžete získat také od svého pekaře.
 4. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 7

  4 Ozdobte dort sami. Nechte pekaře, aby pro vás vytvořil jednoduchý dort a přidal dekorace vy sám. Na dort si můžete koupit čerstvé květiny. Dort můžete také ozdobit krajkou nebo saténovou stuhou nebo si vytvořit vlastní svatební dort.
  • Procvičte si své zdobení na jiném dortu, než ozdobíte svůj skutečný svatební dort.
  • Ujistěte se, že květiny, které kupujete, jsou bez pesticidů a bezpečné pro potraviny. Než květiny položíte na dort, zkontrolujte, zda v nich nejsou malé chyby.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 4: Úprava vašich přísad

 1. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 8

  1 Místo fondánové polevy použijte máslový krém. I když je fondán krásný, stojí více než tradiční krémová poleva. Výroba fondánu vyžaduje více kroků a materiálů a ve srovnání s polevou z máslového krému je obtížnější pracovat. Někteří pekaři si za práci s fondánem dokonce účtují příplatek.
  • Máslový krém není vždy levnější. Pokud chcete máslový krém s hladkou povrchovou úpravou, může to stát tolik jako fondán.
  • Lidé také často dávají přednost chuti máslové krémové polevy před fondánem. Můžete ušetřit peníze a udělat svým hostům radost.
 2. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 9

  2 Přeskočte poleva. Nahé dorty jsou dorty, které vůbec nemají polevu. Tyto koláče zabere méně času a vyhnete se nákladům na skutečnou polevu. Pokud se vydáte cestou bez polevy, můžete vyzkoušet různé příchutě a náplně.
  • Nahé dorty mohou být ozdobeny čerstvými květinami, ovocnými kousky nebo jedinečným dortem.
  • Máte mnoho možností pro náplně, jako jsou ovocné náplně, tvaroh z citronu nebo čokoládová ganache.
 3. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 10

  3 Vyberte si jednoduché příchutě. Speciální příchutě na dorty a polevy a sezónní příchutě jsou dražší než jednoduché příchutě. Mezi jednoduché příchutě patří vanilka, čokoláda a citron. Mezi speciální příchutě patří příchutě jako červený samet, mrkvový dort nebo sezónní příchutě.
  • Pokud chcete použít speciální příchutě, použijte je pouze pro menší úrovně. Můžete například použít vanilku pro největší vrstvu a červený samet pro malou vrstvu.
  • Omezte také svůj dort na dvě příchutě a dvě náplně. Váš pekař vám pravděpodobně bude účtovat více za tři nebo více.
 4. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 11

  4 Získejte falešný dort. Nechte svého pekaře vytvořit plně ozdobený dort pomocí vrstev polystyrenu. Svým hostům pak můžete naservírovat plechový dort se stejnou barevnou polevou. Pokud chcete během příjmu krájet dort, ujistěte se, že je spodní vrstva jedlá.
  • Falešný dort je obzvláště užitečný, pokud máte dort, který je třeba zchladit (např. Zmrzlinový dort nebo šlehačku), malý seznam hostů, ale chcete velký dort nebo velké množství hostů, ale chcete zobrazit pouze menší dort (tj. dvouúrovňové).
  • Pokud chcete nahý dort, nemůžete použít jako náhradu vrstvy polystyrenu.
  • Mějte na paměti, že stále platíte svému pekaři za falešný dort a plechový dort. Propracovaný falešný dort může být velmi drahý. Promluvte si se svým pekařem o cenově nejvýhodnější možnosti.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 ze 4: Používání alternativ svatebního dortu

 1. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 12

  1 Dejte si místo svatebního dortu cupcakes. Cupcakes jsou skvělou alternativou k tradičnímu svatebnímu dortu. Jsou levnější a umožňují vám mít více možností. Na košíčky můžete mít více příchutí a různé dekorace.
  • Můžete se také rozhodnout pro malý dort pro vás a vaši nevěstu nebo ženicha a koláčky pro všechny svatební hosty.
  • Můžete také uspořádat své košíčky ve tvaru svatebního dortu.
 2. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 13

  2 Mít stůl se sladkostmi. Svatební dort není podmínkou a díky alternativám může být vaše svatba jedinečnější a nezapomenutelnější. Cukroví nebo sladkost mohou být dezertem pro vaši svatbu. Na stůl můžete dát koláče, sušenky, zmrzlinový pohár, koblihy nebo jakýkoli jiný dezert, který máte rádi.
  • Opět můžete mít malý dort pro nevěstu a ženicha a dezertní stůl pro vaše hosty.
  • Možnosti jsou u dezertního stolu neomezené. Můžete také kombinovat své oblíbené dezerty.
 3. Obrázek s názvem Ušetřete peníze za svatební dort Krok 14

  3 Dejte si jednostupňový dort. Víceúrovňové jsou dražší než jednostupňový dort. Chcete-li snížit náklady, můžete mít jednostupňový dort nebo nechat pekaře vytvořit více úrovní, ale přeskočte vrstvení vrstev. V zásadě byste měli více mini dortů.
  • Kromě úspory peněz bude mít váš dortový stůl jedinečný design.
  • Každý dort můžete také ozdobit jinak.
  ODBORNÁ TIP

  Megan Papageorge

  Certifikovaná svatební plánovačka Megan Papageorge je certifikovaná svatební plánovačka a majitelka Sweet Peach Planning, společnosti pro plánování a správu svateb se sídlem v Long Beach v Kalifornii. Dokončila více než 200 svateb v prostředí, jako jsou gondoly, kostelní sály, strana útesů a vinobraní. Megan je také spoluhostitelkou podcastu Peach & Honey. Je certifikována pro plánování a pořádání svateb vzdělávacím kurzem Bridal Society. Její práce byly uvedeny v časopisech A Practical Wedding, Junebug Weddings, Ceremony Magazine a The Bridal Society. Megan Papageorge
  Certifikovaný svatební plánovač

  Expertní trik: Protože obvykle zbyl svatební dort, můžete ušetřit peníze tím, že si objednáte dort, který je asi o 20% menší, než si myslíte, že potřebujete. Pokud máte například 100 hostů, můžete si objednat dort, který slouží 80 lidem. Poté jej můžete doplnit něčím trochu dostupnějším, jako je kobliha nebo koláčky.

  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nebojte se vyjednávat za nižší cenu. Může to stát za to.
 • Být přátelský a zdvořilý může stát za to. Mohlo by to mít za následek další námrazu nebo malou slevu.

reklama

Varování

 • Pokud koláč pečete sami, určitě ho nedělejte příliš dopředu, protože zatuchne.
 • Dodržujte pečlivě recept a ujistěte se, že všechny přísady jsou čerstvé.
reklama

Populární Problémy

Rafael Nadal, který se v současné době potýká se zraněním nohy, je na seznamu přihlášených na Baleárský golfový šampionát pro střední amatéry v roce 2021.

V neděli večer má premiéru sezóna 2 seriálu „The L Word: Generation Q“. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte Showtime.

Chcete se dívat na soutěž Miss USA 2020 v pondělí večer? Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, jak a kde můžete sledovat show online.

Jak odstranit zápach z bot pomocí jedlé sody. Existuje jen málo věcí, které jsou trapnější než pár smradlavých bot. Zbavit se nepříjemného zápachu může být naštěstí levné i snadné. Stačí trocha jedlé sody. ...

Jak opravit roztrhané semišové boty. Některé semišové boty jsou tak pohodlné, že vás láká je nosit každý den. Na tkanině to vyžaduje daň. Jednoho dne se mohou vaše boty něčeho zachytit a roztrhnout, ale zatím je nevyhazujte! Semiš, ...