Věkové statistiky odhalují neuvěřitelnou podobnost Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala

Roger Federer ve Wimbledonu loni

Roger Federer ve Wimbledonu loni

Novak Djokovič měl před týdnem 33 let, ale uprostřed oslavných zpráv a poct se v davu ztratila velmi zajímavá statistika. Světová jednička, v honbě za Rogerem Federerem za nejvíce Slamů, jaké kdy mužský hráč vyhrál, je na 17 - stejný počet, jaký v tomto věku vyhrál švýcarský maestro.

air arm arm arm

Tím neskutečná podobnost nekončí. Rafael Nadal, další člen triumvirátu Velké 3, také držel 17 grandslamových titulů, když mu loni bylo 33 let. Existuje nějaký skutečný způsob, jak tyto tři oddělit pouze na základě Slamů?

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer

Novak Djokovič si letos na Australian Open zajistil 17. Slam, když porazil divokého rivala Rogera Federera. Federerovi zlomil srdce i v loňském finále Wimbledonu, když vyhrál epický pět setter, aby udržel Švýcary od nepolapitelného 21. grandslamového titulu.

Rafael Nadal mezitím vyhrál svůj 17. Slam na Roland Garros 2018 - pouhý týden poté, co mu bylo 32. Když oslavil 33. narozeniny, stál stále na 17, ale pak během čtyř měsíců rychle přidal dva, aby se dostal tak blízko, jak byl někdy u Federera.

Novak Djokovič má v hledáčku Rogera Federera

Novak Djokovic s titulem Australian Open.

Novak Djokovic s titulem Australian Open.

Novak Djokovič získal svůj první grandslamový titul v roce 2008 na tvrdých kurtech v Melbourne. V semifinále porazil obhájce titulu Rogera Federera, než ve finále oznámil Jo-Wilfrieda Tsongu, aby oznámil jeho příchod.

Od té doby je příběh Novaka Djokoviče příběhem oživení a inspirace. Změnil dietu a upravil svou hru, aby si udržel špičku, a nyní je předním běžcem, který drží historický rekord Slam-něco, co zůstává jedním z jeho nejlepších cílů.

Roger Federer, nedávno prohlášen Forbes je nejlépe placeným sportovcem na světě , je mu 38 a vstupuje do soumraku svých hracích dnů. Ale možná ještě udělá pár překvapení, než konečně zavolá čas na jednu z největších sportovních aktivit vůbec.

Koneckonců, Federer je tím, kdo ukázal třiatřicetiletému Novakovi Djokovicovi a 34letému Rafaelovi Nadalovi, že je možné vyhrát Slamy i poté, co překročíte polovinu 30. let.

Roger Federer, typický umělec na travnatých kurtech, vyhrál svého prvního majora ve Wimbledonu v roce 2003 - celých pět let poté, co se stal profesionálem. Poměrně pomalý start ale více než vynahradil ovládnutím hry v příštích několika sezónách; v roce 2006 vyhrál tři Majory a čtvrtý těsně postoupil do finále.

S osmi vítězstvími ve Wimbledonu a impozantním rekordem i v dalších dvou hardcourtových Majors byla Federerova Achillova pata antukou. Zejména prožil dlouhou dobu marnosti na Roland Garros, kde by mohl získat mnohem více titulů, kdyby to nebyl jistý Španěl.

Rafael Nadal se také nikam nechystá

Rafael Nadal - antukový obr

Rafael Nadal - antukový obr

Rafael Nadal se příští měsíc dožije 34 let a ani ho nemůžete dopočítat ze závodu. Od svých 33. narozenin v loňském roce vyhrál španělský matador další dva Slamy - francouzské a US Open - aby se jeho počet zvýšil na 19.

Rafaelovi Nadalovi nyní chybí jen jeden Slam na Rogera Federera a ve skutečnosti dva Slamy před Švýcary ve věku 34 let.

Rafael Nadal za ta léta vylepšil svoji všestrannou hru, aby se na všech površích proměnil v pochybného protivníka. Zatímco v poslední době bojuje proti Novakovi Djokovičovi a Rogerovi Federerovi mimo antuku, jeho dvě vítězství v Slamu v roce 2019 ukazují, že ještě není na ústupu.

Podobnost mezi těmito třemi však končí. Novak Djokovic absolvoval více než sedmkrát 17 Slamů, první vyhrál do dvou let od profesionalizace a poté měl období hřebenů a koryt. Roger Federer mezitím v roce 2012 získal 17. místo a následně snášel pozoruhodné pětileté sucho.

prodej použitých tenisových raket

Ještě se uvidí, jestli Roger Federer může ke své kočičce přidat další Slamy před odchodem do důchodu a kolik Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče - kterým na okruhu zbývá ještě pěkných pár let - zvládne. Ale tato podivná statistika kolem jejich 33. roku posiluje, jak blízko jsou Big 3 sladěny.

Není divu, že tolik lidí trvá na tom, aby všem třem říkali KOZY.

Populární Problémy

Federer se honí za rekordním 8. wimbledonským titulem, zatímco Cilic se pokouší poprvé zvednout trofej.

Letní měsíce mohou být pro venkovní psy velmi nebezpečné. Pokud nejsou pečlivě sledováni, je u nich vysoké riziko utrpení úžehem a jinými podmínkami souvisejícími s teplem. Toto riziko však můžete výrazně snížit tím, že ...

Očekává se, že jeden z těchto 5 uchazečů zvedne trofej letos v červenci 16. července. Připojte se k dramatu a akci na Star Sports.

LA Galaxy a Chicago Fire zahajují sezónu MLS 2019 v sobotu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze zápasu online.

Zde je kompletní přehled toho, jak sledovat dnešní hru Notre Dame vs Stanford online bez kabelu.

Jak cvičit na hřišti jako dospělý. Možná jste se odmalička na hřiště nepodívali vážně, ale vybavení hřiště nabízí legitimní příležitost pro celodenní trénink-bez členství v tělocvičně ...